Въпроси свързани с медитацията

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Въпроси свързани с медитацията

Непрочетено мнение от sum » 30 ное 2012, 17:59

Не се притеснявай. Този гръм се създава от твоята собствена кундалини и унищожава стари закостенели мисли в теб. Това е нормално.
Р.Ч.

ceco_kal
Регистриран: 08 дек 2011, 11:57

Непрочетено мнение от ceco_kal » 02 дек 2012, 09:39

Благодаря cum мислех че съм направил нещо което не трябва.Сега съм спокоен и продължавам напред, :dance:

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 02 дек 2012, 10:32

А върху какво медитираш, ако не е секрет ?

ceco_kal
Регистриран: 08 дек 2011, 11:57

Непрочетено мнение от ceco_kal » 03 дек 2012, 09:50

Здравей Мироки мисля че недитирах за премахване на умствени модификации и наслагвания но не съм 100 процента сиготен.Защо ли ми тази гръмотевица ме обърка и оплаши много.всъщнос и аз си задавам този въпрос.но в предишната медитация си бях казал че следващите медитации ще медитирам за това.Но наистима нямам спомени точно какво направих.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 03 дек 2012, 11:41

Повече ще разбереш за гръмотевицата от третата ми книга. Описал съм я...
Поздрави.
Р.Ч.

gydel
Регистриран: 07 ное 2012, 13:26

Непрочетено мнение от gydel » 13 дек 2012, 14:20

Здравейте,
от време на време (дакажем веднъж годишно; че и по-рядко) ми се случва нещо странно. Не знам дали въпроса е за тук.
Едни вибрации усещам, като от ток, някак постепенно, в рамките на минута-две (не съм засичал, предполагам; може и да е секунди) и получавам усещане за издигане. Като в сумрак. И стигам до "тавана". Първите пъти си помислих, че е тавана, полутъмна плоскост с текстура на мазилка или боя. Или нещо от сорта. Но определено с текстура. Та стигам до него, в съзнание съм макар и някак странно, искам да продължа да "излизам" (щото си мисля че е излизане от тялото), но не става. Вибрациите затихват и аз съм си пак в леглото.
Помня, че веднъж при това напъване за излизане се чуствах като залепен с нещо еластично и не можах да го преодолея.

Та преди няколко дни пак ми се случи. Същото. Без еластичното усещане. Съм, би ли споделил твоето мнение? Разбира се, всеки може да сподели каквото може, ще се радвам.

Още не съм чистил самскари. Имам опити за чистене на боклуци, но някак всичко още ми е мътно и "технологията ми е някак непозната. Сега се опитвам да сбера на едно място техниките за самскари и боклуци пръснати из форума и да ги осмисля, за да са ми по-ясни. И съответно по-уверено да ги ползвам.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 13 дек 2012, 16:34

Преди вибрацията чуваш ли звук ?

Поздрави :)

gydel
Регистриран: 07 ное 2012, 13:26

Непрочетено мнение от gydel » 13 дек 2012, 16:39

Не. Не съм и обръщал внимание. Щях да обърна ако имаше.
Метевторипластпочватретистралджамай2019

soti
Регистриран: 23 ное 2011, 19:10

Непрочетено мнение от soti » 13 дек 2012, 18:23

Аз до сега съм се срещал с два вида вибрации.Едните са както ти ги нарече "като от ток".Когато се появят съм парализиран и не мога да помръдна.При вторите се чува някакъв странен шум в ушите който не мога да сравня със нищо.Тях не съм ги мяркал от много време.От това което знам, първия тип служи за отделяне на сетивата от физическото тяло.Тези вибрации са състояния на менталното тяло и като цяло не са задължителни при "излизането".Мен тази тема много ме мъчи :( Ако пък някой каже метод за извикване на тези вибрации ще черпа :P

Ето тук има много информация по тази тема
viewtopic.php?f=35&t=248

miromiv
Регистриран: 27 ное 2011, 14:43

Непрочетено мнение от miromiv » 13 дек 2012, 20:27

Аз опитвам медитация за успокояване и изчистване на съзнанието. Концентрирам се върху някаква думичка и си я повтарям на ум, като се опитвам да мисля само за нея, но без да полагам усилия. Според мен въпросните вибрации, са илюзорни, както например, усещането за полет или излизане от тялото.

Отговори