ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Re: Атман и Свободата

Непрочетено мнение от novex » 23 фев 2014, 15:04

Здрасти, Деси :sunny:! Страхотен постинг,браво!! Накара ме да се замисля върху няколко съвсем простички неща които с лекота бях пропуснал, точно месец преди да ги започнем самскарите пак на ново. Присъединявам се към приветствията на останалите; Добре дошла,
приятно ми е, Таньо също от Ямбол :D
Поздрави!
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 24 фев 2014, 12:36

Добре дошла на пътя, слънчево Деси :inlove:
Успех на теб и на всички този сезон.
Поздрави

deskaz
Регистриран: 28 сеп 2013, 12:34

Непрочетено мнение от deskaz » 24 фев 2014, 13:59

Благодаря ви! Радвам се, че сме заедно тук. Имаме своите интересни и шарени предизвикателства, донесли ни същото толкова интересни и шарени опитности... Но със споделяне можем да се вдъхновяваме и мотивираме един друг! За мен е важно да осъзнаваме всяко едно нещо...всяко едно действие, мисъл...без да осъждаме /"моя милост" все още работи по въпроса - понякога ми се получава, друг път не... но се старая да не се "вкарвам във филма"/ : D. Защото, приятели, появи ли се осъждането, ако гледаме на Свободата като цел - колкото и да се стремим към нея, толкова и ще се отдалечаваме. Всяко осъждане носи емоция - емоция, на която много от хората реагираме несъзнателно... А щом се случва това, значи сме зависими от нея...А щом сме зависими от нея? Къде е свободата, нали : ).... "избEгала" : D Идеята е още с появата на емоцията, да я погледнем отстрани.... да погледнем и себе си отстрани....Забележете как човешкото тяло реагира на тази емоция, как се "излюпват" мислите... Наблюдавайте ... Не обичам думата "контрол", някак грубовата ми е.... но чрез наблюдаване осъзнаваме, че ние сме "кукловода" и ние "дърпаме конците".. не нещо или някой друг... Ние избираме дали ще се поддадем или не. Осъзнаването е Свобода <3

Прегръдки :sunny:

izzida
Регистриран: 12 фев 2014, 08:46

Непрочетено мнение от izzida » 24 фев 2014, 16:16

Светлина. Движение. Цветове. Музика.........Живот.
Стахотна си, Деси!

Поздрави!

izzida
Регистриран: 12 фев 2014, 08:46

Re: ТЕ

Непрочетено мнение от izzida » 27 мар 2014, 16:33

Здравейте!
Предварително се извинявам, че се включвам отново във форума. Не знам и дали мястото на поста ми е правилно, но винаги слушам усета си/визирам включването си, а не мястото на поста ми/ .
Пожелавам на всички да достигнат личната Сила, необходима им, за да могат да пропуснат през себе си Силата на Първоизточника Бал. Всеки да достигне осъзнато своята цялост и да се чувства добре в това състояние. Със сигурност е прекрасно.
Благодаря, СЪМ! Благодаря на Всички Ви! И аз продължавам.......

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 10 май 2014, 21:53

Снощи имах атака от важна персона :shock:
Приличаше на индийския Вишну, само че с още по-големи очи, тъмни на цвят и с широко, благо лице. Беше облечен в бели дрехи, имаше нещо като чалма на главата.
Преследваше ме много настървено и ме замерваше с камъни, едва се отървах...
Вероятно съм имал среща с Небро, или с някой негов слуга, но нали sum ги разкара тия гадове, отдавна не са ме притеснявали?!? :neznam:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 14 май 2014, 21:31

Здрасти, bin. :)
В измеренията на Крешака (а също и извън него) има доста от „ТЕ”, които имат огромна сила. Трябва да си доста наблюдателен и много внимателен, за да не попаднеш в мрежите им. Също така добре е да се знае, че има и други от „ТЕ”, които обсебват свободните Атмани… обикновено това става чрез близките им.
Наскоро имах подобен случай – приказвах по телефона с приятелка (свободен Атман) и нещо в разговора помежду ни ме накара да проверя какво не е наред в нея. Та докато си приказвахме влязох в ума й и оттам в сърцето й, за да видя какво става. Това, което видях, въобще не ме зарадва, защото в сърцето й имаше мрежеста информационна топка, която оказваше влияние на мисленето, говоренето, а също така и на поведението й. Разбрах какъв е проблемът й, но не премахнах заразата в нея. Защото е свободен Атман и като такава би трябвало сама да види и да се справи с контрола върху нея. :)

