ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
zlatno_slance
Регистриран: 26 сеп 2013, 16:55

Re: ТЕ

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 15 май 2014, 14:02

Благодаря ви sum, riderman и най-вече на Light за подкрепата.

Gor
Регистриран: 11 сеп 2013, 15:19

Непрочетено мнение от Gor » 18 май 2014, 16:36

Sum, плагодаря ти за горния пост! Дойде точно на време.
Сутринта за пореден път имах физически последствия и е време да взема сериозни мерки. Надявам се да намеря сили за това.
Вече толкова често се случва ТЕ да ме атакуват. Влиаят постоянно на близките ми хора и това ме кара постоянно да съм буден иначе става страшно. Като сложа и атаките към мен самия, какафонията става пълна.
Битките не ме уморяват, но белезите по тялото ми станаха толкова много , че може да си сменя ника на белязания :headbang: Понякога усещам атаки на физическо ниво като лека пулсация в сърцето, еднократна, случва се предимно, когато говоря с някой. Ще се наложи да намаля говоренето, всъщност го правя, повечето време прекарвам сам, но ТЕ това целят и ми вкарват постоянно мисли за отшелничество за да бъда по лесна плячка, атакуват близките ми именно да ме пратят в пълно усамотение.
Трудно ще е но дори и за миг на съм мислил да се отказвам. Грешките си ги виждам просто трябва да се справя с тях, сам.
Искам да благодаря на всички ви за помоща която ми давате с коментарите и опитността си, този форум и книгите на Румен са най-безценното нещо до което мога да се докосна през последната година. Не знам кога ще успея да бъда свободен атман, когато тогава, опитвам се да не насилвам нещата, вървя в тази посока и каквото трябва да се случи нека се случва.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 28 юни 2014, 18:37

Някой да е засичал ТЕ от този вид:
Млечно бяла кожа почти лъскава, слабо но мусколесто тяло, жълти очи, изострени нагоре уши тройно по-големи от на човек. Доста прилича на вампир :D

Не излъчва агресия, не се страхувах от него. Когато го хванах за ръката да не бяга и се обърнах към Бал да унищожи гадното съзнание, от него усетих само досада... или нещо от сорта "о, пак ли". Очаквах нещо да се случи я някаква велика сила да се прояви или нещо друго. Тръшнах го на една маса, продължавах да държа ръката му. Но от него нямаше дори опит да се измъкне. Отстрани, съзнание което не възприех, но усещах като близък ми каза че то не е виновно и го пуснах.

Това чудо от ТЕ ли е?

katq007
Регистриран: 20 окт 2013, 22:47

Непрочетено мнение от katq007 » 31 авг 2014, 20:43

Здравейте ;) искам да споделя какво видях преди около 20 дни .Както си лежах на плажа,някъде към 18:30-19:00 ч. и се взирах във вече залязващото слънце,от лявата му страна се появи розов кръг,който се движеше на дясно.Виждаше се много ясно ...в един момент спря и от дясната му страна се появи още един,но син кръг,който буквално застана върху розовия (препокри го) и в следващия момент под синия се виждаха само тънки розови струи,сякаш синият го задуши.Беше невероятно изживяване самата гледка.Първо си помислих ,че сигурно виждам отражението на слънчевите лъчи,но след появата на розовия кръг получих сърцебиене,усещане за ТЕ.Едва след като синият му видя сметката ,ми се успокои сърцето :) .За първи път ми се случва да видя такова нещо,защо? и как? немога да отговоря ,очаквам да ми помогнете да разбера.SUM чакам си отговора ;)
Катето :sunny:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 31 авг 2014, 22:14

Брей… станала си свидетел на уникално събитие. :D
Слънчевата светлина ти е помогнала да възприемеш действието. Ако си била да речем на 20 метра в страни тогава нищо нямаше да възприемеш. Но явно така е трябвало да стане…
Р.Ч.

