Крешакът - изгубеното знание на Премъдрите

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Re: Крешакът - изгубеното знание на Премъдрите

Непрочетено мнение от time » 17 яну 2009, 18:45

Свободен Дух, поздравления!
Можем да го изиграем и на пиеса...
:D :D :D

time

Непрочетено мнение от time » 17 яну 2009, 21:45

:arrow: Някои неща са толкова сериозни, че можем да ги приемем само на майтап...

saradiva

Непрочетено мнение от saradiva » 18 яну 2009, 02:52

Е, ами че то това софтуеърът и ъпдейтите не били толкова сложно нещо! ;) :lol:

Свободен дух, личи ти, че се занимаваш с компютри...
Обяснението ти е подредено и ясно, според мен!
Пък и чрез него проверих и как са подредени в моето разбиране детайлите на Крешака.
Май на всички вече ни светна - :idea: :idea: :idea: - това са ни главите /... Нали, time? :D

Перифразирам: Щом започнем да се шегуваме с много сериозните неща, значи, вече сме отвъд плетеницата от въпросителни. Разбирането е налице - време е да поотпуснем малко напрежението...
Преди да продължим нататък :arrow:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 18 яну 2009, 12:26

Еха-а, много яко обяснение, Свободен дух! :D
Позволи ми да допълня „леко хумористичния ти стил”. 8-)

Казваш: По този начин, извървявайки целия процес на еволюция („растеж в службата”), на Атмана е предоставена възможност да се „издигне” от „прост работник” до „президент на компания”.

А за да не стане това „издигане”, в „хардуерно-софтуерна” система /океана на Съзнанието/ са се пръкнали хакери /гадните съзнания/, притежаващи различни вирусни програми, които са откраднати нелегално чрез копи-пейст. :lol:
Хакерът Ташкан-Ал-Бин се е различавал от другите хакери и е разбъркал умовете на хората, чрез заложена програма, сътворена от него самия. Програмата е:
„Аз съм твой Бог, ще те избавя от мъката и болката. Ти ще поведеш народа ми, който ще властва над земята и хората. Този народ ще бъде вечно в паметта на човеците и ще яде от плодовете, които Аз му давам".

Това е много здрава хакерска програма, която е издържала на време и пространство. Уникалното за нея е, че притежава свойството „гъвкавост”… т.е, тя винаги ще изглежда различна в очите на хората без значение при какви обстоятелства ще се гледа. :D
Интересното за тази програма е, че досега би трябвало да се самоунищожи.., но историята показва, че това не е така. Дори напротив, с всяко изминало поколение тя става все по устойчива в умовете на хората, живеещи на Земята.
…Оказа се, че тя не се разбива, защото тази програма има подложка и не е най-страшното, което е създадено от света на хакерите.
Най страшната програма е създадена от друг хакер с име Саклас и „къмпани”. :lol:
Още преди хилядолетия те са си направили едно дружество без ограничена отговорност /ДОО/ и решили да вкарат „черавче” в системата Човек.
…То туй не било какво да е „черавче”, ами направо си е било цял „троянец, яхнал бял кон”! :lol: :lol: :lol:
Така тази „къмпани" ДОО вкарала „троянеца” в Адам и Ева и ги хакнали… :D :lol:
Крадейки „софтуерен ъпдейт” без знанието на Шефа, тази „къмпани" ДОО вече е създала нов продукт на пазара - ново поколение от хора, което поколение се превръща в „троянец, яхнал бял кон” за самия Крешак!.. Идеята на хакера Саклас и „къмпани” е да се хакне целият Крешак!.. :? :shock:

Планът е убийствен.., но Шефа се усети!.. ;) :D ;)
Р.Ч.

time

Непрочетено мнение от time » 18 яну 2009, 13:04

:D Ако продължим в същия дух, ще влезем и в приказки за лека нощ... :D

Най ми хареса последното изречение!!!
:idea: /Май ще взема да разтоваря "камъните".../

saradiva

Непрочетено мнение от saradiva » 18 яну 2009, 13:36

:o Чупи гърне! :o "Компютърната вирусология" още не сме я вдянали толкова!!! :lol:
Но мисля си :roll: , sum, че в Големия уикенд на лекото развеселяване, май я докарахме до онази част, дето само сме надниквали досега - Страшната маза с витаещите сенки /Брех!!!/ :twisted: :mrgreen: ... С плавно преминаване към делника, можем ли /разгеле/ да преминем към тази тема? :? Е, няма да ни е вече толкоз весело, но ... Да не забравяме за какво сме се събрали, както се казва в старите вицове... ;) ...
Та, въпросът е: как да не играем в хакерския план /,Шефе ;) /? Има ли Firewall (огнена стена) срещу това? И ако все пак, бъдем хакнати, как да чистим /,Шефе ;) /?
Връщам си уикенд-настроението и допълвам Свободния дух и sum, с извадка, която нека всеки прочете в контекста на аналогията „Хардуерна фирма – Познание” и „Саклас и къмпани” – Съзнанието на човека /хората/”.

