Абсолюта и индивидуалността

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
abc

Re: Абсолюта и индивидуалността

Непрочетено мнение от abc » 15 дек 2013, 09:27

Аз нямам само-чувствие, защото не съм усещането за "Аз", което може да се свива и разширява. Аз съм единствената неизменна реалност и никога не съм "далеч", тъй като съм навсякъде, в съня или извън него. Аз не съм теория, защото всяко знание е ограничение. Аз нямам край.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 15 дек 2013, 10:39

Аз не съм теория, защото всяко знание е ограничение. Аз нямам край.
Приятел, самият факт, че пишеш тук показва, че ти имаш край. :) Писаното слово е крайно и само завършено крайно същество, като човек например, може да ползва крайни прийоми (като писането), за да изрази някакво крайно да не кажа повече от глупаво мнение, чрез което иска да изкара безкрайната мисъл, че видиш ли, Аз, крайният, съм безкраен. И защо? Ами защото крайната форма на тялото и на акъла му не му харесва. И понеже не му харесва ай да ви кажа, че аз съм безкраен. Грънци.
И понеже да вкараш крайна структура в безкраен принцип (това е все едно да накараш лудия да бели картофи) обърнато към теб означава, че зациклянето и прескачането на плочата ти на едно място ще спре едва тогава, когато грамофона се изключи от тока. Тъй де да ти поясня, че тука грамофона е синоним на материалното тяло и чрез него визирам физическата ти реалност. И да… за жалост има такива плочи – надраскани. Те не вършат работа и стават само за едно – за боклука. Грамофона (тялото) още работи, но плочата (мисълта) не, защото прескача на едно място.
За период от 2500-3000 години пакета „умник до гюро” до тука са ни докарали, до прескачане на плочите.
Резултата го има в нашия форум.
Аз лично ти се радвам и ти симпатизирам. :)
Р.Ч.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 15 дек 2013, 10:42

abc написа:Аз нямам край.
Група "Тангра" пееха навремето една песен "Бъди какъвто си", та и аз да ти пожелая да бъдеш себе си, а пък аз и другите твои "опоненти" в този форум ще продължаваме да бъдем такива каквито Сме. Явно е, че писанките няма да променят становището на никоя от двете "опониращи" си страни. Според мен само личната опитност би могла да го направи. *tochno taka*
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

sum

Непрочетено мнение от sum » 15 дек 2013, 10:56

Същата група имаше и друга песен – Панелен рок. Помниш ли я?
Идеята за безкрайността е точно капсулиране на съзнанието в панелката… тъй де тялото. На хората им е насадено да си мислят, че са безкрайни, но уви.
Значи и прасето също ще е безкрайно… представяш ли си безкрайни пържоли?
Кеф... :)
Или безкрайни репички :D
Р.Ч.

abc

Непрочетено мнение от abc » 15 дек 2013, 11:26

Аз не пиша и не правя нищо, никога. Аз съм съвършен покой.

abc пише спонтанно без ненужния посредник на мисълта, без помощните колелца. Ти спиш съня на (само)индивидуалността и го проектираш върху всичко останало. Ти превръщаш мен, единственият неделим, в нещо ограничено - abc и нищо друго. Ти сънуваш, че си "sum", отделен от всичко останало наоколо. Ти виждаш само разделение. Събуди се за себе си. Ти не правиш нищо и не си никой. Знам, че те е страх да го приемеш. Страхуваш се да изгубиш фалшивото себе си и всичкото време и усилия, които си инвестирал в тази илюзия. Страх те е от неизвестното. Но няма от какво да се страхуваш. Ти не си роден и никога не можеш да умреш. Исус е казал: за да намериш себе си, трябва да изгубиш себе си. За да се открие истинското Себе, което е не-себе, фалшивото себе трябва да бъде пожертвано. Готов ли си?

П.С. Словоредът е обърнат точно наопаки. Прасето не е безкрайност. Прасето е прасе. Безкрайността е безкрайност и тя всключва всички прасета, abc, sum и всичко останало проявено, както и отвъд него. Сарказмът е израз на арогантност, а арогантността е израз на невежеството на егото. Събуди се, ти не си его. Ти нямаш форма и граница.

sum

Непрочетено мнение от sum » 15 дек 2013, 11:32

:D :D

Ето до тука си я докарал. На това място прескачаш
IMG_1336.JPG
Р.Ч.

abc

Непрочетено мнение от abc » 15 дек 2013, 12:40

Така е, чул съм всичко и съм я докарал до края на плочата.

Оставям те да слушаш музиката. Има още какво да чуеш. Когато песента свърши аз ще те посрещна :sunny:

sum

Непрочетено мнение от sum » 15 дек 2013, 12:47

Браздата, която съществува на плочата ти няма как да ти позволи да стигнеш до края. Всъщност има вариант - рестарт на цялата ти система. :)
Не се притеснявай... реинкарнации много.
Р.Ч.

abc

Непрочетено мнение от abc » 15 дек 2013, 13:51

Реинкарнациите се отнасят само за отделните "неща", които се раждат и умират, ограничени в илюзията на времето. Това не се отнася за мен. Аз нямам ре-старт, защото нямам старт. Нямам нито начало, нито край. Аз съм самата вечност :sunny:

http://www.youtube.com/watch?v=72AxvFURVLM

sum

Непрочетено мнение от sum » 15 дек 2013, 14:36

Аз съм самата вечност

:) Дори това съждение за вечност е лишено от смисъл, защото според теб такава не може да има.
Пак зацикли.
Резултат: плочата се пуска отначало.
Давай, ти си... :)
Р.Ч.

Отговори