ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: ТЕ

Непрочетено мнение от sum » 14 юни 2009, 12:33

Хм.., значи от години усещаш присъствие, съпроводено с чувство на страх.., безсънни нощи.., алкохол като мярка на съзнанието /ума/ да не мисли за медитации.., започнал си въртенето на дервишите.., след това светещият "силует". .., и резултата е прекъсване на всякакви практики за една година.
Следва чистенето на самскарите, а след това регистрираш „осезателно намаляване на порочните мисли”.

Хм… От написаното разбирам, че със сигурност тия гадове са те бройнали от много време и пречат осъзнато да работиш върху себе си. За тази цел използват съвършеното чувство за контрол – страхът! Ясно!
Но, преди да продължа, искам да обърна внимание на нещо друго. Замислял ли си се, защо още от малък теб те манипулират? С какво толкова си различен от другите деца?
След като си пораснал, защо гадовете правят всичко възможно и не ти позволяват да медитираш?

Имаш ли отговор на тези въпроси?
Р.Ч.

Миротворец
Регистриран: 16 фев 2009, 14:04
Контакти:

Непрочетено мнение от Миротворец » 14 юни 2009, 15:56

Радвай се на живота, защото освен да чистиш самскарите си друго просто няма какво да правиш.
Това пожелание щеше да е изпълнимо, ако физически не се усещаха гадовете, които те атакуват, които се хранят с енергията ти; ако физически не се усещаше как ти размътват съзнанието, за да придобият власт над него; ако не се усещаше как ти вменяват мисли и разсъждения, които никога не си имал, внушения, за които и през ум не ти е минавало. И през цялото това време ти си безсилен да направиш каквото и да е , за да ги спреш!
Безсилие е, когато някой се храни с теб против волята ти, а не радост. Колкото по-вече чистиш самскарите-толкова по-вкусна хапка ставаш. Вярно, вибрациите ти стават по-финни и се издигаш над гадовете от ниско ниво, но идват други гадове, по-мощни и по-алчни и така, чистейки себе си си принуден да ги търпиш, защото друго не си в състояние да правиш.
Радост от живота? Не, по-скоро благодарност за възможността да си жив въпреки всичко. Гордост от това, което си-въпреки всичко!
Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 14 юни 2009, 23:46

Миротворец написа:...Колкото по-вече чистиш самскарите-толкова по-вкусна хапка ставаш. Вярно, вибрациите ти стават по-финни и се издигаш над гадовете от ниско ниво, но идват други гадове, по-мощни и по-алчни и така, чистейки себе си си принуден да ги търпиш, защото друго не си в състояние да правиш.
Миротворец, според мен не ставаме по-вкусна хапка като чистим самскарите си, а напротив. Не само започваме да им горчим, ами след време от ролята на хапка преминаваме в противоположната - започваме да ги "пържим".

Само докато човек има самскари, само тогава може да се каже, че им е "вкусен". После за гадните съзнания започва да става лошо. Все едно да глътнеш въглен - това направо ги изгаря...

Вярно е, идват други гадове, "по-мощни" от предишните, но пък ние сме станали вече по-силни! Когато унищожаваме своите самскари, силата в нас се освобождава и нараства неимоверно.
Просто гаднярите имат "пикови" моменти, в които дават всичко от себе си, щото знаят че изтърват ли те, после много лошо им се пише...
Въпросът е да преодолеем тези моменти с нашата воля и постоянство.
Имаме знание, значи имаме сила! Плюс това трябва да знаеш, че винаги има някой, който ще се притече на помощ!
:D

