Медитация и… опитности II (2-ри самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sin kamuk
Регистриран: 18 сеп 2013, 00:11

Re: Медитация и… опитности II (2-ри самскарен пласт)

Непрочетено мнение от sin kamuk » 02 окт 2013, 14:58

Mln написа:светлинни,вибриращи фоерверки,последва сякаш изпълване и много блага топлина,седях и наблюдавах случващото се..беше толкова светло и красиво,имах усещането,че преминавам от едно светло необятно пространство в друго.Не зная колко време съм останала наблюдавайки случващото в мен.
Здравей и при мен се случват такива работи-светлини, хора, гласове, щастие, приказно е. Не зная и аз къде съм, защо съм там, но последният път преди 2 вечери попаднах в едно място, приличащо на храм, в което имаше мъжка фигура, в която имаше мотиви на змия и нещо фараонско в дрехите, (тоест хем приличаше на някакво божество от изтока като Буда, хем приличаше на фараон). Аз леко се стреснах, той нямаше търпение, защото се бавя със знанието, но ме погледна и аз го гледах и изведнъж усетих, че се зарадва. Наоколо имаше други мъже, които не разгледах добре, но ми казаха: "Ние сме мъдреците. Чакаме те. Избрана си." Аз се засмях така силно, както само аз знам да се хиля и излязох от това място. Оказа се, че съм се била "изгубила" цял час и половина. Всичко беше много красиво, обляно в светлина - оранжево, жълто и някак си много познато и гостоприемно.

lony
Регистриран: 21 дек 2008, 12:13

Непрочетено мнение от lony » 27 мар 2014, 19:55

Здравейте!
Искам да споделя скорошно преживяване с Брахман /Космическия разум/.
Отидох на Мадара с желанието да видя атмана си. Седнах на камъка между очите и помолих да ми покаже атмана. Нищо. Зачудих се, какво да правя, това за което съм дошла не става. В този момент Брахман се включи и проведохме разговор.
Брахман: Задай ми въпрос.
Аз: кой?
Б: този /показа въпрос, който стои в мен и търся отговорът му/
Аз: Задавам го.
Б: Не, кажи го.
Аз: казвам въпроса
Б: Отговори си.
Аз: Нали трябва ти да ми отговориш?!
Б: Отговори си.
Поглеждам и виждам, че отговорът на въпросът е в мен. Повтаря се и за други въпроси. Брахман ми показа, че всички въпроси, на които търся отговор са в мен. Каза ми, че между двамата няма разлика и аз гледам през неговите очи и така възприемам света. Поисках да го обърна срещу себе си, за да видя очите, но не ми стигна енергия.
Б: Няма нужда да ми благодариш, освен ако не искаш сама да си благодариш и не ми се моли сякаш съм някой Бог, а ти поклоникът му.
Аз: Брахмане, мога ли да си говоря с теб така по всяко време, даже като си вървя по улицата?
Б: Можеш.
Сетих се, че някога така съм пожелала. Липсваше ми през всичкото време, Брахман да бъде мой спътник.
Продължи да говори и ми каза неща, които звучат смешно.
Б: Много си задръстена.
Аз: ?!!!
Аз: Кога ще разбера.....?
Б: Когато ти дойде акъла.
Аз: Защо възприемам ...... по този начин?
Б: Защото толкова ти е акъла... /повтори се и за други въпроси/.
Започна да ми говори с мъжки глас, които е от спомените ми. Питам защо, а той нарочно продължава да говори с този глас.
Започнах да се смея и той се смя :D
Станах от мястото, където разговаряхме с Брахман. С приятелите, с които бях, продължихме да се разхождаме в резервата. През цялото време Брахман продължи да отговаря на висящи в мен въпроси или зададени на камъка между очите. Не видях атмана си, когато го помолих да ми го покаже. Докато обикалях ми изникна в ума картината, че ми го е показал, но виждането дойде със закъснение. Показа ми как в решетката се отлепват напластени метални люспи и се приближавам до атмана, но нямах енергия да се отлюспят всички.
Качихме се на платото и седнахме. Брахман ме насочи да легна. Каза ми, че съм поела бреме да се грижа за другите. Ако искам да освободя атмана трябва да спра да стискам бремето.Каза ми да разперя ръце, за да може и атмана в мен да ги разпери. Даде ми криле. Забодох ги на гърба и полетях в Океана и над него.
Пиша в тази тема, защото чистя втория пласт. Споделям опитността си с Брахман, защото смятам, че е полезна за тръгналите по пътя на познанието.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 28 мар 2014, 10:10

