Въпроси свързани с медитацията

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Re: Въпроси свързани с медитацията

Непрочетено мнение от galia » 02 окт 2011, 21:23

ntsk, мисля, че говорим за едно и също. Описанието ти е изключително точно. Усещах съвсем същите неща. Много се радвам, че сподели това, защото малко бях се притеснила. Имах чувството, че не успях да обясня както трябва.
Само не мога да разбера как се е активирала Кундалини. Аз не съм правила нищо, за да я активирам. Само преди медитацията правих комплекс асани, но по-скоро за раздвижване, отколкото с друга цел. Едва ли има някаква връзка.
Освен това все още имам самскари. И едва ли бих могла да стигна далече.
Ще видим. Току-виж излязло нещо интересно :)

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 03 окт 2011, 20:22

Извинявай Галя но не беше ли ти тази която спомена за момченцето?
Според мен ти си се видяла по времето на премъдрите когато си имала име на атман, значи ти си си атман, и само трябва да си спомниш името. Щом си била атман много е вероятно ти да си правила практики в училище, и както пише за кундалини се започва там откадето си стигнал в предишен живот. Ако ти веднъж поне си активирала кундалини, значи ти можеш без особени усилия да го предизвикаш пак. Докато ако се беше родила като атман в предишното си изживяване (за златното дете) то всъщност не е дете доколкото разбрах а копие на тялото ти в умален мащаб. Затова именно си мисля че ти си видяла назад в времето себеси, или в себе си си видяла себеси от онова време. Малко объркано стана...

Искам да ви насоча вниманието към секция "Друго" да погледнете постингите за богомилите, там се съдържа знание за кундалини, което ще ви е ценно сигурен съм.

Не съм сложил един пасаж от "Книга за качества" които също са важни, но те са засегнати от Румен, така че само ако ви е интересно може да прегледате самата книга, тя самата е от около 11 страници.

НТСК ти ли беше споменал за 9-те които бродят и събират знания ? Там се споменава че са останали 9 живи от 13 може да ти е интересно :)

Най-интересното е че знанието за Отеца Сина Духа Христос и т.н. са засегнати само в тези 11 страници. И когато човек достигне това овладяване на кундалини което да го отвежда дори извън Царството Небесно, тогава влиза в 2-рия етап на убочението си от общо три ... на мен ми се струва че си заслужава да се премести темата в многолог.

Поздрави :)

galia

Непрочетено мнение от galia » 04 окт 2011, 08:52

Здрасти, alex!
Писах веднъж за човече, което обаче не е непременно момченце. То има форма и тя обикновено е на материалното ти тяло. Така че, най-вероятно е това, което съм била и тепърва ще става това, което съм сега. Надявам се :)
Допускам, че и силата съм била наясно как се активира. Но сега не съм го направила целенасочено, т.е. не съм правила никоя от описаните практики, с които по принцип се активира Кундалини. Все едно. Тя най-вероятно някак си се е активирала. Може би скоро ще стане ясно как.
Това, което на мен най-много ми се иска да разбера е каква беше тази синята субстанция(материя, поле, пространство или нещо друго). Защото беше МНОГО особено. ntsk го описа доста по-добре от мен и като вид и като усещане. Само дето остава да разберем какво е това и къде е. Защото понякога нещата се оказат не това, което обусловеният ум си мисли, че са.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 04 окт 2011, 14:45

При sum кундалини го е извела във Вишну/ центъра на Любовта. (описал го е в края на първата книга)
Възможно е и при вас да е било така, не знам. Но лесно може да се провери, когато отидете пак. :D

Там може да пробвате да оставите дара на „Майката пчела” – „ всичката любов от мен на тебе дар дарявам”.
Става много интересно. Все едно си обвит с шоколад, който се разтапя и разтича или… все едно от теб потича мед.
При мен обаче стана само веднъж, след това вече не беше така. ( явно не се е натрупвала достатъчно „глазура” :D )

galia

Непрочетено мнение от galia » 04 окт 2011, 18:17

Здрасти, time!
От поста ти става ясно е, че и ти си имала подобно ''преживяване''. Защо не вземеш да ни го опишеш малко по-обстойно. Може да се сетим още нещо, преди да се наложи sum да ни го разясни. Повече глави ще родят повече идеи, предполагам.
Аз, лично, мисля, че това не е Вишну. Защото по-логично ми изглежда във Вишну да се ''влезе'' през сърцето.
Пък, ... кой знае?
Усещането, че нещо едновременно влиза и излиза от тебе, явно е някаква комуникация с това нещо. Но на мен поне (ntsk ще каже как е било при него) нищо подобно на мед не ми ''изтичаше''.
Все пак, кажи при теб как беше :D

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 04 окт 2011, 20:44

153. Защото Огненият Змей ще направи от теб наследник на Царството: когато спи той ще те води до общуване с Отца. Когато гледа - до наследничество със Сина, а когато започне във вихър и буря да кипи, ти ще познаеш Третия - Святият Дух.
Това е от "Книга за качества" на богомилите. И мисля че това означава че всеки път когато общуваш с отеца използваш кундалини :)

Може и друго да ви подсетя, спомнете си надписа от мадарския конника "Прокарвам път дарявам сила, пред теб съм аз а ти в мен"

Можеби сте попаднали в Кибела :)

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 04 окт 2011, 21:51

Да, интересно предположение, по-скоро Кибела е "попаднала" в тях.
Но пространството, не би да е тя. Силата, която са усетили може.

За time е нормално да извади още един заек от подмишницата. :rofl:

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 05 окт 2011, 14:23

galia написа:Все пак, кажи при теб как беше
Всъщност няма кой знае какво за казване. Ходех като Атман. Сядаш в медитация, решаваш къде искаш да отидеш и си там, това е.
Когато кундалини ме изстрелваше нанякъде (ставаше спонтанно), винаги задавах посоката. Ако умът ми се разсееше нещо, просто се връщах. :)
…......
Имам причини да не говоря с повече подробности в момента.
Поздрави! :sunny:

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 05 окт 2011, 20:18

Все ми се искаше да има още нещо за казване, ntsk сподели и той едно пътуване с кундалини. И май това са описанията. Като изключим на Съм разбира се.
Знам от споделеното, че не се възприема, нормално, като гледаме сега, както и не се възприема като сън. Но никога не съм видял описано, как точно се възприема, било дори и със сравнение с нещо и от някъде, сега и Галя го направи. Поздрави за малкото споделили. Поне визуална представа да направим как изглежда.
Разбрал съм също от четенето, че не се възприема нормалния свят този тука на земята, това така ли е?
Защото пък Съм се връща назад във времето именно и на земята. Предполагам се възприема околната среда. Така ли е?
А докато ходите насам натам, нещо неизвестно за сега свързано с българите преди, видели ли сте?

иво

Непрочетено мнение от иво » 06 окт 2011, 11:56

Miroki написа -
Все ми се искаше да има още нещо за казване.............
Май вече сме във сезона на мисленето а не на казването. Досега доста се каза.. остава да се осмисли. :D

Отговори