Петър Дънов

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Петър Дънов

Непрочетено мнение от sum » 15 май 2015, 21:51

Реших ей така да прехвърля Вехтия завет наново и да си припомня туй онуй…
Понеже Духът Божий на евреите, Елохим, лично обладава съзнанието на Дънов, искам да ви покажа какво пише в тяхната преизпълнена с мъдрост книга.
Разликата между българския бог (Бал) и еврейския (Елохим) е потресаваща относно законите, които налагат върху хората. Елохим изисква от евреите да покажат верността си към него като колят и изгарят децата си:
И рече Бог: Вземи сега единствения си син, когото любиш, сина си Исаака, та иди в местността Мория и принеси го там във всеизгаряне на един от хълмовете, за който ще ти кажа.
Битие 22:2

Не стига това, ами на всичкото отгоре иска също така да убива и пророците си:
„А по пътя, в гостилницата, Господ посрещна Моисея и искаше да го убие.”
Изход 4:24

Но да не си мислете, че това било достатъчно на Елохим… не, не му било достатъчно. Защото после така е завъртял главите на евреите, че горките 40 години обикаляли като глухи петли (глухари) през пясъчните пущинаци. И този маратон го наричат Изход:
И децата ви ще скитат по пустинята четиридесет години, и ще теглят поради вашите блудствувания, докато се изпоядат труповете ви в пустинята.
Числа 14:33

Но гаврата не спира дотук, защото Елохим ги кара на всички отгоре да си режат пишките – дори и тези на децата си, за да ги пощади. А това пък го нарича Завет с него:
Ето Моят завет, който трябва да пазите между Мене и вас и потомците ти след тебе: всеки между вас от мъжки пол да се обрязва.”
Битие 17:10
Да обрязвате краекожието на плътта си; и това ще бъде знак на завета между Мене и вас.
Битие 17:11
Тогава Сепфора взе кремък та обряза краекожието на сина си, допря го до нозете му, и рече: Наистина ти ми си кървав младоженец.
Изход 4:25

Да не си мислите, че се е спрял до тук. Неее, коленето за него явно е било приоритет. Защото след като пуска кръвчицата на мъжете, Елохим им заповядва да колят животни в некви рехави палатки, които да обръщат на касапници и да наричат това светилища (микдаш):
И да заколиш юнеца пред Господа, при вратата на шатъра за срещане.
Изход 29:11
и заколи телеца пред Господа при входа на скинията на събранието; вземи кръв от телеца и тури с пръста си на роговете на жертвеника, а всичка (останала) кръв излей в основите на жертвеника
Изход 29:12
И като заколиш овена, да вземеш кръвта му та с нея да поръсиш навред олтара.
Изход 29:16
Ако принася агне за своя жертва, нека го представи пред Господа, да възложи ръката си върху главата на жертвата си и да я заколи пред скинията на събранието, а синовете Ааронови да поръсят с кръвта й жертвеника околовръст.
Левит 3:7
Ако пък принася жертва от кози, нека я представи пред Господа, и да възложи ръката си върху главата й, и да я заколи пред скинията на събранието…
Левит 3:12
ако помазаният свещеник е съгрешил и обвинил народа, то за греха си, с който е съгрешил, нека той от едрия добитък представи телец, без недостатък, Господу в жертва за грях, и доведе телеца пред Господа при вратата на скинията на събранието, като възложи ръката си върху главата на телеца и заколи телеца пред Господа.
Левит 4:3

Ако си мислите, че с касапницата всичко приключва за любвеобилния Елохим… нещо жестоко се лъжете, :) защото за Него трепането на хора с камъни е било нещо като „добър ден”:
И рече Господ на Моисея, думайки: кажи още на синовете Израилеви: който от синовете Израилеви и от пришълците, заселени между израилтяните, даде на Молоха от децата си, да се умъртви: народът на страната с камъни да го убие
Левит 20:1
Ако мъж или жена извикват мъртъвци или врачуват, да бъдат умъртвени: с камъни да бъдат убити
Левит 20:27

Пък следващият текст е за рамка:
Ако някой легне с жена, кога е болна от кръвотечение, и открие голотата й, той е открил нейните течения, и тя е открила течението на кръвта си: и двамата да бъдат изтребени измежду народа си.
Левит 20:18
…Разбирате ли от последния цитат, че за Елохим месечният цикъл на жената е било болест!?!? Егати неграмотния Бог… :lol: Абе, чудя се аз, тези текстове да не би да са написани от някой тотално изперкал шизофреник. :facepalm: Според мен това ще да е вярното, защото от Изход 20:18,19,20 разбирам, че Елохим затвърждава убийството при положение, че е казал в 10-те си Божи Заповеди "Не убивай":
"Врачка да се не оставя жива."
"Всеки скотоложник да бъде предаден на смърт."
"Който принася жертви на богове, освен на едного Господа, да бъде изтребен."

