Благодарности към sum

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Re: Благодарности към sum

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 29 яну 2022, 16:24

Sum, пиша този пост с благодарност към теб!
Ще разкажа една чудата и любопитна за 3D света ситуация, която преживях по Коледа.
Редовно посещавам зъболекаря ми за профилактика. На скоро преди месец декември бях завършила няколко месечно лечение при моя зъболекар, който след панорамна снимка на зъбите ме увери, че всичко е наред и няма какво да се прави вече. Две седмици след това преди Коледните празници изненадващо за мен ме заболя зъб. Чудих се какво става?! Обадих се на зъболекаря ми, който каза, че има здравословни проблеми и не може да ме приеме (добре, че стана така). Посетих друг зъболекар, който буквално се хвана за главата като ми видя „направените” зъби и панорамната снимка. Оказа се, че въпросният зъб е само с един обработен канал, останалите два са живи – необработени и така „зациментирани” с някакъв твърд материал, че няма как да се стигне до тях без микроскоп. Двата живи нерва бяха възпалени в каналите под тази „циментировка” и нямаха намиране с просто око. Старата ми зъболекарка беше сложила пломба алмагама, която вече се счита за вредна под бялата пломба. А аз си бях платила за бяла пломба. Тъй… Новата зъболекарка нямаше какво да направи, запази ми час за преглед с микроскоп едва за 6 ти януари най-ранен възможен. Аз след два дни заминавах за Стрелча за Коледа. Нямаше какво да се направи освен да се моля някак да не се възпали до безобразие, болката да е поносима и да не се надуя. Затворихме го с временна пломба.
На Стрелча по Коледа зъба ме болеше, пиех обезболяващи, не можех да спя. Силата болка пулсираше в главата ми. Хем ми идеше да кажа на Румен, хем не исках да го занимавам с такива неща (какво ли да направи човека) като е зает с толкова други важни свързани с Познанието. Появи се и притеснение,че ако му кажа, може да ми каже да не правя никакви практики. Мълча, стискам и си работя нещата със силни болки. На 27 ми декември трябваше да тръгнем за Видин, не знаех как ще изкарам до 6ти януари. На сутринта преди да заминем вече се бях надула и не можех да си затворя ченето. Тогава ми дойде импулса да потърся и ако имам късмет да хвана Румен преди да е тръгнал. Просто не се издържаше повече.
За мой късмет сварих Румен. Той веднага разбра, че нещата за мен са сериозни и прие да ме види. Затворих очи. Той започна да работи със зъба ми. Искрено казано най-големите ми очаквания бяха Румен да закърпи положението с възпалението и болката поне до Нова година, та да мога да спя и да видя някакъв бял ден по празниците. Каза ми, че положението е било критично, че съм готова, че може да се върне за малко лека болка и ще отмине. Скромен както винаги каза само, че е успял да „облече нервите с билки” и се усмихна загадъчно. Изказа хипотеза, че вероятно няма да мина без зъболекар. Аз не очаквах и това, само исках болката да спре. Точно 15-20 минути след Румен оттокът спадна! Не можех да повярвам. Болката започна да отслабва, до края на деня всичко ми мина. През няколко минути се сещах за Румен и му благодарих. За мен това си беше истинско чудо! Още по-озадачена бях когато на другия ден можех да дъвча на тази страна. На втория- третия ден Румен ме пита как съм. Казах му, че благодаря много за временното облекчение. Той ми отговори, че може да не е временно и се усмихна. Мълчах и клепах на парцали… Това което направих е да избера да се доверя на Румен и Силата и на 6ти януари не отидох на микроскопа да ме ръчкат. Имах чувството, че могат да развалят оправеното от Румен. Така без болки останах до първия час при зъболекарката, която ме видя и ми сложи временната пломба. Не знаех какво й как да й обясня… Тя едвам ми беше уредила този час за микроскопа. Започнах от далече…
Аз:„ –Докторе пропуснах часа си на микроскоп.”
Разказах и какво се е случило, как съм се надула по Коледа.
Тя: „-Ама как така?! Как си?” – виждаща, че съм добре и не надута.
Тя: „ – Да очаквах, че това ще стане! „
Помолих я просто да ми затвори зъба с нормална пломба. Тя ми отказа и възкликна: „Няма да затворя такъв зъб. Това е против разбиранията ми.” Казах й, че съм се лекувала с „нетрадиционна медицина”. Тя ме пита каква е тази медицина, но аз й отказах да споделя.
Невярваща ме сложи на стола. Отвори зъба ми и започна да ме ръчка с всевъзможно инструменти, изкара и тези за вадене на нерви и забърка надълбоко, докъдето стигна. Опитваше се всячески да провокира болка в мен и леко и невярващо ме питаше: „ И какво сега не боли ли?! А сега…?!” Изумително пак и за мен не усещах нищо, само си повтарях „Бал, Кибела…” След цялото й изследване да провокира нещо в мен, наблюдавайки объркването и неразбирането и, виждах недоумлението й… Сложи ме на някакъв апарат, който не знам при какъв индикатор пиукаше. Оказа се, че при мен пиукаше през цялото време. Тя съвсем се обърка и реши, че се е развалил и показва нещо погрешно. Седна втренчена в снимката ми с изумено лице и каза, че ще ме затвори с временна пломба, за да ме изпрати на нова снимка. Каза ми: „ - Моля те донеси я още днес като я направиш, че ще умра от любопитство.” Върнах се аз със снимката. Тя гледа, гледа и седна пак на стола за опора. Каза „ – Някак, не знам как организмът ти се е мобилизирал в това голямо възпаление и сам е затворил каналите, сякаш са обработени!”. Седеше с широко отворени очи и се опитваше да намери за Ума си рационално обяснение… Този мой „мобилизирал се организъм” беше само чудото, което Румен направи за мен. За мен си беше чисто чудо, а той си знае как е работил със Силата. Факт е, че зъбът ми нямаше да издържи до 6-ти и не знам щяха ли да се справят с него. Според мен щях да си остана без зъб. Благодаря ти Румба, че ме избави от това мъчение, че днес си имам зъбче благодарение на теб и Силата! Благодаря за всичко сторено от теб за мен през тези години – осъзнато и неосъзнато от мен!
Dani GH