Поразии на хакерските атаки /Ташкан-Ал-Бин „Саклас и къмпани”/ върху моя компютър и моя Windows / Крешака, моето съзнание/

"... Всеки е изпитал наличието на адуер, спайуер и малуер. Това са програмки, простички като бисквитките (Cookies), но същевременно са сложни като програми, които се инсталират и се вплитат в софтуера на Windows. Тези малки досадници могат да причинят от много малки щети до огромни поразии, заплашващи сигурността на вашата идентичност и финанси. Най-често тези програми се използват за рекламиране на различни продукти и водене на някакви статистики. Казват, че най-лошото което може да се случи е програмата да записва всяко натискане на клавиш и да направи поредица от снимки на това, което се вижда на монитора и да изпрати тази информация до указано от Създателя на адуера, спайуера или малуера място. От там нататък, просто за него няма ограничения.
Бисквитките не са непременно лоши. Те са файлове, създадени да съхраняват информация и настройки за определен сайт, за да може, когато влезете след време в него, той да се зареди със същите настройки. Но сега, повечето бисквитки са се превърнали в спайуер, събиращ информация за това какви страници гледате, както и за пароли и лична информация, и после изпраща тази информация на Създателите си. Някои бисквитки се съчетават със софтуер, който лесно и незабележимо се инсталира само за да се превърне в адуер или малуер. Тези програмки просто записват сайтовете, които често посещавате и после предизвикват отваряне на
нежелани прозорци в браузера ви. Те могат дори да повредят вашите файлове и настройки. Те са известни и с това, че имат качествата на вируси със зловредни намерения. Наличието на някаква защита сериозно може да намали възможността вашата идентичност да бъде копирана от други хора.
Това ме води до следващата точка – вирусите. Ооох, леле, че страшно! Майтапът на страна, но вирусите са най-опасни. Виждала съм вируси, които правят само малък трик в Windows, както и такива, които заличават цялата информация, съдържаща се на хард дисковете. Те също могат да отварят портове (представете си ги като врати), през които да влязат други вируси. Този тип са известни като троянски коне, които дават пълен достъп и контрол на някой хакер върху компютъра ви. Хакерите могат да ползват вашият компютър, за да влизат в зловредни сайтове, да хакнат нечии друг компютър, или даатакуват някой сървър. Говори се, че големите компании наемат хакери, за да тестват техният софтуер за защита, или да създадат програма, която да "лови" финансова или конфиденциална информация за техните конкуренти. Това си е чист вирус..." /Автор: Яна Цветкова/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Шефа им рече: „Айде де, страшно няма, действайте!” /перифраза на рефрен в песен на Годжи/. :D

Та, какво вика Шефа?... :lol:
Последна промяна от saradiva на 18 яну 2009, 23:14, променено общо 1 път.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 18 яну 2009, 15:59