А колкото до любовта... ами няма я. :?
Ето ви още от реалността на Елохим, записана в Изход 20:24:
"и ще се разпали гневът Ми, и с меч ще ви убия, и жените ви ще останат вдовици, и децата ви — сираци."

"Шест дни да вършат работа, а в седмия е събота, почивка, посветена Господу: всеки, който върши работа в съботен ден, да бъде предаден на смърт."
Изход 32:15

Петрее, Петре, какво си докарал върху главите на българите, Петре.
Р.Ч.

Borisslav
Регистриран: 11 ное 2015, 12:18

Непрочетено мнение от Borisslav » 12 ное 2015, 00:20

Пичове, Христос е казал "По плодовете ще ги познаете." Нали така? Е какво имаме след 2000г. На балканския полуостров всички народи сме мизерници,не искам да използвам по-силни епитети,като "роби" примерно,но няма да сгреша в твърденията си.Вие колеги помните ли нещо от пра бога ни БААЛ , някакви инструкци, философия, доктрина за начина на образуване на живота,или какви сме,защо сме,с каква цел сме,на каде да вървим и т.н Помните ли Орфей,какво ни е завещавал?Аз лично не помна.Имам интуативното усещане че българските добродетели на честта и справедливостта са в пъти по-силни от останалите народи (с изключение на японците), също така усещам голяма зривна енергия,която в повечето случаи зарежда песимизмът ни и негативните енергии.Но тази енергия е в нас ,"прабългарите" са я наричали оренда.Нещата които съм възприел от учителя Дънов,са ми се отразили благоприатно,на психиката, здравето и на мирогледа с който съм се оформил като личност.И спирам до тук с коментара за учението на Биенса Дуно. Но ми се ще да порасъждавам малко по глобално за нас българите и света като цяло.Но преди това неможе да не израза мнението си за богоизбраните :sunny: А то е,че еврейте като цяло са деградиращ народ.Не може да претендираш за богоизбран народ и откакто си на тази земя да си се задавил с кръв.Не може да ти мине номера на жертва,да бяха 100-200 години да,но това са хилядолетия войни,кръвопролития,интриги,войни,кръвопролития интриги.Кръговрат на колапс на този народ от който са възникнали 3 религии и се бие в гърдите за това.Природата,такива като тях хитреци ги праща на бунището,както са деградиралите канибалски племена останали на самотни острови в тихия океан от отминали епохи когато са се правили на големата работа.Ние българите обаче сме трън в очите на тези сили които искат хаус на земята.От четвърт век сме със статут на роби, това се прави умишлено за да ни пречупат.Ние сме корав народ,но арсеналът с който ни атакуват е от всякакво естество.Първо ни откраднаха материалните придобивки от времето на кмунизма,ограбиха ни легално и ни унижават с мизерното трудово възнаграждение,по този начин ни вкарват в организма вируса курупция и борба за битов живот,как да нахраниш децата си.Накараха съседите ни да се подиграват с нас като ни сравняват с циганския етнос.Първо обаче елита ни сдаде багажа,като беше и е подкупен, копроматиран и по този начин лесно управляван и използван срещу народа си.Бизнесът който е грабнака на икономиката е дирижиран да краде от народа и да създава сива икономика,всички "независими" институции работат против народа,подчертавам всички.Това се прави с една единствена причина ,а тя е да се пречупи духът на българина. Духът на българина е лъвски,може да ме ми вярвате но така го чуствам.Лошото е,че ни бомбандират от всякъде с пошла музика,извратени предавания,отровна храна и вече българина е към своя предел на силата си,ако ни гледа в момента Баал,трябва да се хване за рогите си и да ги строши,а не да се гонат с Кибела ,като Пижо и Пенда :) Междодругото тази асоциация сега ми изкочи в главата, Баал и Кибела-Пижо и Пенда-Ян и Ин какво ще кажете а ;) Единственото което искам да си обясна е от къде идва тази злоба и устрмност да ни унищожат???И най-вече,кои сили стоят зад всичко това,а всичко това е ад за нашата цивилизация.

