ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Атман и Свободата

Непрочетено мнение от alex » 19 фев 2014, 10:03

Имам въпрос относно вибрацията и звука.
---
Личното ми мнение че едно и също нещо в зависимост от честотата на трептене на съзнанието (това което съзнава в дадения момент) спрямо честотата на трептене на възприеманoто (средата), определя дали ще бъде възприето като вибрация или като звук. Така че една и съща среда може да бъде възприета и като двете ...

Честота на съзнанието > честота на възприеманото = вибрация
Честота на съзнанието < честота на възприеманото = звук
---
Въпроса ми е кога съзнанието възпрема света като цялост - когато вибрациите съвпаднат, или има някакво определено отношение между честотите?

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 19 фев 2014, 10:50

Ами добре си дошла в разширеното пространство на Крешака, izzida. :) В това пространство се намира царството на „Те”. Твоята опитност те е водила в медитациите точно там. Някъде бях писал повече по въпроса за това разширено пространство,… но къде беше… :roll: Както и да е.

Как мислиш – защо осъзнато си се махнала от там и от милионите звездни системи, на които има живот, си избрала да дойдеш точно на Земята и точно в тази епоха? Усещала си, че нещо не пасва в целия този духовен буламач, нали?... Че има нещо тотално сгрешено. Именно това търсене на отговорите те е върнало отново тука. Защото от тук започва всичко наново и тук е мястото, от където ще се излъчи Силата (повярвай ми, тя вече се излъчва), която ще срути и унищожи всичко изкуствено.
Ами добре си дошла отново на Пътя… ::hat::
Запрятай ръкави и на пролет давай със самскарите. Другото го знаеш. И не им се връзвай на номерата на „Те”. Любофф и фтички – дрън дрън.
Р.Ч.

izzida
Регистриран: 12 фев 2014, 08:46

Непрочетено мнение от izzida » 19 фев 2014, 12:26

Здравей, alex, звука и светлината възприемам като вибрация, честотата е различна. Виждам "звуковата вълна" и я "чувам" едновременно само в пластовете на Брахман. Възприемам я образно като /толкова ми е трудно да го облека в думи/ "мрежа в пласта", нишки, конфигурирани от пирамидки, ляво и дясно въртящи, по-малки от тези в пласта. Да опиша искам и друго - фигурите, които виждам всъщност са "носителите" на енергията, тя е по ръбовете им, обкантва ги. Относно въпроса ти - усещането ми е, че възприятието е въпрос на резонанс .
СЪМ, никога не съм била на "мястото", което визираш, но съм го "наблюдавала" отстрани. Зони, конгломерати и в трите пласта, променени, по ръбовете на фигурките едва "проблясва енергия", самите фигури са различни, зоните са "тъмни", но са живи по непознат за мен начин. От тези зони в пластовете, сякаш капе и просмуква междупластовото пространство и там се образуват нови структури, които усещам като по-опасни.
Относно това защо съм дошла - "възприех", "разбрах", "видях" - Ретранслатор/чист приемник-предавател/ на Силата. Видях и теб и други около теб. Но видях и други, които Трансформират мощно, това са "Любов и фтички", "Убий глупака", "Всемирна любов и справедливост" и т.н.
Благодаря Ви и успех. Ще се радвам да се чуваме.

Light

Непрочетено мнение от Light » 19 фев 2014, 13:03

izzida написа:...като изляза от Океана, попападам в пространство на много фина вибрация и хомогенна ярка бяла светлина, която при движението ми сякаш има зони на стъкловидна прозрачност, като просветлявания. Структурата е спираловидна. Преминавам през три пласта, като вибрацията става все по-фина към "Центъра", сякаш ме разтваря, спирам. В трите пласта структурата е различна, в началото спиралите са като охлюви, след това постепенно стават като тирбушони...
Здравей, Izzida! В реалността извън Океана няма такива пластове, нито спирали, нито тирбушони. Няма такова нещо като "Център", защото не е пространство, за да има център.

Това, което описваш, повече ми прилича на някаква структура в Крешака. По-рано балонът на ТЕ го виждах и аз като някаква пихтия, доста неприятна и не беше толкова светла, дори виждах вътре остри върхове и червена светлина. аз също си бях помислила, че съм излязла от Океана, но Румен ми обясни какво е това и аз му се доверих. Просто усетих, че е е точно така. Напоследък явно е започнало да се изчиства това пространство и е светло и прозрачно, както го описваш (или поне голяма част от него). Това обаче не им пречи на ТЕ да ти прожектират филми, в които ти си главния герой. Бъди нащрек и не се доверявай на никого "там".

