Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Цар Кару І
Регистриран: 03 авг 2010, 19:01

Re: Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/

Непрочетено мнение от Цар Кару І » 09 авг 2010, 15:32

„15. Тъй и ти имаш някои, които държат николаитското учение, което мразя.”
Николаитите са последователите на апостол Николай - един от 12десетте. Проблема в тази "омраза" се състои в хомосексуалността на въпросния "писач" на това "Откровение". Със сигурност не е апостол Йоан - един от 12десетте ученици на Йошуа (Исус Христос) - Ях Ше Ях. Йошуа никога не е проповядвал безбрачие, никой от учениците му също. С изключение на Йоан (или този, който пише под негово име). Тъй като апостол Николай е проповядвал относно многодетни семейства пазещи заветите на Йошуа и морала, напълно възможно е Йоан да се е подразнил от това. Или пък (не се отхвърля като хипотеза - предвид неговата хомосексуалност) да е имал "мераци" към апостол Николай, които са били отхвърлени. Истинската история за това може да каже само католическата църква.
Кои по-точно са николаитите?
Последователи на апостол Николай и до ден днешен. Копти (чети древни бълГари), които живеят в днешен Ирак. Ето къде са били те по времето на апостол Николай - в Самара - Ирак. Там са и до ден днешен.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Манастирът Св. Матей в Ирак.

Изображение
3:15. зная твоите дела: ти не си ни студен, ни горещ; о, дано да беше студен или горещ! Това ми е много интересно да го разбера. Ако някой има идея – да каже какво се има предвид. Доста многозначно звучи.
Безсилна злоба на демончето (с обрязан клитор - щото е в женски род) йЕхова. Българите са знаели (някои знаят и до днес) за баланса м/у Ка и Ба (ин/ян, мъжко/женско начала, горещо/студено) и са живели с този баланс в хармония не само с планетата Земя (Гея), но и с Космоса. Знаели са, че всеки един човек е божия "клетка", и чрез тези "клетки" Бог осъзнава Себе си и Собственото си Величие. А това как ще назовем този Бог - Баал или Тарг Ра - за сега не бих го обсъждал.
Новият завет е компилация от специално подбрани книги които да служат на църковната догма. Хора събрали се на определено място с определена цел, субективно решават какви книги да включат в т.н.
Т.нар. "Нов завет" е (де факто) "творение" на Еузебиус. С благословията на император Константин, който е бил до края си пълен "езичник". Светите "оффци" от Първия Никейски събор са били пълни неграмотници (с изключение на Еузебиус Памфилиус и архиепископа на Хераклея Сабиниус) и профани, но на тези, които можели да четат давали двойна порция печено за вечеря, а за малцината, които можели и на пишат - добавка ока вино. Това и много още факти и фактчета можете сами да прочетете от Forged Origins Of New Testament.pdf. Император Константин е искал единна държавна религия с единен Бог - компилация м/у Митра, Кришна, и друидския Бог Хесус (Танг Ра). Кришна на санскрит е Христос. И така става Hesus Krishna - Новия Бог на римската империя (Life of Constantine,vol.iv). Изида става дева Мария. Константин е бил митраист - Sol Invictus.
Явно там горе голямо трениране правят на позата падни-стани…
Ето го ставането и падането по нам си колко пъти на ден:

Изображение

Изображение
Жената, това е покварената София-Мъдрост, спомената е в Евангелието от Юда!
Има две Софии - майка и дъщеря. Първата е изцяло духовна. От Нея произлиза и "Божия дух". Нейната първа мъжка инкарнация е Йехова - Демиурга на тази вселена, а женската е София (низшата), която има доста малко (профанизирана) мъдрост в сравнение с нейната Майка. На тази втора Софияе кръстена и нашата столица. За добро или лошо (май повече за лошо).
http://karutzar.blogspot.com/2008/04/te ... -from.html
Този, който е писал Апокрифът, е възможно да е действителния Йоан. Докато този, който е написал Откровението, според мен няма нищо общо с личността Йоан – ученикът на Исус. Дори и да се е казвал Йоан, то става въпрос за някакъв друг човек, живял доста по-късно от времето на Исус. Също както и останалите евангелисти от Библията не са били съвременници на Исус, но уж били писали за него, че пък и имената им ги изтипосали като на неговите ученици.
И аз мисля така.
Но тогава питам се какво търси в православен храм масонски символ, който също така е и древен еврейски?
Масоните са го изкопирали от египтяните - две са "очите" - на Ра и хор - дясно и ляво, Ка и Ба, духовност и нейния профанизъм - материалното. the Eye of Ra and the Eye of Horus on many Ancient Egyptian monuments, while priests and pharaohs made up their eyes in such a way as to remind others that God looks at the world through the eyes of the human being. Масоните изобразяват само окото на Хор - материалния негов аспект на върха на пирамидата. Така както се вижда от фотото на тази икона от Ямбол това е окото на Хор.
Да му се не види… Досега това го свързвах с очите на Брахман- Космическия Разум.
Ами то си е така - Бог вижда своето Творение чрез нашите очи.
В пещера "Проходна" /Очите/ природата е запазила Истината представяща ДВЕТЕ очи на Бога, а не ЕДНО
Същото, за което говорех по-горе.
И като слизаше, той се вести пред лицето на земята, цяла покрита с вода, а като премина под земята, намери, лежащи на водите, две риби, които бяха съединени като волове за оран и подпиращи, по заповед на невидимия отец, цялата земя от запад до изток. И когато слезе по-долу, срещна надвиснали облаци, които държаха морето, а още по-долу намери своя пъкъл, т. е. геенната огнена.
Двете риби са епохата на рибите и ристиенството като сурогат на юдейството. А пъкъла се намира в Етиопия от където са тръгнали евреи и гърци да покоряват света в името на лунната си РеЛигия.
Ето и снима от Арта Але Етиопия:

Изображение

Интересно от къде се "пръкват" тези лунни религии? Ами от географското място с име Сатана в Индия:

Изображение

Евреите (библейските), гърците, и циганите (мангалите) имат общ корен и произхождат от Сатана. Арабите са пастири за които говори Херодот. Евреите (болна сган) са започнали да се обрязват значително по-късно от арабите (има го описано и в библията). Самото обрязване е символична кастрация на мъжкия (енергиен) символ Ка. Съответно и пишат от дясно на ляво, "обожествяват" Луната (наместо Слънцето), която "свети" с отразена светлина (профанизация). Аврам (А Брахман - не брамин) е прототип на изпадналия от божественото знание (прокажен) и профанизирането му Мойсей. Циганите (мангали) тръгват най-късно от Сатана. Предвождани от Мангал Пандей:

Изображение

Общото м/у всички последователи на лунни религии е сексуалната перверзност (включително и педофилията - Мохамед).

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Крестос (Христос) е бил Орфей като инкарнация на Дионисий:

Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

Херодот - "Гърците научиха персите как да правят секс с момчета"....
За гърците старите автори казват, че са дошли от Африка . Херодот [3] VI- 53, Страбон [4] VII- 7- 1
""Точната дата на пристигане на гърците е невъзможно да се определи, но според мен събитието е станало малко след прогонването на хиксите от Египет, някъде към 1550г. преди Христа. По това време разбира се траките имат писменост.""
Her. IV-189 -the Greek dress called aegis has African origin
Her. IV –190 – the Greeks have common burial rituals with African nomads

