Каменните полукръгове

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Re: Каменните полукръгове

Непрочетено мнение от time » 17 апр 2010, 10:38

След като формите са изобразени на гърба на „животинчето Крешак” :D , това трябва да са структури присъстващи в Крешака.
А знака Y ( без 2те чертички от страни) би трябвало да изобразява Силата/ Майката/ Кибела.
sum написа:При своето движение татвите разделят Силата на две части, които след време се събират отново заедно. При повторното си събиране те пак се разделят, като едните се трансформират в плътната вибрация „Т”, а другите чрез фината вибрацията „Б” се променят в плътната „Y”.

Колкото до пирамидалната форма, на няколко места във 2та книга на sum се споменава за пирамиди с определено енергийно въздействие.
На местата, където маймуните били през повечето време от годината, те създали огромни енергийни конструкции с пирамидална форма. Страната на квадратната основа на енергийната пирамида била с дължина 27 километра. Великите Човеци наситили пространството в пирамидата с енергия, която развива модификациите на ума, заложили информационни програми за уголемяване на черепа, за изправяне на два крака, за ползване на палеца и не на последно място, за действията хвърляне и хващане.
И така, дро-идите и вай-гите разбрали глупостта, която сътворили чрез излишеството на отрицателен емоционален и мисловен заряд, но вече били поставени пред свършен факт. Тогава започнали да търсят начини да оправят поразиите, които оставили в пространството на кълбото от няколко хиляди години. Деветте Премъдри Човека от Балканите им казали как могат да възстановят баланса в съзнанието на планетата. За целта трябвало да използват невероятните си технически способности и да създадат на определени места по Земята пирамидални конструкции, които да описват триъгълни пространства. Попаднал сред тях, отрицателният мисловен организъм, образуван от агресията на високите хора, щял да се самоунищожи.
Странни пирамидални форми все още има на много места по замята, като пирамидалната планина Кайлас, пирамидите в Египет, Мексико, Непал, на остров Пасха, комплексът Стоунхендж в Англия...
В България пирамидални форми има в Пирин край Мелник, Кресненските земни пирамиди, както и Кърлановските, в Рила се намират Джермнските и Стобските земни пирамиди, в Родопите Кърджалийските скални пирамиди, а в Стара планина - Кътинските земни пирамиди.
С пирамидална форма е и класическата поза за медитация. :D
Явно формата е свързана с ума.

( един страничен ?: Пара Брахман има ли индивидуалност? Би трябвало да има, но до момента не сме я споменавали)

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 17 апр 2010, 13:39

След като формите са изобразени на гърба на „животинчето Крешак” , това трябва да са структури присъстващи в Крешака. А знака Y ( без 2те чертички от страни) би трябвало да изобразява Силата/ Майката/ Кибела.
Точно така, time. Ипсилонът е изображение на Силата.

Dimitar, предположението ти, че двата кръга са всъщност двата пътя извън Океана на Съзнанието въобще не е лишен от логика. Но обърни внимание, че все пак кръговете са изобразени върху „животинчето” Крешак. Следователно трябва да се намират в него, а не извън.
Да си призная, когато за първи път видях „животинчето” с формите на него и аз отначало бях объркан, и не можех да разбера защо двата кръга са изобразени един до друг, а не един над друг. А и този ипсилон Y между тях какво правеше въобще не ми беше ясно…

Преди да продължа с обясненията си по фигурите върху „животинчето” държа да ви представя друга уникална снимка, която снимах отново на Палеокастро.
000.jpg
Тук двата кръга са един над друг, точно както съм ги обяснил преди две години, когато писах за това как се е образувал Крешакът. А вдясно от тях виждате, че отново има изобразена пирамида. Така че, не можем да говорим за някаква случайност, когато става въпрос за трираменна пирамида с кръгове до нея.

Предполагам вече ще се съгласите, че все пак двата кръга на „животинчето” изобразяват двата пласта от Крешака. Но ЗАЩО авторът е представил двата кръга-пласта един до друг, а не един над друг, е въпрос, който е свързан с… ипсилона.
Явно мъдрецът е оставил друго важно знание за поколенията, свързано със Силата/Y/… Щом е разделил двата кръга, за да покаже Y, значи не кръговете са важни, а Силата.

Преди да продължа с разясненията си искам да разбера дали сте съгласни, че двата кръга, които са изобразени върху гърба на „животинчето” представляват двата пласта от Крешака?
Р.Ч.

saradiva

Непрочетено мнение от saradiva » 17 апр 2010, 14:26

Хайде сега дундурковците и смешниците от БАНята да си кажат тежката дума, че ....
да изпопадаме от смях!!! :218:

Ами че те още не са го открили сигурно това съкровище!!!

Гърчулята досега да са произвели още една митология и да са докарали и морето и туристите до тук...
В Египет отдавна пък щяха да докарат сто специалисти от страни страни за да проучат тази конфигурация...
Във Франция щяха да го направят гербов знак на съответната провинция..

Пък нашите дундурковци хабер си нямат още за това съкровище!!! :angry_boom:

Пък и да го намерят - най-много да си измиклят някои други скални хора с боздугани, слънчеви часовници и календари...

О-о-ох мъка, мъка..

