За Абсолюта, Истината и заблудата

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Re: Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/

Непрочетено мнение от men » 24 май 2010, 19:23

sed non rogunt каза:
"...Истината е неизразима
...Истината не може да бъде изразена
...ако познаваш Истината, ти не можеш да я изразиш на познатите на човешкия род форми за изразни средства, Тя може само да се съпреживява, а който я съпреживява нема как да я изрази
...всеки сам трябва на базата на своите възможности да се ползва от видимите и невидимите наставления и водачество от самия Източник"
Здравей, sed non rogunt!
Разбирам, че се ползваш според своите възможности от ... наставленията и водачеството на твоя Източник и това е много добре. Разбрал си Истината за себе си и не можеш /по скоро не трябва/ да я изразиш... и това е добре.
Разбирам, че за Истината нищо няма да научим от теб!
Затова sed non rogunt ... карай по темата за
"Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/"... ако имаш нещо да кажеш. :?:
А ако искаш да споделиш докъде си стигнал по пътя към себе си, можеш да отвориш нова тема.
.................................

Честит празник на Българската азбука и писменост и на Българската просвета и култура на всички съфорумци! :IP

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 24 май 2010, 19:30

sed non rogunt ...
по добре си остани безмълвен между знанието и незнанието ... там в голямото нищо.
Явно там се чувстваш много добре и в пълен комфорт ... спрял по пътя към ... себе си.

иво

Непрочетено мнение от иво » 24 май 2010, 20:59

sed non rogunt написа:
„изразих с това си включване в този форум, естествено след като достатъчно внимание му отделих, едно свое възмущение, породено от безнравствено и безцеремонно разжалване на Същности, за които дори немате никаква догадка, каква е била ролята им в световната исторя...”
Значи ти имаш догадка каква е била ролята на Йоан в световната история......интересно. Защото и аз имам догадка...... и тя е, че чрез текста вече хиляди години ни манипулират и контролират умовете. :idea: Ти какво виждаш в текста на затворника Йоан? Любов или може би знание... или нещо друго? И най-важното :arrow: ако решиш за себе си, че написаното от Йоан е вярно можеш ли да провериш дали е вярно? Ами ако Йоан са го изпързаляли какво правим тогава :roll: само четем като мисироци и клюмаме умно с глави..... така ли?
Аз мисирок няма да бъда и на такива като затворника Йоан дето са му показали туй-онуй не вярвам.
Ами то и на гледачите от „Пентаграм” от Канал 3 все им говорят разни духове и им показват какво ли не :lol: значи и те са просветени и трябва да станат светии като Йоан. :w00t:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 24 май 2010, 21:40

sed non rogunt:
"по Пътя ни към Себе Си, ние пречистваме връзката си между Тайното Съзнание, наречено още Искрата (Иска от Абсолютното Съзнание), и самия Абсолют, и така по този Път към Себе Си, навлезли в значителни степени на смирение, скромност, себеотрицание и свещено отношение към Всичко, тази връзка дава все по-голяма възможност да придобием яснота за истинската Реалност, и цялата Структура на подразделения от вибрационни нива, водещи своя произход от Абсолюта (абсолютната вибрация)."
Дотук разбирам, че за теб Абсолюта е абсолютната вибрация.
Добре.
Според теб Абсолютът има Искра /Тайното Съзнание/, която ти пречистваш, защото се явява връзка между твоя дух и Абсолюта. Когато изчистиш Искрата-връзка, тогава получаваш „смирение, скромност, себеотрицание и свещено отношение към Всичко”. Постигнеш ли тези показатели ти придобиваш яснота за истинската Реалност /Абсолюта/.
Т.е., когато използваш думите „по Пътя към Себе Си” ти имаш предвид следния процес: След като пречистиш Искрата-връзка, тогава твоят дух се слива с Абсолюта или по друг начин казано с абсолютната вибрация.
Значи твоето възприятие за теб е, че духът ти е някаква вълна-вибрация, която се е отделила от основната вълна-вибрация /Абсолюта/, която след като се пречисти на Земята /чрез Искрата-връзка/ отново се завръща при своята първопричина.
Правилно ли съм те разбрал?
Р.Ч.