че ще може да види боговете, ако изчисти цялата страна от прокажени и други заразни хора. Царят се зарадвал и събрал всички в Египет, чиито тела били увредени, на брой осемдесет хиляди, и ги изгонил в каменните кариери на изток от Нил, за да работят там и да са отделени от другите египтяни. Манетон казва, че сред тях били и някои от учените жреци, засегнати от проказа.
“След като хората, които търпели мъки в каменоломните, страдали така доста време, помолили царя да им даде като място за почивка и убежище изоставения град на пастирите Аварис, а той се съгласил; този град според богословските виждания от древността е посветен на Тифон. След като отишли там, те използвали това място, за да се разбунтуват, избрали си за водач един от хелиополските жреци на име Осарсеф* (че е от Хелиопол – един от тамошните жреци, прогонен поради проказа.) и се заклели да му се подчиняват във всичко. Той пък първо им наложил закон да не се подчиняват на боговете* и никой да не се въздържа от най-почитаните животни в Египет, ами да принасят в жертва и да ги убиват всички*, като не общуват с никого, освен със своите съзаклятници След като наложил този и много други такива закони, противоречащи изцяло на египетските традиции, заповядал на многото работна ръка за съоръжи стените на града и да се подготви за война срещу цар Аменофис. Такива неща ставали в Етиопия; а йерусалимците нахлули заедно със заразените египтяни и така нечестиво и жестоко се отнасял с хората, че споменатото по-горе управление на пастирите изглеждало златно време на хората, които виждали тези безчестия; защото не само изгорили села и градове, не само грабели храмове и повреждали статуи, ами ползвали олтарите на храмовете като кухни за почитаните свещени животни, карали жреците и пророците да ги жертват и колят, след което ги изхвърляли голи навън. Казват, че жрецът, който установил начина им на управление и законите им, по произход хелиополец, на име Осарсеф, по името на почитания в Хелиопол бог Озирис, след като се присъединил към тези хора си сменил името и се нарекъл Мойсей*” По-нататък Манетон казва, че след това Аменофис дошъл от Етиопия с голяма армия и със сина си Рампсес, който също имал армия, и двамата се сблъскали с пастирите и заразените, победили ги, убили мнозина, а останали гонили чак до границите на Сирия.

http://karutzar.blogspot.com/2010/02/fr ... art-v.html
http://karutzar.blogspot.com/2008/04/jo ... ction.html
http://karutzar.blogspot.com/2010/02/fr ... rt-iv.html
Прикачени файлове
Forged Origins Of New Testament.pdf
(116.33 KиБ) Свален 311 пъти
Последна промяна от Цар Кару І на 10 авг 2010, 00:10, променено общо 1 път.

иво

Непрочетено мнение от иво » 09 авг 2010, 21:17

Много интересен пост си написал. :D Съгласен съм с написаното от теб.. само тез твои думи не можах напълно да разбера:
Знаели са, че всеки един човек е божия "клетка", и чрез тези "клетки" Бог осъзнава Себе си и Собственото си Величие.”

Това не го ли пишеше в книгата „Разговори с бога”? ::thinking::
Значи ти си възприел за себе си, че си някаква „клетка”..... а така чрез теб Бог първо осъзнава себе си и после това което е сътворил в света....така ли?

Цар Кару І

Непрочетено мнение от Цар Кару І » 10 авг 2010, 00:42

„Разговори с бога” го започнах и след няколко страници го захвърлих поради преиначаване и манипулации с читателя. Относно "Човек - Божия клетка" - Представи си своето тяло Иво. Съдържа трилиони ( :D май не знам колко) клетки. Чувстваш ли всяка една във всяко едно време? Не. Определено Не.Но те са твои. Те са твоето тяло. Без тяло (форма) ти би бил само мисъл и РАзУМ. Но чрез твоето тяло (форма) ти ставаш действащ организъм. Имаш чувство (сетивност) за съществуване и действие. Можеш да се докоснеш и тогава се "усещаш" - усещаш клетките от твоето тяло - ти и те са неразривни. И се обичате взаимно защото сте едно цяло. Сега си представи (визуализирай) нещо, което си направил през изминалия ден. Ти ли си го направил или клетките на твоята форма (тяло)? И двете - и Ти, и Те. Защото сте едно. Но Ти лично не би могъл да направиш "нещото" без тези клетки. Предполагам, че схващаш какво имам на предвид.
Сега - представи си, че целия видим и невидим Космос е Бог (Танг Ра - проявен и непроявен), а ти си клетка от него. И чрез Теб Бог разбира Себе си, и Своето Тяло/Творение. И се осъзнава. Осъзнава своето Величие, Безграничност (безброй много клетки), и Съвършенност. Всяка една "клетка" има своя функция и предназначение. Но всички клетки имат свой първоисточник - първичната клетка, която е съединението на Ка и Ба, сперматозоида и яйциклетката, огъня и водата, мъжкото и женско начала. Съединението на Ка и Ба в човешкия организъм се явяват стволовите клетки.
Ще цитирам нещо прочетено от нета:
Строежът на Слънцето и строежът на клетките са подобни. Слънцето има в себе си 3 области: едната от тях приготвя енергията, втората я акумулира и трансформира, а третата я препраща към земята. Също и в клетките има 3 области: външна – която възприема слънчевата енергия, средна – която я акумулира в себе си, и вътрешна – която я преработва и превръща в жизнена сила. Днешните хора не знаят, че в клетките има съзнание. Но в тях по някой път има такава интелигентност, каквато хората не предполагат.
Една човешка клетка няма пълна осъзната представа за целостта, размера, и "Величието" на тялото (форма) към което принадлежи. Което не я прави нито малоценна, нито второстепенна във функцията си към организма.

