Медитация и… опитности II (2-ри самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Re: Медитация и… опитности II (2-ри самскарен пласт)

Непрочетено мнение от vergildido » 01 юни 2014, 11:28

От време на време си виждам самскарната решетка по време на медитация,но досега винаги отвън.Преди няколко дена я видях отвътре беше неясно и за кратко,но нямаше съмнение погледа беше отвътре.Вчера пак я видях,но този път доста по ясно имаше разни форми по стените и като погледнах нагоре видях един сталактит да виси,беше дълъг около 50 см.Просто го споделям като опитност,но също така ми е интересно как така мога да погледна от позицията на атмана в мен?

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 01 юни 2014, 20:35

Здрасти.
Вариантите са два – по време на практиката може да си се „промушил” през някоя дупка в пласта и така да гледаш отвътре. Другият е просто да имаш индивидуалност (като Атман), чрез който гледаш пласта си.
Дай Боже при теб да е втория вариант. :D
Поздрави.
Р.Ч.

zlatno_slance
Регистриран: 26 сеп 2013, 16:55

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 15 юни 2014, 13:48

Здравейте :sunny:
От известно време разграждам последните самскари и решетката на втори пласт. В един момент решетката ми стана толкова прозрачна, че ми трябваше усилие , за да я регистрирам :) На три пъти в практиките си видях да избълва бяло-златиста светлина, по същия начин както при нефтен сондаж ;) Знаех, че трябва да продължавам и резултатът няма да закъснее :)
Миналия уикенд бях в Приморско да се видя и забавлявам с приятели. Но три дена подред намирах време и ходех да си правя практиките на Бегликташ. При самите практики нищо особено. Виждах само някаква мъгла около самскарната си решетка. Всичко беше потулено в нея. От време на време изскачаше само по нещо и толкова. Реших, че имам временен проблем с менталното виждане и си продължавах :)
В понеделник когато се прибрах и отидох на работа ме блъсна един въпрос в челото :) : Защо съм толкова щастлива и радостна последните 3-4 дена? Започнах да връщам спомените си от тези дни, за да ги анализирам отново. Да, вярно, приятно си изкарах, но имаше и много неприятни ситуации, а аз проявявах разбирането към тях и нищо не ме докосваше. Някои от тях биха ударили сериозно егото ми преди време, но точно тогава не предизвикваха никакви емоции в мен, само и единствено разбиране за нещата. Усещането ми беше само за радост, щастие, блаженство. Идваше ми да летя :) Чувствах се точно себе си :)
Отговорът на въпроса ме блъсна още по-силно - разградила съм пласта! В първия удобен момент седнах в медитация и поисках от Брахман да ми покаже цялата ми самскарна решетка. Медитацията ми беше много ясна и силна. Виждах само решетката на трети пласт, Атмана ми обвит в мъгла и дори като се потопих видях и косъма. Изглежда менталното ми виждане се беше оправило *hihi* . Но тъй като знаех, че трудно виждам втората самскарна решетка поисках от Брахман да ми покаже само и единствено нея. Нищо не се появи. Продължавах да се взирам и накрая чух: "Няма я!" Така още два дена проверявах и я няма.
Не изпитах в медитация това силно обливане, за което повечето съфорумци пишат, което много ме озадачи, но проверките ми не показват нищо. Ще се радвам на споделено мнение :)
Това е от мен. Поздрави на всички :sunny:

Music
Регистриран: 11 окт 2013, 21:36

Непрочетено мнение от Music » 15 юни 2014, 23:08

Здравей Zlatno :sunny: ,

И при мен нямаше обливане ,така че не се притеснявай. Не винаги има. Това, че реагираш различно на познатите ситуации е сигурен признак, че самскарите са изчезнали...
Давай нататък...

sum

Непрочетено мнение от sum » 16 юни 2014, 11:05

zlatno_slance:
Не изпитах в медитация това силно обливане, за което повечето съфорумци пишат, което много ме озадачи, но проверките ми не показват нищо. Ще се радвам на споделено мнение
Това за обливането съм го обяснил допълнително в трилогията „Ти си Това”. Отвори на стр.568 и прочети… ще разбереш.
Поздрави.
Р.Ч.

zlatno_slance

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 16 юни 2014, 16:51

Благодаря Music !

