Въпроси свързани с медитацията

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
vnanev
Регистриран: 25 дек 2010, 15:45

Re: Въпроси, свързани с медитацията

Непрочетено мнение от vnanev » 04 яну 2011, 23:20

Също искам да вмъкна, че тази Любов както унищожава ТЕ така унищожава и тяхните програми, сиреч способна е да разгради самскарната решетка. Направо да я изпепели. Но трябва да се извърви пътят и да се достигне разбирането. Чак тогава всичко е възможно. И нека да не забравяме: търсете и ще намерите искайте и ще получите.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 04 яну 2011, 23:25

Предполагам ,може би визираш Вишу(не го твърдя). Тогава е първият голям прилив на Любов.
Не знам просто , до колко си напред с медитативните практики.
Но просто времевия период е малко странен.

иво

Непрочетено мнение от иво » 04 яну 2011, 23:26

Vnanev :) извинявай ама май почна да пишеш свободни съчинения. В темите за самскарите sum много ясно е описал какво унижощава самскарите и решетката...... ;)] и това не е любовта а Силата :idea: а тя не е Любов. *no* *no*
Тъй че стига с тая любов и давай по петото филмче че доста се разтегна темата............

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 05 яну 2011, 00:57

Иво, голям си кибритлия ;)
vnanev, врата се отключва с три ключа - самосъзнание, ум и любов. Любовта е неубходимо условие за постигане на Атман, но не е достатъчно. Атман не е всичко, има още “матрошки“ над него...
Има специална тема за “Атман и свободата“ viewtopic.php?f=3&t=190.
“Писанието“ viewtopic.php?f=3&t=52&start=0 е също задължителна тема за проучване...
Последна промяна от Dimitar на 05 яну 2011, 02:47, променено общо 1 път.

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 05 яну 2011, 01:17

vnanev написа:Също искам да вмъкна, че тази Любов както унищожава ТЕ така унищожава и тяхните програми, сиреч способна е да разгради самскарната решетка. Направо да я изпепели. Но трябва да се извърви пътят и да се достигне разбирането. Чак тогава всичко е възможно. И нека да не забравяме: търсете и ще намерите искайте и ще получите.
Според мен любовта също е сила и то голяма,защото веднъж отключена тя е способна на чудеса!Целия всемир се крепи на любовта на Господ и ако това не е сила какво е тогава?Това е най могъщата сила според мен,татвите са ръководени от тази сила защото Господ е любов!!!Не знам дали греша,но докато го пиша ръцете ми треперят ако не е така ме поправете.....

иво

Непрочетено мнение от иво » 05 яну 2011, 08:35

Ето поправям те......... имаш сериозни пропуски в знанието. Задължително трябва да прочетеш темата за Крешака и ще ти стане ясно къде точно е любовта и кое крепи вселената или както пишеш всемира.
viewtopic.php?f=3&t=34

И запомни Господ не е любов. Господ е нещо много повече от любов........ чети и един ден ще разбереш.
Давайте да мислим по петото филмче че вече му изтървах края :D
riderman какво ще кажеш за твърдението на първата минута във филма , че ние идваме на планетата като "точка от космическо съзнание" :?: Вярно ли е това според теб :?:

riderman

Непрочетено мнение от riderman » 05 яну 2011, 11:50

Така е Иво прав си :) Относно за изгубеното познание чел съм го.Вярно е,че Господ е много повече от любов така е.Той е съвкупност от всичко.
В пласта на Бог Вишну се изразява любота
в пласта на Бог Брахман(Логос) Интелекта и мъдроста
в пласта на Бог Шива самосъзнанието и силата наречена шакти
"Каквото е горе такова е и долу"Всичко това е и във нас.
Господ е над тези неща но това е негово творение!!!И според мен в Господ има от всичко!Но има и любов!Не си мисли,че се заяждам просто така мисля! :)
Относно филчето авторите никъде не споменават защо съзнанието се преражда,че това е благодарение на самскарите в нас.Според тях това е нормален еволюционен процес.Но ние знаем друго,че това е само благодарение на Те.Авторите на филмчето са в заблуда,защото не знаят че по времето на премъдрите хора не е имало самскари и Атман е бил свободен.
В филмчето се казва,че Ние идваме на земята като точка от космическо съзнание :?: От кое съзнание не е уточнено и защо като точка,а не само като съзнание?Да видим по нататък: Като идваме от Източника,ние идваме с етерно тяло като структура на нашето същество.Много добре и тук знаем,че това не е етерното тяло,а е нашия интелект като структура на нашето съзнание.