:D Предполагам, че отчасти обясних начина по който функционира Бог. Темата е огромна и не може да се вмести в един кратък пост.

Цар Кару І

Непрочетено мнение от Цар Кару І » 10 авг 2010, 00:52

:D Аа, забравих да спомена, че представителите на Лунните религии се явяват фунгуси (гъбички, паразити, създания които не са способни да усвояват праната/оргон директно от Бог, но се нуждаят от приемници от които да "изсмукват" енергията преработена в подходяща за тях форма) и по формата, и начина си на функциониране се явяват огледално (изкривено, профанизирано) изображение на божиите създания (клетки, форми), като в същото време са техни антагонисти, отричайки правото им на енергиен достъп (вампиризъм).

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 10 авг 2010, 11:12

А злобата като трансформирана енергия е елексир за тях.
Всичко което води до разделение, противопоставяне между хората, богоизбранничество е тяхна програма, расизмът също.
Хората се определят не по произхода, а по собствените им мисли и поведение.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 10 авг 2010, 14:48

Здравей, Цар Кару І.

Значи за теб всичко тръгва от Тангра, за който казваш, че бил проявен /като Космос/ и непроявен /като първопричина/. Ясно.

Направи ми впечатление твърдението ти, че „Без тяло (форма) ти би бил само мисъл и РАзУМ.”

Не, приятелю. Без материално тяло Ти ще бъдеш ум /умът е изграден от мисъл, его и интелект/, самосъзнание /изградено е билиони информационни точки/и любов, обвита от самскарна решетка. Вътре в самскарната решетка „живее” Атман, който е определен с термина „Чисто Съзнание”. Този Атман е различен от трите форми на съзнание, присъстващи в теб.

Разбираш ли вече разликата между нашите знания?

Информацията, която имаш ти дава представата, че си клетка, чрез която Бог опознава себе си. Хубава идея, но аз не я подкрепям…
Виж, за да не дълбая излишно в обяснения и да не размиваме написаното дотук за Йоан прочети какво съм писал в темата за Крешака, и ще разбереш какво е моето знание за Непроявения Бог и Проявените Богове.
Ако нещо не ти е ясно /за бог и боговете/ отваряй нова тема и давай да оправяме нещата…
Р.Ч.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 30 дек 2010, 09:14

"Чудотворната икона на свети архангел Михаил е най-зорко пазената в Ловеч. " на щита на се вижда окото за което говорихте малко по-рано в темата.

ето линк за допълнителна информацията за иконата
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=315867
Прикачени файлове
ikona_sv_mihail.jpg
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

Astronomer
Регистриран: 04 фев 2010, 09:40

Непрочетено мнение от Astronomer » 28 яну 2011, 18:11

"Време е вече да се образува една мисловна централа, светлината на която да се изпраща по целия свят, тъй както слънцето – своята светлина. Слънцето е централа, чрез която се пренася светлината и топлината на земята. Така и човешката мисъл е ЦЕНТРАЛА за предаване на друг род светлина на земята. Когато тази енергия проникне в мозъците на хората, от тях започват да се излъчват способни люде за работа. Ако духовните хора придобият силната мисъл, Царството Божие ще дойде бързо на земята. Не се занимавайте с миналото. Мислете само за настоящето." - Беинса Дуно
Е как да мислим за настоящето като самата мисъл разширява времето? Малко няма логика. Моля за коментар на написаните думи. Според мен мозъците на хората, които излъчват мисли отиват вече в тази централа. Значи може да си направим изводи за кое "Царство Божие" говори Дънов-Елохим, защото Брахман се проявява когато изчезне всяка мисъл! Защото просто той се възприема чрез интелекта, а не чрез мисълта. Това "Царство" дали пък не е на Йехова?!
Стенли

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 05 юли 2012, 19:24

Здравейте,
Да поразчепкам малко тая тема :)

Не съм съгласен и че Син Човечески трябва да се уеднаквява с Исус.

