Да си поговорим за Исус

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Re: Да си поговорим за Исус

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 12 юли 2009, 03:48

Иво, ако приемем, че Исус е успял да изчисти самскарите си и да унищожи решетката около центъра любовта в себе си, тогава възниква основателния въпрос - откъде е получил необходимото за това знание :?: :? Според твърденията на sum въпросното знание е било загубено от хилядолетия :!: Първият очевиден вариант е sum да бърка в твърдението си! :roll: Вторият вариант е, споменатият от него Премъдър Човек да е дал на Исус това знание, но в този случай най-допустимата линия на поведение би била Исус да го запише и запази, а все пак до нас не е достигнало подобно свидетелство. Има и трети хипотетичен вариант - просто Исус е дошъл в материална форма без решетка и самскари, но не мога да го коментирам, поради липса на достатъчно информация от моя страна. Изглежда единствено sum би могъл да внесе яснота по този интересен казус. ;)
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 12 юли 2009, 12:20

Забравяте нещо много важно свързано с историята на Премъдрите и напускането им на Земята /около 8200 г.пр.н.е./.
Спомнете си, че по тяхно време, когато се е раждало бебе, те са му давали името на Атман.
Помните ли примера, който ви дадох с новороденото бебе БИН?
Тогава споделих, че Силата, съдържаща се в името на Атман, разгражда самскарите и решетката от точки. Така човек не трябва да прави никакви практики… Подчертах, че същата Сила извежда Атман извън океана на Съзнание и той може да види какво е отвъд.

Да обърнем това знание към Исус, за да разберем неговата история.

Исус е живял по времето на Премъдрите и още тогава те са му дали името на неговия Атман!
Бил е младеж, когато са го убили… Шокът от жестоката смърт завладял ума му и така той се завъртял в режима на преражданията.
След като се преродил, в следващия живот вече нямало кой да му даде името на Атман, защото Премъдрите били напуснали Земята… Неговите родители му дали друго име.., детето растяло.., а умът му започнал да се самоидентифицира с тялото. Резултатът от това - преражданията за него били в пълен ход.

…И така близо 8000 години Исус се прераждал на Земята в различни общества, трупайки в сърцето си цялата информация от тези прераждания.

Сигурно вече се разбира, че Исус не е изчистил самскарите си по начина, по който съм го обяснил тук във форума…

Какво всъщност е правил?
Практикувал е усилено Карма йога. Знаете, че в това учение е застъпено становището, че чрез правилни действия и безкористно изпълняване на задълженията си, човек се освобождава от плода на дейността.
По този начин Исус е ПРЕМОДЕЛИРАЛ или, по друг начин казано, той е ПРЕСЪТВОРИЛ информацията в точките…! Предполагам ви е ясно, че резултатът от Карма йога предизвиква лъчите на любовта да излязат от дълбините на сърцето и да се разпространят в тялото.
Да, точките пропускат лъчите на любовта! НО… решетката се запазва!!!

Едно е да пресътворяваш действителността в себе си, второ е да чистиш самскарите си, а трето е да унищожиш цялата решетка!
Това са три различни неща и трябва да се разграничават!

Исус е правил първото!

Така че, да обобщя: Исус е получил своето име на Атман още по времето на Премъдрите /около 8200 г.пр.н.е./... Докато живеел в пещерите, до 28-та си година, по време на медитация един Премъдър Човек му припомнил името на Атман, живеещ в сърцето му.
Практикувайки Карма йога Исус изчистил негативната информация в точките, но не разградил самата решетка!
А точно ТЯ не позволява на Атман да излезе извън океана на Съзнанието. Да, вече няма точки, но има решетка!
При това положение дори Великия Невидим Дух да му даде Дара-душа, Исус не може да излезе от океана, защото решетката го задържа в него.

Така че положението на Исус е - Атман с решетка в себе си. А това му позволява да съществува извън Крешака, в Океана, и никога в другите действителности, до които водят двата пътя!

В същото положение бях и аз, когато описах случката с жената в края на първата си книга. Силата на Атман ми позволи да си подам главата извън океана на Съзнанието и да видя брега.., но решетката в мен не ми позволи да отида там!
....
Но относно вашите разсъждения - изключително важно е, че всеки от вас се сети за част от отговора! :idea:
Всеки се докосна до истината, без да знае онова, което съзнателно бях премълчал.
Р.Ч.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 12 юли 2009, 16:34

sum написа:Тогава споделих, че Силата, съдържаща се в името на Атман, разгражда самскарите и решетката от точки. Така човек не трябва да прави никакви практики… Подчертах, че същата Сила извежда Атман извън океана на Съзнание и той може да види какво е отвъд.
......................................................................................................................................
Така че, да обобщя: Исус е получил своето име на Атман още по времето на Премъдрите /около 8200 г.пр.н.е./... Докато живеел в пещерите, до 28-та си година, по време на медитация един Премъдър Човек му припомнил името на Атман, живеещ в сърцето му.
Горните два цитата извикват логичния въпрос: защо силата на Атман при Исус НЕ е разградила Решетката??? :shock: :shock: :shock:
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

sum

Непрочетено мнение от sum » 12 юли 2009, 19:34

:idea: :idea: :idea:
Значи си видял разликата. Поздравявам те! :D

Ето, че вече стигнахме до… Отеца и неговата роля в океана на Съзнанието!..
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 14 юли 2009, 14:42

По нататък специално ще отворя отделна тема за Отеца и ще ви обясня всичко за него… Има неща, които Исус просто няма откъде да знае… нито пък Премъдрите, живущи в Царството Небесно.

