Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
иво

Re: Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/

Непрочетено мнение от иво » 26 май 2010, 09:59

:IL Честно да ти кажа sum разбрах какъв слепок съм. Ред по ред прочетох отново главата и виж кой пасаж мен ме впечатли -
23. И градът няма нужда ни от слънце, ни от месечина, за да светят в него, понеже Божията слава го е осветила, и светило му е Агнецът.”
Значи градът се осветява от Агнеца. Ама Агнеца нали беше Седящия??? :roll: Значи Седящия свети или излъчва светлина в града си…… :idea:
Замислих се върху този сюжет – пирамида която свети отвътре…… и се светнах :D Този мотив не е ли записан на еднодоларовата банкнота? Нали знаеш ,че на нея е записан знака на масоните – пирамида със светещо око в нея?
Нали е известно, че това е всевиждащото око на Луцифер!!!!!!!!!
piramida.jpg
piramida.jpg (19.08 KиБ) Видяна 4512 пъти
Това ли искаш да ни кажеш….. Че Седящия на престола си е направил град-пирамида и от там ни управлява чрез пари…. икономика….войни…… бизнес ….. политика….. :IL
Значи Седящия е всевиждащото Око. А то е дявола, сатаната и там другите му имена……… :shock:
Брей…….. на ти религия… църкви..причастия….. моления…. Абе ужас :cry:

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 26 май 2010, 20:38

Много ви щрака пипето, ей! Браво! :[)]I:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 26 май 2010, 22:07

При нас всичко става "без да искаме", GOESTOINFINITY. 8-)

~~~~~~~~~~~~~~~

Чак слепок не си, Иво. Просто досега не ти се е налагало да мислиш върху две хиляди годишен текст, както и да търсиш в него някаква връзка с масонски символи.
Иво написа:
Това ли искаш да ни кажеш….. Че Седящия на престола си е направил град-пирамида и от там ни управлява чрез пари…. икономика….войни…… бизнес ….. политика…..
Да. Точно това искам да кажа. А вълните, които се излъчват от умовете ни, когато се молим, страдаме или просто имаме някакво духовно желание, отиват директно в пирамидата. В нея се акумулира цялата енергия /излъчена от нас/ и не я напуска.
/Спомни си какво бях обяснявал в темата за полукръговете какво става с енергията, когато попадне в пирамида с връх нагоре?/.

...Само виж какво съм подчертал в същия текст, който ти изведе от глава 21.
"23. И градът няма нужда ни от слънце, ни от месечина, за да светят в него, понеже Божията слава го е осветила, и светило му е Агнецът."

Хайде да помислим кой по цял ден крещи по храмове и седенки да възхвалява "божията слава"?
ХОРАТА!!!
Я сега виж следващия пасаж:
"24. И спасените народи ще ходят в светлината му, и земните царе ще принесат в него своята слава и чест".

Разбираш ли вече НА КОГО земните царе ще принесат "своята слава и чест"?
Не на Бога, а на ГРАДА-ПИРАМИДА!!!

Може много странно и грозно да прозвучи на християните това разбиване на статуквото, че основите на тяхното учение лежи върху еврейски писания и закони, и че цялото им духовенство и апостолство е едно голямо „пази боже”, но…
Все пак, за да не бъда голословен предлагам няколко фотоса, на които ще видите в православна християнска църква пирамидата с окото. В Ямбол има две църкви, строени в периода 1830 - 1840 година. Сетих се, че в тях съм виждал изображения на пирамидата с окото. Днес отидох и заснех рисунките.
Вижте какво знание са запечатали художниците преди около 180 години.
11.jpg
Дърворезбата е правена от майстори от Дебърската школа.
Знаете, че в християнски храм случайни символи няма.
Но тогава питам се какво търси в православен храм масонски символ, който също така е и древен еврейски?
Все пак нека ви покажа какво има изобразено в другата църква:
12.JPG
Мисля, че коментарът е излишен.
В същата църква има още нещо интересно. На тавана художникът е нарисувал Отеца, а точно зад главата му ясно се вижда пирамидата. Само на два метра от него /на същия таван/ има друга рисунка, на която се виждат два кръга и пирамидата с окото в тях. За съжаление, поради лошата светлина в църквата точно този фотос не е излязъл добре. Все пак го нарисувах, за да имате представа за какво става въпрос:
15.jpg
Р.Ч.

иво

Непрочетено мнение от иво » 27 май 2010, 09:52

:shock: :shock: Ужас........... :o Как може да сме такива слепоци...... :IL :facepalm:
Значи Седящия на престола е Окото в пирамидата. :idea: Вдянах sum. :D
От рисунката на тавана виждам ,че Отеца и Окото са двама различни героя, защото Отеца не е в пирамидата а е извън нея.... :roll: Или май греша....... :?