Остатъка от цитата на 1/13 е по интересен според мен:
13. а сред седемте светилника едного, подобен на Син Човечески, облечен в дълга до нозете дреха и препасан до гърдите със златен пояс;
Румен като щъка из крешака и пластовете, едва ли се кипри с злато..
Имам предвид че тези духове които вижда Йоан ми се струват малко нарцистични.
1/14. главата и космите Му бяха бели като бяла вълна, като сняг, и очите Му - като огнен пламък;
1/15. нозете Му - подобни на лъскава мед, като в пещ нажежени, и гласът Му - като шум от много води;
1/16. Той държеше в дясната Си ръка седем звезди, а от устата Му излизаше двуостър меч; лицето Му сияеше, както слънце сияе в силата си.
1/20. Това е тайната на седемте звезди, които ти видя в десницата Ми, и на седемте златни светилници: седемте звезди са ангелите на седемте църкви; и седемте светилника, що видя, са седемте църкви.
Тоест тук директно казва че църквите са светилниците, а светлината на светилниците са това което се поражда от тях, тоест егрегори - „ангелите на седемте църкви”
2/14. Но имам малко нещо против тебе, задето имаш там някои, които държат учението на Валаама, който учеше Валака да вкара в грях синовете Израилеви, та да ядат идоложертвено и да блудствуват.
Тук има нещо интересно, Румен не довърши цитата но завършека мисля че е по важен. Някои хора ще си помислят че учението на Валама е учението за Бал, но не. Валама е бил нещо като пророк. Валака е цар който е поръчал на Валама да прокълне враговете си „синовете Израилеви”.
Ето историята:
Числа 23 /Библия/
4 И Бог срещна Валаама; а Валаам му рече: Приготвих седемте жертвеника, и принесох по юнец и овен на всеки жертвеник.
5 И Господ тури дума в устата на Валаама, и рече: Върни се при Валака и според тая дума говори.
6 Върна се, прочее, при него; и, ето, той стоеше при всеизгарянето си, той и всичките моавски първенци.
7 Тогава почна беседата си, казвайки: - Валак ме доведе от Арам, Моавският цар от източните планини, и каза ми: Дойди, прокълни ми Якова, И дойди, хвърли презрение върху Израиля.
8 Как да прокълна, когото Бог не проклина? Или как да хвърля презрение върху когото Господ не хвърля?
9 Защото от връх канарите го виждам, И от хълмовете го гледам; Ето люде, които ще се заселят отделно, И няма да се считат между народите.
10 Кой може да преброи пясъка Яковов, Или да изчисли четвъртата част от Израиля? Дано умра както умират праведните, И сетнините ми да бъдат както техните!
11 Тогава Валак рече на Валаама: Що ми направи ти? Взех те, за да прокълнеш неприятелите ми; а, ето, ти напълно си ги благословил
20 Ето, аз получих заповед да благославям; И Той като благослови, аз не мога да го отменя.
21 Не гледа беззаконие в Якова, Нито вижда извратеност в Израиля; Господ Бог негов с него е, И царско възклицание има между тях.
22 Бог ги изведе из Египет: Има сила като див вол.
23 Наистина няма чародейство против Якова. И няма врачуване против Израиля; На времето си ще се говори за Якова И за Израиля: Що е извършил Бог!
24 Ето, людете ще въстанат като лъвица, И ще се дигнат като лъв; Няма да легнат, докато не изядат лова И не изпият кръвта на убитите.
Ще кажете нещо гнило има, да и на мен ми се стори. И ето какво открих в предишните числа.
Числа 22 /Библия/
5 изпрати посланици до Валаама Веоровия син във Фатур, който е при реката Евфрат, в земята на ония, които бяха людете му, за да го повикат като му кажат: Ето, народ излезе из Египет; ето, покриват лицето на земята, и са разположени срещу мене;
6 Ела сега, прочее, моля ти се, прокълни ми тия люде, защото са по-силни от мене, негли бих могъл да преодолея, та да ги поразим, и да мога да ги изпъдя из земята; понеже зная, че оня, когото ти благославяш, е благословен, а когото проклинаш е проклет.
7 И тъй, моавските старейшини и мадиамските старейшини отидоха, с възнаграждение в ръце за врачуването; и, като дойдоха при Валаама, казаха му Валаковите думи.
8 А той им рече: Пренощувайте тука, и ще ви дам отговор, според каквото ми каже Господ. И така моавските първенци останаха у Валаама.
9 И Бог дойде при Валаама и рече: Какви са тия човеци у тебе?
10 И Валаам рече на Бога: Валак Сепфоровият син, цар на моавците, ги е пратил до мене да кажат:
11 Ето, людете, които излязоха из Египет, покриват лицето на земята; дойди сега, прокълни ми ги, негли бих могъл да се бия с тях и да ги изпъдя.
12 А Бог рече на Валаама: Да не отидеш с тях, нито да прокълнеш людете, защото са благословени.
13 И тъй, Валаам, като стана сутринта, каза на Валаковите първенци: Идете в земята си, защото Господ отказва да ме пусне да дойда с вас.
14 Тогава моавските първенци станаха та дойдоха при Валака и рекоха: Валаам отказва да дойде с нас. 15 А Валак пак изпрати първенци, по-много и по-почтени от ония.
16 И те, като дойдоха при Валаама, му казаха: Така казва Валак Сепфоровият син: Моля ти се, нищо да те не спре да не дойдеш до мене;
17 защото ще те въздигна до голяма почит, и ще сторя все що би ми рекъл; прочее, дойди, моля, прокълни ми тия люде.
18 А Валаам отговори на Валаковите слуги, казвайки; Ако би ми дал Валак и къщата си пълна със сребро и злато, аз не мога да престъпя думата на Господа моя Бог, да направя по-малко или повече.
19 За това, моля, пренощувайте и вие тука, за да се науча какво още ще ми каже Господ.
20 И Бог дойде при Валаама през нощта, та му рече: Щом са дошли човеците да те повикат, стани иди с тях; но само онова, което ти река, него да направиш.
Забележете че „ 9. И Бог дойде при Валаама и рече” Мисля че Валаам не може да е пророк на Баал, не би ли трябвало Валаам да ходи при Баал. Но като се замисля по негово време може да не е имало знанието за разграждане на самаскарите.. Тоест бога на Валаам да е Брахман.

