Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Vanilla
Регистриран: 23 юли 2014, 20:41

Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

Непрочетено мнение от Vanilla » 24 юли 2014, 17:24

Здравейте, мили приятели! Казвам се Ваня и съм от Ямбол. Смея да се обърна така към Вас, защото чета мненията Ви от няколко месеца и Ви чувствам вече особено близки. Разбрах за форума и книгите на Румен февруари т.г. Купих си 2 и 3 част (1-та се беше изчерпала), прочетох ги и в края на март започнах чистене на самскари. Продължих с форума, оттам прочетох и 1-та му книга... и така до сега – при първа възможност винаги се ровя из форума. Осъзнавам грандиозността в делата на Румен и съвсем чистосърдечно искам да изкажа благодарността си към него: БЛАГОДАРЯ ти, Румене, че те има и осмисляш вътрешния ми порив! ::hat::
Ще ми се да споделя с Вас моя скромен опит. От първите си практики усетих стягане и тежест в сърцето, рядко е имало сърцебиене, по-често се получаваше изтръпване на лявата ръка и/или левия крак. Но в края на месец март се случи нещо интересно (поне за мен) – седнах веднъж да чистя и още щом си затворих очите без да имам възможността да се настроя и освободя от мислите се получи едно „всмукване” и аз се озовах в някакво тъмно зелено пространство, имаше множество въртящи зъбци, все едно бях попаднала във вътрешността на часовник. Главата ми свистеше, не знаех какво става.. нямах кой знае какъв стаж ни в четенето, ни в практиките...уплаших се. Но всичко продължи много кратко и аз излязох от медитация, но главата ми продължи да бучи до вечерта. При следващия ми опит за чистене „обстановката” беше подобна, но много по-слабо като усещане, главата не ми бучеше, на екрана си виждах само зелени вълни, този път по-светли. След този случай нищо интересно не се е случвало, освен обичайните сърдечни стягания, ту слаби, ту по-осезаеми.
От началото на юни преживявам „интересни” лични събития, затова бях решила за 10-на дни да прекратя чистенето. През това време единствено прощавах, молих господ да ми прости... Когато се почувствах готова, започнах и чистене. Но усещания нямаше. Притесних се. Знаех, че прошката прегрупирва самскарите, но пък нищо да не усещам... И така до този вторник – имах възможността през деня повече да почета от форума, сърцето ме стягяше на моменти и привечер стана постоянно тъпо усещане. Едва дочаках да заспят децата и започнах. Беше 23:30. На менталния екран нищо по-различно както досега, жълто-лилави вълни (доколкото рабрах собственото ми излъчване). Но сърцето започна да пулсира много силно, крака започна да изтръпва, скоро се схвана и цялото тяло, имах чувството че съм парализирана, направих опити да движа крак/ръка, получаваше се, но слабо. След известно време сковаването намали силата си, но започнах пък да усещам лявата си ръка като отрязана във свивката - болките бяха силни. След като това отшумя погледнах часовника – беше 3 ч. Заспах, капнала от умора. Но на сутринта се събудих в 7:30 с неистово желание за практика. Не осъзнах как влязох бързо в медитация, но вече нямаше помен от болка. Възприемах само златна светлина навсякъде около мен, нямаше вълни, беше статично всичко. Мислех си какво става, дали не са ТЕ, започнах молби бал да унищожи гадните съзнания в мен, незная колко време така, но нищо не се промени. Продължавах да мисля - ако е пропукване на пласт, не е типичното усещане, има само светлина, няма топлина и блаженство. Мина ми през ума да пробвам с чистене на емоциите, въпреки че в молбите ми към бал винаги съм уточнявала, че самскарите ги разбирам като информация, емоция и решетка. И започна примесване на златната светлина със черни облаци, а усетих и „мравучкане” в крака - и така до края на практиката.
Днес пак започнах първо с молба към бал да унищожи самскарите ми, почаках известно време, но не регистрирах нищо на физическо ниво. Продължих и помолих бал да унищожи агресивната емоция в мен. И веднага се започна – стягане на левия крак, на моменти преминаваше и към ръката и сърцето... Ето каква била работата... :facepalm: Емоцията била в повече... :rofl:
Ще се радвам на мненията Ви, мили приятели! Предварително се извинявам за дългия пост!!
Поздрави!
ФънШуи-нка :girl1:

Vanilla

Непрочетено мнение от Vanilla » 28 юли 2014, 01:06

Здравейте! Реших да опиша и продължението на тази история.

