Въпроси свързани с медитацията

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Re: Въпроси, свързани с медитацията

Непрочетено мнение от vergildido » 04 яну 2011, 09:58

мисля че името на филмчето не е много точно или по скоро не пълно маи цялото име трябва да бъде;

,,Научи как да медитираш(от ТЕ за ТЕ)"

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 04 яну 2011, 11:04

sum написа:Всъщност, за ТЕ е нормално да влизат и излизат от пъпа на тялото, но за хора, с Атман в сърцата си, не!
Уха....!!!! Това вече е огън кочинката.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 04 яну 2011, 11:44

miroki:
Явно хората сме разделени на 2 отбора
От Еволюцията с Премъдрите и От Адам и Ева. (Вайгите не ги броя )
Точно така, miroki.
Та интересно е как се определя разликата?
През годините многократно съм обяснявал този въпрос. Нямам нищо против отново да припомня - нормалните хора /от поколението на Премъдрите/ имат три форми на съзнание в себе си, докато другите от поколението на Адам и Ева, както и вай-гите, са изградени само една форма - Умът.
В темата за „ТЕ” мисля, че добре съм обяснил откъде тръгва причината за създаването на изкуствените съзнания, а в темата „Св.Йоан и неговия Апокалипсис /Откровение/” съм пояснил къде точно се намират въпросните съзнания-умове в Крешака.

Ако дотук всичко е ясно предлагам да разгледаме последната пета серия от филма:
http://www.vbox7.com/play:30286b56&al=1&vid=3914161
Р.Ч.

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 04 яну 2011, 14:40

Ето с това филмче разбираме колко много заблудени хора има за съжаление :( И как те умело манипулират почти всички хора дори и тези които си мислят,че имат познания и са просветени(в това число визирам и авторите на филчето).Много жалко...Но все пак има спасение и според мен ние тук като общност кои с повече или кои с по малко познания сме длъжни според мен да предаваме истината на хората които са извън форума също!Да открият и те истината и да открият себе си.Със сигурност знам,че всеки от вас постъпва точно по този начин за което само мога само да се радвам,защото времето на те свършва....Един мъдрец ми каза,че любовта която блика от сърцата ни отблъсква те!!! :sunny: :sunny: :sunny:

vnanev
Регистриран: 25 дек 2010, 15:45

Непрочетено мнение от vnanev » 04 яну 2011, 16:00

Тези хора които са направили филмчето не са съзнавали манипулацията на Те. Хората са били инструменти за тях. Колкото повече заблуда се посява, толкова повече заблудени ще се раждат. Любовта е ключът, който може да отключи вратата на вечното. А Те от това се страхуват. Това е най- силното ни оръжие.

Juli_vn
Регистриран: 17 ное 2010, 02:00

Непрочетено мнение от Juli_vn » 04 яну 2011, 19:07

vnanev написа:Тези хора които са направили филмчето не са съзнавали манипулацията на Те. Хората са били инструменти за тях. Колкото повече заблуда се посява, толкова повече заблудени ще се раждат. Любовта е ключът, който може да отключи вратата на вечното. А Те от това се страхуват. Това е най- силното ни оръжие.
Да отворим тема за любовта. Коя любов ще ни спаси, тази за която ни призовава Исус. Да обичаш ближния. Ами ние можем ли го. Как се обича изрода от улицата който убива за шепа монети, или капацитета който те затрива поради некомпетентност или за изгода, или измамника...и не ми се изрежда.

Иначе така формулирано е един прекрасен отговор на всички въпроси, звучи почти като 42 ;) , но как да концентрираме тази голяма любов в сърцата си?

