Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Sisna
Регистриран: 24 авг 2012, 18:57

Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

Непрочетено мнение от Sisna » 13 юни 2013, 13:58

Благодаря ви Riderman ,Light и Alex :sunny: . Miroki...малко ми е трудно да изразявам това което мисля ,чувствам и знам на лист , но ще се опитам да бъда по ясна.В предния си пост писах за медитацията която направих преди 10 дена, там описах как нещо започна да се издува в мен като балон и бях в очакване на тази експлозия и това блаженство,които се получават при някои съфорумци и да ме изпълни до върха на пръстите ми , но при мен платото не беше от ресторант с 5 звезди , а постна манджичка която беше супер вкусна и задоволяваща и която ми подейства по същия начин както и на тях . В по преден пост писах ,че в очакване на Голямото преживяване пропускаме малките неща ,които са не по малко значителни . Наблюдавай се и виж промените които се случват в теб. Във вторник докато четях една статия в интернет за един дето бил недоволен от кучето си и го вързал за колата си и го влачил сълзите веднага потекоха от очите ми... изпитах страшна болка и съжаление към кучето , но към човека не изпитах почти нищо , искаше ми се да го обидя , нараня и т.н. но оставах празна към него, нямаше я яроста в мен , не изпитах гняв единствено беше мъката и болката .....Надявам се в поста ми да откриеш нещо ,което би ти помогнало да разбереш дали и при теб нещата са потръгнали, но щом си сред нас няма начин да не е така... Не бъди с очакване само за Голямото , така пропускаш малките , но значителни неща. Желая ти успех от сърце както и на всички тръгнали по пътя :inlove:

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 13 юни 2013, 15:39

sum написа:
miroki:
Което би означавало, че може и други да са скъсали пласта, но да не знаят и да си продължават?

Точно така. Май при тебе случаят е такъв.
:shock:
Както се казва: а дано, ама на дали.
Как мога да разбера?
...
Sisna, това с манджичката ми хареса. :D

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 13 юни 2013, 16:09

В следващите медитации се обръщай само с изискване към Брахман да ти покаже самскарната решетка. Виждането едва ли ще трае повече от секунда, две. Така че бъди нащрек.
Успех ::up::
Р.Ч.

soti
Регистриран: 23 ное 2011, 19:10

Непрочетено мнение от soti » 13 юни 2013, 18:30

Браво Sisna!И за колко време го разгради този първи пласт?

А ето какво ми се случи недавно.Както си се возих в автобуса към работа забелязах, че много странно се виждам в огледалото.Като заслепен от слънце да речем.На слизане усетих, че лявата ръка или по точно дланта ми е изтръпнала до такава степен, че не е годна за използване.Точно щях да влизам в магазина и се оправях само с една ръка.Реших да затворя очи и да видя какво е туй на менталния ми екран.Това ,което видях, беше някаква ментална енергия, която образуваше подобие на ъгъл, но си мисля, че не е било нещо конкретно.Постепенно изтръпването взе да се изкачва нагоре и се появи стягане допълнително.Първоначално мислех, че ще стигне до самскарната решетка, но взе че продължи до канала сушумна.След това започнаха да ми изтръпват устните на места и лявата част на езика докато стигна до гърлото и спря.

Sisna

Непрочетено мнение от Sisna » 13 юни 2013, 19:22

Благодаря ти Soti . С чистенето на самскари започнах едва миналата година. Трябваше ми много време да проумея за какво става въпрос :oops: (пусти самскари),но май вече хванах влака :girl_witch:

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 13 юни 2013, 22:30

Браво, Sisna! Честито и от мен. Постоянството и търпението винаги се възнаграждават с успех :sunny: Успех по- нататък :inlove:
Поздрави

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 14 юни 2013, 02:46

Еххее, браво Sisna. Честито! Четвърта година го мъча тоя пласт, нищо не става.., но такива хора като теб ме връщат към Пътя. Май трябва да съм по-сериозен. А може и като Miroki да съм, кой знае...
Поздрави.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 14 юни 2013, 09:19

Novex, не се оставяй, всичко ще е наред!

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 14 юни 2013, 10:36

:sunny: Честит успех и от мен, Sisna!
Dani GH

Sisna

Непрочетено мнение от Sisna » 14 юни 2013, 11:10

Благодаря на всички от сърце! Novex , когато ми се случваше да стигам до затворена стая и да имам чувството ,че молбите ми се удрят в тавана, сядах и прочитах книгите и вашата опитност. Винаги намирах нещо което съм пропуснала и ми помага да продължа напред. Така ,че всичките поздравления са както за мен така и за вас. Чрез вашата опитност ,чрез въпросите които задавахте и отговорите които получавахте аз стигнах до тук. ::hat:: А също следвам и принципа ,,Когато няма кой да ти хване ръката и да те поведе напред, стискаш юмрук и продължаваш сам" . Успех... :sunny:

Отговори