sum

Непрочетено мнение от sum » 14 юни 2009, 23:59

Хубаво съждение, Миротворец! Но позволи ми да не се съглася с тези твои думи:
„И през цялото това време ти си безсилен да направиш каквото и да е , за да ги спреш!”
Ако тези думи бяха верни, аз отдавна да съм се отказал да се занимавам с тях.
Вярно е, че гадовете успяват да насаждат свои мисли на хората, а също така и всякакви поведенчески модели. Вярно е, че могат да предизвикват събития в нашата реалност. Вярно е, че това го правят от хиляди години. Вярно е, че се хранят с вълните, които излъчваме и т.н., но не е вярно, че ние сме безсилни пред тях.
Едва ли ще ми повярваш, но за мен от 365 дни в годината 350 са битки… и то битки, в които срещу гадовете сме само Аз /атман/, знанието и Силата, дадена ми свише. Бедна ти е представата за какви изверги става въпрос… Те могат да приемат всякаква форма.., могат да се делят на части.., могат да се маскират и да излъчват всякакво сияние. Но махнеш ли им маската, тогава лъсват отвратителните им мутри, лъхащи на гнилоч и страстна похот. Има такива гадове с форма на дебели, мазни червеи.. има други приличащи на тумбести гущери, облечени със слуз… има черни същества, които са като разплуто желе… те излъчват ужасна миризма. Най-силните от гадовете имат човешки облик. Можеш да ги различиш от другите /нормалните Съзнания/ по очите. Едното им око /дясното/ винаги повече свети от лявото и отгоре на черепите си имат по няколко тъмни точки, големи колкото монета.
Описвам ти само част от гадовете, които съществуват в основните три пласта от Крешака, както и извън него. /тези с точките по теметата съществуват извън Крешака и въобще не са за подценяване/

…Така че няма място за отчаяние, Миротворец. Няма!
За мен е повече от ясно, че тези битки не могат да се водят от всеки човек и по този въпрос нямам никакви илюзии… Ако човек първо не е разкрил Съзнанието в себе си /атман/, то е абсурдно да се занимава с тях.

При положение, че гадовете се занимават например с теб, единственото спасение е да се обърнеш към Силата за помощ! Знаеш какво представлява Крешака. Знаеш каква е формата на Океана на Съзнание. Знаеш за двата пътя, водещи до двете действителности. Когато призоваваш Силата за помощ, то тогава автоматично отваряш „врата” към Неговата действителност, и правиш контакт със Силата му!
Тази Сила те "облича". В този момент ти /като ум/ започваш много да светиш, и съответно да париш на гадовете. Това е така, защото Силата на Господ /В.Свидетел/ идва в нас чрез интелекта! /а интелекта е част от ума/
Това знание трябва винаги да е в твоя ум, защото то ще те пази!
Помниш ли думите на Исус „знанието ще ви направи свободни”?
Но кое знание??? И защо знание???
Знанието е информация и гадните съзнания през епохите винаги са го манипулирали. Така че смея да твърдя, че в наши дни знанието е меко казано с краката нагоре… Но вече не е така…

Другото важно е, че в медитация за помощ можеш да се обръщаш и към Премъдрите!
До миналата година връзката им със Земята беше прекъсната, но вече всичко си е на мястото.
Така че смело напред!
Последна промяна от Anonymous на 09 окт 2009, 16:12, променено общо 1 път.
Р.Ч.

