Шри янтра

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
росмари
Регистриран: 28 фев 2011, 17:06

Re: Шри янтра

Непрочетено мнение от росмари » 06 ное 2013, 09:09

Аз все пак продължавам с експериментите без очила. Много голяма разлика се получава от различната осветеност на стаята, от диаграмата пред мен при опита ми да фокусирам.Преди медитирах пред шри янтра само с контури и нямах никакво остатъчно изображение. Разпечатах си тази, която alex предостави в предния пост и нещата се промениха. Остатъчното изображение е като негатив, а пространството с триъгълниците е като черно слънце. Но аз съм виждала вече това слънце как се отваря като бленда на фотообектив. Едва когато прочетох Ти си това III ми светна, че това е Вират. Но тогава само си седях и го наблюдавах.

Sisna
Регистриран: 24 авг 2012, 18:57

Re: Шри янтра

Непрочетено мнение от Sisna » 06 ное 2013, 22:12

Да споделя какво ми се случи докато правих медитацията с Шри Янтрата. Докато се взирах се образуваха какви ли не форми ,след като си затворих очите в първия момент всичко беше черно , след това се образува черен кръг с леко светъл контур по края , който след секунда се преобразува в лек правоъгълник или квадрат ( не съм много сигурна , защото стана бързо) , след което се появиха кръгове един в друг (бял,черен,бял...),след което се запази външния контур на кръга и всичко вътре се преобразува в триъгълници, в средата на тези триъгълници се появи точка , която започна да се уголемява и ми се стори ,че виждам две човешки фигури от двете стани :? , преди да избледнее всичко в кръга се появи засмяно лице, но не като нормално лице , а все едно кръг с очи и усмивка. Доколкото си спомням , образа трябваше да ми се появи докато се взирам... Незнам дали са ме гъбаркали нашите приятели или всичко е наред. Поздрави

Отговори