sed non rogunt
Регистриран: 23 май 2010, 18:47

Непрочетено мнение от sed non rogunt » 24 май 2010, 22:36

sum....
Искрата е най-близо като паралел между терминологията с това, което ти наричаш Великия Свидетел. Тя образно казано е като клетка от Абсолюта, който никога не е бил разделян, Той винаги е в своята Цялост. Вибрационните нива са Му предни постове, в които Той се проявява. Разделение никога не е имало...някой са робували на тази идея, но нито са разделили нито са владяли, освен в илюзорните си представи. Социалната обусловеност като модел доминиращ на това ниво, на което сме ние като хуманоиди, поставя масите в много голяма хипноза, относно това, че ни е насадено да се мислим за отделни, низши, неуки, неспособни, слаби, и немощни създания, които видите ли имат мисия импосибъл, в която им се дава шанс да станат това, което те не са преставали да бъдат. Всичко е Всичко, това Всичко винаги е Цяло, независимо от това колко им се иска на некои да не е.
Относно добродетелите: скромност, смирение, себеотрицание, безкористност, безпристрастие, безусловност, истинолюбие и т.н. те не се придобиват след изчистване на тази връзка Искра-Абсолют, а са предпоставка това да стане. Все пак си има Висши Принципи, които поддържат всичко в порядък, и то абсолютен порядък. Нема в какво да се завръщаме...просто Искрата има мисия посибъл, и след като тази мисия приключи....ще има други мисии...всеки от нас е мистично нероден като безкрайност, и точно тази си природа ни е дадено като велик дар да изследваме, но това изследване никога нема да приключи, нема как... :) затова никой не може да претендира, че познава каквото и да е, или който и да е, защото всички и всичко е безкрайно, от Принципа, че Безкрайността се пресъздава в Безкрайности. Просто нема друго под ръка ахахха, шегувам се. :)

sum

Непрочетено мнение от sum » 25 май 2010, 00:17

Разбирам начина ти на мислене. :)

Основата на твоето учение се базирана на принципа „Безкрайността се пресъздава в Безкрайности”. Но освен този основен за теб принцип аз знам за още 63 такива. Какво да правим тогава ако някой човек изведе друг принцип за своя духовна основа?

Направиха ми впечатление тези твои думи: „след като тази мисия приключи....ще има други мисии...всеки от нас е мистично нероден като безкрайност, и точно тази си природа ни е дадено като велик дар да изследваме, но това изследване никога нема да приключи, нема как...

Предполагам знаеш, че изследването е работа на ума. Само интелектът /като част от ума/ може да изследва, анализира, синтезира, разграничава и т.н.. Следователно за теб водещото съзнание е ума, а всички знаем, че реално той е този, който се преражда в някакво тяло. Следователно за теб реинкарнациите никога няма да спрат и ти все ще си прероден някъде си, за да изследваш… Това ще е така, защото ти си приел за себе си, че си "Безкрайност, която се пресъздава в Безкрайности”.

Разбирам те и не оспорвам съждението ти, но държа да знаеш, че аз пиша за съвсем други неща, sed non rogunt.
Никъде не съм споделял в книгите си и тук във форума, че аз съм безкрайност и като такъв все ще бъда някъде прероден, за да изследвам каквото и да било. Напротив, винаги съм твърдял, че човек, тръгнал по пътя към себе си претърпява вътрешна трансформация, която се изразява в това трите форми на съзнание да се слеят в Едно неделимо цяло. За да се случи това е нужно материално тяло. Точно поради тази причина е безценен човешкия живот на Земята, заради това сливане.
Постигне ли човек това Едно в себе си, тогава преражданията му спират…
Разбираш ли разликата между нашите знания?
При теб има Абсолют-вибрация и безкрайни цикли на прераждане, които никога не спират, а при мен има процес, който се извършва в материалното тяло като трите форми на съзнание се сливат в Едно неделимо цяло.
А колкото до т.нар. от мен Велик Свидетел държа да ти споделя, че той е нещо съвсем различно от казаното дотук. Затова нека не смесваме Великия Свидетел с Искрата-Абсолют, защото В.Свидетел не е нито вълна, нито вибрация, нито съзнание!

