Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/

Непрочетено мнение от alex » 06 юли 2012, 09:25

Да точно нея поправих поста :) , но преди да ги съпоставя, моля те дай ми насоки къде във форума мога да намеря определение или е разисквана христовата душа.

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 06 юли 2012, 12:48

Здравей alex,
Може би не съм аз ,който ще ти помогне!
Успех!
Честит Българин

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 06 юли 2012, 13:32

alex, темата се казва "Да си поговорим за Исус" ето линк, http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 6d7991b170

Поздрави
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 06 юли 2012, 15:18

Мерси novex, сега почнах "Божието слово" след това ще си припомня и "Да си поговорим за Исус"

Иначе по темата:
6/12. И видях, когато сне шестия печат, и ето, стана голям трус, и слънцето стана черно като струнено вретище, и месечината стана като кръв;
Сетих се защо ще стане червена месечината, причината е "небето се дръпна".
Тоест когато Атмосферата се издърпа от черната дупка ще се получи нещо като призма която ще разложи светлината от Луната на спектри, явно Йоан е наблюдавал откъдето е падала червената светлина, ето една схема:
.bmp
.bmp (355.71 KиБ) Видяна 1799 пъти
Тъй като въздуха ще бъде издърпан откъм една страна на земята, то и атмосферното налягане ще спадне. Като се сетих за това в съзнанието ми изплува нещо което е казала Ванга /поне така знам/

"Всеки народ си има звезда, която го зарежда със светлинна енергия. Но има и изключения. Някои народи нямат звезда, а планета. Един ден тези народи няма да могат да оцелеят. В необикновената за тях атмосфера ще се задушат … народ, който има планета вместо звезда, ще угасне както свещ при силен вятър. България има не само една звезда, а цяло съзвездие."

Поздрави :sunny:

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 08 авг 2013, 14:18

В своето Откровение Йоан пише следното :
"1.10. Един неделен ден бях обзет от дух и чух зад себе си силен глас като от тръба, който казваше: Аз съм Алфа и Омега, първият и последният;
1.11. и туй, що видиш, напиши на книга и изпрати на църквите, що са в Асия: в Ефес и в Смирна, в Пергам и в Тиатир, в Сарди, във Филаделфия и в Лаодикия.
1.12. И обърнах се да видя, отде иде гласът, който говореше с мене; и като се обърнах, видях седем златни светилника,
1.13. а сред седемте светилника едного, подобен на Син Човечески, облечен в дълга до нозете дреха и препасан до гърдите със златен пояс;"

Гласът който говори на Йоан на няколко пъти повтаря Аз съм Алфа и Омега, Аз съм Алфа и Омега… и като че ли иска да ни внуши, че точно Той е Алфата, а не някой друг.
Гласът говорещ на Йоан открито му казва:
„2.12. И на ангела на Пергамската църква напиши: тъй казва Оня, Който държи двуострия меч;
2.13. зная делата ти, и де живееш, там, дето е престолът на сатаната, и държиш името Ми, и не се отрече от вярата Ми дори в дните, когато верният Ми свидетел Антипа биде умъртвен между вас, среди които живее сатаната.
2.14. Но имам малко нещо против тебе, задето имаш там някои, които държат учението на Валаама, който учеше Валака да вкара в грях синовете Израилеви, та да ядат идоложертвено и да блудствуват.
2.15. Тъй и ти имаш някои, които държат николаитското учение, което мразя.”

Става ясно че „гласът” мрази и е против учението и последователите на Бал, а по нататък отправя явни заплахи:
„2.16. Покай се; ако ли не, скоро ще ти дойда и ще вляза в бой против ТЯХ с меча на устата Си.”

Защо на няколко места гласът повтаря на Йоан „ Аз съм Алфата”? Алфа се нарича първата буква от гръцката азбука, буквата и нейното име - Алфа са взаимствани от Финикийската азбука. Във финикийската азбука буквата се нарича Алеф и означава Бик.
Много векове преди да се напише това Откровение, хората са знаели кой е Алфата, кой е Алеф, кой е Първият, кой е Господ. Това е Бал и хората винаги са го изобразявали символично с Бик или Бича глава.

Буквата Алеф /Бик/ във финикийската азбука /1200 г.пр.н.е./ символично е изображение на животинска глава с рога.
PhoenicianA-01.png
PhoenicianA-01.png (619 Байта) Видяна 1267 пъти
Alef.JPG
Така че този който може да каже Аз съм Алеф, Аз съм Първият е само Бал!

Отговори