Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
иво

Re: Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/

Непрочетено мнение от иво » 16 май 2010, 10:28

:shock: Брее..... брееееее.......... :facepalm: Сега я втасаха и християни и евреи. Как ще обяснят тия идиотщини в Бибъла хич не ми е ясно. :lol:
Горкия Йоанчо :angel: :arrow: демек псевдо християнина хубаво е описал важното за Седящия дето получил силата ама кой да чете. Сигурно досега никой автор не е писал за тия неща.... Ама за да пише трябва да има очи да ги види. То и аз след като отвори темата sum прочетох „Откровението” ама въобще не ми направиха впечатление нещата за Седящия и силата. :idea:
Само не ми е ясно защо Седналия дето приличал на Исус сам не си е привлякъл силата ами е трябвало старците да го правят. Май нещо не се връзва……. :roll: ::thinking::

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 16 май 2010, 11:51

Иво написа:Сега я втасаха и християни и евреи. Как ще обяснят тия идиотщини в Бибъла хич не ми е ясно.
Здравей Иво!
Според мен христиените няма изобщо да обяснят написаното от Йоан поради СТРАХ .
Ето какво пише в последната глава на Откровението:
„18. И аз свидетелствувам всекиму, който слуша пророчествените думи на тая книга: ако някой прибави нещо към тях, нему Бог ще наложи поразите, за които е писано в тая книга;
19. и ако някой отнеме нещо от думите на книгата на това пророчество, Бог ще отнеме дела му от книгата на живота и от светия град и от написаното в тая книга.”

Ха някой е казал нещо против и веднага ще го обявят за еретик. Христиените могат само да слушаш и да се съгласяват с натъкменото свето писание.
Четейки горния откъс на откровението си помислих следното. Нали христиените чакат второто пришествие на Исус… и си викам ами, ако Исус вземе, че дойде отново на Земята :angel: , какво ще правят завалиите ръководители на институцията наречена Христова църква, която Исус никога не е искал да създава. Как ще му обяснят на Исус за редакцията на словата му, как ще му обяснят за отхвърлените евангелия с негови слова наречени еретически …, как ще му обяснят поразиите извършени от църквата в негово име и т.н.

Отказах се да мисля за това! :IL :neznam:

Да му мислят тези дето са добавяли и са отнемали от словата на Исус! Нека внимателно да четат стих 18 и 19 от последната глава на Откровението на Йоан, което са включили в Книгата на Книгите. :oops:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 17 май 2010, 18:17

Иво, не мога да ти отговоря. Но нали Седналият е изкуствено съзнание?.. Може би заради това са нужни старците, за да призоват Силата…

Men, с това второ пришествие на Исус е голяма веселба… Но да не се отвличам.

Сега глава 12. Искам да бърна внимание на стих 3:
„След това се яви друга поличба на небето: ето, голям червен змей със седем глави и десет рога, а на главите му - седем корони”

Сещате ли се кой е този „голям червен змей със седем глави”?
Р.Ч.

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 18 май 2010, 14:56

sum написа:Сещате ли се кой е този „голям червен змей със седем глави”?
SUM, аз мисля, че се сещам кой е този змей със седем глави.
В темата за Бал-Баал, ти беше писал за този седемглав змей. За него се говори, че бил древен и т.н.
Именно този змей е изобразен на наакалските плочки. Името му е Нараяна. Ето линк към темата:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... a&start=20
SUM:
"Знаеш, че първо в Океана на Съзнанието /чрез татвите/ се ражда Сила. Точно тази Сила е Змията.
Как се „ражда” Богът Шива /първият пласт/? Той се ражда от точка, нали?
Така че, не пласта, а тази точка се явява първата глава на змията.
След това Силата /змията/ какво прави? Акумулира се в нова точка, от която се ражда вторият Бог Пара Брахман, нали? Втората точка на Силата е втората глава на змията.
След това идва ред на Вишну, а после и на Брахман. Т.е. дотук имаме змия с четири глави.
После какво прави Силата в Брахман? От нея се раждат още три точки, които представляват Интелекта, Аз-а и Мисълта на Брахман.
И колко станаха общо точките на Силата преди да се роди материалната Вселена? Седем.
Така че, Седемглавата змия представлява Силата, която сътворява чрез точки всички главни богове в Крешака, но без материалната Вселена!"