Да продължа натам, значи Валлам е получил разрешение да тръгне, но вижте какво става след това
21 За това, Валаам стана на сутринта, оседла ослицата си, и отиде с моавските първенци.
22 Но Божият гняв пламна за гдето отиде; и ангел Господен застана на пътя пред Валаама, за да му се възпротиви; (а той яздеше на ослицата си, и двамата му слуги бяха с него).
Ха сега, та нали получи разрешение ... как така пламна гняв?!
23 И понеже ослицата видя, че ангел Господен стоеше на пътя с гол нож в ръка, ослицата се отби от пътя и отиваше към полето; а Валаам удари ослицата, за да я оправи в пътя.
...
31 Тогава Господ отвори очите на Валаама, и той видя ангела Господен стоящ на пътя с гол нож в ръката си; и преклони глава и падна на лицето си.
32 И ангелът Господен му каза: Ти защо би ослицата си вече три пъти? Ето, аз излязох да ти се съпротивя, защото пътят ти не е прав пред мене;
33 и ослицата ме видя и се отби от мене, ето, три пъти; ако да не бе се отбила от мене, до сега да съм те убил, а нея да съм оставил жива.
34 Тогава Валаам рече на ангела Господен: Съгреших, защото не знаех, че ти стоеше на пътя против мене; и сега, ако това не ти е угодно, аз ще се върна.
35 А ангелът Господен рече на Валаама: Иди с човеците; но само словото, което ти кажа, него да говориш. И тъй, Валаам отиде с Валаковите първенци.
От тези текстове се вижда че Валаам може би са го разигравали стабилно различни духове. Безспорно някакъв пророк е но едва ли на Баал.
2/17. Който има ухо, нека чуе, що Духът говори на църквите: на оногова, който побеждава, ще дам да яде от съкровената мана, и ще му дам бяло камъче, и на камъчето написано ново име, що никой не знае, освен оня, който го получава.”
„2/26. И който побеждава и пази делата Ми докрай, нему ще дам власт над езичниците,
2/27. и ще ги пасе с жезъл железен; като глинени съдове ще се строшат, както и Аз получих власт от Отца Си;
Това бяло камъче какво ли ще да е? Май някакво съзнание което ще се въплати в тях. От друга страна напомня на Атман, понеже никой друг не знае името на камъжето дори самото камъче. Тоест камъчето не е съзнателно(поне докато не се прояви и не разбере името си).
Румен вече каза че има Атмани които подкрепят Отца, така че нищо чудно.
6/5. А когато сне третия печат, чух третото животно да говори: дойди и гледай! И видях, ето вран кон, и върху него ездач с къпони в ръка.
6/6. И чух глас среди четирите животни, който говореше: хиникс * жито за динарий, и три хиникса ечемик за динарий; ала дървеното масло и виното да не повредиш.
Тук описва как житото ще стане три пъти по скъпо от ечемика, сега мисля че вървят на равно горе долу. Когато станат с такава голяма разлика сигурно ще се чака и следващия момент от пророкуването:
6/12. И видях, когато сне шестия печат, и ето, стана голям трус, и слънцето стана черно като струнено вретище, и месечината стана като кръв;
6/13. звездите пък небесни паднаха на земята, както смоковница, разлюляна от силен вятър, хвърля незрелите си смокини;
6/14. и небето се дръпна и се нави като свитък, и всяка планина и остров се отместиха от местата си;
6/15. и земни царе, и велможи, и богати, и хилядоначалници, и силни, и всеки роб и свободник се скриха в пещери и планински скали,
Преди месец горе долу сънувах че земята под краката ми се наклони и задуха силен вятър, интересното е че в съня си се сетих че това вероятно е черна дупка, бяхме се хванали няколко човека за едно дърво. Когато се събудих и размишлявах върху съня не се сетих за тоя пасаж.Но преди време ми попадна нещо по точно тоя пасажи напълно съвпадна. Дори се сетих и за един два пасажа от Нострадамус които казват същото.
Ако се приближи черна дупка вътре в слънчевата система ще са наблюдават абсолютно същите явления които се описват:
Ако мине пред слънцето, ще погълне светлината и ще стане черно. Не знам дали светлината която преминава се пречупва от черната дупка, но може да се получи червен цвят както описва.Около черната дупка обикалят различни отломки които като навлязат в атмосферата ще са като падащи звезди. „Небето се дръпна” както приливите и отливите така и атмосферата може да се повлияе, при което може да стане като в съня ми, да има силни ветрове. Това че се навива като свитък, вероятно е когато се наблюдава нощем, нали знаете как черната дупка пречупва разположението на звездите, сякаш пространството се нагъва. „като свитък”

