Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

Непрочетено мнение от vergildido » 02 май 2010, 10:37

от няколко седмици правя медитацията за 1-ви пласт.имам една молба към по напредналите с познанието да се отвори нова тема в която да е синтезирано знанието за брахман.мисля че така ще е по лесно да се свържем с него по време на медитацията,нали знанието се превръща в познание така че колкото повече знаем за брахман толкова по лесно ще ни бъде.благодаря предварително

xka
Регистриран: 28 юни 2009, 19:56

Re: Каменни орли

Непрочетено мнение от xka » 02 май 2010, 12:35

здавейте сафорумзи,
ето моето преживяване което свързвам с тази тема.
На 23.март бях на беглиkтаg, край Pриморско.
Hали чета ежедневно ти си това,бях подготвена , т.е. Имах информацията как, къде, какво да правя, за да активирам чистенето на самскарте (о-о-.о-ще 1 ви пласт....).

Преди всичко мястото е уникално, добре че се е запазило и се пази.

Започнах,под големните камъни, kакто е описал sum.
И след окол няколко минути като започна едно изтегляне оt мен като някакъв боклук, като черни облаци, като дим едно такова, не мога да го опиша точно, просто казано чИСТЕНЕ...
И усещах как колкото по -чисто ставаше, толкова по радостно se poluzawa6e, някак радост, ликуване, без аз да го йскам, без участието на мисълта, ставаше едно Cтаване.
Като почна едно такова изтегляне на боклуци, ако искате вярвайте, чак от ушите ми ги измъкваха....
И аз, все усещах, как усмивкта на лицето ми се изтегля, става все по голяма, до ушите както се казва, а от там...се измъкват чернотии...
Много интересно беше. чела сам, че от тила нагоре е крайния резултат.
Моята сила стигна явно до ушите, дано другия път отида по нагере (шегувам се).
При втория път вече, след паузата, още като седнах чух зад мен един много силен шум от криле, като на един огро-о-о-мен орел.Рекох си, леле, ако сега се обърна и се окаzа лице с лице с една огромна птица............,
с някой ОРЕЛЛЛЛЛ....?!?!!!
Ама си казах, хке, стой си и не мърдай, нищо не може да ти се случи, не си сама, пак може и да е част от ритуала, трай си, продължавай си и не се обръщай.
Много странно, че не беше страшно, просто беше по размери необичайно...........
Добър орел ще да е мислех си, давай по нататък.
И..ето сега, виждам на височината до самсарника един пра-орел от камък......
Много му се зарадвах, като на приятел от детството......
Danke, sum!

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 03 май 2010, 18:00

За нищо, xka.
Много се радвам, че нещата при теб отново са тръгнали…

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Здрасти, vergildido.
Идеята ти да синтезираме знанието за Брахман в отделна тема ми хареса.
Ще помисля по въпроса...
Р.Ч.

vergildido

Непрочетено мнение от vergildido » 20 май 2010, 20:33

имам един въпрос.правя медитацията за чистене на самскари както е описана на стр.5,успокоявам ума което ми се отдава относително добре,после се обръщам към брахман да ми изчисти самскарите но не виждам никакви вълнообразни движения всъщност още не виждам абсолютно нищо.трябва ли да видя нещо за да е успешна медитацията? после си отправям молбата към господ.иначе вече усещам бодежите понякога са доста осезаеми.

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 20 май 2010, 20:51

Виж, че сам си си отговорил на въпроса бе, vergildido. :)

Щом имаш бодежи, кое те притеснява...

Пишеш, че отправяш молбата за унищожаване на самскарите към Брахман. А към Господ с каква цел се обръщаш тогава? o_O

vergildido

Непрочетено мнение от vergildido » 20 май 2010, 22:00

ами брахман го моля да ми помогне да си изчистя самскарите а господ направо да ги изчисти.но понякога бодежите започват още докато моля брахман

herma
Регистриран: 19 ное 2009, 00:14

Непрочетено мнение от herma » 20 май 2010, 23:36

Аз също моля Брахман да ми помогне с изчистването на самскарите и Господ с неговата сила да ги унищожи. Нещата при мен, обаче, сякаш не се получават - нямам бодежи по време на практиките, срещам трудност при успокояването на ума, често-често се унасям в сън докато "медитирам" (дори и седнала). Дива работа! Като си затворя клепачите виждам виолетов кръг с жълто-зелена периферия, който се стеснява и после пак се увеличава. Получавам стягане в гърдите обикновено на следващия ден, но не знам дали да го отдам на чистенето, тъй като и преди се е случвало. Да питам - необходимо ли е да визуализирам (да си представям) някаква сфера, по която има нещо, което се унищожава или виденията сами ще дойдат? :neznam:

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 21 май 2010, 00:28

Херма, споко, злетаците сме много. Като гледам, и ти си се турила в кюпа... :/

Казвам го от опит де. И при мен се случват (или по-точно не се случва нищо и заспивам) същите неща, които и при теб, без да виждам разтягащи се кръгчета.

:hacker:

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 21 май 2010, 03:18

Според мен, медитацията е успешна ако човек успее да успокои ума и наблюдава/контролира ставащото с него.
Ако седне да медитира и постоянно си мисли кога ще види това или онова, нищо няма да се получи. Най-много да се потопи в собственото си въображение.
Аз никога не насилвам нещата, оставам ги сами да се случат...

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 21 май 2010, 16:26

Здравейте!
Реших да се включа с малко помощ. :D
vergildido написа:...не виждам никакви вълнообразни движения всъщност още не виждам абсолютно нищо. трябва ли да видя нещо за да е успешна медитацията?
В началото при практиките е нормално да нямаш визуално възприятие.
Когато се поизчистят боклуците, тогава започва освобождаването на „виждането и чуването”.
Преди това е възможно да се получи възприятие от някакъв предишен спомен, но информацията най-често е частична, по-скоро моментна.
Също така може да се преживее самата емоция от този спомен, чисто и просто като чувство, без да има някакви картини. При тези преживявания обикновено се усеща отърсване от тази емоция. Tя само преминава през ума и след това си отива. Възможни са изтръпвания на крайниците, схващания, потрепване или дори подскачане на някой крайник или дори тялото. Това са вибрации, които освобождават нещо натрупано в нас. Това са спомени и емоции, които си отиват от човек, бивайки разграждани.

С времето се свиква с режима на чистене на самскарите и всичко започва да си става по естествен път – влизането на съзнанието в подходящото състояние за чистене, самото чистене и т.н. Тогава вече самите практики ще бъдат много по-качествени и много по-голямо количество емоция и информация ще бъдат унищожавани успешно.
При такава практика, умът не контактува с информацията, която излиза от решетката и за това този тип практика е за предпочитане.
След още време може да се отключат някои спомени свързани с познанието. Всъщност това и сега е възможно при теб. Когато човек търси истината, той е отворен и за истинското вътре в себе си. Именно това търсене е предопределящо. Но не трябва да забравяме, че нещата ни се откриват с такава скорост, която е най-подходяща за нас персонално. Всичко се движи успоредно с нашето разбиране, т.е. няма нужда да се насилваме.

Ето защо напълно подкрепям думите на Димитър.

Отговори