Аз поне бях много впечатлен от наакалското знание за Седемглавата змия...
От друга страна този "голям змей" със седем глави ми напомня малко на огромния змей Шеша, върху който е заспал Вишну...

Значи този змей, свързан с Познанието,.. този ДРЕВЕН змей със седем глави, носещ такова огромно знание в себе си... той ли е уплашил така Йоан?!... :shock: :lol: Брей... да се чуди човек, каква е тази работа...

Само за едно не можах да се досетя... защо Йоан пише за змея, че бил "червен"?... ::thinking::

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 18 май 2010, 17:57

Хммм... при това положение мисля, че е ясно коя е бременната жена, която ще ражда:

"...жена, облечена в слънце; под нозете й - месечината, а на главата й - венец от дванайсет звезди;
2. тя беше непразна и викаше от родилни болки, и се мъчеше да роди."

"...Змеят застана пред жената, която щеше да ражда, та, кога роди, да изяде детето й.
5. И тя роди мъжко дете, което ще управлява всички народи с железен жезъл; и детето й бе грабнато и занесено при Бога и престола Му."

Жената, това е покварената София-Мъдрост, спомената е в Евангелието от Юда!
В Апокрифа на Йоан /друг гностичен източник, който скоро ще кача във форума/ е спомената "вечността", от която възниква тя. Наречена е Елелет. Същото име присъства и в Евангелие от Юда, но от него е останало само едно "Ел..."

Та... въпросната София ражда Ялдабаот, който знаем кой е в действителност.
Много интересно защо именно този участък от евангелието е толкова зле запазен. Но макар и в този вид, отново става ясно за този, който има достатъчно Знание.
Цялата мръсотия започва именно от тази „София”. Тя ражда първият, от когото тръгва всичко, свързано с поколението на Адам и Ева.

Ето една интересна част от Евангелието на Юда:

"Космоса, хаоса и Долният свят

Множеството на тези безсмъртни е наречено космос – сиреч вечна гибел – от Отеца и седемдесет и двете светила, които са заедно със Самогенерирания и неговите седемдесет и две вечности. В този космос се появил първият човек с неговите нетленни сили. Вечността, която се появила с неговото създаване и в която се намира облакът на знанието, и ангела се нарича Ел (...) вечност (...) след това (...) казал: Нека възникнат дванайсет ангела, които да управляват хаоса и Долния свят. И ето, от облака се появил ангел, чието лице пламтяло в огън, а обликът му бил окървавен. Неговото име било Небро, което значи „бунтовник”; други го наричат Ялдабаот. Друг ангел, Саклас, също дошъл от облака. Небро и Саклас създали всеки по шест ангела за свои помощници, а те изработили дванайсет ангела в небесата, всеки от които получил част от тях."

Забележете, че и тук се говори за дванадесет ангела, които ще управляват Хаоса и Долния свят. Според мен това са и дванадесетте звезди на главата на раждащата жена от Откровението на Йоан! По-нататък всичко съвпада като информация.

Да не забравя и другото много важно...
Въпросната София е описана като майка на Ялдабаот/Небро/ и в Евангелие от Юда, и в Апокрифа на Йоан.
В Апокрифа на Йоан, за Ялдабаот се казва, че е поставил да властват за него седем царе...
И най-важното ще го постна като цитат:

И така архонтът, който е болен, има три имена. Първото име е Иалтабаот, второто – Саклас, третото – Самаел. Той е нечестив в безумието си, което има. Защото той казал:
Аз съм Бог и няма друг бог освен мен“, без да знае за своята сила и за мястото, откъдето е произлязъл. И архонтите създали седем сили за себе си, и всяка сила създала за себе си шест ангели, докато не станали 365 ангели.

Ами мисля, че вече знаем името и на третия гадняр-шеф от Крешака, а именно - Самаел! :idea:
Това е третият "брат-близнак", който не е споменал Исус!!!
Вижте тази тема, за да си припомните всичко: http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... &start=230

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 18 май 2010, 19:22

Ето апокрифите от старата българска книжнина: http://www.kroraina.com/knigi/bg_ap/index.html

sum

Непрочетено мнение от sum » 19 май 2010, 10:28

Здрасти, Jonathan. Значи си се сетил… Супер!
Само за едно не можах да се досетя... защо Йоан пише за змея, че бил "червен"?...
Отговорът на този въпрос е лесен. Просто древните са рисували седемглавия змей с червена боя. В главния храм на Сборяново /до с. Свещари/ има такава червена следа от боята. Нашите учени твърдят за този храм, че е „Царска гробница”. Това не е вярно. Храмът е направен в чест на Великата богиня майка Кибела.