Останалото ще доде, когато изичстиш самскарите си. Успех! :)

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 19 фев 2014, 14:34

Точно така – над Океана на Съзнанието няма такава реалност. Обаче хората докато не бъдат Бхаради няма как да го знаят това и точно поради тази причина са лесно манипулируеми. Нищо ново под Слънцето…
Izzida:
„Видях и теб и други около теб.”
Повярвай ми това не е възможно, защото от години съзнателно не се появявам сред съзнанията в измеренията. Други са моите задачи… Това което си видяла със сигурност е бил някой друг, който се прави на мен. А такива съзнания има много. Хайде попитай съфорумците на колко от тях им се е случвало да ме „виждат” в медитация или по време на сън и т.н., а всъщност това реално не съм бил Аз, а някой който се прави на мен. Няма никакъв проблем за едно съзнание да приеме моя лик и да се прави на мен или на баба Яга или на кумчо Вълчо... ама никакъв. През годините много такива случаи е имало… така че твоят случай не е прецедент.
Не се доверявай лесно на чуто, видяно и прочетено, izzida. Нещата не са толкова прости.
Радвам се, че си побъбрихме.
Р.Ч.

izzida

Непрочетено мнение от izzida » 19 фев 2014, 18:04

СЪМ, възприемам оттенъци на раджас/няма друг еквивалент в думите/ в структурата ти. Това възприех и от Ти си това-3 като енергетика, много е различна от предните две книги, може би това ме "доведе" във форума. За мен е "странно", че не виждаш другите "пътища", "изходи" от Океана, които "ползват" други, или поне така твърдиш. Задържах се на темата "ТЕ" от интерес, защото съм ги наблюдавала само отстрани и ме "Озадачи" усещането ми за "бойно поле", а това са похвати на причинните светове и нямат място при същностите, познали Другите, или част от тях. Никога в никой от пластовете не възприех лукавството, което визираш/наблюдавала съм такива пластове отстрани/ - някой да те имитира - Защо? Това граничи с параноя /думи, думи.........неточни/. Всъщност, аз не възприемам образи, "познавам" енергийната структура на "този", когото "срещам". "Виждам" и Вашите сега. Е, явно различните от Вашите опитности отиват в категория ТЕ и Разширено пространство на Крешака. Благодаря за "побутването", с което си "спомних". Ще се радвам да се чуваме.

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 19 фев 2014, 19:48

Четейки последните мнения се сетих за френските спец. части, които си мислели че са се приземили на румънски полигон, а учението им завърши в българска болница. Селяните от българското село ги взели за цигани, които им крадат нивите и ги поутупали с вили и колове...
Така че внимавайте от къде скачате и най-вече къде се приземявате! :crazy_pilot:

izzida

Непрочетено мнение от izzida » 20 фев 2014, 11:34

Здравейте!
Димитър, усещам „къде съм“. За първи път обаче след прочитането на Ти си Това-1 и 2, успях да облека „нещата“ в думи. А думите какво са – виждам ги като енерго-информационни структури, характерни за предметно-причинните светове, носители на толкова много, „информация“, трансформирана от изказващия ги Енергия или Сила, зависи до какво има „достъп“. Почти като мислите и емоциите, но не съвсем, защото има и компонентата звук. Уникална Отговорност в трисъставните предметно-причинни светове с компоненти Време и Кала. Усещането ми за Време и Кала са различни, те са различни „неща“.
Кала – Кал/български език/ и метафората ..............“затънал в калта на....“ /не е това, което тук се приема като „лично време“ и „другото“/.
В ежедневието си попадам в „ситуции“ /работата ми е „ръководна и отговорна“, както биха я определили/, виждам ги като структура, „наблюдавам ги“, виждам как участващите са ги „родили“ във времето и сътворили в пространството, как „участват“ в тях, излизат ли „завинаги“ или „формират“ други. Понякога, рядко, „някои излизат“ от времевата причинност, но „никога“ не съм срещала „същности“ „излезли“ от Кала. Кала присъства и във всички Вас. Това, което „виждам“ не е „причинност“, а структура, тя не поражда реакция в мен.
„Виждам“ и включването ми във форума. Усещането ми „вече“ е, че „говорим на различни езици“. А какво Означава Това? Нали използваме еднакви думи, просто енерго-информационната им структура е различна, „родени са на различно място в структурата на изказващия, оцветени от него и „пуснати Отговорно или Не“ , „адресирани, имащи цел, или Не“.
Благодаря Ви! Ще се радвам да се чуваме.