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 30 яну 2022, 14:29

:D Това е положението!
Поздрави!
:sunny: :sunny: :sunny:
Р.Ч.

Star
Регистриран: 18 фев 2019, 14:52

Непрочетено мнение от Star » 20 фев 2022, 15:27

Здравейте, много странно как след толкова четене и търсене из форумът не бях попадала на тази рубрика :?
Въпреки,че не съм от хората, които много говорят за себе си и трудностите или по-точно "уроците",които съм получавала в живота, реших и аз да напиша за добрите Дела на Румен. Смятам, че е много важно, тъй като ,когато се чувствам "загубена" в тази илюзия и прочета за тези добри "Дела" , отново се мотивирам и "влизам в Пътя" *hihi*
Румен ми е помагал в две отношения здравословно- два пъти и смея да твърдя, че дори и аз не бях сигурна, че ще постигнем резултати. Но е факт, че и в двата случая здравословното състояние много се подобри(дори и лекарите нямаха надежди).
Второ- с неговите лекции, книга, консултации, намерих неща, които съм ги търсила винаги и аз самата почнах да се променям и да разбирам много неща за мен и за светът. И най-вече съм му благодарна, че отново ми даде тласък да разсъждавам самостоятелно,без да се влияя,кой какво казва и какво е написал. За мен това е един от най-важните уроци, който бях забравила.
Румба, благодаря ти за Помощта, Търпението и Съветите, радвам се, че те познавам:)
Стелияна

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 21 фев 2022, 11:05

И аз ти благодаря.
Успех по Пътя. Труден е, но няма по-сладко от това след като го извървиш. :D
Поздрави!
Р.Ч.

Отговори