Bin, по пътя на познанието и духовната свобода човек винаги трябва да е буден и обезателно честен спрямо своите реакции, бълбукащи в него при всякакви ситуации. Ако при различни случки усетиш например в себе си някаква негативна емоция или отчетеш, че просто послъгваш,... бягството от себе си е да отречеш (чрез мисъл и поведение), че НЕ си такъв - негативен човек или послъгвач. А „ТЕ” точно това чакат на гюме… веднъж само да те засекат, че си се подал на емоции и не ги чистиш, че съзнателно бягаш от себе си и не искаш да видиш в какво се превръщаш - спукана ти е работата. Сериозен съм. Нагледал съм се на „хакнати” свободни Атмани. Ако някой си мисли, че пътят към Свободата е постлан с карамфили и пастички, жестоко се лъже. Без солидни знания нищо не става. Такъв ще бъде люшкан от "ТЕ" като сламка, пусната от самолет и ще си мисли за вятъра, че Бал го галя.
Така че бъди буден, bin. Бъди честен със себе си и не се оставяй да те приспат нито битие, нито задължения, нито удоволствия.
Поздрави.
Р.Ч.

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 14 май 2014, 22:23

sum ::tan:: ::hat::
Работата е много сериозна...

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 15 май 2014, 11:29

Така е и дори свободни Атмани не трябва да се самозалъгваме,че всичко е ок,трябва внимателно да се проверява:) Съдя по себе си....Усетя ли че нещо не е наред почвам чистенето веднага при първа възможност.Румен е прав за мрежестата структура в сърцето не веднъж са ми слагали докато спя например,но не е страшно,защото се усещам и я изчиствам.Някои които си мислят,че атман не може да бъде"заразен"грешат.Всеки сам внимателно трябва да се провери и да изчисти боклуците!..Работата е сериозна...Да си хакнат изобщо не е приятно,защото правиш и говориш неща неприсъщи за един атман.Усетиш ли и ти това със себе си,значи е ясно трябва да се провери за информация заложена от те в теб...Но осъзнаеш ли се не е страшно ще го изчистиш...въпроса е да се осъзнае,защото понякога и егото е раздуто и играе лоша шега.Но щом и аз съм се справил значи всеки друг ще може :)

Light

Непрочетено мнение от Light » 15 май 2014, 13:02

Румене, много ти благодаря за поста и за това, че отвори дума за тези неща. Много пъти са ме питали какво е да си свободен и какво прави свободния Атман. За да не отказвам хората, отговарям нещо лаконично от рода: "Ами, живееш си живота.." и толкова.

Истината е, че след освобождаването, едва тогава започва работата върху себе си и на всичкото отгоре ТЕ изобщо не се отказват, а дори точно обратното. Когато видят, че им свети свободен Атман, пускат най-тежката артилерия. Способни са на всичко и номерата им са безкрайни.

Благодаря ти и на теб, riderman, че сподели твоята опитност, защото не всеки е способен да си признае, че може да бъде бъгнат. Както казваш, егото може да засенчи правилната преценка и когато човек си мисли, че да си свободен Атман е цветя и рози, вече е с единия крак в капана.

Аз също съм усещала многократно опити да ми се инсталират различни структури, забелязвам как се закачат за слабите ми места като човек и също съм попадала неведнъж под ударите им. Наскоро дори бях заразена от представител на ТЕ в човешка форма. Виждах, че има нещо в мен, чистих го и след време отново се появяваше под формата на здравословен проблем. Усетих се след няколко месеца и едва тогава, отчаяна и уморена от ежедневни битки, писах на Румен. Благодаря ти, Румене, за помощта. ::hat:: :sunny:

От тогава всеки ден, поне по един път, а ако мога и по повече, чистя Ума си, чистя и другите форми на съзнание, чистя Атмана и каквото още ми попадне пред очите и чак тогава влизам в медитация. И пак се случва да навлезе някой боклук...

И все пак, приятели, не се отказвайте от Пътя към свободата! Когато свободният Атман е осъзнат и се самонаблюдава, веднага ще се усети, че нещо не е наред и ще вземе необходимите мерки, които определено са му по силите. А останалото е... ;) :sunny:

Отговори