cheter
Регистриран: 04 яну 2009, 16:17

Непрочетено мнение от cheter » 15 юни 2009, 00:21

Но, преди да продължа, искам да обърна внимание на нещо друго. Замислял ли си се, защо още от малък теб те манипулират? С какво толкова си различен от другите деца?
Ами аз не съм сигурен дали съм бил по - различен от другите деца. Не знам и дали сега съм по - различен от останалите, макар, че част от хората, които ме познават твърдят точно това. А и доколкото разбирам цялото човечество е манипулирано, така че аз, най - вероятно не съм някакъв частен случай.
Предполагам, че отговора на въпросите ти е свързан със споделеното от теб по отношение на двата типа съзнание - единият, който е резултат на естествен подбор от развитието на Съзнанието в Крешака, а другият на изкуствено създаденото съзнание. Обаче нямам доказателства за да твърдя, че съм някой от поколението на великите човеци - нито съм постигнал Атман, нито съм си спомнил кой съм и т.н. Но ако имам нещо общо с изкуствените съзнания, защо ще атакуват така. От друга страна можеше просто да ме насочат към някакъв "духовен учител" (например Ошо, на когото още като му видях физиономията на корицата на една от книгите му, ми стана ясно, че не трябва да се занимавам с него), който да ме баламоса. Тогава обаче щтях да си практикувам на спокойствие и рано или късно явно щях да си спомня нещо неудобно... Но това са само догатки. Нещата в които съм сигурен са следните:
1. От малък често ми се случва докато си спя да пропадам в тялото си и след това да треперя сумати време (тялото не трепери).
2. От тялото си не мога да излизам съзнателно (т.е. разширено съзнание), освен когато някой ме изкара от него докато си правих един експиримент с метода Силва, и ми се поскара за дето си вкарвам разни глупости в подсъзнанието.
3. Когато контактувам с хора, които са негативно настроени към мен, или по някаква причина не трябва да си имам вземане даване с тях, започва да ме боли стомахът и да ми се повръща. Това ми създаваше големи проблеми, тъй като се случваше най - често докато съм на заведение или някъде сред хора. След това открих причината и малко след това успях да постигна контрол над проблема.
4. Знам със сигурност, че има Някой, който ми помага в определени ситуации - предупреждава ме за разни опасности свъразни с мен и с близките ми и др. В главата ми се появява мисъл, съдържаща информация относно някаква бъдеща опасност или нещо подбно. В началото не им обръщах внимание, но след една ситуация, при която на този, който ми изпрати мисълта му се наложи да се пребори с моя инат и мързел, започнах да различавам тези по - странни мисли. Естествено не на 100 %. В повечето случаи ги разпознавам, чак след като се потвърдят (след дъжд качулка малко се получава).
В общи линии това са нещата, за които имам практически опит и със сигурност мога да ги потвърдя.
След като си пораснал, защо гадовете правят всичко възможно и не ти позволяват да медитираш?
За да победиш някой, от който те е страх просто трябва да го накараш, той на свой ред да се страхува от теб. Аз обаче не се смятам за страхливец и въпреки, че не мога да установя контрол над това чувство за сега, хич не смятам да се отказвам от медитативната практика. Дори и да се въртим тази въртележка до безкрай.

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 15 юни 2009, 09:06

sum, позволи ми да те поправя:
Помниш ли думите на Исус „знанието ще ви направи свободни”?
Но кое знание??? И защо знание???
Знанието е информация и гадните съзнания през епохите винаги са го манипулирали. Така че смея да твърдя, че в наши дни знанието е меко казано с краката нагоре… Но вече не е така…
Исус казва "Познайте истината и Истината ще ви направи свободни". Това го казва в храма, когато говори с иудеите, а те се чудят защо сега не са свободни, а Той им казва, че този , който върши грях става роб, и ако синът (Той) ги освободи (т.е. им каже Божието слово) ще бъдат наистина свободни (ако те повярват).

Истината е Словото, а вярата в него носи свобода.

"Ваш баща е дяволът; и вие искате да изпълнявате похотите на баща си. Той си беше открай човекоубиец и не устоя в истината, понеже в него няма истина. Кога говори лъжа, своето говори, защото е лъжец и баща на лъжата."

"Който е от Бога, той слуша Божиите думи. Вие затова не слушате, защото не сте от Бога."
Прикачени файлове
joan.JPG
joan.JPG (21.72 KиБ) Видяна 4697 пъти