Продължавай, Съм, много е яко! И за двата кръга ми се струва абсолютно и логично, и интересно обяснението ти.
::up::
Само опиши как се стига до това чудо и тръгвам веднагически :girl_witch:

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 17 апр 2010, 17:01

saradiva написа:И за двата кръга ми се струва абсолютно и логично, и интересно обяснението ти.
На мен също. :D
Нещо повече, изобщо нямам друго обяснение.

Владимир

Непрочетено мнение от Владимир » 17 апр 2010, 17:38

И аз съм съгласен с обяснението на sum за двата кръга и разбрах, че съм сгрешил в предположението си. На втората снимка ясно се вижда каква е оригиналната позиция на двата кръга.

sum

Непрочетено мнение от sum » 17 апр 2010, 23:56

Значи продължаваме…

Когато отидохме на Палеокастро много време отделихме, за да снимане каменните фигури по скалите. В късния следобед свършихме със снимките и решихме да си починем, и да медитираме.
Тъкмо „влязохме” в медитация… и не след дълго я прекъснахме, защото дойдоха други хора.
Времето беше твърде малко за медитиране и ние определено съжалявахме за прекъсването. Най-много се разочарова жена ми, защото беше разбрала нещо интересно, свързано с трираменните пирамиди.
Ето какво ни разказа: Положението на пирамидата показва състоянието на Силата. Когато има изобразена „правилна” пирамида, т.е. с върха нагоре „Δ”, това означава, че Силата е ЗАТВОРЕНА, тя е сякаш под похлупак и не може да излезе.
А когато пирамидата е изобразена с върха надолу „V”, тогава Силата е като в отворен съд , пътят пред нея е отворен и тя може да излезе.
Пътят на Силата и нейното движение са били илюстрирани чрез символа „I”.
Така символ на Силата в движение е станала комбинацията на двата знака „I” и „V”, т.е. получава се Y!

Споделеното от жена ми определено ме впечатли, защото обясни посланието, оставено чрез тези трираменни пирамиди на Палеокастро – това е знанието на предците ни за затворената и за освободената Сила в Крешака!

Само преди два дни се ровех в интернет да търся изображения на съдове от каменната епоха. Така попаднах във Facebook и група „Българи”. В сайта им има много снимки, една от които ме накара буквално да зяпна, защото вижте какво има нарисувано на биконичния съд /10000 – 8000 г.пр.н.е./.
съд .jpg
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1 ... 4177791033

Стрелка номер 1 сочи към знака Y, а номер 2 към Δ.
Забележете, че на съда Силата е изобразена с точки!!!
Когато е в Y тя отива нагоре в пространството, а когато е в Δ не излиза от пирамидата.

Изумителен факт!!!
Р.Ч.

иво

Непрочетено мнение от иво » 18 апр 2010, 10:55

Sum направо не е за вярване…… :shock: Значи какво излиза от цялата работа. На Палеокастро е направен крешак (животинче)и сила Y която се движи в него. След като Силата стигне и създаде Брахманите в средния пласт на Крешака (ПараБрахман) тогава Силата се самозатваря, защото вече е в пирамидата. Така ли :?: ::thinking::
Ама ти досега не си писал ,че в средния пласт на Крешака има пирамиди :roll:

sum

Непрочетено мнение от sum » 18 апр 2010, 16:30

Не съм писал, защото не знам в средния пласт на Крешака да има заложена или заложени трираменни пирамиди.
Виж, когато реша да изляза извън Брахман мен пирамиди не ме спират… Така че, никога не съм се интересувал от това има ли пирамиди или не.

Но от друга страна това знание ми помогна да си спомня друго важно.
Сещал ли си се, че, когато седнеш в поза за медитация тялото ти образува точно такава трираменна пирамида, с върха нагоре?
Това в прав текст означава, че при тази поза твоята енергия не напуска тялото, а се акумулира в теб. Така вместо да пръскаш енергията си за щяло и нещяло ти я събираш в себе си. След като се натрупа можеш да я използваш например… да разбереш някой текст от Упанишадите. Или да пробягаш 5 километра. Или за каквото и да е.
Чистейки самскарите си самата поза ти позволява да използваш събраната енергията за този процес, а когато имаш и знанието за Силата, тогава ехеее…

Така че, много е важно да се знае за трираменната пирамида, за да можем да я ползваме по време на медитация и освободим себе си.

Нека ти покажа най-голямата тайна на Палеокастро. Там има запазен каменен човек в поза за медитация!
Виж го и обърни внимание какво има изобразено отпред на тялото му:
.jpg
- Копие.jpg
На медитиращия човек има изобразени два триъгълника един в друг. Виж къде е полукръга – точно на мястото на сърцето! Това означава, че Атман е в сърцето и за да получи свободата си трябва да излезе през КРЕШАКА!!!
Затова пирамидата е обърната с върха надолу и е отворена нагоре, защото Силата ще отведе Атман извън Крешака. Това ще го направи Кибела/Киблаал/КиБаал, а не попа, имама или гурото!

Разбираш ли вече какво познание е оставено на Палеокастро, Иво?
Последна промяна от Anonymous на 18 апр 2010, 17:13, променено общо 1 път.
Р.Ч.

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 18 апр 2010, 17:09

Демек каквото и да правим, все в класическата поза си е по-добре, тъй ли?

sum

Непрочетено мнение от sum » 18 апр 2010, 17:15

Да.
Заради трираменната пирамида, която образува тялото.
Р.Ч.

Отговори