ВРЕМЕТО

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Re: ВРЕМЕТО

Непрочетено мнение от Dimitar » 27 апр 2015, 20:41

Mln написа:Но изхождайки от факта ,че сме в един шестоъгълник- би следвало да сме в едно измерение... Нали нашият шестоъгълник е нашето време- пространство.
От геометрична гледна точка, време-пространството е 4-мерно и се представя с 4-на координатна система x, y, z и t (време). От тази гледна точка, всеки един шестоъгълник е 4-мерен.
От гледна точка на Познанието, имаме следното:
"Описаната дотук структура, наподобява на “четири в едно” или като матрьошка в матрьошка. Материалното се съдържа в менталното и двете /материята и менталното/ са в психическия принцип. Той от своя страна е в тялото на духовното – което е вечно и не подлежи на промяна."
novex написа: но поради Вътрешният Аз в сърцето ни, който е точно копие на Брахман
Ти сигурен ли си в това, или просто аз ти изкарах думите от контекста, а си искал нещо друго да кажеш.
alex написа:Каква е разликата между взаимодействие и контакт?
В този конкретен случай и аз не правя разлика, не знам защо това те обърква. Може и така да се каже: "Силата която се получава при взаимодействието на татвите..."

Dimitar

Непрочетено мнение от Dimitar » 27 апр 2015, 20:45

"Шестте му ствола, двайсет и петте му клона са с четири различни слоя под корите."

Тези шест ствола имат ли нещо общо с Аятана от Будизма (http://en.wikipedia.org/wiki/Ayatana).

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 27 апр 2015, 21:32

Mоже би Брахман не е правилно да го уеднаквявам с Вътрешният Аз, по скоро Пара Брахман е по-правилно.
Но под Брахман исках да кажа, като цяло ума. Ето и цитати на това което имах предвид, сега заменено в Пара Брахман.
Разликата с вътрешния Аз и моето Аз бе много осезателна. Когато отивахме да ми покаже някое мое предишно преживяване, Аз бях този който наблюдава, а вътрешният Аз бе наблюдаваното под формата на спомен. Достатъчно бе да се “слея” с него, да дам указания за посоката било то назад или напред във времето и картината блясваше пред мен. И сега е така.
Вътрешния Аз е жив организъм, той е познат като Цялото, а индивидуалното ми Аз е само една частичка от него. Звучи невероятно, но това е самата истина, а това важи и за всички хора по Земята. Той е сбора на всичко което съм бил някога, без значение колко назад във времето и в кой енергийни системи съм съществувал. Задавах най-различни въпроси от всякакво естество при срещите си с него. Отговорите които получавах ме просветлиха за неща които граничеха с фантастиката, но бяха реалност от съвсем друго естество. Ще се опитам сбито и кратко да предам целият смисъл на тези отговори.
Ти си това I

На скицата в сивата сфера съм отбелязал какво според мен е Вътрешният Аз и кои реалности/пластове влизат в него. Представил съм и, че движението на енергията е едно и също, различното е само гледната точка на наблюдателя. Всичките сфери за в калъпа на времето, като разликата между най-ниската реалност, тази на материалната вселена с център Слънцето и най-висшата е, е в продължителността на цикличността.
"Общия брой на реинкарнацията на съзнанието в структурите на Брахман, Шива и Вишну е 9 600 000.
След тия 8 400 000 следват 700 000 прераждания, които развиват силата на мисълта в съзнанието. Вече ти е ясно, че това става в материално човешко тяло. През този период /въпросните 700 000/, съзнанието може да се прероди пак в животинско тяло. Това зависи от начина на живот на човека. Не си ли чувал израза – „гледай как ме гледа това куче.., като човек. Всичко разбира.” А дали преди това не е било човек?
И така достигаме до 9 100 000 прераждания. След този период съзнанието става будно. Но не забравяй, че това е естественият стъпаловиден еволют на съзнанието. Важно е да се знае, че винаги има изключения!..
Следват още 500 000 прераждания като будни съзнания, но вече те са във висшите светове на Брахман, Шива и Вишну.
Ако през всичкото това време не постигнеш раждането на Атмана в теб, това, което следва е… Всичко започва отначало!
С две думи – здравей живот!!!"
Според мен, колкото повече опитност и знание трупаме, толкова повече се "изкачваме" по центровете на Съзнанието. Като разбира се, това не може да стане без да разграждаме самскарите, тоест котвените камъни, които задържат Съзнанието в по-нисшите сфери/реалности. Това според мен става чрез разбирането на това какво сме, и това какво не сме. Тоест, това е работа на Интелекта в нас, а той борави със Знанието. Затова и съм писал, "знание, опитност, действителност"-това е пътя.

Тоест, сивата сфера, това са умствените реалностите/проявления с/в които Съзнанието, може да се обърка. Това е отправната/референтната рамка с която съзнанието съди/сравнява, времето като нещо познато/преживяно.
Прикачени файлове
2.jpg
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 28 апр 2015, 07:55

Dimitar, с твоя пост се сетих нещо. Ти написа: "Според мен константата време и време-пространстовото са съответно статичния и динамичния аспект на Пара-Брахман.". - и според мен е така. Спомнете си изречението, което Румен изведе в книгата: " Във времето е времето на Боговете".

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 28 апр 2015, 08:19

Eй, опасна си... много помниш :D :sunny:
Р.Ч.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 28 апр 2015, 10:11

Dimitar написа:
alex написа:Каква е разликата между взаимодействие и контакт?
В този конкретен случай и аз не правя разлика, не знам защо това те обърква. Може и така да се каже: "Силата която се получава при взаимодействието на татвите..."
Dimitar написа:Океанът на Съзнанието / Атман / Непроявения е статичен, в него татвите не си взаимодействат. Силата която се получава при контакта на татвите създадва вълните в този океан и това води до неговото проявление в три центъра / динамични аспекта.
Първото изречение изказва че татвите не си взаимодействат, а второто обратното че си взаимодействат...

novex, хвала за старанието!
Вишну не мисля че му е там мястото.

sum

Непрочетено мнение от sum » 28 апр 2015, 13:00

alex написа: Първото изречение изказва че татвите не си взаимодействат, а второто обратното че си взаимодействат...

Да, така е. Първо не си взаимодействат, а после си взаимодействат. Какво не е ясно?...
Р.Ч.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 28 апр 2015, 15:09

Като се добави едно първо/после, вече става ясно. Иначе стават две различни твърдения за по едно и също време.

По спомен в третата книга мисля, пишеше че "работата" на Бал е да накара татвите да си взаимодействат. Това ли е разликата между първо и после.
Ако върху татвите не се въздейства, то те ще останат не въздействащи си ли?

sum

Непрочетено мнение от sum » 28 апр 2015, 15:29

alex написа: По спомен в третата книга мисля, пишеше че "работата" на Бал е да накара татвите да си взаимодействат. Това ли е разликата между първо и после.
:idea: Да. :D
Р.Ч.

Dimitar

Непрочетено мнение от Dimitar » 28 апр 2015, 15:39

Viki написа:Спомнете си изречението, което Румен изведе в книгата: " Във времето е времето на Боговете".
Като четох книгата, свързах този цитат с 33 центъра в Брахман, но сега като прочетох и двата цитата си дадох сметка, че спокойно можем да приложим принципа на матрьошката и да го приложим за Пара-Брахман.

Отговори