Това обяснение го бях чела преди няколко седмици и честно да си кажа му се чудих, защото не го разбирах, а и изобщо не ми идваше на ум, че може да касае мен. При сегашния прочит нещата си идват на мястото. Разбирам ! Сетих се даже , че съм виждала ципата. Наистина е като жива гума.
Благодаря sum !

:sunny:

sum

Непрочетено мнение от sum » 17 юни 2014, 18:50

zlatno_slance:
"Това обяснение го бях чела преди няколко седмици и честно да си кажа му се чудих, защото не го разбирах, а и изобщо не ми идваше на ум, че може да касае мен."

Защо да не касае теб?!
Книгата се казва "Ти си Това", а не "Аз съм Това"... :D
Р.Ч.

sunshine
Регистриран: 05 юни 2013, 18:44

Непрочетено мнение от sunshine » 17 юни 2014, 22:11

Поздравления Zlatno :sunny: ::yes:: Продължавай все така по бързата писта :girl_witch: :IP
Кака :sunny:

zlatno_slance

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 18 юни 2014, 15:00

:D Благодаря sunshine! Бърза писта ли !? Правя практики само по 2-3 пъти на седмица :D

Dani
Регистриран: 20 апр 2011, 23:08

Непрочетено мнение от Dani » 11 юли 2014, 17:35

Привет на всички! :)
Отдавна не съм писала,но реших да споделя 1-2 неща ,които ми направиха впечатление по време на практиките ми за чистене.
На втория пласт съм,вече няколко години :? .За разлика от повечето съфорумци,които споделят една и съща опитност при чистенето му(имам предвид сълзите),при мен не текна нито една!Чакам,чакам,ама нееее... :roll:
На всичкото отгоре нагласата ми до сега беше,че нямам никакво ментално виждане или и да имам то е било по-скоро мъглявини,затова помолих Румбата да "хвърли едно око" на самскарната ми решетка и да ме ориентира, какво се случва и защо "нещата" така са зациклили.
Оказа се,че не съм разрушила напълно решетката на 1-я пласт и това пречи силата на Бал ,на места да достига до 2-рия и да го чисти ,както си трябва.
В няколко от следващите практики,се фокусурах върху изчистването на остатъците от решетката.
Това ,което ме изненада по време на една от тях е,че съвсем ясно видях на менталния си екран,някакъв гнусен,лигав,черен мях ,който имаше тапа в единия край.
1-2 секунди се подвоумих,какво да го правя това „чудо”,което ми е се яви и в край на сметка издърпах тапата.Бликна с голяма сила(все едно е била под налягане) ,отвратително зелена течност!Стреснах и прекъснах медитацията...
Преди време пък (пак в медитация),се опитвах да се свържа с Атмана си и останах смаяна,когато едно цвете ( с големи бели цветове) се разлисти пред мен и от вътре,застанала като за нисък старт ме поглегна красива амазонка. :sunny:
Не съм сигурна дали Тя е атманът ми,но от тогава съм с усещането,че е така...дано не съм на "грешен" път! :D
Съвсем наскоро в практиките си за чистене,започнах да се обръщам и към Атмана си ,с молба да помага с чистенето на самскарите отвътре.
Вече два дена подред,по време на медитация,възприемам картина(за няколко секунди),как две ръце разкъсват някаква материя прилична на тънка бяла гума(леко прозрачна),със сверична форма.По-интересното е обаче,че и аз като vergildido ,виждам това от вътре-навън,все едно това са моите ръце и аз се опитвам да изляза „навън”.
Надявам се да били ръцета на Атмана ми... ;)

Днес пак си покашлях ЯКО!Сълзи няма ,но за сметка на това кашлицата е 6 точки!!! :lol:

ПОздрави! :sunny:
ДаниАН

Отговори