"Ти си това III"

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
ceco_kal
Регистриран: 08 дек 2011, 11:57

Re: "Ти си това III"

Непрочетено мнение от ceco_kal » 02 апр 2013, 11:38

Включвам се и аз в разсажденията за изображението на корицата,макар и още да я нямам.На мен ми изглежда така.Отдолу е океана на съзнание отгоре е триъгалният път които води до господната деиствителност а ромба е знака на ГОСПОД ,червените линии са ПЪТЯ а отстрани на ромба е силата на ГОСПОД БЛАГОДАРЯ НА РУМЕН ЗА ТРУДА И БЛАГОРОДНОТО МУ ОТНОШЕНИЕ КЪМ НАС.

Philip
Регистриран: 30 сеп 2011, 15:47
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 02 апр 2013, 12:05

Благодаря!
Човек е това, което си позволи да бъде : )

g.kurov
Регистриран: 08 яну 2013, 12:53

Непрочетено мнение от g.kurov » 02 апр 2013, 16:22

Кигата все още не съм прочел, поздравления на автора. И аз ще се включа в мненията за символа на корицата. Това е символ на трансформатора( антена ),който приема и предава електромагнитни вълни. По своята същност всяко едно съзнание е трансформатор, независимо от това дали е въплатено или безтелесно. Всеки един човек на практика е трансформатор и може да се активира след като намери бутона в софтуера си и активира програмата за приемане и предаване.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 02 апр 2013, 17:20

Не, не е това.

Хайде да спрем с догатките. :)
Р.Ч.

galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Непрочетено мнение от galia » 02 апр 2013, 22:24

Корицата на една книга, колкото и добре да е направена, не е самата книга. Не е ли по-добре най-сетне да обърнем внимание на съдържанието?
Всъщност, може би още е рано за това, защото много хора все още не са я прочели. Затова само ще споделя нещо, което ми се случи, докато я четях.
Започнах с голямо желание и нетърпение. В момента, в който спрях, усетих, че ми се вие свят. Чувствах се така, все едно съм била в медитация, рязко съм прекъснала и като че ли продължавам да съм в това състояние, въпреки че се движа, разговарям и върша разни неща.
Нарочно не исках да я свърша на един дъх и четях малко по малко.
След два-три дни ме заболя главата. Знаех, че трябва да се изчистя от това, което е влязло в ума ми, но нямах търпение да седна да медитирам, защото ми се четеше. Разтворих книгата и продължих, но колкото повече напредвах, толкова повече започнах да се питам какво точно чета, защо нищо не схващам, какво значи това или онова, препрочитах по няколко пъти едно и също изречение и в един момент спрях, защото усетих, че абсолютно нищо не разбирам. Все едно текстът беше на някакъв странен език с познати думи, свързани по някакъв начин без всякакъв смисъл.
Честно казано, стана ми много тъпо. Реших да я оставя за известно време и после да опитам пак.
И седнах да се изчистя от боклуците с идеята, че така и така ми е празна главата, поне да спре ме боли.
Съзнанието, което ми замъгляваше мислите, се разгради с помощта на Бал. Определено ми светна пред погледа. Това не ме изненада. Изненада ме фактът, че когато вечерта отворих и започнах да чета същите неща, които три-четири часа преди това ми изглеждаха като йероглифи, сега бяха ясни и понятни.
Сега, като се замисля, не е толкова странно, като се има предвид знанието, което съдържа. Явно не е за всеки вид съзнание ;)

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 02 апр 2013, 23:01

Аз пък докато четях книгата, сякаш някой друг я четеше вместо мен ... От време на време мъжки от време на време женски глас :lol:
По едно време като се усетих ми стана странно, но го отдадох на това че книгата е още прясна и много малко хора са я чели. Вероятно някои от тях са с по-силни мисли и са се запечатали в текста :)

Иначе беше точно като наблюдението на хаотичните мисли които връхлитат ума преди заспиване.
Обаче беше текста на книгата :)

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 03 апр 2013, 08:54

galia, при мен с четенето се получи почти същото, само, че 2 дена не съм чел. Докато влизаше по вода и в един момент явно се разсейвам и когато се задълбочих за запаметя прочетеното усетих, че ми бяга. Явно ще се чете по малко.
Последна промяна от miroki на 03 апр 2013, 11:35, променено общо 1 път.

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 03 апр 2013, 10:42

Много странни работи описвате,това с затрудненото четене и неразбирането на написаното! :) Много странно и интересно същевременно,защото аз книгата е прочетох тъй да се каже почти на един дъх без каквито и да било проблеми от неразбитане и каквито и да било спънки от гадни съзнания!Та нали все пак информацията в книгата е от знанието,което Румен ни е споделил в този форум и което многократно сме го обсъждали вече и затвърдили!!!?А своебразно самата книга ни посочва 9-те стъпки по които почти всички,ако не всички вървим в този форум.Защото случайни хора тук няма! ;) А за останалите знанието пари,ама много пари,направо ги изгаря!!!Ако това е вярно,което споделяте значи работата е много сериозна с Те все още!!!Въпреки,че Румен каза,че сега би трябвало да се диша по леко!За мен това така,защото сякаш света около мен наистина се променя към по добро и най-важното практикте ми вървят повече от добре!Но все още Румен не ни е казал какво се е случило,а и ние не сме го попитали за което!Само му благодарихме :sunny: ,но не попитохме какво е станало,за да е така! :) Sum би ли споделил с нас?
Поздрави на всички :sunny:
Митака/Бургас :sunny:

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 03 апр 2013, 11:41

При мен беше по-скоро разсейване, при опит да чета внимателно, иначе и аз я почнах и на един дъх минах доста. Но, при опит да се чете, като учебник (бавно и с анализиране на нещата и търсене на някои разлики от познатото досега) се получи ефекта. Може да е от Пролетното време или недоспиването от смяната на часа :)
Аз точно това и си помислих, но като прочетох мнението на Галя се замислих върху това.
За сметка на това медитациите вървят нормално, дори по-добре.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 03 апр 2013, 12:22

Riderman:
Но все още Румен не ни е казал какво се е случило… sum би ли споделил с нас?
Не мисля че е необходимо да пиша и обяснявам какво точно съм правил и правя, защото нова книга ще излезе от това. :)
Всъщност всичко свързано с „Те“ ви го споделям, за да не се чудите как така изведнъж нещата започват да се оправят и контролът намалява. Нищо не става ей така от самосебе си.
Ако някой си мисли, че освободеността на Ума и осезателното регистриране на нормалното време е нещо в реда на нещата то добре е да се знае, че такъв „филм“, водещ до освобождение на съзнанията от хиляди години не е прожектиран, защото информацията в него води до индивидуална свобода. А тя, както вече знаете, беше в сферите на забранените теми за нашата планета.
Само допреди 2-3 години пътят през Слънцето беше затворен… вие си правете изводите.
От хиляди години за духовна база се използва един и същ модел, описан с различни думи – има Създател и Творец /Господ/, който е създал цялата Вселена, Слънцето, Земята и всички живи същества на нея. Всички световни религии и езотерични школи са създадени на базата на горната сентенция. Крайният резултат е еволюиралите съзнания, заедно с изкуствените, да не напускат нашата слънчева система. Да, има нови приходящи съзнания, които се развиват в човешка форма, но след като изживеят живота си същите не могат да постигнат висшите светове… защото батко не пускаше оттатък. :)
Но батко вече яде пердах /и то какъв !?!?/, за който не трябва да знаете…
Така че гледайте си задачите, свързани с индивидуалната свобода… а това какво правя или не в случая не е толкова важно.
Р.Ч.

Отговори