…Прав си, че Реалността се преживява, но аз твърдя, че след като се преживее същата може да се обясни.
Ето тук идва мистерията с обяснението на Реалността, защото за човек като мен обяснението ще бъде дадено от позицията на това Едно, което съм, а не от ума, който вече не съм.
Но ти все още си Ум, а не това Едно /Бхарад/. Процесът на трансформация на трите форми на съзнания в теб още не е започнал... Тогава как ще разбереш думите ми?
Невъзможно е.
Когато станеш Едно /Бхарад/, тогава ще разбереш каква е Реалността, описана от Бхарад.

/моля админа да премести в отделна тема мненията, които не касаят Откровението на Йоан./
Р.Ч.

sed non rogunt

Непрочетено мнение от sed non rogunt » 25 май 2010, 00:55

/да и аз моля Админа за същото, разговора стана доста пространствен/

sum...
Аз не съм приел нито едно Учение за моя духовна основа, не защото нито едно то тях не ми допада на същността, а по простата причина, че всяко едно от тях ми допада и във всяко намирам по нещо, което ми помага да сглобя пъзела.
Не оспорвам вижданията ти за развитие чрез сливане на 3-те Центъра в Един, това не е в противоречие с идеята за безкраен Път, в който да преоткриваме Себе Си, като това, което Сме. Веднъж постигнали това Единство просто вече боравим с други подходи към съвсем различни цели като предмет на безкрайното духовно търсене. Прав си, че ума или по-точно Интелекта се занимава с изследователска дейност, анализи и т.н., но този Интелект макар и съвършен инструмент в това, за което е създаден, не ни ограничава в нуждата ни да подходим прагматично към осмисляне на това, което е отвъд Битие и Небитие. Вътрешната трансформация именно в сливане на тези 3 Центъра, води до момента, в който веднъж докоснати от Истината, вече поемаме по истинскя си Път безкраен, сега само се подготвяме за този момент на освобождение от условностите, които сме приели напълно съзнателно. Не е нужно да се прераждаме безкрайно, идеята ми бе, че дори след постигнането на Единност, с това нема да ни поканят на маса с богата трапеза, и след като мине мероприятието да кажат: Ами сега правете квот си искате! Заветната за мнзина цел за тотална Свобода, не е край на Пътя, а неговото начало, защото сега сме в предучилищна.... Доста неща не са отработени за да боравим с абсолютни Принципи. А относно желанието ти да обясниш Реалността ти пожелавам непресекващ ентусиазъм, ще ти е нужен!

sum

Re: За Абсолюта, Истината и заблудата

Непрочетено мнение от sum » 25 май 2010, 11:27

Позволи ми да обърна внимание върху тези твои думи:
този Интелект макар и съвършен инструмент в това, за което е създаден, не ни ограничава в нуждата ни да подходим прагматично към осмисляне на това, което е отвъд Битие и Небитие.

Виждаш ли капана, в който си попаднал… при това „прагматично осмисляне” за Битие и Небитие ти пак изхождаш от позицията на ума си! Това е така, защото мисълта, която осмисля, също е част от ума. Предполагам помниш кои са частите на ума. Това са мисъл, его и интелект.
И сега най-важното. Знаеш, че умът никога не може да разбере друго извън себе си, защото е ограничен, нали?
Следователно твоето заключение относно Реалността ще бъде ограничено, точно както е ограничен и ума ти.