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 27 май 2010, 11:48

Да му се не види… Досега това го свързвах с очите на Брахман- Космическия Разум. :IL

Странно ми е обаче, как всичко излъчено от хорските умове се акумулира точно там, след като те не знаят за пирамидата?
Защото където насочиш мисълта си, там ще отиде, а когато е облечена в емоция, силата и е голяма.( Те всъщност би трябвало да акумулират емоциите, силата излъчена от сърцето, но когато е насочена към тях)
Когато да речем хората се молят на Господ, като разбирането им е за някаква Сила, не би трябвало вълните да отиват в пирамидата, или греша? ::thinking::

Затова значи в църквите е пълно с всякакви човешки образи – светци,икони… да те насочват на определеното място. :facepalm:

Здрасти Иво, според мен Отеца е друг човек, не е окото. Пирамидата трябва да е в Океана на Съзнанието. :roll:

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 27 май 2010, 15:59

time написа:Странно ми е обаче, как всичко излъчено от хорските умове се акумулира точно там, след като те не знаят за пирамидата?

Когато да речем хората се молят на Господ, като разбирането им е за някаква Сила, не би трябвало вълните да отиват в пирамидата, или греша?
Те хората не знаят много за пирамидата, ама от Откровението знаят за някакъв си град и т.н. В разбиранията им, той се превръща в "специално" място за тях.
Също така им се набива в умовете и за някакъв си Седящ на престола (т.е. Господар на "града"), който говори за себе си,че бил Бог и нямало друг Бог освен него... :idea:
Тъй, че хората именно на него започват да се молят и към него е отправено вниманието и почитта им (тоест мислите)....
По този начин човека изоставя Знанието за еволюцията на Съзнанието (което Е в действителност), за сметка на Вярата, че е създаденото от Някого си и толкова.

Мисля, че разбираш къде е цялата манипулация, time :!: :)
И цялата тая помия се е изляла чак до нашия материален свят. Така гадовете контролират всичко ставащо на Земята... Масонска му работа... :envy_green:

Добре де, кой тогава трябва да е този "отец", дето е извън пирамидата :?:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 28 май 2010, 11:55

Time, знаеш, че съм писал и обяснявал, че каквото знание имаме това и ще преживяваме. Помниш ли темата, която отворих за това „какво е Бог”?
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 5231d5fc2a

Преди две години целта ми бе да намерим записани думи на всички учители, мъдреци, философи и т.н., които са давали определения на този въпрос – „какво е Бог?”.
Ако се сещаш от изведените цитати стана ясно, че основното знание е „има Бог, който е сътворил цялата Вселена и всичко живо на Земята”.
По този начин разбрахме, че знанието за Крешака, както и за Океана на Съзнанието липсват, нали?
Виждаш ли колко лесно Седящият на престола става „нов бог”.., а когато ни го нарисуват по църкви и по храмове вече добиваме представа за него, че той е като едно Всевиждащо Око, живеещо в град-пирамида. Целта на еврейските и християнските религиозни доктрини е да накарат хората, когато се молят или хвалят бога да излъчват мозъчни вълни, които отиват точно Там. По този начин се захранва града-пирамида.
На един съвременен град му трябва електричество, за да съществуват хората в него, нали?
Същото е и с града-пирамида. Само дето нашите мозъци групово се явават нещо като НЕК, ЕОN или ЕVN.

При това положение спасение за индивида или за дадена група от хора няма! От хиляди години преражданията на земята са в пълен ход, заради решетката от точки. Така че духът много трудно може да напусне слънчевата система и да отиде във висшите светове.
Резултатът: Съзнанието все ще се преражда в някаква общност на земята, в която се изповядва християнство, юдаизъм, ислям и прочее религиозни доктрини и учения. А какво е основното знание, заложено във всички религии?
Отговор: „Има Бог, който е сътворил цялата Вселена и всичко живо на Земята”.
Избери си каква да е църква и ще видиш Бога навсякъде изобразен като Всевиждащо Око. Отвори каквито искаш свещени книги и ще прочетеш едно и също описание за Него. Седни да медитираш и погледни в сърцето си, и тогава ще видиш своя образ /вътрешния Аз, който реално е сбор от самскари в решатката/ и неразривната си връзка със светлината Око.
Видиш ли Светлината, тогава започваш неосъзнато да славиш и да се молиш на бога, облян в сълзи и душевни терзания. А резултатът е... НЕК!!!
Виждаш ли колко е проста схемата?