Juli_vn
Регистриран: 17 ное 2010, 02:00

Непрочетено мнение от Juli_vn » 05 яну 2011, 13:29

Така като прочетох някои неща и понеже не съм запозната в детайли с термини, зависимости и постановки на това познание, което сте усвоили, съвсем лаишки ми се иска да питам за тези самскари, или спомени или впечатления, щом спъват развитието на човека, дали можем да ги отнесем към клишето което много от нас непосветените обичат да казват "Не си го слагай на сърцето" В тази мъдрост дали се съдържа мястото на решетката, спомените и тяхната вреда. С една дума, ако успееш вместо да ги чистиш, просто да ги изолираш може би също е добре. Аз като един крайно впечатлителен човек, представяте ли си как се живее:(
Ще трябва да се отбивам тук и сериозно да се заема с техниките ви.
Поздрави от сърце!
Знанието е ограничено, незнанието безгранично!

riderman

Непрочетено мнение от riderman » 05 яну 2011, 14:22

Здравей,Juli_vn :) Ако не си чела Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт) ти препоръчвам да прочетеш тази тема ще ти е много полезна и ще ти даде отговорите които тъсиш.
Но все пак да ти помогна малко това са думи на СЪМ от форума: Ако ти си живял по времето на Премъдрите то със сигурност носиш името на Атман в себе си… и това, което трябва да направиш, е просто да си спомниш за него! За да стане това не ти трябват никакви практики, медитации, молитви, кръщенета, байрами, гладувания, режими и други йогийски дисциплини.

…Нека да обясня все пак…
По времето на Премъдрите, когато се е раждало бебе, тогава родителите му не са го кръщавали на бабки и дядковци /както е сега/, а са му давали името на Атман.., и това име го е давал някой от Премъдрите!..
Съществували са и случаи, когато се е раждало дете местният посветен да кръщава детето. След като поотраснело.., едва тогава е получавало своето истинско име, визиращо Атман /но пак от Премъдрите/.
Така малчуганът е растял със своето име /на Атмана си/ и затова не е било нужно да прави никакви духовни дисциплини, когато настъпи в зряла възраст /като например чистенето на самскари и практиката сливане на трите форми на съзнания в себе си/.
По този начин /чрез името си/, всеки човек по времето на Премъдрите е бил съвършено свободно същество, независещо от богове, идоли, икони, молитви, разпятия, места за поклонение и други глупави религиозни неща.

Ако човек е пожелаел да следва техния път /на Премъдрите/, тогава са му давали начина, по който може да стане такъв като тях. Ако ли не… след като свърши времето на неговото тяло той директно е отивал в царството небесно… без повече да търпи никакви прераждания на земята!
Забележи, че за да се стигне в царството небесно не е било нужно да се прави нищо от страна на човека.., защото просто такъв е бил живота тогава. Раждаш се като Атман, живееш като Атман и не зависиш от никакви самскари! Да не забравяме и пълната свобода, която е била дадена на хората чрез ДАРЪТ ДУША, чрез който дар след смъртта си можеш да отидеш при Великите Човеци! Така се е живеело тогава.., а сега?!?!?!?!?!

Също така ти попита дали има и друг начин без да унищожаваме самскарите ето го отговора на СЪМ :Има три основни начина. /е, поне толкова съм открил.../
Първият съм го обяснил във втората книга... това е т.нар. процес на Пресътворяване. Това означава ти съзнателно да пресътвориш действителността /спомените/ вътре в себе си. /описал съм го на 23 стр. от електр. вариант във втората книга/
Определено това е много трудна задача, защото това е отдаване почти на денонощна работа, свързана със съзерцание и промяна на спомените. На мен две години и половина ми отне тази работа… и разбрах, че не е за всеки. Трябва да има абсолютен контрол върху ума и емоциите.., защото ако го няма този контрол състоянието да се побъркаш е много близо.

Ако този първия начин който Съм е дал не те удовлетворява или е непосилен за теб и разбира се ако искаш да си изчистиш самскарите просто прочети темата и там ще откриеш другите два начина.
Ето линка: viewtopic.php?f=3&t=35&start=0
Дано да ти бях полезен!

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 05 яну 2011, 18:00

riderman написа: Също така ти попита дали има и друг начин без да унищожаваме самскарите
В същност това са 3 те начина за чистене на самскари.
А дали може без чистене?
Единственият вариант е, ако се сетиш, че си бил Атман, още преди да почнеш да чистиш. Но това е много малко вероятно.
По вероятно е, ако си бил Атман да се сетиш за това след като почнеш да чистиш самскари.
А ако не си бил Атман трябва да се изчистят на пълно и така стъпка по стъпка.

Отговори