Equilibrium

Непрочетено мнение от Equilibrium » 20 фев 2014, 13:02

Здравей, izzida!

Добре, нека да разгледаме цялостната картина и да поразсъждаваме.

Навярно знаеш, че вторият ни пласт от кармичната решетка е препълнен с данни от стари преживявания, свързани с ученията през които сме минавали, в търсене на вярната посока и Път. Въжетата, от които е съставен, при някои са по-тънки, при други огромни. Решетката е в постоянна връзка с Ума, като последния бива обилно обливан с информацията, излъчваща се от пласта, а тя изисква и крещи за своята "Истина"!

Освен това, ако и в този живот сме преминали през множество учения, търсейки Себе си, знаеш, че Его-центъра ще бъде огромен. Освен това, модификациите в Ума, моделите, които сме възприели, изплащайки данъка "общество", всички нагласи, догми и правила, оказват огромно въздействие върху чистото възприятие.
Осъзнаваш ли смазващия Контрол - Карма+Умствени Модификации+Его информация+ТЕ?

Спри за момент и си задай въпроса: ами ако греша във възприятията си?!?

През годините съм виждал множество хора, които промениха цялостната си Визия в медитация, след като изчистиха самскарната си решетка.
Защо не опиташ и ти?

Приятелски поздрав!

izzida

Непрочетено мнение от izzida » 20 фев 2014, 16:01

Здравейте
Equilibrium, ще започна от финала "Опознай себе си и ти ще познаеш вселената и боговете". Това е . Познавам себе си като физическо тяло в момента, от много години „познавам“ и това, което описах/описах малка част от него/, но нямаше Име. „Случайно“ попаднах на Ти си Това – 1и2/“убий ме не мога да кажа как“/. „Четях“ и беше уникално изживяване – Някой наричаше нещата, които „виждах и усещах като се отнеса“ с думи. Варвайте ми, изпадала съм в медитация, докато чета. Като препратка само ще опиша едно видение: Отеца – Глава на хуманоид с брада/описание от книгите/, моето пребиваване там – пласт със структура, подобна на Шива, но структурата, „зрънцата“ наподобяват Цветето на Живота, на места не в пълната си конфигурация, от този пласт излизат милиарди нишки, впити във Вишну, много по-малко, но по-дебели в Шива и Брахман. Описание, че Отецът не пуска, късане на косъм от брадата, мое видение – Същностите , които „Искат да напуснат“ са с променена структура, „разкривено е цветето в тях“, енергията му е друга.
В годините съм „виждала“ и себе си – в Онази Действителност като описаната от мен жена-хуманоид понякога с наметало, то е интересното има основната структура на „тялото ми - хомогенна“, но е като конфигурирано с формите, които описвам – октаедри, пирамиди, цветето на живота и др. Те обаче са безцеветни, като мен, като самото наметало, не като в пластовете. Това е „моята дреха“, с която мога Да Бъда в Океана, но мога и да я съблека. Извини ме, че се отвлякох, просто описвам нещо „различно“ от срещаните до сега от мен възприятия.
Да, „знам“ какво има във втория пласт, имаше моменти, докато четях книгите, когато /беше доста неприятно изживяване/ „виждах“ в хората около мен този им пласт. И преди съм „виждала“ тези „конфигурации“, но не съм ги назовавала така. Той е различен, като нива на проникване в трите им центъра/чувства, съзнание, ум/. Няма да досаждам с описания, на структурата на пластовете.
Не си представям „огромния контрол“, възприемам го по описания от мен начин, като променена конфигурация, която филтрира Сила или Енергия, но не го чувствам като контрол. Не чувствам, нямам такива модификации. Понякога близките ми ми казват на шега „ти не си човек“, когато „трябва“ да се ядосам, разплача, да обсъдя някого или нещо, да иззлобея, защото страда някой виновен пред мен. Това е доста елементарно обяснение.
Лекар съм по образование, но не и по професия. Доста често близки ми задават въпроси, свързани с техни заболявания – виждам ги на нивата, които описах, но как да кажа на някого Това. Просто, от мен потича това, което описах, не го контролирам, просто го усещам, отнасям се/ Има хора, които явно го усещат, но.............няма значение/. Това не е „добро“ или „любов“. В моя свят няма такива категории. Нещата просто са, структури, светове и всеки в тях – творение, творец и вече „причина“. Извинете, увлякох се.

Отговори