Медитация и познание ли ще помогне?
Знанието е ограничено, незнанието безгранично!

vnanev

Непрочетено мнение от vnanev » 04 яну 2011, 19:57

Тази която е истинската, е не проявената тя е обединяващата, тя е всичко в едно. Тя е много финна не е тази която познаваме изразена в материалното(човешкото). Тя се проявява като финна енергия изпълваща безкрайното. Тя съществува в нас и това е най- големия страх на ТЕ. Просто трябва да буде събудена и да се разбира.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 04 яну 2011, 21:07

Sum, това което казваш в прав текст за пъпа обяснява някои неща и отговаря на множество въпросителни. Никъде не е писано за това.
Със сигурност ще се окаже полезно за доста хора... или поне за когото трябва ;) .

-----
riderman написа:Един мъдрец ми каза,че любовта която блика от сърцата ни отблъсква те!!!
Определено е така! Твърде „топло” им става на ТЕ, бягат „като дявол от тамян”. :D
vnanev написа:Любовта е ключът, който може да отключи вратата на вечното.
Да, определено може да се каже така, vnanev! (Здравей и добре дошъл! ;) ) Все пак е добре да знаем за кое „вечно” става въпрос.
Самскарите се намират в трипластова структура в областта на гърдите, която наричаме решетка. Центърът на Любовта в човек е в средата на сърдечната област, затворен от тази решетка. Така самскарите не позволяват на Любовта да блика свободно от сърцата на хората.
В Любовта пък „плува” Атман – нашата истинска същност. Така, че който изчисти самскарите и освободи Любовта в сърцето си, определено ще отключи вратата към Вечния в себе си, а именно Атман!
vnanev написа:Тази която е истинската, е не проявената тя е обединяващата, тя е всичко в едно. ...
Тя се проявява като финна енергия изпълваща безкрайното. Тя съществува в нас и това е най- големия страх на ТЕ. ...
Това, което описваш като Непроявено, тук във форума наричаме с термините „Чисто Съзнание”, „Непроявен Бог” или „Океан на Съзнанието”.
Любовта е само едно от трите му основни проявления. Така, че нека не ги смесваме нещата.
Когато знаем къде в човек се намира Любовта, как се освобождава и какво представлява, тогава можем да кажем, че имаме разбиране за нея.

Атман в човек, е еднакъв (идентичен) по своята същност на Чистото Съзнание (Непроявения Бог).
ТЕ може да се ужасяват от Любовта, но пред Атман толкова им пари, че направо горят. :sunny:
Juli_vn написа:Медитация и познание ли ще помогне?
Здравей, Juli_vn!
Ще ни помогне практиката за унищожаване на самскарите, за да освободим в себе си тази Любов, а също и търпението и упоритостта, за да се справим до край.
Не бива Любовта да се бърка с обичта. Няма как човек да обича всеки друг така, както обича например децата си или родителите си. Но това са само емоции на привързване, отъждествяване... и най-общо биват „положителни” или „отрицателни”.
Докато истинската Любов, това не е обич, защото не поставя условия. Тя по-скоро е Разбиране - към всеки и всичко. Тя се излива в една посока, без да изисква каквото и да било насреща.

-----

Нека сега да продължим конкретно по петата част на филма. А ако някой има въпроси относно самскарите, може да ги задава направо в съответната тема:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 5843#p5843

vnanev

Непрочетено мнение от vnanev » 04 яну 2011, 22:47

Атман е над всичко той обединява всичко и това е Любов. Точно тази истинската Любов когато се слее с нас Ние се сливаме с необятното. Снощи изпитах тази Любов...

иво

Непрочетено мнение от иво » 04 яну 2011, 23:16

Vnanev написа:
Атман е над всичко
Кое е това всичко не разбрах.
той обединява всичко
Какво обединява Атман хич не става ясно.
Точно тази истинската Любов когато се слее с нас Ние се сливаме с необятното
Опиши в отделна тема какво е това необятно, че нищо не мога да разбера от изречението ти.
Снощи изпитах тази Любов...
И аз...... като спах до жена си. :D

Дай сега да мислим малко по петото филмче , че замязахме на сектата на гюру..... *hihi*

Отговори