ВРЕМЕТО

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

ВРЕМЕТО

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:45

Здравейте.
В групата във фейса се заформи интересна дискусия за времето, провокирана от Милена Стоянова. Реших да прехвърля мненията на съфорумците тук, защото се очертава доста интересна тема за размисъл. А знаете, че като ни хване хрумката и като започне да ни чопли отвътре... спирка нямаме. :D
В следващите постове ще копирам мненията, след което ще продължим да мислим по темата...

~~~~~~~~~~~~~

Милена Стоянова:
От известно време се опитвам да си обясня една неяснота свързана с понятието "време". Коя е причината в една ситуация 5 минути да ги усещаме като части от секундата и в друга да ни се струват като няколко часа. Знам че е игра на ума, но искам за себе си да разбера точната причина и да проследя процеса на промяната на стойността на времето. Знам, че трябва човек да е в ситуацията и да изживява емоцията, но как точно се случва ?...
Р.Ч.

sum

Re: ВРЕМЕТО

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:48

GH Daraya:
Meл, хубав въпрос, точно "на време"! И аз често започнах да си задавам подобни въпроси.
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:49

Румен Чорбаджийски:
Аз когато си ги задавах стигнах до понятието "петте скандхи". Помните ли... :)
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:50

Милена Стоянова:
Аз не помня.
Това не бяха ли някакви умствени способности , които се развиваха, или думата беше друга?
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:50

Румен Чорбаджийски:
Бъркаш я със сидхи. Отвори първата книга и прочети в главата "Психична енергия". Ще разбереш... :D
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:51

GH Daraya:
Аз също не помня, отваряме първата книга...
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:52

Viktoriya Bogdanova:
Еее, любимите ми теми :D Интересни въпроси поставяш, Мел. :D И на мен темата за времето ми е много интересна и съм си задавала подобни въпроси. Мога да ти кажа моята гледна точка и това, което съм разбрала до сега.
Умът е този, който създава времето в материалните вселени. Когато имаш идея, вече създаваш време от точка А до точка Я. За да създаде умът материята във физическия свят му трябва енергия. Според мен емоцията е тази енергия. Мисълта се свързва с емоцията и идеята се материализира. Т.е. вече е създадено времето във физическия свят - разстоянието между двете точки. Когато човек изпитва позитивна емоция времето му се скъсява, но всъщност е само усещане, заради радостта и удовлетворението, което изпитва. Когато обаче човек е изпълнен със страхове илюзия е, че идеята се реализира бавно и тягостно, защото усещането е неприятно и човека се фокусира върху негативните чувства. Опитва се, да избяга от тях и губи много психична енергия. Така се удължава усещането за време, а всъщност човека е в застой и нищо не прави. Всичко е психична енергия. :D

Румба, хайде да отворим дискусия за времето. :D безкрайно интересно е. Незнам дали това е възможно тук, защото времето трудно се разбира... ти ще кажеш :P
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:54

Maria Nikolova:
А моята гледна точка е следната .Причината в която времето ти се струва,че го няма е това ,че ти си била със Духът си ,на фона на Времето,което в този момент ти се струва че го няма.Защото с Духът си можеш да бъдеш във времето, но може и извън него.И в този случай времето спрямо теб е иманигерно.А във втория случай си е реално време ,в което чрез мисълта контактуваш с обекти и от този контакт се образуват ,чувства ,емоции, желания, все вълни в съзнанието ти.
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:55

Милена Стоянова:
И на мен ми се иска да има такава тема за "времето". Лично аз имам много въпроси в тази област :)
Всъщност заради възприятията ни от различните ни - незнам как да ги нарека.. рецептори, или.. незнам... в ума ни се обуславя някаква информация и благодарение на изградените си умствени представи я изживяваме като кратък миг, или цяла вечност. А "петте скандхи" са всъщност онези части от нас ,или "възприятори" -ако мога така да ги нарека, които приемат под различна форма и различен начин информация от обкръжаващият ни свят в този момент. Информация, която се възприема и благодарение на нея в този момент започваме да мислим и реагираме по определен начин със съответните емоции? оллеее толкова искам да го разбера :?
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 23 апр 2015, 21:56

Румен Чорбаджийски:
Напредваш, Мел. :D
Усещам, че керемидите ти се преподреждат в правилна посока... СУПЕР!
Крайно време беше да тръгне вълната на разбирането в теб.
Я сега се замисли за позицията "константа време" спрямо планети и "константа време" спрямо човек.
Къде е разликата между двете?
Р.Ч.

Отговори