Атман и Свободата

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
soti
Регистриран: 23 ное 2011, 19:10

Re: Атман и Свободата

Непрочетено мнение от soti » 18 юли 2013, 07:49

Здравейте.
Аз бих препоръчал да си разграждате самскарите до края на есента.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 18 юли 2013, 09:48

Сега се чисти чрез молбата към Господ.

Другия начин е свързан с осъзнаването на самаскарите и е по-труден, защото занимават съзнанието ден и нощ. Румен описва че малко му е оставало да се побърка.
Така че не е за всеки, но информация за "пресътворяването" има и в линка който ти даде Equilibrium, както и на други места, май и в "Писанието" има ако не се бъркам.

Към по-активните форумци с разгредени 1-ви пластове: Мисля че е добре да се направи една тема от тези които са разградили 1-вия пласт, с кратки и точни инструкции за него (да опишат как е протекло при тях), така човек ще може да се ориентира бързо, и да не се шашка от усещанията си които най-вероятно са и при доста други, а не от тема която е 70 страници...

Поздрави :)

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 18 юли 2013, 09:56

Здрасти,
разграждането на самскари през тъмната страна на година /Септемви-Март/ е доста опасно и доста хора от форума /независимо колко са напреднали с практиките/ са имали сериозни проблеми, крие много опасносности /от страна на "Те"/ и изисква огромен контрол над ума и не е препорачително. Възползвайте се от времето до края на Септемви да чистите колкото можете.
Можете да разберете какво да правите във всяко време от годината в темата "Писанието" ето тук: viewtopic.php?f=3&t=52
Поздрави
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 20 юли 2013, 10:16

Здравей.
Всичко може да е, но според мен е рано за кундалини.
Внимавай със сърцебиенето и внимавай с вълните, които ражграждаш при практиките.
Успех по пътя.
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 21 юли 2013, 10:04

Когато разграждаш самскарите те се разграждат в теб под формата на вълни. И тези вълни влияят на нервния и на кръвния ток в тялото.
Поздрави.
Р.Ч.