Права си saradiva, наистина имам известни познания в областта на компютърните технологии (по-скоро опитен потребител, отколкото експерт). 8-)
Ще си позволя да продължа в хумористичния тон, зададен от мен самия и да направя още няколко аналогии в този стил, за да потърсим възможен отговор на въпросите на saradiva. Хубаво е, че „Шефа се е усетил” :D (както sum отбеляза), следователно можем да очакваме, че в един прекрасен момент Той (но може и да не е лично) ще „издърпа ушите” на непослушните „хакери” :twisted: и ще изчисти „хакнатата” „глобална операционна система” от целия „зловреден софтуер” привнесен в нея. :lol: Но…докато това стане, хубаво е ние „потърпевшите” :? на цялата тази „каша”, да намерим начин да опазваме собствените си „компютри” от всевъзможните „вредители”, опитващи се да ни „заразят”. :shock: И тъй като, надявам се всички сме съгласни, е валиден принципа „каквото горе – такова и долу” (и обратно, разбира се), нека погледнем за момент, как функционира компютърната защита в познатата ни физическа реалност. До неотдавна, всички защитни програми работеха на принципа на антивирусни (или съответния друг тип вредител) дефиниции (отпечатъци): появява се вредител – специалиста по защита го анализира и създава дефиниция (отпечатък), чрез който защитната програма разпознава и неутрализира (унищожава или карантинира) вредителя. Този принцип на защита е високоефективен сам по себе си, но има един очевиден недостатък – минава време от появата на вредителя, до създаването на дефиницията и вкарването й в компютърната система, време в което тази система е на практика със „свалени гащи”. Пък и трупането на огромна база данни за всички възможни вредители, и сканирането на всеки файл с тази постоянно нарастваща база от дефиниции, неминуемо „затормозява” работата на компютъра и увеличава риска от непредвидени грешки във функционирането му. Последното поколение защитни програми вече залагат все повече, на така наречения евристичен подход: наблюдава се дейността на всяка активна програма, за опасно за системата поведение, характерно за зловредните програми. Основният (и може би единствен) недостатък на този подход е, че евристичния алгоритъм трябва да е достатъчно усъвършенстван, така че да не бърка полезните с вредните програми. Та…в този ред на мисли, ако всеки един от нас успее да усъвършенства своя „евристичен алгоритъм” – сиреч придобие необходимите познания за: структурата и принципите на функциониране на Проявения Бог; своята истинска същност и силата заложена в нея…дано не пропускам нещо важно – ще може да се предпазва успешно от „инфектиране” със „зловреден код”, или поне ще може ефективно да се чисти от него. Както вече имах възможност да споделя в многолога, който започнахме в Спиралата, и аз (както се разбра и не малко от вас) се сблъсквам почти ежедневно (че и по няколко пъти в денонощието) с най-различни „гадни съзнания” – аналог на компютърните вредители. С радост мога да заявя, че благодарение на познанието придобито от „Ти си това 1 и 2”, както и разговорите ни в Спиралата и този форум, съпротивителните ми сили спрямо „вредителите” нараснаха неимоверно, а на два пъти (поне) ми спасиха и живота. :o
А сега вече „сериозно”! ;) Ясно е, че при условията при които е поставена Еволюцията в момента, на никой не му е лесно, да извърви естествения си еволюционен път, но пък и е ясно, че във всеки един от нас има изначално заложена Сила, която прави това възможно, дори и при тези неблагоприятни обстоятелства. Просто трябва да намерим и разкрием тази Сила в себе си. (лесно е да се каже, но…) :roll:
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

time

Непрочетено мнение от time » 18 яну 2009, 17:36

Големият проблем е, когато имаш заложена антивирусна програма, обаче тя изобщо не идентифицира вируса. А той ти залага програми, които могат... и да ти скапят целия компютър. :cry: Зависи кога ще се усетиш...

В тази ситуация какво правим? :?:
Как да разберем „инфектирането”възможно най-рано? :?:

Вече май изобщо не мие толкова весело!!! :|

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 18 яну 2009, 20:41

E-e-e тука голям купон станало! :lol:
Изчетох всичките "компютърни" постове и мисля, че се получи много добро сравнение. Стъпихме на обща основа, както казва sum. А това само може да ни помогне в многолога оттук нататък.

Saradiva, наистина въпроса с вирусите е наболял... особено след като разбрахме вече основните процеси в Океана и в частност в Крешака. Това което е било замислено да бъде, вече не изглежда така. Поразиите са големи, а ние сме поставени в условия на постоянна борба с тези "вируси" и "вирусчета" /което пък Свободния Дух разгледа в поста си/.

Какво обаче ми направи впечатление от поста на sum:
"...Така тази „къмпани" ДОО вкарала „троянеца” в Адам и Ева и ги хакнали…
Крадейки „софтуерен ъпдейт” без знанието на Шефа, тази „къмпани" ДОО вече е създала нов продукт на пазара - ново поколение от хора, което поколение се превръща в „троянец, яхнал бял кон” за самия Крешак!.. Идеята на хакера Саклас и „къмпани” е да се хакне целият Крешак!..."
Това, приятели, според мен си е "ново двайсе"...
Ние вече знаехме за Саклас и обяснението на Румен в тази връзка, от втората му книга. Знаехме и за причината за нарушената дуалност /Добро - Зло/ в Океана от постовете му във форума. Но сега като обърнем това знание към новото ни разбиране за Крешака, какво се получава?
Хмм... за това казах и "ново"...
Целта е била Крешака! Ами другите 95 Крешаци... и те са цел, предполагам /защото "мръсотията" е навлязла в целия океан/. Значи хакери са атакували океана като се опитват да завземат всички Крешаци. Крайната цел е била да поставят под контрол целия Океан на Съзнанието и по този начин да ръководят всички процеси в него!
Саклас е само един от веригата... и той /със своето сие - сиреч "къмпани"/ отговаря за нашия Крешак и неговото "хакване".
Много интересно...

saradiva

Непрочетено мнение от saradiva » 18 яну 2009, 23:29

В края на Веселия уикенд - едно изречение:
Компютърните термини вероятно ще докарат чрез Гугъла някои хакери и изобщо компютърджии :ugeek: :ugeek: :ugeek: на тази страница.
Представяте ли си как ще четат всичко от днес? :shock: :shock: :shock: :o :o :o :roll: :roll: :roll: :cry: :cry: :cry:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Отговори