ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Нед Дек 17, 2017 10:33 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 350 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Медитация и… опитности II (2-ри самскарен пласт)
Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 12, 2014 1:48 am 

Дани, това с амазонката въобще не ме изненадва - та ти си го носиш! :) А, това с опъването на ръцете отвътре си е точно така. Виждам как моята Атманка с пълна сила се мъчи да ми пръсне ципата от вътре с ръце и единственото, което иска от мен е само да издържа на физическата болка, но за сега не ми се отдава :)
Благодаря, че сподели. Поздрави :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 12, 2014 2:29 pm 

Благодаря за споделената опитност,zlatno_slance! :)
Прочитайки написаното от теб,май имам повод да се радвам, че наистина съм остановила контакт със Атмана си! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 22, 2014 1:52 pm 

Привет отново! :)
Искам да споделя нещо , което ми подейства окуражаващо,след дългото циклене при чистенето на 2-рия пласт.
Вчера за 1-ви път от както съм го захванала (от 2011 г. ) почнаха да излизат сълзи !!!!

При всяка молба към Бал,да изчисти утаената емоция във 2-рия ми пласт,се прозявах по 1-2 пъти и текваха сълзи. :IP

Отначало мислех,че е случайно,но това се повтаряше абсолютно всеки път-чак ми стана забавно ! :D
Изреждам си аз молбата , и САМО когато тя е насочена към чистенето на емоцията ,идват прозявката и сълзите като по поръчка...(даже сега докато споменавам пак почнах яко да се прозявам....хахахахахха !!! )
Поздрави ! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 23, 2014 1:04 pm 

Dani, радвам се за тебе :)

Здравейте!

Споделям своя опитност с чистенето на втория пласт, за да си обясня някои моменти. Надявам се да бъде полезна на други чистещи.

В практика Бра-Ман ме заведе до един град във втория пласт. Разбрах, че това е родния ми град и в него е натрупаното знание от живота ми в него. Този град беше тъмен, сякаш е нощ, със светлини в него. Показа ми същия като огледален, но бял. Градът се оказа свързан с въже към мен. Пожелах да го прережа. В този момент се сетих за косъма, който ме свързва с Отеца и се притесних, че не зная каква е тази връв, която искам да прекъсна. Взех решение да не я пипам за сега. Бра-Ман ми каза, че щом нямам разбирането за връвта да я оставя. Градът се прибра в решетката с връвта. В друга медитация за чистене се появи момиче от восък. Молих Бал да я измие от восъка, да е чиста, защото мислех, че това съм аз. В един момент се сетих, че трябва да го помоля не да я измие, а да я унищожи. Тя се опита да ме убеди, че тя е аз, но аз реших Бал я стапя. Тя също беше свързана с въже към мен. Този път не се колебах и отрязах. Заведе ме до един керван в пустинята. Много се зарадвах, че ще го чистя и той имаше връвка, която го свързва с мен. Сложих го в едно преспапие с пясъка на пустинята. Но за сега го оставих така. И други самскари ги затварям в балони и чакат, когато им дойде времето да ги разбера и унищожа.

Ако осъзная самскар в ежедневието го записвам и в медитация го чистя. Списъка набъбна, започнах да чувствам сякаш не ми стига времето *hihi* . Седнах в медитация. Казах, Бал толкова много за чистене, а докато изброя ...много е обяснението. Осъзнах и казах Бал да изхвърли всичко от пласта и от ума, което вече съм разбрала, осъзнала съм че е бреме и не ми е нужно... Откачиха се от кукички торби с пръст, закачени на балон за летене. Балонът олекна и се издигна малко по- нагоре. И на мен ми олекна.

В медитация с Бра-Ман разделихме самскарите във втория пласт на мъжки и женски. После на такива, които съм възприела със знак плюс и тези със знак минус. Като чистя някой самскар, получавам разбиране с какъв знак е.

Не разбирам защо във втория пласт имам самскари привързани към мен с въжета, връв. Това въжетата от втория пласт ли са?

Защо правя това разделение на самскарите?