Vanilla
Регистриран: 23 юли 2014, 20:41

Непрочетено мнение от Vanilla » 01 окт 2014, 10:25

Здравейте!
В последно време виждам, че атаките от Те зачестяват при доста хора. И за да бъдем полезни един на друг, реших да опиша своята опитност.
Преди десетина дни чистейки гадовете в медитация, ги "видях" като като глави – зелени, леко издължени, вместо очи имаха големи черни дупки. Това продължи няколко секунди само, не му обърнах специално внимание тогава. Но предната вечер отново ми се появиха същите физиономии, този път бяха стотици, хиляди...идваха срещу мен на талази. Не спирах да моля Бал да ги унищожава. Интересно беше, че като стигаха на определено разстояние от мен и изчезваха, сякаш някаква невидима стена ме пазеше.
Аз чистя за първи сезон. Бях чела темата за Те от форума, но не ми се беше налагало да си имам сериозна работа с тях в началото. Помня само две "интересни" еднакви преживелки оттогава, усещах как нещо ми засмуква лицето като с вакум. Първият път, признавам си, много се изплаших. Но молейки Бал за помощ, нещата се оправяха още в същата практика.
В последствие обаче гадовете не подминаха и мен.
Беше август месец, когато забелязах, че детето ми се изморява повече от обичайното. Вървеше 10-15 крачки и все търсеше къде да седне да почине. Помислих си: идва и в повече стреса, че ще бъде в 1 клас. Постарах се да увеличим приема на витамини от храната, да поспива повече... Докато не се "светнах", че може да е обсебена от Те. Не знаех правилно ли ще е или не, но реших да пробвам да я изчистя. Същата нощ час и половина молих Бал да унищожи гадните съзнания в детето ми и насадените от тях програми в сърцето и ума му. По време на практиката усещах дълбоко стягане в сърцето... точно както при чистенето на самскари. Когато приключих, бях много много изморена. И на следващата сутрин с радост установих, че тя просто е по-миличка. Вечерта когато излязохме на разходка, не потърси да седне.
Атаките им продължават и сега... Боря се (с помощта на Бал, разбира се) всяка вечер с тях. Но важното според мен е, че човек може да се усети и види, че нещо не е наред с него, да разбере точно откъде и откога е проблема. И после да се изчисти.
Прочитайки първата книга на Румен, най-голямо впечатление ми направи главата «Какво е Ума». Толкова житейска мъдрост, събрана само в няколко страници! Мъдрост, която би ти отнела много време да достигнеш до нея в живота си, а може и въобще да не достигнеш... Огромни БЛАГОДАРНОСТИ на Румен за което!!! Щедро, смело и безкористно ни учи как да живеем, как да бъдем Хора, как да постигнем Свободата си!
Оттогава аз започнах да се наблюдавам. Първоначалното усърдие в последствие стана навик. И сега това наблюдение го усещам като втора природа, идва отвътре, без усилие и старание. Наблюдавам себе си, близките ми.. всички, и всичко. Е, едва ли съм на 100% винаги, но мисля че ми върши работа. Балансира се в значително характера ми. Няма крайности в емоциите. Невинаги успявам да анализирам всичко и да преценя къде е корена, самскара, и едва ли е възможно за обусловения ум да анализира сам себе си. Но затова ги чистим тия пусти самскари.
Има нещо друго, което установих във връзка с Те. За да приемеш всички и всичко, трябва да преодолееш оценката. Да не оценяваш нещата, хората - лоши ли са, добри ли са... И точно тук е трудното, мисля. Та това е първична човешка реакция. Но пък точно в тая оценка закачат куката си Те.
Не е лесно, борбата с тях отнема много усилия, време. Но пък няма да им се даваме!!!
ФънШуи-нка :girl1:

Vanilla

Непрочетено мнение от Vanilla » 02 окт 2014, 09:19

Здравейте! Виждам разликата в необусловения ум - дълбочината на мислите, осъзнатостта. :sunny: :applause: Да беше самскарно време, бих изчистила на часа тая справедливост... Засега просто си го отмятам като осъзнат самскар.
И в тази връзка - има нещо, за което ме интересува. За някои може да е риторичен въпрос, за други явно въпрос на самскари :lol: Но ми се ще да си го изясня.
Скоро осъзнах емоционалната причина на мой здравословен проблем. Започнах да чистя самскара и интересно, веднага се появи "мравучкане" в съответното място. Но сезона за чистене приключи след няколко дни и си мисля, че не успях да го изчистя докрай. Та ... ако тръгна по обратния път и моля Бал да ме излекува, той би изчистил тоя самскар. Но пък и ще стана лесна плячка за Те, нали?!
Ето това се питам: лечението не е ли опасно през несамскарно време? Та нали всички болести, било то физически или не, се дължат на емоционална и психическа блокировка.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 04 окт 2014, 11:49

Трудно е да се отговори еднозначно. По принцип, когато става въпрос за болести, породени от самскари, не виждам проблем да се обръщаш към Силата (Бал) за помощ, без значение от сезона.
Р.Ч.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 04 окт 2014, 21:19

Преди две седмици ми попадна една книга "Да живееш в сърцето"

Като цяло се разказва как може да влезнеш и да щъкаш из самаскарната решетка, като общо взето наподобява планета.
---
Това което ми направи впечатление, са разказите за това как много хора имат ментални екрани. Които дори се предават чрез докосване оО

Споменава се някакво училище в китай с хиляди деца които могат да прехвърлят информация от книга, която само държат за няколко минути и вече могат да я разглеждат на менталния си екран в детайли.

Също така се споменава и манастир в България, в който няколко деца също се обучавали по тая схема.

Този ментален екран, наподобява един голям екран и десетина по-малки подредени около главния.
---
Това нормално ли е или е някаква "зараза"?

Vanilla

Непрочетено мнение от Vanilla » 06 окт 2014, 10:25

Sum, благодаря ти за отговора.

Отговори