Ееееее… това е уникален диалог. Браво, lony. ::up::

Това е гениално:
Аз: Кога ще разбера.....?
Б: Когато ти дойде акъла.
Аз: Защо възприемам ...... по този начин?
Б: Защото толкова ти е акъла...

Поздрави! :D
Р.Ч.

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 28 мар 2014, 12:33

Здравей, lony. Много хубаво споделяне, усетих го много близко на моят диалог с Брахман. Разговорите ми с него не са на определено място време или в кой знае каква дълбока медитация. Усещам го така, както описваш и ти, стила е почти същия. Когато го виждам съм "опряла чело в неговото чело" и очи в очи сме! Аз вече чистя самскари на трети пласт, но не успявам да разкъсам ципа или люспата в края на втори. Последно видях как се разпуква една гипсова фигура или нещо, като варовик и изтече от нея златисто-медена течност. Усещам още че съм от мен се люспи нещо и е близко до това твоето: "Показа ми как в решетката се отлепват напластени метални люспи", но при мен люспите са някакви, като от гипс сякаш и варовик бели. Брахман каза да не "нося чужда риза", от тогава събличам и свалям, но сякаш не усещам да съм скъсала ципата. Бих се радвала да споделяш още от своята опитност. Благодаря :)
Dani GH

zlatno_slance
Регистриран: 26 сеп 2013, 16:55

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 28 мар 2014, 14:44

Гледах смеещата се lony в медитация на камъка на Брахман. Беше много весела гледка *hihi*

lony
Регистриран: 21 дек 2008, 12:13

Непрочетено мнение от lony » 28 мар 2014, 15:09

Благодаря за припомнянето. Ще го наричам Бра-ман. Брахман за мен е обременен от религии, философии, учения и ми тежи...
Бра-ман е много готин ::up::. В медитация, докато си чистех самскарите, видях как пласта на едно място започна да се топи като че сам. Ставаше леко и вълните се разграждаха с лекота. Гледам и "не вярвам на очите си". Брахман каза "Сега разбираш ли, че като дойде времето пласта се стапя от самосебе си. Когато изгрее разбирането, пласта се стапя сам". Повтори го три пъти да го запомня.
В ежедневието ми показва как истинските неща са най-простите. И когато се чудя как да постъпя и го питам, той казва избери най-простото. Истинското е в простотата и там се крие красотата.
------------------------
Здравей, FireFlyingWings!
Благодаря ти! Твоята опитност е полезна на мен. Миналата година ти писа, че си видяла атмана си. От тогава не ми дава мира тази мисъл. Това беше причината да отида на Мадара и да потърся контакт с Бра-ман. Благодарение на който преживях описаната опитност и видях атмана си. За срещата с него ще напиша в темата атман и свободата.
Няма случайни неща...
-----------------------
zlatno_slance, за мен беше опитност :D
Последна промяна от lony на 19 май 2014, 16:24, променено общо 2 пъти.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 28 мар 2014, 15:12

Много е смешно, Lony :D :D , леле, как може да ти говори така?!. Много е яко!
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

herma
Регистриран: 19 ное 2009, 00:14

Непрочетено мнение от herma » 28 мар 2014, 15:25

Поздрави, lony! Благодаря за споделеното! ::hat::

sunshine
Регистриран: 05 юни 2013, 18:44

Непрочетено мнение от sunshine » 29 мар 2014, 19:32

Lony,поздравления ::up:: много забавен диалог :IP благодаря за споделянето ::tan::
Кака :sunny:

Отговори