Нострадамус има пасаж в който пише че наклоненото поле ще се разложи, дупките в нещата ще са големи... и друг негов пасаж "някои хора ще си помислят че земята ще излезе от орбитата си и ще потъне в нищото" цитирам по памет
7/14. Аз му отговорих: ти знаеш, господарю. А той ми рече: те са, които идат от голямата скръб;
Ами хората които са преживяли голяма скръб, явно са попаднали в определен пласт в крешака. Както евреите които подхранват със самотата си пласта в който е попаднал Ташкан Ал Бин. Така и тези които описва Йоан, явно са в пласт на голяма скръб :?
8/8. Затръби и вторият Ангел, и като че голяма планина, пламнала в огън, се срина в морето; и третата част от морето стана на кръв,
8/9. и умря третата част от морските твари, които имаха душа; и третата част от корабите загина.
8/10. Затръби и третият Ангел, и от небето падна голяма звезда, горяща като светило, и падна върху третата част на реките и върху водните извори;
8/11. и името на тая звезда е пелин; и третата част от водите стана на пелин, и много човеци умряха от водите, понеже се бяха вгорчили.
8/12. Затръби и четвъртият Ангел, и биде ударена третата част от слънцето, третата част от месечината и третата част от звездите, за да потъмнее третата им част, та третата част на деня, както и на нощта, да не свети.
Това тук е интересно! Какво се има предвид под третата част. Не е една трета, защото щеше да е казано като „третина”. Посочено е трета, но от общо колко? Но като е казано третата може би от общо три :?
Може да е вид енергия :? Пласт от крешака :? Вид съзнание :? Какво е общото между всичките на които е загинала третата част ?
9/13. И шестият Ангел затръби, и чух един глас от четирите рога на златния жертвеник, що е пред Бога;
Пред Бога има златен жертеник оО чакайте сега, нали тоя с змийския език „ двуостър меч в устата” мразеше идоложертвието. Или това е от другия край на нещата, тоест сега вижда другия бог оО...
9/15. И бидоха освободени четирите Ангела, които бяха и приготвени за часа и деня, за месеца и годината, за да убият третината от човеците.
9/16. Броят на конните войски беше двеста милиона; и чух броя им.
9/17. И тъй, видях конете във видението и ездачите им, облечени в брони огнени, хиацинтови и жупелни; главите на конете бяха като глави на лъвове, и от устата им излизаше огън, дим и жупел.
9/18. От тия три язви - огъня, дима и жупела, излизащи от устата им, умря третината от човеците;
9/19. защото тяхната сила беше в устата им, а опашките им - прилични на змии, имаха глави, с които пакостяха.
9/20. И останалите човеци, които не загинаха от тия порази, не се и покаяха за делата на ръцете си, та да се не покланят на бесове и на златни, сребърни, медни, каменни и дървени идоли, които не могат нито да виждат, нито да чуват, нито да ходят;
9/21. и не се покаяха за убийствата си, нито за магьосничествата си, нито за блудството си, нито за кражбите си.
Това си прилича на война, тези коне дето от устите им излиза огън дим и жупел и с огнени бронии си ми звучат като танкове, нормално е някой който не е виждал да се чуди как да ги обясни..
Тук вече се говори за третина, тоест армия от 200 милиона ще тръгне да завладява, и в войната ще измрат една трета от хората...
Румен:
9. И биде свален големият змей, древният змей, наричан дявол и сатана, който мами цялата вселена - свален на земята, а заедно с него бидоха свалени и ангелите му.”