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 02 авг 2013, 23:06

Реших и аз нещичко да споделя :)
Преди няколко дена ходих на зайчи връх за втори път в рамките на една седмица.Мястото е уникално,енергията направо извира!Краката ти се подкосяват,но както и да е! :) На това място има заложено много знание с което е свързана и енегията там.Но не това ме накара да отида два пъти там за толкова кратък период от време.След малко ще ви разкажа и ще разберете защо? :D Който не е чел темата,препоръчвам да я прочете viewtopic.php?f=30&t=1348 ще му е от полза дори и мястото да посети ;) ,ако има възможност разбира се.
Накратко да разкажа за първото си посещение там.По пътя към светилището малко преди да се стигне до пейките в ляво има камък,който е активно съзнание и когато се седне на него може зададеш въпрос който те вълнува.Това става около 5-6 минути или колкото сами прецените.След като зададете въпроса се отправяте по пътя нагоре към светилището.Така направих и аз....Медитирах на няколко места и отговор все още не получавах..... ::thinking::
А може би не бях си балансирал добре ума.Viki ми каза на кой камък е получила отговор преди време от Брахман и го е видяла!Реших и аз да седна на същия камък,а той е този,който се намира между Бал и Кибела.Точно под тях.Ако видите снимките в темата внимателно ще разберете.Аз го оприличих камъка на океана на съзнание,а над него са Бал и Кибела!Както е заложено и самото знание там според мен :) Може би ако успокоите добре ума може да стане на всеки друг камък,но факт е за мен самият че отговора го получих точно на този камък.А той беше от Брахман :) Значително бързо навлязох в медитативно състояние,усмивка се появи на лицето ми,усетих другоста в себе си и веднага Брахман ми каза "ТИ СИ ТОВА".... :sunny: :sunny: :sunny: Мого се зарадвах.Той ми каза че съм изчистил всичко.Попитах го:добре тогава,защо понякога виждам че имам още за чистене?А той ми каза,че това е умствена нагласа.(По късно си отговорих сам,че може би това е заради програмите и боклуците,които Те редовно ни поставят в ума).Благодарих за отговора и излязох от медитация.
При второта си посещение исках да видя Брахман очи в очи,защото при първото посещение на светилището не го виждах,а само усещах присъствието му и го чувах.Той ми каза,че не го виждам,защото моят ум и той са сляти.За да го видя трябва да се отделя настрани за да го видя.)Признавам,че моето ментано виждане е малко по слабо от колкото трябва,но какво да се прави.... :D )Брахман ми говореще и ме обучаваше.Казваше ми как по лесно да се свързвам с него.Думите му бяха,че Той прозира във всичко видимо за окото и когато се слея природата,дори и със стрък трева пак ще се свържа с него. :sunny:
Благодарих му :sunny:
На следващият ден бях решил да активирам кундалини и да разбера името на Атман си :D Реших да слея трите центъра на съзнание в себе си.Въпреки,че знаех че съм слял формите на съзнание още преди време и че имам името на Атмана си реших да го направя заради увереноста си и да съм сигурен във всичко,което правя и знам!
Направих пранаяма,за да е сигурен резултата с кундалини,въпреки че като се замисля упражненията с дишането ми помогнаха повече да балансирам ума отколкото да вдигна змията.И така,балансирах ума,слях го с другия център в сърдечната област(центъра любов) и ги вкарах в мулдахара чакра.И зачапочнах да опитвам.Енергията по гръбначния ми стълб се издигна нагоре до фонтанелата ми.Побиваха ме тръпки.Въпреки това не бях 100% сигурен че съм изддигнал кундалини,въпреки че се усещах малко над главата си.Започнах да си за давам въпросите:Аз не съм водата....Аз не съм земята...Аз не съм огънят...Аз не съм и етера дори...АЗ СЪМ............мълчание знаех кой съм,но сякаш не исках да казвам името си спирах се,не бях много уверен,защото гадовете веднъж вече ми бяха погодили номер с името.И така три пъти казах всичко това.Регистрирах само приятно изтръпване на тялото и нищо повече.Обърнах се за помощ към БАЛ :sunny: И той моментално ми каза ТИ СИ ..........(многоточието е името ми) :sunny: :sunny: :sunny: Повтори ми го няколко пъти.Казваше ми по име за да разбера как точно се произнася.Дори заедно го казвахме за да запомня как се изговаря правилно. :sunny: Усещах много нежност и доброта :sunny: :sunny: :sunny: Бал ми каза,че мога да изследвам вече световете.Аз му казах,че точно това искам.Той се усмихна(не го виждах но РАЗБИРАХ и усещах присъствието му) и каза:Да знам за теб,знам за твойта същност :) Бал много добре знаеше за порива на Атмана ми да изследва световете :D Каза ми,че мога да ходя при Него когато си поискам.Благодарих му и се върнах отново в нашата реалност,но щастлив :sunny: :sunny: :sunny:

Вчера пак бях в действителноста на Бал няма да разказвам подробно какво си говорехме,само ще споделя най важното.
По принцип разговорите с Бал протичат много свободно и приятно все едно си говорят най големите приятели на света :sunny: :sunny: :sunny: Споделих Му че понякога виждам част от решетката и самскари.Той ме погледна,после погледна в сърдечната област и хвана с ръка един конец с два края оразуващ( V )и го дръпна....Видях как на двата края на конеца имаше кръв от брадата на Отеца.Бал го беше отскубнал.Каза ми,че вече няма да имам проблем.
Благодарих на Бал и се върнах в нашата действителност :sunny: :sunny: :sunny:

sum

Непрочетено мнение от sum » 02 авг 2013, 23:56

Уауу :[)]I:

Добре дошъл при свободните!

Поздрави! ::yes::
Р.Ч.

Sisna
Регистриран: 24 авг 2012, 18:57

Непрочетено мнение от Sisna » 03 авг 2013, 02:11

:bravooo: Riderman , честито ! С този твой пост ме надъха още повече ... Благодаря ти ! :sunny:

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 03 авг 2013, 02:46

Riderman, желая ти ползотворно изследване на световете! ::up::
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

herma
Регистриран: 19 ное 2009, 00:14

Непрочетено мнение от herma » 03 авг 2013, 09:08

Поздравления, Riderman! Ти и още няколко човека ме стимулирате да продължавам, независимо от всичко! Благодаря! ::hat::

Отговори