ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Saint Denis

Re: ТЕ

Непрочетено мнение от Saint Denis » 15 юни 2009, 12:21

ntsk, 10х! Усетил си това , което и аз. ;)

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 15 юни 2009, 13:47

Здравей, lony!
С две ръце се подписвам под написаното от теб, защото съм изпитал на „гърба си” голяма част от споделените от теб неща. :( Но няма място за униние, тъй като, както и ntsk обърна внимание наскоро, с напредване в Познанието силата ни става все по-голяма и от „плячка” се превръщаме в „ловци”. :x Вярно е, че и гадните съзнания стават все по-изобретателни и настоятелни във въздействията си, но пък и все по-трудно им е да постигнат каквото и да било. :D Затова продължавай смело да „дълбаеш” в медитативните си практики…а пък ако се наложи, знаеш, че винаги можеш да разчиташ на помощта на Господ и Премъдрите. ;)
Последна промяна от Свободния Дух на 15 юни 2009, 16:24, променено общо 1 път.
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 15 юни 2009, 15:46

Впечатленията ми до момента са, че основната цел на директните атаките е да всеят страх.
Страхът те смразява и блокирваш.
Много ми помогна поста на Свободния Дух за двете допълнително заложени програми – страх и смърт.
Помолих Господ да ги изтрие, както и всички други негативни програми, които ми пречат.
След това положението е мааалко по-различно.
За онагледяване ще използвам една популярна реклама по ТВ.
Когато се усетиш, че те гонят стадо бикове и ти панически бягаш...
спираш, оглеждаш се за подкрепа и ... обръщаш посоката.

cheter
Регистриран: 04 яну 2009, 16:17

Непрочетено мнение от cheter » 15 юни 2009, 23:42

Time, благодаря ти :)
До сега не ми беше хрумвало да помоля Господ да изтрие негативните програми!

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 16 юни 2009, 09:30

Cheter, аз ти благодаря :)

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 16 юни 2009, 12:13

Здрасти, cheter.
Много добре си преценил нещата за двата вида поколения или по друг начин казано - двата типа Съзнания. Въпросите ми към теб бяха насочени, за да разбера дали правиш това разграничение.
Знаеш ли, през годините много съм се чудил как да обясня това по начин, който да не засегне определени хора. Защото нормално е човек, когато проумее тези неща да си зададе въпроса „ами аз от кой тип поколение съм?”.
Няма как да кажа в очите на човек – ти си от другото поколение и не ме занимавай със себе си. Просто природата не ми е такава…
Но пък разликата между едните хора, и другите, се вижда най-добре в индивидуалността и множеството. Какво имам предвид?
Пътят на Премъдрите представлява знание, което отвежда човек в дълбините на сърцето му. Там „живее” Атман! Вече знаеш, че никой човек не може да извърви пътя вместо теб… За да постигнеш реалността в себе си ти трябва знание… Ако го нямаш, как ще постигнеш Атмана в себе си?.. Как ще бъдеш едно с него?..
Характерното, за другото поколение хора, са тълпите. Когато заедно се събират на някой религиозен празник те образуват общо колективно Съзнание. При това положение няма индивидуалност и, ако си забелязал, винаги се уповават на някой водач, който да им покаже пътя, който те да следват.
Вземи коя да е религия и виж абсурда… Модела е един и същ… Например: „Христос умря на кръста, като пое греховете на човечеството, за да го спаси”. Следва: „стани християнин и повярвай, защото твоя бог за теб го е направил”. „Повярвай и ще се спасиш”
По този начин не ти остава нищо друго, освен да вярваш… и ставаш част от тълпата… и не ти трябва да мислиш, защото вече всичко е измислено… от гадните съзнания.

Много по-лесно се управлява колективното съзнание, отколкото индивидуалното.

За това битката в света да няма индивидуалност е жестока, защото индивидуалността, облечена в разбиране, създава мостове през световете.
Р.Ч.

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 16 юни 2009, 15:30

sum, има хора, които почитат дадено учение без да спазват църковните канони, а действат интиуитивно ,а не инстиктивно и първосигнално. Чувството за единение с Бог няма нищо общо с пренебрегване или отричане от индивидуалността. преди се противях също като теб на подобни неща, но след определени моменти на осъзнаване, видях това единение от съвсем различен ъгъл, който не допусках във въображението си. След като всичко произлиза от Бог, тогава за каква индивидуалност си говорим? Тълпата и паплачта са ми били винаги противни, избягвам ги при всякакви обстоятелства. Избягвам заведения, въобще места пълни с хора, защото събиране на множество хора води до някаква необяснима еуфория и се превръща в масова, насищане на всякакви емоции :lol: . Под единно съзнание аз разбирам да си едно с Бог, без посредници.все едно дървото да бъде отделно, но без корените си ще бъде ли дърво? А плодовете на дървото не са ли част него? Планините не са ли част от земята, както и върховете им?Или върховете им са нещо отделно, защото достигат облаците, а не усещат земята?Реката, която се влива в морето не става ли едно с него и как ще разбереш коя вода от коя река идва, като са вече едно?