Ето другото споделено от теб:
Вътрешната трансформация именно в сливане на тези 3 Центъра, води до момента, в който веднъж докоснати от Истината, вече поемаме по истинскя си Път безкраен

Самата дума „път” означава връзка между две точки. Например пътят е връзката между две села, нали?
Точно поради тази причина няма „Път безкраен”.
Не знам къде си чел, че Пътят е безкраен, но искам да знаеш, че това твърдение не е вярно.
След като в човек трите центъра на съзнание се слеят и станат Едно цяло.., точно това Едно тръгва по път, който води извън Крешака. ТОВА Е ПЪТЯТ!!!... И този Път може да се извърви от човек, докато е още тук на Земята. Материалното тяло е прекрасен инструмент за тази опитност…
Аз съм описал Пътя. Той минава през центровете Слънце, Вират и т.н. и отвежда Едното директно в Океана на Съзнанието. /Той е образуван от вибрации-вълни /татви/. Океанът е Абсолютът, за който пишеш/
Извън този Океан има две Реалности. Когато ги постигнеш ще разбереш, че Океанът на Съзнанието /Абсолютът/ не е безкраен, а е краен. От тази позиция също ще видиш, че пътища вече няма.

И още написа:
А относно желанието ти да обясниш Реалността ти пожелавам непресекващ ентусиазъм, ще ти е нужен!”

Благодаря за пожеланието. :)
Желанието ти да разбереш Реалността извън Абсолюта /Океана на Съзнанието/ няма да се изпълни от позицията на ума ти. За целта ти препоръчвам да наблегнеш върху сливането на трите форми на съзнание в теб, за да бъдеш Едно. Ще ти е нужно!
Р.Ч.

sed non rogunt

Непрочетено мнение от sed non rogunt » 25 май 2010, 13:05

sum...
Определено нямам за цел да пропагандирам или да напаствам вижданията си с твоите или на когото и да било....важното е да работим върху себе си за освобождение от илюзиите, кой как ще го постигне е индивидуално. Ако съм засегнал някого с думи изказани под влияние на моментни настроения, се извинявам. Така или иначе се случва това, което трябва да стане, от гледна точка на запазване на абсолютния баланс, хармония и равновесие.
Аз казах каквото мисля, други постове нема да напиша. Успех на всеки от вас в най-дълбоките и съкровени намерения! :)

sum

Непрочетено мнение от sum » 25 май 2010, 16:29

важното е да работим върху себе си за освобождение от илюзиите, кой как ще го постигне е индивидуално.
Sed non rogunt, разбирам, че ти е допаднала идеята да се освободиш от някакви илюзии.
Добре.
Искам да подчертая, че аз не пиша за илюзии, а за разграждане и унищожаване на самскари, както и на решетката, върху която съществуват.
Предполагам виждаш разликата, защото едно е човек да се освободи от илюзиите си /които реално представляват начин на мислене/, а съвсем друго е да се унищожат самскарите /които реално представляват информация за минали животи/.
Не ти препоръчвам да се бориш с начина си на мислене /илюзиите/, защото това е битка, в която ще загубиш със сигурност.
/Разбира се какво ще правиш си е лично твоя работа./

Но има хора, които са проумели неспособността на ума да се надскочи и затова търсят друго знание за Реалността. Такива човеци посещават този форум.
Ето помисли.., как може индивидът да получи свободата си, ако няма знание за сливане на трите форми на съзнание и също за Крешака, и за Океана на Съзнание?
Без правилно знание е невъзможен процесът на освобождение!
Следователно тия хора, които гръмко твърдят, че „Този, който знае, не говори за това” са най-големите слепци и глупци.

А колкото до твоето твърдение в първия ти пост, че „сред вас виждам само невежи поклонници”...
Хм... Как мислиш аз какво виждам в теб?..
И още подчерта: „Да се търси извън нас /става въпрос за Истината/, или да чакаме друг да ни я покаже....това е тотална заблуда, на която масово се робува!”
Аха. Значи всеки сам да си я търси и кой каквото намери... Така ли?

Предполагам вече разбра кой е заблудения.

Със здраве. :)
Р.Ч.

Отговори