Sum е писал: „При втория пласт имаме емоция, образувана от „сълзи от радост, сълзи от болка”. Тоест тук имаме уравновесяване между енергиите Ин и Ян, а при това положение вече говорим за връзката st 0, където енергията е в равновесие.”
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... c5e4cede81

Поздрави! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 23, 2014 3:21 pm 

Благодаря ти, lony :) ! Няма да крия ,че и аз се зарадвах от "раздвижването" на нещата. :P

Направи ми впечатление едно твое изречение -"Ако осъзная самскар в ежедневието го записвам и в медитация го чистя "...
Що се отнася до чистенето,ясно как става,но ми е интересен начинът на осъзнаване на даден самскар в ежедневието .Как се ориентираш ,че е самскар?Преживяване на силна емоция в дадена ситуация ли? ::thinking::
От това ,което си писала,за въжетата свързващи те с града,восъчното момиче и кервана,първосигнално ми дойде на ум,че във времето си получила някакво Знание от тях,което е било важно за теб и затова има връзка помежду ви.
За разделението ти пък на самскарите-не мислиш ли ,че може да е подсъзнателно заради информацията,че сълзите са от щастие( + ) и мъка (-) ?
Поздрави! :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 23, 2014 3:54 pm 

Иска ми се да ви споделя и още нещо ... :P

Вчера по време на медитация,в началото отново си се попрозявах и поплаках :) , но след това за няколко секунди видях ,че съм стигнала до твърда черна настилка.Реших,както доста от съфорумците, да използвам въображение и си представих копия от силата на Бал,които забих в тази повърхност.След подедното забиване се появиха големи пукнатини(подобно на това как се напуква дебел лед на река).
На две места се откърти така,че да мога да извадя парче ...Пъхнах пръсти в пукнатинике на ,"черната настилка" и това,което държах в ръката си беше отломка изградена от малки бели кристали слепени един за друг,а черното се явяваше като кората(външната част) на парчето.
После ЯКО ми запари в сърдечната област...и така няколко часа сле дтова затихваше този пожар...
Дано не се окаже шантажче от страна на "хубостниците" :facepalm: и наистина да съм мръднала с още крачка напред към свободата !!! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 24, 2014 1:07 pm 

Цитат:
Що се отнася до чистенето,ясно как става,но ми е интересен начинът на осъзнаване на даден самскар в ежедневието .Как се ориентираш ,че е самскар?Преживяване на силна емоция в дадена ситуация ли?

Дани, с помощта на други чистещи и изчистили самскари, оформих това разбиране – всичко в ежедневието ми е самскари. Наблюдавам какво ми се случва и как реагирам. Често преживявам едни и същи емоции и случки. Ако се сетя, че това е самскар го записвам, анализирам и го чистя по-лесно. Или се питам какво изпитвам, отговарям си например съмнение. Питам за какво – напр. че някой ме лъже. В медитация чистя съмнение, че ме лъжат.

Един скорошен случай в живота ми. Котката ми се разболя неочаквано и умря. Беше травмиращо за мене. Когато трябваше да кажа на някого, че е умряла почвах да плача. Не исках вече да преживявам нещата така емоционално. В медитация помолих Бал да унищожи самскара с болката и мъката ми. Няколко пъти сядах да чистя самскара. После си дадох няколко дни почивка, без да мисля за това. След което вече приемах случилото се по-спокойно. Вече не плача. Опитах, но няма сълзи. Пак ми е тъжно, че така се случи, но приемам нещата и мога да говоря спокойно за това.
Когато унищожа даден самскар наблюдавам, че на негово място се появява друг, сякаш е бил скрит под горния.

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 24, 2014 4:38 pm 

О, да, lony, точно така. Всъщност и аз до това заключение стигнах за себе си, че всеки път когато проявя разбирането за дадена ситуация ми се "отварят" очите да погледна следващата :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 25, 2014 11:46 am 

Благодаря ти, lony :sunny: ! Ще опитам да поизчистя "това-онова" , по този начин ! ::up:: :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 26, 2014 7:37 pm 

Здравей, Dani.
Това с наблюдението на ежедневието и записване на самскарите е добра практика. Така изчистих третия пласт. Разбирането, че човек със самскари вижда, мисли и реагира заради самскарите, кара съзнанието (ума) в материалния свят да бъде бдителен. Особено, когато се случва нещо и изпитваш емоция, бъди сигурна, че е самскар- после, ако свържеш тази емоция с мисленето и със ситуацията, в която си била, ето ти едно добро ориентиране че изживяваш самскари. Ако се появи страх от самскара, от емоцията или от това да излезеш от ситуацията- чисти програмата СТРАХ и продължавай със самскарите. Не се притеснявай и не се съмнявай- ТЕ, само това чакат! Да бъдеш наблюдателен в ежедневието не е лесно, хаби много психична енергия, но се свиква. Започни с малкото...с по 5 мин, но помни: Тези 5 мин., трябва да си тук и сега! Да помниш, че трябва да си наблюдателна!...после започни да увеличаваш. Може да си направиш „котви“. Всеки път когато изпитваш емоция да си спомниш, че ти си присъстващ, наблюдателен...и бъди там! Малко по малко ще започне разбирането, то ще те доведе до осъзнаването, осъзнаването ще ти помогне да изчистиш самскарите.
Успех по пътя!
Поздрави! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 350 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]