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 12 ное 2015, 01:27

Borisslav, уважаеми,
Виждам плам в очите ти. Имаш хъс. Но ... малко си поомотал нещата. Отзад напред - Пижо и Пенда трудно са Баал и Кибела! И рогата на Баал са само в главите на юдейте и църквияните! Тук по-лекичко! Другото на горе е просто възмущението ти от тъпата ситуация в която живеем! Но като чета какви следи е оставила усвояваната от теб авторска литература си вадя извод, че яко са те заклинили Дъновите и др. съвети. Нямам време да те анализирам и ти препоръчвам прочети поне уводните думи на трилогията "Ти си това"! Попрочети и форума! Но по-основно! Поогледай се ! А ко намериш това, което търсиш ... след време ще си споделяме..., ама не за битовизми и полит предпоставки, а за истинските неща!

Успех!

Ч.Б.

Вселик човек
Регистриран: 01 фев 2015, 15:19

Непрочетено мнение от Вселик човек » 12 ное 2015, 09:06

Гледам, че Честития Българин е реагирал светкавично... ::okey::
Borisslav написа:Вие колеги помните ли нещо от пра бога ни БААЛ , някакви инструкци, философия, доктрина за начина на образуване на живота,или какви сме,защо сме,с каква цел сме,на каде да вървим и т.н
Borisslav написа:Единственото което искам да си обясна е от къде идва тази злоба и устрмност да ни унищожат???И най-вече,кои сили стоят зад всичко това,а всичко това е ад за нашата цивилизация.
Всичко това е много добре обяснено в трилогията "Ти си това" и още по-подробно в този форум.
Желателно е да пишеш тук, едва след като си се запознал с всичко, написано от Румен Чорбаджийски (авторът на книгата). В противен случай ще продължаваш да спамиш бисери, на които само ти им се кефиш... :)

И недей се връзва на тия глупости от Уикипедията относно Бал и рогата му, защото в момента "силите, които стоят зад всичко това,а всичко това е ад за нашата цивилизация" (твоите думи) в момента умират от кеф...

Успех!

Borisslav

Непрочетено мнение от Borisslav » 12 ное 2015, 15:11

Благодаря ви за градивните критики господа, ще прочета всичко каквото трябва да се прочете. И все пак позволете ми да ви обясна какво мисла и ви обещавам да не ви беспокоя с бисерите си.
Първо не ме интересуват рогите на който и да е, та ако ще и Тангра да е.Интересувам се от хората ,интересувам се от вътрешната битка на човек вътре в себе си, защо тъмнината, или илюзията надделява в 90% от нас,въпреки че континенти са потъвали за да се вкараме в друго русло на еволюцията. Винаги се отклоняваме и нито от бой, нито от добро възприемам.Защо на места където е имало златна духовна култура, сега тези люлки на цивилизации са превърнати в пустини и бонища и тази духовност е потънала без да даде плодове за бъдещите поколения.Имам собствена философия за някои неща, за други искам да се домогна до истината,но рискувам да ме обвините в бръщолевини, пък са ми много интересни вашите гледни точки така че пак ви благодаря и се захващам с четене. :)

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 12 ное 2015, 15:16

Borisslav,

Наистина се радвам за теб и щом си осъзнал необходимостта от четене - запрятай яко ръкави и започвай!
Добре дошъл на борда!
Успех!

Ч.Б.

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 13 ное 2015, 11:02

Борисслав каза:
Пичове, Христос е казал "По плодовете ще ги познаете." Нали така? Е какво имаме след 2000г. На балканския полуостров всички народи сме мизерници,не искам да използвам по-силни епитети,като "роби" примерно,но няма да сгреша в твърденията си.
Не е така Борисславе! На Балканите има едни които с крадена история влязоха в златния милиард и имат 3-5 пъти по висок стандарт на живот от българите.
На Балканите едни хора утвърждават лъжата, но всеки ден са в църквата, говорят за любов, а превръщат част от хората в роби, при българите утвърждават интернационализма, а при себе си национализма и т.н.