Все пак нека покажа точно къде се намира въпросния град-пирамида.
6.jpg
6.jpg (19.8 KиБ) Видяна 4195 пъти
Всички пирамиди съществуват в разширеното пространство на средния пласт /Пара Брахман/ от Крешака. Около главната пирамида с окото съм нарисувал още няколко пирамиди.
Как се разрастват селата и градовете в една държава?
Същото се случва и с пирамидите в разширеното пространство!

А сега за Отеца.
Знаете, че съм писал, че той съществува в Океана на Съзнанието, но не може да излезе от него, нали?
Така че няма да го срещнете в някой град-пирамида, защото той просто обикаля в пространството между Крешаците. Ролята му е друга в Океана на Съзнанието.., но друг път ще обяснявам повече за Отеца.

Предполагам, че вече всичко ви се изясни…
Р.Ч.

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 28 май 2010, 13:32

Благодарско sum! :sunny:
Получих отговори на много от въпросите, които се таяха в мен от много време, относно тоталния контрол, осъществяван от гадните съзнания. :envy_green:
Но разбирам, за пореден път, каква Сила има заложена в нас като Човеци, а именно възможността да обединим трите центъра на Съзнание в нас и да станем едно Цяло, което Те никога не могат да направят. ;)

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 28 май 2010, 17:33

Sum, мисля, че много просто и ясно си обяснил всичко.

Сигурен съм, че вече всеки разбра какво представлява Окото в пирамидата. Това е съзнание, част от облака от "мръсотия", който се е появил в Крешака /груповото Съзнание конкретно в средния пласт/, след онова пръсване на Великия Човек вътре в Крешака.

Всичко това, което обясняваш, е важно да се знае и разбира. Защото най-страшното робство, е неосъзнатото робство!

Но има и добри новини. В днешно време има места, на които все още е запазено нещо малко от онова старо, забравено, "истинско" време. Говоря за знанието оставено например в България, по скалите.
В пещера "Проходна" /Очите/ природата е запазила Истината представяща ДВЕТЕ очи на Бога, а не ЕДНО, както е при изкуствените съзнания. Това са ДВЕТЕ очи на Богът, който е вътре в шестоъгълното пространство - онова естественото пространство, където чрез Силата в океана се осъществява естествената еволюция на Съзнанието.
Лично посетих мястото и мога да кажа, че преживяването е изключително! Ето отново снимката, която беше публикувана във форума:
ochi_1_Prohodna.JPG
И не е само това... Сещам се и за "Очите" до Мадара, където човек може да седне и контактува с Брахман, и да зададе своите въпроси към него. А това завещание за "двете очи" е оставено не от кой да е, а от нашите предци, живяли по тези земи преди хиляди години! Те са използвали тези места, защото са познавали Бога!
Ето това също трябва да се знае! Трябва да се знае, че има останало и от истинското Знание, запечатано по камъните, там където дори природата не е достатъчно силна, за да го заличи...
Ето мястото, което sum ни беше показъл:
ochi_2_Madara.JPG
Но и това не е всичко. Оказва се, че не само в България има запазено от старото знание за Богът в шестоъгълника /т.е. ДВЕТЕ очи/. Такова знание има запазено и в Тибет. Не знам точно по какъв начин /може би при преселване/, но важното е, че е запазено. Става въпрос за храма "Боднат" в Непал, за който вече бях споменал в темата за Медитациите и опитностите.
На него има изобразени по ДВЕ ОЧИ на всяка стена, гледащи във всички посоки - изток, запад, север, юг! Не едно, а ДВЕ!
Е, религията и в този район /чрез будизма/ си е оставила своя отпечатък, понеже наричат храма "Всевиждащите очи на Буда". Но по-важното е, че се е запазило знанието за двете очи. Явно някой е достигнал тази действителност и е видял точно това - две очи... А това е този истинския, който представлява Космическия Разум, намиращ се вътре в единия шестоъгълник на средния пласт на Крешака. Ето снимката на храма:
ochi_3_Nepal.jpg
При своята естествена еволюция, съзнанието ще открие и познае действителността на този Бог - с двете очи, чийто светове изпълват пространството на шестоъгълника... и ще продължи нататък по своя път, отвеждащ извън Крешака.
А няма да захранва чрез своята психична енергия някакъв си искуствено създаден Бог, и неговия изкуствено създаден град!
В единия случай има истинско познание и свободна воля /свободен избор/, а в другия има лъжовно познание /манипулация/ и робство, чрез прераждания и постоянен контрол.

Всеки сам може да си направи изводите...