Брей… значи от всички милиони звезди, които са само в нашата Галактика, Михайл и ангелите му са свалили дявола на нашата планета и той вече 2000 години дреме тук, щото няма къде другаде да отиде… На това се казва откровена простотия.
Ми не бих гледал на текста толкова буквално, тази битка всъщност не е казано кога е станала, дали ще стане къде се провежда и т.н. То даже не пише че точно Михаил и ангелите му са свалили змея! Казано е „и биде свален” тоест и змея сам може да е решил да си слезе....
Всъщност може да описва как силата слиза на земята, тоест се пробужда, както ти свали знанието. А тези десет рога на друго място пише че рогата означават хора, вероятно десет Атмана, не знам колко станахте... но като станете десет може да дойде времето на битката.

Но като разглеждаме текста, мисля че трябва да се съобразяваме с това че човека Йоан има самаскари, така всичко което види може да бъде изкривено от собственото му възприятие!
16/20. Всички острови изчезнаха, и планини вече се не видяха;
16/21. едра градушка, колкото талант тежка, валеше от небето върху човеците; а човеците похулиха Бога поради поразата от градушката, защото тази пораза беше твърде голяма.
Явно черната дупка ще е разбутала равновесието в слънчевата система и ще пада на земята градушка от по 20 кг буци лед (каквото всъщност кометите и голяма част от космическия боклук), така не изглежда невероятно че островите изчезват, явно ще се събере доста вода от тия буци ...

Сега се сетих че в един осъзнат сън мислех че се намирам близко до къщата ми, силно се изненадах когато на 100-тина метра се появи огромно море :X

Ще продължа с едно сравнение между част от Откровението и неща които са писани от Слава Севрюкова
За да се види как едни обикновени случки от нея са предоставени като фантастика от Йоан

П.П. Сори за дългия пост, ама ако не ви се чете пък недейте :Ь

Поздрави :) :sunny:
Последна промяна от alex на 06 юли 2012, 09:26, променено общо 1 път.

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 06 юли 2012, 01:05

alex,

Не съм слушал за Севда Севрюкова!

Може би искаш да цитираш баба Слава Севрюкова /по мъж/?

Там нещата са деликатни!

Успех!
Честит Българин

Отговори