Borisslav

Непрочетено мнение от Borisslav » 13 ное 2015, 23:11

Така е MEN, но и не е така. Позволи ми да ти дам съвет относно гърците,не защото съм някакъв философ, а защото известно време съм живял,учил и работил в Гърция и съм се докоснал до тяхната култура и цивилизация.Първото нещо което нормалният мислещ българин си задава когато поседи в гръцка среда,как може на едно парче земя да има такава коренна разлика между два народа,които буквално от хилядолетия,делат едни реки, долини ,планини и морета.Аз лично логичен отговор не можах да си дам.Като изкючим визуалната разлика (няма да казвам кои са по-красивите :roll: ) мога да те увера,че нямат нищо с което да им завиди човек,освен прекрасното тракийско море :)
Тесногръд народ с малки изкючения.Още от бебета си учат децата,че са дали всичко на света и че могат да се насират където и както си пожелаят,понеже всичко им е простено.Сегашните гръцки поколения са дебилни до ента степен.Другото което ми направи впечатление е техният мързел и не точно мързела,ами вътрешната перверзия да мчкат слабите и някой да им върши работата,ако може безплатно,което ме навежда до мисълта че претците им са обичали кастовото разделение и робството,но за разлика от римляните, ако съда по плодовете на днешните поколения,те не са били от типа войнствени народи ,а по-скоро търговци-пирати,незачитащи въпреки философите им и "демокрацията им", човешкият живот.Една от загатките които не ми дават мира, е защо траките не са ги избили до крак. Може би, натрупаното търговско лукавство им е помагало да обръщат везните в тяхна полза,което го виждаме в по-късен период във Византийската империя,не мога да си отговоря.Но да се върна в наше време.
Уважаеми MEN, Европа прогледна ,че колкото и ресурси да хвърля за да подържа изкуствено Гърция,средствата няма да се възвърнат никога.Там е помийна дупка, сране-стачки,сране-стачки,сране-стачки, нещо като мантра са си изградили и тази мантра е успешна,защото има твърде много европейски интереси в южната ни съседка, но леко по леко натрупаните милярди дългове започват да натежават везната и ще стигне до там ,че ще създаде раздор във Европейския съюз, в което гърците ги бива.Но новите поколения на Гърция са още по-мързеливи и некадърни от старите и аз изобщо не виждам светлина в близкото бъдеще за Гърция. Ако бъда честен,аз и за нас не виждам светло бъдеще, но е хубаво човек да се радва на хубавите моменти в настоящето.А за мен такъв момент е ,че намерих този форум и си пиша с вас,наистина достойни за рода си . ::hat::

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 14 ное 2015, 02:09

Borisslav,
За характера и истинския образ на гърците си реалистично прав! Само човек, сърбал попарата им може да сподели мисли като горните! Замирише ли ми на грък, ставам настръхнал таралеж! Данайци!....

Borisslav

Непрочетено мнение от Borisslav » 14 ное 2015, 12:57

A, и още нещо да ви споделя за гърците, което забравих да го напиша по-горе,но е потресаващо. За който не знае, те се водят фанатично религиозни , строят църкви и параклиси навсякъде (което не е лошо) , кръстат се постоянно за щяло и нещяло и не пропускат църковен празник да го отбележат подобаващо.До тук добре, а знаете ли ,че постоянно се ругаят и псуват? Някой ще ми каже,какво толкова и ние се псуваме, да така е, но нашата най-силна псувня стига до майката и това за нас е най-силната обида.Но ако напсувам аз някой грък на майка,почти няма да му въздейства,най-много да ми се изсмее. Техните ругатни започват от цялото ти семейство, "да........всички в къщата ти",това е псувня; "да........( таковам) девата вътре в теб" това е една от честите псувни ,както и "да .... христа в теб".Мен отначало съзнанието ми не можеше да възприеме тези думи и мислех,че нещо греша в превода,слушам и не мога да повярвам на ушите си, те псуват божественото вътре в човека,не външният идолопоклоннически бог.Аз съм склонен да повярвам ,че сегашните гърци не знаят значението на тези псувни,макар ,че ругаят и в яда си и светци,примерно някой си блъсне колата и започва да ругае светеца който отговаря за пътниците и т.н.Но предците им много добре са осъзнавали, когато са ругаели безсмъртната божествена част у човек и най-вероятно това се е породило от неразбирането на тракийската култура и духовност,защото траките са народа който носят безсмъртието,те са страховити войни защото не се страхуват от смъртта,за ужас на идолопоклонните гърци.
За мен по деградирал в духовно отношение народ от гръцкия, нито съм виждал,нито съм чувал, такава карма си трупат играейки фанатична божественост,но външната идолопоклонническата,а ругаят божественото и безсмъртното,че мога само да ги съжалявам като паднал народ заедно с поповете им и вселенският им лукав патриарх начело.Така че и 10 пъти по-големи заплати да взимат от нас,не са достойни нито за уважение,нито за сравнение,а само за съжаление.Това е личното ми мнение за тях.
И последно, сетих се и за една друга твърде честа тяхна псувня,(както разбирате гърците имат арсенал от псувни,което е показател за тяхната култура) ще ви я напиша с латински букви защото нямам гръцки на компа. Gamoto kerata sou. Буквално преведено да ...... (таковам) рогата ти.Отначало аз си мислех ,че това е подигравателна псувня за рогоносците(тези на които им изневеряват) но не мисла че това е значението,а мисля ,че пак в древността се крие корена на тази псувня. Някой ако има повече инфо. за това нека сподели. До нови срещи приятели! :Bulgaria:
Последна промяна от Borisslav на 14 ное 2015, 20:46, променено общо 4 пъти.

Отговори