Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
vnanev
Регистриран: 25 дек 2010, 15:45

Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

Непрочетено мнение от vnanev » 04 апр 2011, 01:10

Благодаря ти galia. Продължавам здраво напред.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 05 апр 2011, 22:41

Ега ти времето, опитах се Събота и неделя да ходя до Бегликташ но валя та духа, само дето сняг нямаше. Взех си отпуск да ида през седмицата , ами то не спря цяла неделя както по български фолклор. Днес сефте пекна за малко и утре пак вали. Това се казва да нямаш късмет, или намеса знам ли. :envy_green:

vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Непрочетено мнение от vergildido » 08 апр 2011, 17:53

Преди пет-шест седмици взех да усещам опашната си кост като натъртена от време на време има и нещо като потръпване на нерв,усещасе че нещо става.Преди седмица усетих нещо като потръпване в опашната което постепенно се изкачваше нагоре докато се спря 10ина см над опашната кост сега вече и това място го усещам от време на време.

Ако някои е минал през същата опитност или има обяснение нека да пише.

vnanev
Регистриран: 25 дек 2010, 15:45

Непрочетено мнение от vnanev » 08 апр 2011, 22:30

Аз много често усещам силно парене в първа чакра. Искам също да споделя какво усещам, когато правя практиките за унищожаването на самскарите. Когато започна практиката, тялото ми много бързо улавя вълни и когато помоля Брахман да ми помогне, цялото ми тяло се клатушка на ляво и на дясно. След известно време автоматично птевключвам молбата за чистенето към Господ, и тогава тялото започва да се люлее във всички посоки. Усещам стихийна сила завихряща се около сърцето ми. Усещането е страхотно. Случвало ли ви се е и на вас същото нещо? Искам да знам на прав път ли съм?

Astronomer
Регистриран: 04 фев 2010, 09:40

Непрочетено мнение от Astronomer » 09 апр 2011, 19:35

На мен не ми се е случвало, освен с изтръпване на крайник, но това е нормално.
Имам един елементарен практически въпрос. Понеже Румен каза, че отначало е по-добре да се направи Пресътворяване и ако всичко е ОК, тогава да отидем и към Унищожаване на самскарите, защото и при двата процеса лъчите на Любовта преминават. Аз искам в момента да правя Пресътворяване. Това значи, че молбите ми трябва да са насочени към Брахман и Неговата Сила доколкото разбирам? В смисъл само към него, без към Господ?
По принцип винаги съм препоръчвал на хората първо да започнат да Пресътворяват самскарите си чрез силата на Непроявения Бог. Това означава, че молбата им /за разграждането на самскарите/ трябва да е отправена към тази Сила. Ако усетят след време, че се справят добре и всичко е нормално, тогава може да се насочат към по-голямата Сила, тази на Господ. По този начин "пресътвореното ще се изпепели, както сухата трева!.."
След като се Пресътворят спомените любовта пак ще се излее от сърцата им…
Обръщал съм внимание на много хора, че ако при практиката си използват Силата на Непроявения Бог - те ще Пресътворяват /ще променят информацията/ в своите самскари. Използват ли Силата на Господ, те ще Унищожават самскарите, намиращи се в гърдите им!
Това е разликата между двете Сили! Едната Пресътворява, а друга Унищожава самскарите!
Тук става дума за Силата на Непроявения Бог, но нали Атман е непроявения, а Брахман е проявен в пласта в Крешака. Това не го схванах. След като направим синхронизация и станем ЕДНО с Брахман какво следва за Пресътворяване?
Стенли

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 10 апр 2011, 11:22

vnanev, vergildido тук сме споделяли опитността си свързана с чакрите:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... &start=100

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 10 апр 2011, 12:31

Astronomer написа:Тук става дума за Силата на Непроявения Бог, но нали Атман е непроявения, а Брахман е проявен в пласта в Крешака. Това не го схванах. След като направим синхронизация и станем ЕДНО с Брахман какво следва за Пресътворяване?
Astronomer , всъщност отговора се намира в част от текста, който си цитирал:
"По принцип винаги съм препоръчвал на хората първо да започнат да Пресътворяват самскарите си чрез силата на Непроявения Бог. Това означава, че молбата им /за разграждането на самскарите/ трябва да е отправена към тази Сила."

Т.е. като се синхронизираш с Брахман, се обръщаш към силата на Непроявения Бог (това е силата в океана, която акумулирайки се в точка, създава пластовете в Крешака) да ти разгради самскарите. Тогава ще се осъществява описаното Пресътворяване на самскарите в решетката.
А когато искаш директно да Унищожаваш самскарите, тогава се обръщаш към Силата на Господ. Това е по-голямата Сила, защото действителността на Господ се намира извън океана на Непроявения Бог.