Естествено в главата ми се загнезди мисълта: ама може ли наистина това да е края на пласта. Направих си 1 ден почивка и реших да поискам от брахман да ми покаже самск. решетка. Нямам все още развито ментално виждане и не се надявах нещо да „проблесне”, но все пак пробвах. И като се синхронизирах с него, помолих, постоях известно време така и се започна пак стягане на левия крак. Учудих се, защо пък брахман да иска да ми разгражда самскари, като аз му искам да видя рещетката... стягането доста се усили и стана пак силно болезнено, но издържах да края.

След това започнаха размислите отново. Ако е пропукване на пласта, нямаше ти топлина, ни блаженство, ни любов. Напротив даже бях доста напрегната и агресивна... и като споменах агресия ми светна... това е просто номер на ТЕ. (Знам, че така малко ще разводня темата и поста ми е свързан с др. тема, но ако реши администратора може да го премести, аз просто исках да се запази връзката с предишния, за да се проследи развитието на тази история).

Замислих се, че и децата ми също бяха доста променени в последно време. Малката ми дъщеря е на 3г и половина и много трудно заспива от около месец-два, отнема ни 2-3 часа докато заспи, нощем се буди по няколко пъти, идва при мен под разни предлози... С нашия хомеопат пробвахме 2-3 варианта да се успокои, но безуспешни. Трябва за кажа за нея, че тя от бебе усеща гадините (това е констатация на моя приятелка, свободен атман). А голямата ми дъщеря, на 7 г, стана доста нахална, агресивна... гледам я внимателно когато ми се „блещи” и чак страх ме хваща от разкривената и физиономия.

И така...след тия констатации веднага пуснах последните вълни да вървят непрестанно, започнаха горещи молби към бал да унищожи гадните съзнания в мен и децата ми. Визуализирах кръг от светлина и огън около нас по примера на един съфорумец. Това правих тия два дни.

Резултат дали има, незная точно... При голямата ми дъщеря има „проблясъци” и на моменти си е пак миличка, а малкото човече въпреки, че денем е малко по-спокойно, продължава да заспива изключително трудно.

На мен определено не ми е толкова стегнато както тогава, мъчи се оптимизмът ми да пробие, но не е лесно :headbang: . Като прибавя и куп неприятни истории, които ми се случиха от около 2 месеца и продължават да се случват, работата направо си става дебела... :neznam: :neznam:
И накрая нещо хубаво :) Пробвах да чистя самскари днес. Вярно, трудно се „включих”, но поне крака не ми изтръпваше вече така зверски.

Та искам да попитам Sum, а разбира се и другите съфорумци, дали бих могла да се справя сама със ситуацията. И ако е така, какво друго мога да правя?
Моля Ви, помагайте!!!
За което благодаря предварително!!!