Виж следите от червената боя, запазена в храма. Първата снимка е на седемглавия бог Нараяна, а до него каменната змия е от храма на Кибела в Свещари. Стрелката сочи към остатъка от червена боя. На третата е Кибела с двете змии, излизащи от нея. Червения цвят ясно се вижда, нали?
12.jpg
А сега виж същия мотив на седемглавата змия с червен цвят, само че в Баалбек.
13.jpg
13.jpg (35.39 KиБ) Видяна 4237 пъти
Jonathan, разбираш ли вече пълната идиотщина, сътворена от Йоан?
Преди 2000 години почитта към Бал и към неговата Сила /седемглава змия/ все още е била на огромна почит. Йоан е виждал червената змия навсякъде по храмовете и я е заклеймил в своето писание като аналог на злото. И така седемглавата змия, която реално представлява знание за Силата /сътворила всички богове в Крешака/ става Сатана, Дявол и други подобни глупави определения, имащи за цел за да объркат умовете на хората.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ntsk, много ме заинтригува с този „Апокриф на Йоан”. Ако го имаш на български качи го в „Библиотека”, за да го четем. Но преди това искам да си изясня нещо. „Апокрифа на Йоан” не беше ли част от ръкописите, намерени в Наг Хамади?
Питам, защото и двамата автори се казват Йоан. А това са двама различни човека. Или се бъркам…
Р.Ч.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 19 май 2010, 16:09

Да, sum. „Апокрифът на Йоан” действително е от ръкописите намерени в Наг Хамади.
Всъщност текста вече го качих в „Библиотека”. Преводът на български май е под всякаква критика.
Засега обаче това е, което може да се ползва. В интернет не открих друг превод на български език, а този попадна съвсем „случайно” при мен.

Също така определено става въпрос за двама различни човека – Йоановци.
Този, който е писал Апокрифът, е възможно да е действителния Йоан.
Докато този, който е написал Откровението, според мен няма нищо общо с личността Йоан – ученикът на Исус. Дори и да се е казвал Йоан, то става въпрос за някакъв друг човек, живял доста по-късно от времето на Исус. Също както и останалите евангелисти от Библията не са били съвременници на Исус, но уж били писали за него, че пък и имената им ги изтипосали като на неговите ученици.
Изобщо голяма манипулация... Всичко това се прави с цел да се видоизмени знанието, което е оставил Исус и след това да бъде използвано за създаването на религия, която ще държи хората под контрол.

Според мен човекът, който е написал „Откровението” е използвал текстове от гностичните ръкописи, като ги е видоизменил /буквално на 180 градуса/ и така е заформил една манджа от преиначена информация. Възможно е да е имало и външна намеса чрез видения и т.н., което да подсили достоверността на случващото се, а именно, че почитането на Силата в океана и на Баал е един вид служене на дявола. Всичко това е оформено като важно пророчество /и то от Йоан!/ и е пуснато сред хората, за да се разпространява в умовете им. Дори е възможно това да е замислено от няколко души - просто е използвано името Йоан, за да вдъхва доверие, понеже така се е казвал единия от учениците на Исус.
Целта е била старите знания за Баал да бъдат изгубени и забравени, или просто хората да се откажат от почитта към него.

Споделеното от Исус и записано в гностичните ръкописи, също е представлявало опасност за плановете на новата вяра. Затова информацията в тях бива изменена. Добрите биват изкарани лоши, а лошите добри и всичко отново се записва в евангелия, които биват приети като официални /канонични/ източници. Смешна работа...
А резултатът е – контрол върху съзнанията на хората...