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 10 апр 2011, 13:08

Всъщност до колкото си спомням писаното , Ако се успее да се синхронизира с Брахман, (което хич не е лесно), вече може да се обърне директно към Господ за унищожаване на самскарите.

За тези които не са от поколението на премъдрите само това е начина, т.е. непроявеният бог и пресътворяването, а тези от поколението , с Брахман и разграждането, или директно Господ с унищожаването.
Аз за сега както Съм ни е казал карам с разграждането с Брахман.
С надежда че ще е достатъчно, но ако скоро няма ефект, ще мина на варианта и аз към непроявеният бог и неговата сила за съжаление.

Вчера се върнах от Беглигташ.
Облачно и кофти време , хубаво само за пътуване. Добре, че като отидох, малко се разредиха облаците, та си видях сянката (т.е. показа се малко слънцето, да ми даде кураж в начинанието.)
след първата практика , разгледах наистина хубаво място , моите тръгнаха към колата, че прикапа за малко и останах сам. Та си засичах времето сам, след 25 минути почивка прикапа и задуха много силно , та влязох под камъка, да не ме навали, и си почнах медитацията, след 15 минути като излязох вече печеше слънце.
Разгледах пак и дойдоха и други хора, видях една змия , та да не се плашите много (много рано за тях но излязла да ме види), Жалко, че ми бяха отмъкнали апарата да снимам после. Има една маргаритка на големия камък със стълбата, посока към поляната. Не се разбира естествена ли или правена.
Под големия камък влязох за умствените боклуци, като си допрях главата в него и почнах медитация усетих, някакво вибриране на кожата на главата си (имах и качулка, а седях на една кърпа и пак замръзнах) Много силно духаше там, мястото е ветровито, обличайте се добре. Та вибрирането беше около 1 минута и спря и това беше.
После пак почивка и в самскарника , но не усетих отново нищо там. Дори самата медитация беше по-слаба от тази в къщи която правя. Но беше студено, и издържах около 20 минути.
Явно при мен нещата хич не са добре. Виждах си само постоянните бели точки които се мърдат и скриват, както при всяка медитация.
Радвам се че от 5 дена отпуска за целта поне накрая успях да отида , и че не ме наваля. Ще почакам малко, надявам се, че процесите са се пооткючили и може да почна скоро да усещам.
Сега ще чакам 5 дена без медитации.

Astronomer
Регистриран: 04 фев 2010, 09:40

Непрочетено мнение от Astronomer » 10 апр 2011, 15:29

Т.е. като се синхронизираш с Брахман, се обръщаш към силата на Непроявения Бог (това е силата в океана, която акумулирайки се в точка, създава пластовете в Крешака) да ти разгради самскарите. Тогава ще се осъществява описаното Пресътворяване на самскарите в решетката.
А когато искаш директно да Унищожаваш самскарите, тогава се обръщаш към Силата на Господ. Това е по-голямата Сила, защото действителността на Господ се намира извън океана на Непроявения Бог.
Благодаря за уточнението Jonathan. Аз искам първо да правя Пресътворяване. Що се отнася за Силата, която създава пластовете мисля, че разбрах за нея.
Накратко имаме 5 татви, от които е съставен Океана на Съзнанието (Непроявения Бог). При контакта м/у татвите се натрупва и акумулира енергия в точка, от която се раждат всички проявени пластове. В тази точка се акумулира Силата (за която става въпрос и чрез която пресътворяваме). Тази акумулирана енергия се самовзривява и се раждат пластовете. Първият създаден и ограничен пласт е Шива и неговата Сила Шакти. Т.е. Силата е Шакти, която създава световете. Така ли да го разбирам?

Въпросът ми е с какво име да се обръщам към тази Сила, пресътворяваща информацията в самскарите ми?

П.С. И още един въпрос. Първоначалните татви, от които се ражда всичко проявено от кого са създадени? От Господ ли?
Стенли

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 10 апр 2011, 15:56

Относно имената сме дискутирали , че може да си ги наричаме с най-подходящото за нас, стига да знаем кого наричаме така. т.е. мислите да са насочени към непроявения бог в океана и да го наричаме Петър. Или към неговата сила. Смятам, че към самият бог е достатъчно да отправяш молбата, а той знае как да помогне, със свята сила естествено.

Отговори