zlatno_slance
Регистриран: 26 сеп 2013, 16:55

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 28 юли 2014, 07:28

Здравей, Vanilla :sunny:
Пишеш и обясняваш много хубаво, но за съжаление аз няма как да те упътя за това до къде си стигнала.Единствено мога да споделя моя опит и наблюдение и евентуално ти да си прецениш какво е .
Имам една дъщеря, която след няколко дена ще навърши 7 години. За мен тя е детето- мечта. От малка я възприемам като много силен, осъзнат и разбиращ човек :)
От началото на този сезон за чистене на самскари заедно с баща й започнахме практиките за първи път. След месец и нещо той успя да се справи със своя първи самскарен пласт, а аз все още имах затруднения с него. Сега аз чистя трети, а той все още е на втори. Обяснявам всичко това, за да споделя наблюденията си относно детето през тези периоди.
Моята добра и послушна дъщеря след март месец изведнъж стана раздразнителна, гневна, агресивна. Това й състояние нямаше как да не ми направи впечатление. Сядахме двете на кафе, а тя се обръщаше и ми казваше: "Мамо, крещи ми се!". Аз я питам: " Защо? ". А тя: " Не знам! Просто ми се крещи без причина." Пращах я в парка между дърветата да се накрещи колкото си иска и после се връщаше успокоена. Често й се случваха тези емоционални състояния, за които тя нямаше обяснения. Започнах да се замислям дали това, че с баща й чистим едновременно, не й се отразява толкова силно. Питах приятелите си и събирах техните наблюдения към децата им докато чистят самскари. Накрая стигнах до заключението, че нашите практики й влияят по този начин. Казах си само - " За добро е!" и стисках зъби при всяко избухване. След като и аз се справих с първия си самскарен пласт, детето ми се успокои и възвърна предишното си състояние, но само до някъде. Сега я налягат други състояния. Например снощи седеше на дивана и плачеше - тихо, кротко, от нищото. Питам я: "Защо?". Тя ми отговаря: "Защото ми е тъжно" . Изброявам ред предположения, но тя казва: "Няма никаква причина. Просто ми е тъжно." .Това не се случва за първи път. Засичам и други неща сега когато чистя трети самскарен пласт. Изпитва силно дадените емоции, които аз чистя в дадения момент. Ако успея да ги разбера и да се справя стях и при нея нещата се успокояват.
Та, така, Vanilla :) Лично за мен това са нормалните състояния при децата ни докато чистим дадените самскарни пластове. Не отхвърлям атаките от Те. Имала съм и такива случаи. Ако цял ден съм имала атака към мен и аз съм избирала да не се поддам, защото съм по силна от това, накрая ме удрят чрез детето ми. Направо видимо изведнъж й става нещо и започва да се държи така, че да натисне бутоните ми :) Но това е рядко и мисля, че успявам да разгранича нещата.
Дано моят пост ти помогне с нещо :)

Поздрави :sunny:

herma
Регистриран: 19 ное 2009, 00:14

Непрочетено мнение от herma » 28 юли 2014, 12:04

Здравей, Vanilla!
Аз също нямам идея докъде си стигнала, защото и аз съм все още на първия пласт. Пиша единствено, за да те успокоя, че това, което се случва с децата ти, не е само при теб. При мен ситуацията е аналогична - имам син на 12г., чиято агресия напоследък е доста изразена, да не говорим за "блещенето" насреща ми. Дъщеря ми е на 1,9г. и беше бебе на няколко дни когато разбрах, че вижда някакви гадости. Оттогава вълните работят непрекъснато, но въпреки това през нощта има атаки. Смятам, че можем и сами да се справим със ситуацията. Благодарение на zlatno_slance и lony ::tan:: , започвам да наблюдавам емоциите през деня, както своите така и на децата, което ми помага да не реагирам негативно и първосигнално.
Желая ти успех по Пътя! :sunny:

Vanilla

Непрочетено мнение от Vanilla » 28 юли 2014, 22:09

Благодаря ви, момичета, за милите думи! Стоплихте Атмана ми :D :lol: .

Честно да ви призная, първоначално бях решила, че са ми хакнали децата, викам си измислили са модерни дълготрайни програми и хоп на беззащитните дечица, да товарят родителското тяло. Но сега виждам смисъла в думите ви. Напълно е възможно емоциите, които разграждаме, да обливат и децата. Ето това се случва и при други практикуващи, както спомена zlatno_slance. Това напълно променя отношението ми към ситуацията.

Между другото преди няколко дена измислих вариант за голямата ми дъщеря, при един „пристъп” пак и дадох възглавничка и и обясних, че може да излее яда си там. Тя тогава много се смя и даже я погали, но в последващи случаи се възползваше :lol: Затова съм разпръснала възглавнички из стаите... *hihi* Засега действа „номера на китайката”. А пък малкото мишле гушкам по-често, вечер като заспиват съм при тях за малко по-дълго време.

zlatno_slance, много подробно си описала ситуацията при вас, което не само ме успокои, но и отвори очите! :IL Поздравления за теб и съпруга ти, вие направо летите неее, движите се със скоростта на светлината по пистата на познанието и практиката!!!! ::up:: :[)]I:

Да, трудни са нещата, но отказване няма!! Само напред, със сила и оптимизъм!
Много ми помогнахте, момичета!! Сърдечно ви благодаря!!
Успешен и ползотворен самскарен сезон!!
:sunny: :sunny: :sunny:

Милена В.
Регистриран: 10 ное 2013, 00:19

Непрочетено мнение от Милена В. » 30 юли 2014, 13:55

Здравейте, приятели! ::hat::
Постът ми е свързан с това, което се коментира в момента в темата Втори пласт, но го пиша тук, защото аз самата все още чистя първи и това може да е полезно и за останалите, които като мен са в началото.
Става въпрос за чистене чрез осъзнаване на ежедневните емоции. От седмица или десетина дни се фокусирах сериозно на този "метод на работа" *hihi* и усещам промяната и ефекта от чистенето много по-бързо в живота си.
(Например в неделя на плажа чистих чувство за вина и след два часа счупих вратата на колата на едни приятели - с голяма радост установих, че съм изчистила чувството за вина, поне в тази му форма. :dance:)
Наблюдавам и анализирам постоянно емоциите си, понякога обсъждаме с приятелки, които също са на Пътя, да са ми живи и здрави :inlove: , и после почиствам.
През последните дни осъзнах, че всички негативни емоции, форми на агресия, произтичат от страха (ходя и на курс по емоционална интелигентност при Вики Богданова ::tan:: ) и като анализирам достатъчно задълбочено, стигам до една или друга форма на страх. Чистих страх за здравето и живота на близките ми, страх да не изгубя своите здраве, живот и свобода, страх от физическа и емоционална болка - практиката е 30-тина минути, а след това с часове съм изтощена, като след най-силните ми практики на Бегликташ.
Тази сутрин подхванах страха от отхвърляне и усетих нещо, което не бях усещала досега - убождания по кожата на цялото тяло, като хиляди иглички, сякаш този страх излизаше от всяка клетка. Издържах само 10-15 минути и излязох от медитация - исках да си запазя някаква енергия за останалата част от деня. Сега съм леко замаяна и физически се чувствам слаба - за мен това е знак, че чистенето е било силно.
Надявам се моят опит да е от полза и за вас, приятели! Желая успех на всички! :sunny:

zlatno_slance
Регистриран: 26 сеп 2013, 16:55

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 30 юли 2014, 22:01

Благодаря ти, че сподели това с нас ::tan::

Asen
Регистриран: 11 сеп 2013, 20:30

Непрочетено мнение от Asen » 31 юли 2014, 03:41

Интересно Милена,
И аз от скоро реших да чиста страха в мен. Освен това реших да добавя в мантрата ми към Бал да изчисти и активните съзнания в решетката ми ако има такива. Ей като ме стегнаха гърдите не можех да дишам. Надувам с диафрагмата, но в гръдния кош едвам влизаше въздух. Така беше миналата година когато започнах за пръв път с практиките.
След две три медитации и ми олекна вече.
Ето един цитат от книгата:
"Нека си припомним кои са емоционалните нарушения - гняв, арогантност, съжаление, завист, омраза, похот и илюзии. В учението на Буда липсва отговор кой е коренът на тези програми. А това е страхът."

flower
Регистриран: 20 авг 2014, 16:01

Непрочетено мнение от flower » 20 авг 2014, 18:53

Здравейте!Чета форума от известно време,чета и книгата.Вече стигнах до СВЕЩЕРИТЕ.Колкото повече чета,толкова по-голяма каша е в главата ми.С медитациите съм зле,чета хаотично всички теми,а с чистенето на самскарите поне до под кривата круша да съм стигнала ще е добре.22-и септември наближава,а аз съм наникъде.Явно ще е догодина(надявам се).Но пък колкото повече чета,толкова повече се вълнувам,усещам топка в стомаха и без да съм в медитация се моля на Брахман и Господ да изчистя самскарите.Смятах да се регистрирам, когато има с какво да се похваля или с някой смислен въпрос,но днес прочетох някои неща и искам позволение да пиша на SUM на ЛС .Съжалявам ,че стана дълго или ако не е за тази тема.Щом вече съм регистрирана ще пиша по-често.Благодаря предварително!

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 20 авг 2014, 21:54

Здрасти, flower.
На този етап просто чети и осмисляй. Остави ги тези ЛС... след време отговорът на всеки въпрос сам ще се разкрие в теб.
Р.Ч.

Отговори