Та това е най-общо от мен, по повод писаниците на онзи другия Йоан в така нареченото Откровение.
Всъщност сега и „Откровението” и Апокрифът са налични във форума, така че всеки сам може да си направи изводите дали ги е писал един и същи човек.
Това просто е абсурдно...

sum

Непрочетено мнение от sum » 22 май 2010, 13:15

Така и предполагах, ntsk… С името /Йоан/ става объркване, защото не са един или двама и затова е много лесно човек да сгреши. Виж за колко Йоановци се сещам: Йоан Кръстител /Йоан Предтеча/; „Евангелие от Йоан” /гръцки лекар живял през 2 век/; Св.апостол и евангелист Йоан Богослов /син на Зеведей и Саломия/; ап. Йоан /брат на ап. Яков/; Йоан Екзарх /български писател и преводач/; Йоан златоуст /патриарх на Константинопол през 4 век/; ап. Йоан /написал „Откровението”/; „Апокрифът на Йоан” /Наг Хамади/…
Въобще…

Но да продължим с написаното от Йоан Откровение. Стана ясно, че поради незнание Йоан заклеймява седемглавия змей като синоним на злото. Но нека разгледаме какво е писал авторът в следващия стих:
„7. И стана война на небето: Михаил и Ангелите му воюваха със змея, а змеят и ангелите му воюваха против тях”

Това изречение обърнато към знанието, което имаме, означава: някакво съзнание с име Михаил и негови приятели /ангели/ воювали с Господната Сила и съзнанията, които я разбирали.
Как ви се струва това? Според мен само глупав човек може да напише такава небивалица. Но да видим какво става според Йоан в следващия пасаж:
„9. И биде свален големият змей, древният змей, наричан дявол и сатана, който мами цялата вселена - свален на земята, а заедно с него бидоха свалени и ангелите му.”

Брей… значи от всички милиони звезди, които са само в нашата Галактика, Михайл и ангелите му са свалили дявола на нашата планета и той вече 2000 години дреме тук, щото няма къде другаде да отиде… На това се казва откровена простотия. Но изцепките на Йоан не спират дотук. Още на следващия стих четем:
„10. И чух на небето висок глас да говори: сега настана спасението и силата и царството на нашия Бог и властта на Неговия престол, понеже е свален клеветникът на братята ни, който ги клеветеше пред нашия Бог денем и нощем.”

Авторът хубаво е чул, ама да можеше и да види кой му говори… Виждате ли как Йоан дели хората чрез нашия и вашия Бог?
Докато има богове в умовете ни ние винаги ще бъдем разделени.

В последния стих на 12 глава, Йоан затвърждава позицията на змея, че вече е на нашата планета и понеже няма друго какво да прави отива да се бие с ония хора, дето пазят божиите заповеди.
"17. И разлюти се змеят против жената и отиде да води война с останалите от семето й, които пазят Божиите заповеди и имат свидетелството на Иисуса Христа."

И така според Йоан, змеят вече 2000 години се бие с хората дето се молят на Исус, а те от своя страна пазят с цената на живота си безценните 10 божи заповеди дадени на… Мойсей.

Хм, то голяма галимация стана с това „Откровение”…
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 25 май 2010, 20:24

След интересната пауза по темата нека все пак видим какво пише Йоан в глава 21.
„1. И видях ново небе и нова земя, защото предишното небе и предишната земя бяха преминали, и морето вече го нямаше.”

Този текст е интересен с това, че изведнъж стъкленото море и Седящият на Престола, със старците около него, изчезнаха. За сметка на това пък на тяхно място вече имаме град… Но все пак нека видим какво пише авторът:
„2. Тогава аз, Иоан, видях светия град Иерусалим, нов, слизащ от Бога, от небето…”

Значи излиза, че Седящият вече си е направил град… Интересно, нали?
Все пак нека видим какво представлява града, наречен още от Йоан „невестата на Агнеца:
10. Па ме отнесе духом на голяма и висока планина, и ми показа големия град, светия Иерусалим…”
12. той имаше големи и високи стени, дванайсет порти, а на тях дванайсет Ангели и написани имената на дванайсетте колена на синовете Израилеви”
13. откъм изток три порти, откъм север - три порти, откъм юг - три порти, откъм запад - три порти.
16. Градът е четвъртит, и дължината му е колкото и широчината.”

Какво ни казва авторът?
Първо - пак някакъв дух го е завел до града, който нарича "нов Иерусалим”.
Второ - градът имал 12 порти, на които са записани 12-те еврейски колена, описани в Стария завет.
Трето – градът е квадратен и с много високи стени.

Това, което не е записал Йоан е, че най-отгоре на върха стените на града се събират в точка.
Сиреч, града на Седящия представлява… ПИРАМИДА!!!
Р.Ч.

Отговори