lony
Регистриран: 21 дек 2008, 12:13

Непрочетено мнение от lony » 15 юни 2009, 11:04

Здравейте!
Включвам се по темата да споделя преживяванията ми от последните седмици с гадните съзнания.
Пролетта и лятото при мен са най-тежкия период от годината. Отключват ми се доста неприятни самскари. Точно тогава гаднярите ме атакуват и доста често не зная къде се намирам!
Главоболието при мен се появява още от детските ми години през май-юни. Толкова е силно, както го описва sum, че не можеш да станеш от леглото. Нищо не помага, освен студените компреси, които дават минимално облекчение.
Сега поне ми се изясни горе-долу на какво се дължи. По-рано мислех, че съм слънчасала, преуморена и т.н.
Другото, което направиха гадовете тези 2 седмици, беше да се включват докато правя практиката за чистене на самскари. Представят ми се за чисти и с добри намерения. Сякаш са дошли да ми обяснят по-ясно някои моменти от учението на Премъдрите. И така подло ти поднасят информацията, че те забаламосват за секунди. Така 1 седмица идваха по време на медитация. Последния път се усетих, че нещо не е чиста работата с „доброжелателите”. В един момент цялото ми същество се събра в челото и беше готово да се отдели от тялото ми завинаги. „Доброжелателите” ми разясниха как нямам нужда от това материално тяло, което боледува и че то е ограничение за мен, и както ми показват да взема да излезна през челото и от там право в някакъв пласт на вечно блаженство. Там съм щяла да се лиша от страданието, което изпитвам. Това бил пътя, който давал Буда. Тогава ми светна лампичката, че нещата не са наред! Запитах се, кои са тези, които ми говорят? Кой истински доброжелател ще дойде да ми говори тези неща? Кой ми говори за Буда и защо?!
След като ги усетих, повече не дойдоха в медитация с тези идеи. Като не се получи с идеи, ме атакуваха на физическо ниво. Една седмица беше истинско мъчение за тялото и психиката ми. Практиката си не можех да правя. Като си затворя очите виждах гаднярите, като ги отворя - пак. 4 дни не бях спала. Идваха всяка нощ и ме събуждаха. След това усещането беше сякаш със скок влизат в мен и се пръсват в сърдечната област и предизвикват взрив, при който вътрешните ми органи започваха да се тресат. Това го правеха всяка нощ и освен това се подиграваха с наученото до момента от мен. Казваха ми, че съм се объркала и т.н. Накрая ми писна от тях и се обърнах за помощ към Премъдрите. Това мисля, че го правя за пръв път. Точно след минута гаднярите вече ги нямаше!
Споделям тези преживявания, четейки, че и вие сте имали сходни.
Разбрах, че докато имам активни самскари, гадовете имат за какво да се хванат. Разбрах, че самото Знание и разбирането му, е пътят да оборя гадовете, когато се опитват да ми въздействат или подложат на съмнение всичко, което съм научила. Разбрах, че ако за момент се подхлъзна в познанието, то аз им отварям път към мен. Но и тогава имам възможност да се обърна за помощ от приятел. И веднага ще я получа, пак ако имам знание и правилно разбиране за този приятел.

Поздрави!

sum

Непрочетено мнение от sum » 15 юни 2009, 11:09

Много благодаря за уточнението! Снощи въобще не ми се търсеха точни цитати и т.н.. Казваш:
„Истината е Словото, а вярата в него носи свобода.”
Saint Denis, съжалявам ако ще те разочаровам със следващите си думи, но вярата не дава свобода. Вярата дава само мисълта за свобода, но не и самата свобода.

Искаш ли да отворим отделна тема за Исус?
Мисля си, че много можем да кажем за живота му, познанието и казаното от него, което е записано в различните евангелия…

Cheter, трябва ми малко време да си събера мислите и довечера ще ти пиша… Няма как – битовизъм и ангажименти…

Loni, май се засякохме... Благодаря ти за откровеността!!!
Р.Ч.

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 15 юни 2009, 11:46

Отварям sum, в раздела за История.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 15 юни 2009, 11:52

По мое мнение, на повечето места в Библията, където са използвани думите "вяра" или "повярвай", "повярвайте", то те са добавяни по-късно умишлено.
Целта е да се утвърди религията християнство. А знаем, че за една религия най-важното е вярата.

Докато Исус е говорил за познаване на Истината. Той е давал знанието за тази Истина и този, който я разбира и може да я познае, той може да стане свободен.
Исус нито е идвал да създава религия, нито пък да спасява някого чрез вяра.

Отговори