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 16 юни 2009, 16:55

Saint Denis, извини ме за малко по-острия тон, но ти явно не искаш да проумееш, че осъзнаването и бъденето на индивидуалност, по никакъв начин не изключва осъзнаването на единосъщността ни и неразривна ни връзка с Бог (Непроявения – Чистото Съзнание). Продължаваш да „пееш своята си песен”, без да вникваш в същината на Познанието на Премъдрите. :( Според мен най-голямата услуга която можеш да направиш на Себе Си е, да последваш съвета, който sum няколкократно отправи към всеки един от нас – да се разделиш с ВСИЧКО натрупано като знание и модели на духовност, и да започнеш да „съграждаш” на чисто едно ново необременено възприятие и разбиране за Себе Си и Всичкото.
Още веднъж се извинявам на теб и модераторите за малко по-несдържания си изказ! :oops:
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 16 юни 2009, 23:19

Чакай, Свободен Дух. И двамата знаем, че начина на мислене на Saint Denis е нормален за знанието, което има в момента. Човек се учи… след време, живот и здраве, други сентенции могат да й направят впечатление… На за сега това е положението. Разбира се нищо лошо няма в това.

Хората от хиляди години са възприели една… смея да твърдя много интересна идея.., и тя е, че „всичко произлизало от Бог”. Понеже не може да се провери дали това твърдението е вярно, ние го приемаме за истина, нали?

Обърни внимание, че и Saint Denis използва същата идея в последния си пост. Така разбирам, че това е основата, върху която е стъпила, когато е изграждала и изгражда своя духовен мироглед.
Но какво ще стане ако един ден разбере, че нищо не произлиза от Бог? Как мислиш, че ще се чувства? Всичко под краката й ще се срути… След това какво ще прави?..

Така че има неща, който трябва да се казват директно, но има и такива, които трябва да се преживеят, за да се разберат.
Какво да направя, за да убедя хората, че идеята, че всичко „произлиза от Бог” е абсолютно грешна?
Много е лесно да кажа на човека срещу мен - излез от тялото си, отиди, провери и тогава говори. Но колко хора могат контролирано да напускат своите тела, за да проверят каква е истината за Бога?
Древните автори пишат, че Шанкара е владеел процеса на излизане от тялото. Друг кой? Сещам се за Исус… Да не забравяме и мъдреца Вяса… Друг кой? А, да – Бабаджи и Миларепа… Може да има и други хора, но сега не се сещам…

Грешната представа за Бога създава грешен начин на мислене и крайният резултат е грешно знание.
Самата идея, че човек се слива с Бога и става едно с него е интересна, но е на светлинни години от реалността.
Все едно да създам една патка и нейния връх на еволюция да се изразява в това да мисли и говори… И след като се наживее, и след време умре, да чакам съзнанието й да се слее с мен, защото видиш ли аз съм я създал.
Голяма мъдрост - няма що...

Saint Denis не ни се сърди, че имаме друго виждане за живота, Бога и смъртта. Просто ние сме такива... съмняваме се в идеите... А който може проверява :D
Р.Ч.

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 17 юни 2009, 08:46

Не сте първите, нито последните, които обсъждат как вярванията ми ще ме заблудят. Но има нещо друго - аз не мога да вярвам в тази идея 100%, така че нека сама преценя колко съм заблудена. Защо пък вие сте убедени, че сте стигнали до Извора? Може и като заяждане да прозвучи, но вие нивото на Буда, Исус и пр. ли сте достигнали? :shock:

Да, аз не мога да проверявам, не мога да излизам от тялото си съзнателно ,но и никога не съм го искала до този момент. Не е ясно и като изляза какво ще направя и кой ще ме "побутва" ;) . Сама се набутах в тази тема, знаейки прекрасно, че ще бъда обект на подобно обсъждане, но все пак се надявах че греша.Забележете колко пъти ме обсъждате, когато съм на различно мнение от вашето. Къде обсъждавам Вас? Вероятно ми е от нивото, "духовно пеленаче".

Ок, нищо не произлиза от Бог. Даже Бог няма. Няма и вселена. Няма и ти. Има Аз и мултитрилиони на Аз.

Извинявам се, че станах обект на обсъждане с глуповатите си теории, в които милиони офффци вярват, като отнех от времето ви, както и моето. Може и след време ( 12 400г.) да започна да се събуждам малко и така, след няколко хиляди превъртания на Колелото да достигна някакво ниво. Засега толкова. Поне и блондинка да бях, че да се вържи всичко. ;)

Благодаря Ви! Мисля, че поне сме наясно, че след като ми е такъв модела на мисленето (т.е не съм полезна) няма какво да обсъждам с Вас в нито един раздел. ;) Деликатно гоните хората, които смятате, че не са за тук, за което наистина съм ви признателна.

Отговори