"Ти си това III"

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Re: "Ти си това III"

Непрочетено мнение от riderman » 31 мар 2013, 14:55

цитат от ти си това III : Продължителноста на живота на вселената е 96 млрд. години,след което тя както и целият Крешак,се унищожават.И понеже продължителноста на съществуването на Съзнанието е същото като това на Силата.това автоматично означава,че ,,времето" на Атман (изразено чрез земно броене) е 96 млрд. години.
Това е времето ,,времето" на Атман!
Докато другото ,,Време" е свързано с разпадането или премоделирането на дара на Кибела.При този процес вариантите са два: птицата или се унищожава или става Птицата на птиците!!!

Тук това малко ме шокира за времето на Атман в океана на съзнание - 96 млрд. години,въпреки,че не са малко.Значи все пак океана на съзнание не е вечен!?...И ако си Атман без дар се разпадаш доколкото разбирам от текста?...
А другото ,,Време",това също много ме озадачава - то е свързано с разпадането или премоделирането на дара на Кибела(който е птицата в сучая)При първия вариант птицата се унищожава - това означава ли,че в ,,Небесното Царство също съществува време(бях останал с обеждението,че такава величина - ,,време" там не съществува) и след като свърши птицата която е първият от двата дара се разпада след време заедно със съзнанието Атман?Така ли е?
А при втория вариант означава ли,че той е свързан с вторият дар,когато птицата се превръща в ,,Птица на птиците" и при този случай Атман е вече вечен(ако може да се нарече Атман,защото носи друга сила в себе си!!!)???
Sum ако може разясни,защото според мен е много важно!А може и аз да не съм разбрал правилно.Два дена не ми дава мира!!! :D

riderman

Непрочетено мнение от riderman » 31 мар 2013, 15:29

Сетих се за още нещо!Относно птицата!
Може би тя се разпада,когато получи вторият дар!!!И тогава Атман има вече друга сила в себе си!А става "Птица на птиците",когато си остане с първият дар!А относно времето извън океана там няма такова,затова е в кавички.Sum е написал " друго Време",защото на ума му трябва такова понятие,за да разграничи непознатото,за да направи разлика с другата действителност!
Може би това е по вярното за,което се сетих току що. ;) Но все пак sum с нетърпение очаквам коментара ти!
Поздрави!

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 31 мар 2013, 18:19

:) Предлагам засега да не мислим по тази дълбока тема.
Има време…
Нека го използваме за да свършим важните неща, свързани със самскарната решетка. След като приключим с нея живот и здраве отговорите на тези въпроси ще си дойдат от самосебе си.
Поздрави.
Последна промяна от sum на 01 апр 2013, 10:31, променено общо 1 път.
Р.Ч.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 31 мар 2013, 21:20

Дано да почна с нея. :D И да я свърша.
Но и съм на първите страници след предговора.
Нека коментираме съдържанието след като повечето я свършат иначе разказваме филмът.

riderman

Непрочетено мнение от riderman » 31 мар 2013, 22:51

Добре sum,разбрано! :)
miroki съгласен съм с теб!Нека да изчакаме и другите да я прочетат.
Поздрави

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 01 апр 2013, 00:49

Здравейте всички! Добра среща...
Sum, благодаря за книгата! Дъщеря ми възкликна за символа на корицата: " Мамо, намерила си книгата за Златната врата към звездите".
Dani GH

riderman

Непрочетено мнение от riderman » 01 апр 2013, 09:09

Според мен символът от пред на корицата е млечнозеленият път,който ни отвежда до Бал-Ромбът изобразен най-отгоре на самия символ!Или с други думи това е пътят към Господната Действителност!!!
Sum на прав път ли съм!?... :)
Поздрави

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2013, 10:30

Не. :)
Р.Ч.

riderman

Непрочетено мнение от riderman » 01 апр 2013, 10:59

:D Хмммммм....Значи логиката ми е разбита на пух и прах :rofl:
Какво ли означава тогава?...Трябва да се мисли още!А може би само от позицията на Атман ще се разбере! :sunny:

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 01 апр 2013, 13:16

На мен знакът ми заприлича на трите форми на съзнание, слети в Сахасрара, но май и това ще се окаже невярно. Румен пак ни хвърли в тъча... :)

Като се замисля обаче, символно това се изобразяваше като орел, сграбчил змия, ако не ме лъже паметта. Което е трудно съвместимо с изображението на корицата.

Отговори