lony
Регистриран: 21 дек 2008, 12:13

Непрочетено мнение от lony » 28 май 2010, 23:38

Здравейте!
Реших да се включа по темата. Следя я с интерес, тьй като преди време ме влечеше християнството.
Въпросното Откровение на Йоан ми е било някак странно като част от Новия завет. Евангелито на Йоан също буди интерес, ако се съпостави с другите три евангелия включени в Новия Завет, тези на Матей, Марко и Лука. Докато в първите три се разказва къде отишъл Исус, какво направил и какво казал, то Йоан представя една друга гледна точка. Той набляга на словата на Исус и разглежда нещата по-философски. Но този Йоан в евангелието си в 14 глава говори за връзката на Исус с Отеца :(

Към многото Йоановци ще добавя още двама :)
Да добавя, че Марко, на когото се преписва написването на едно от четирите приети евангелия се казва Йоан, а презимето му е Марко. Йоан е еврейското му име, а Марко приема по-късно. Иоан на еврейски означава - мил на Бога, а Марк е латинско име. Предполага се, че второто име /Марк/ получава при християнското си кръщение! Така, че още един Йоан. То става като с Ивановците в България.
Още три текста от Йоан в Новия Завет - 1, 2 и 3 послание на Йоан.
Според мен не може Йоан, който е писал „Апокрифа на Йоан” да напише тези три послания. С апокрифа се запознахме, а ето какво пише във второто послание от Новия Завет уж същия този Йоан:

Второ послание на Иоана, гл. 1, 1:3-1:4

„1:3 благодат, милост, мир да бъдат с нас от Бога Отца и от [Господа] Исуса Христа, Сина на Отца, в истина и любов.
1:4 Много се възрадвах, че намерих някои от чадата ти да ходят в истината, както приехме заповед от Отца.”

Този Йоан говори за милост и благост от страна на Отеца и нарича Исус син на Отеца!
Мисля, че този Йоан от незнание или умишлено е сложил в манджата гроздето!

Чудех се преди време как са избрали Свещените писания да завършат с Откровението на Йоан, което е наричано за сплашване ли, за по-гръмко ли - Апокалипсис.
Попаднах на християнски анализ /не зная кой го е писал/, според който: Книгата на Битието ни дава началото, а Книгата на Откровението краят, на историята на човечеството. Предметът на тази последна част от боговдъхновенното Св. Писание е идването в пълнотата си на Божието царство на земята, и следствията му во веки веков...... Всичко, което надежда или страх може да стори, за да отвърне хората от съпротивление на Бога и на неговите изкупителни намерения, и да ги насърчи да бъдат верни и да постоянствуват в свят живот и в усилия да спасят своите ближни, се излага в тази книга на Откровението.”
Този анализ ми даде завършен вид на „цялата скалъпена история от Адам и Ева до края!” Този край чакат милиарди хора и се страхуват в същото време от него, защото им внушава само страдания, страх и преклонение. Само че, край няма, защото възприелите тази „истина” се въртят непрестанно в кръговрата на собствените си прераждания, в кръговрата на времето, породен от една илюзорна представа поднесена им, за да бъдат слепи и да захранват създалия заблудата!
Май стана много патетично :), но когато прочетох разсъжденията на Иво и последващите постове на sum, ми се изясниха разни нещица, които преди не знаех как да свържа!
Ходейки в църквите да се молят, плачат и успокояват, хората си мислят, че са по-духовни от тези, които ламтят за пари и власт. А в действителност служат на едно и също съзнание! То май действа на принципа разделяй и владей, но в различни сфери /материална и духовна/ .
Раздели хората на различни религии/църкви, различни езици, раздели ги по политически убеждения, териториално ги раздели, създай им идеи за конфликти и войни, дай им материал да се радват и да страдат. Въобще да преживяват, кой каквото му пасне на нрава. Те нека се делят по идеи и убеждения, пък ти събирай от всички наред парсата.
Ето това имам предвид.
Излиза, че и да вярваш в Бог-а и да го отричаш в образа, в който ти го представят от както се родиш, ти все на един служиш. Ти си страдай, моли се, или пък ламти за повече пари и т.н., все за един работиш.
И хората няма как да видят, на кого робуват, защото старото знание е изгубено. Дори и някъде да е останало запазено малко от истинското знание, то бива изопачавано. А и как хората да открият истинското, като гледат с материалните си очи само. Ето даже пирамидата с окото всеки ден я гледат, но даже не се чудят от къде идва този символ и каква информация носи! На религиозно обвързаните в храмовете им е нарисувана, а за материално обвързаните присъства в най-масовата валута - долара! Това вече е траги-комично! Хем я гледат, хем не я виждат!

Отговори