Ако искате нека продължим с „Евангелие от Тома”. Предлагам ви да не се спираме на всеки стих, а само на онзи, който ви е интересен или трудно разбираем.
За мен предизвикващ любопитство е 30-я стих. Ако искате можем да го разгледаме…
Ето го:
(30) „Исус каза: Където има трима Богове, те са Богове. Където има двама или дори един- аз живея в него. Повдигни камъка и ще ме намериш, разцепи дървото и дори там ще ме откриеш.”
Р.Ч.

иво

Непрочетено мнение от иво » 15 юли 2009, 09:48

Чакай да си изясня нещо за себе си…………… :cry: :roll:
Sum от казаното от теб ми стана ясно , че Исус не е могъл да се откопчи от властта на Отеца. :shock: Ами чудя се :roll: щом такъв перфектен йогин и мъдрец не е могъл как тъй ние ще можем да се откопчим :?: Де е Исус де съм аз :?: :idea: Все едно да сравнявам протрит сандал със костюм за космонавти.... :lol:
Мислиш ли че е възможно да се откопча от Отеца?........ :roll: :roll: :roll: :roll: а и не само аз……… но също така и други хора :?:

sum

Непрочетено мнение от sum » 15 юли 2009, 21:32

Ама и ти използваш една образност… :D :D

Защо да не се откопчиш от властта на Отеца?
Знаеш ли каква е разликата между мен и теб?
Никаква!
Единственото различно между нас е Знанието и… Разбирането!..

Щом аз съм успял да се откопча от властта на Отеца, защо ти да не можеш?!?
Аз съм Съзнание и ти си Съзнание, нали?

…Позволи ми да перифразирам въпроса ти така: трябва ли човек да е перфектен йогин, за да получи свободата си?
Отговорът е НЕ!
Защото ако качиш краката си на главата и стоиш в тази поза 10 минути едва ли ще изчистиш самскарите и решетката от точки в сърцето си. Нито пък ще ти помогне например това упражнение… да усукваш тялото си като задушен макарон.

Така че това, което преподават йогите няма нищо общо с обяснението за чистенето на самскарите и унищожаването на решетката. Знанието на Премъдрите е достъпно за всеки човек и е лесно за практикуване… Просто трябва постоянство. Нищо повече.

Докато нещата, свързани с Отеца и неговата власт върху хората са малко по-сложни за разяснение… Когато му дойде времето ще обясня всичко за него, включително и това, как да се откопчи човек от неговата власт!

Ако няма повече въпроси за Исус и неговото познание нека продължим с текстовете от евангелието…
Р.Ч.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 16 юли 2009, 12:09

Радвам се, че темата се превърна в изключително ползотворен многолог! /не че съм се съмнявал де.. :D /
Много ценна информация беше дадена за решетката в сърдечната област и за Отеца, и наистина ще е хубаво да се разнищят нещата при него в отделна тема.

Ами да продължим с текстовете от Евангелието на Тома...
(30) „Исус каза: Където има трима Богове, те са Богове. Където има двама или дори един - аз живея в него. Повдигни камъка и ще ме намериш, разцепи дървото и дори там ще ме откриеш.”

В този стих се говори за "трима Богове". Мисля, че на всички ни е ясно кои са те - това трябва да са трите пласта от Крешака, които са обожествени с имената Брахман, Вишну и Шива.
Какво после казва Исус, обаче..: "Където има двама или дори един - аз живея в него".

Кои са двамата или единия???
В случая се говори за това, което е извън Крешака!
А последното изречение "Повдигни камъка и ще ме намериш, разцепи дървото и дори там ще ме откриеш", служи, за да изясни и потвърди смисъла на предходното такова.
Кое е както под камъка, така и в дървото и т.н. ..?
Ами Съзнанието, разбира се! Всичко е Съзнание, а в най-чистия му вид, това е самият океан на Съзнанието - т.е. Непроявения Бог! И когато се осъзнаем като атман, тогава можем да кажем - "аз живея в него", нали!

Значи където са двама или един - там се говори вече за Непроявения Бог от една страна и "аз" със своята идентичност като атман, от друга.

Но дали не изпускам още нещо..?!? :roll: Защо Исус казва "или дори един"..???
По принцип първо осъзнаваме единството и еднаквостта си с Непроявения Бог, т.е ставаме едно, а после, понеже след това сливане продължаваме да имаме усещането за идентичност - тогава вече ставаме двама...
И това е потвърдено в 11-ти стих, ако си спомняте - "В денят, когато станете едно, ще станете двама/двойнствени!/ И като станете двама, какво ще правите?"

Ха сега де... защо Исус сега, в 30-ти стих, ги обръща нещата..? :roll:

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 16 юли 2009, 16:19

Все пак реших да добавя още една подробност, която е добре да се уточни.

В превода, който ние използваме, е записано следното: "Където има двама или дори един - аз живея в него."
Докато в английския вариант откриваме малко по-различно значение на думите, намиращи се във втората част на изречението:
"I-exist with-him",
което се превежда като "Аз съществувам С него"!

Отговори