ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: ТЕ

Непрочетено мнение от sum » 29 окт 2009, 20:59

Ntsk, всичко, което пишеш, е точно така.

Вярно е, че Великият Човек „просто се пръска и се превръща в Колективно Съзнание”. Вярно е също, че това Колективно Съзнание съществува „в цялото пространство на раздулия се Крешак”. Но не е вярно съждението ти, че същото Колективно Съзнание „ще е „майка” за изкуствени /вече/ съзнания като Саклас”.

Защо?

Защото новото Колективно Съзнание всъщност не е „майка” на изкуствените съзнания, ТО Е ИЗКУСТВЕНИТЕ СЪЗНАНИЯ!!!

Нека обясня… Точната дума, която липсва е… „раждане”!

…Разбираш ли, ntsk… Когато Великият Човек се пръска, тогава се „раждат” гадните съзнания /ТЕ/!..

Знаеш, че във всеки Атман-Брахад трите центъра на съзнание /любов, ум и самосъзнание/ са едно неделимо цяло.
Когато Великият Човек се пръска, тогава всеки център отива в съответния пласт от Крешака. Т.е., Самосъзнанието на Великия Човек отива при пласта Шива, Умът му при Пара Брахман, а центърът Любов се потопява в раздутото пространство на бога Вишну.
…Така че трите съзнателни центъра на Великия Човек попадат в трите основни пласта от Крешака. Представи си ги като три еднояйчни близнака. Единият от близнаците се казва САКЛАС…! Той е шефът, който властва в пласта Пара Брахман и той е този, който е създал свое собствено съзнателно поколение на Земята, чрез човекът Адам!

По същия начин в раздутото пространство на пласта Вишну се намира другият близнак Небро - управителят на долното царство.
/Сигурно си спомняш, че Исус пише в „Евангелие от Юда” за управителите на хаоса и долното царство Саклас и Небро…/
…Вече разбираш, че Исус не е знаел за третия брат-близнак, който се явява управител на горния свят /в случая това е пласта Шива/…

Така че да обобщя:
Щом се пръска Великият човек, тогава всеки един от неговите центрове отива в раздутото пространство от съответния пласт на Крешака. Всеки център /Саклас, Небро и третият брат-близнак/ си има свое собствено отделно Колективно съзнание /това са гадните съзнания и те са част от Великия Човек/!

И най-важното – братята-близнаци могат да съществуват само в своите пространства от съответния пласт. Например, Саклас и съзнанията около него не могат да съществуват в пласта /Вишну/, където е Небро с неговото Колективно съзнание.

Разбра ли вече каква е природата на изкуствените /гадните/ съзнания, и защо в тях липсват другите две форми на съзнание?!

~~~~~~~~~~~~~~~

…Ясно ли е всичко?..
Р.Ч.

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 29 окт 2009, 21:17

Аз имам един въпрос.
Тази програма само в един Крешак ли е задействана? Другите Крешаци и те ли са помляни?

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 29 окт 2009, 21:34

Работата била много сериозна...аз си мислех, че "Те" са само в пласта Пара Брахман...а то какво излиза :o :o
В същото време последните Премъдри от Балканите са живяли повече от 400 години заедно с "Те" и са разбирали какво става :!: :?:

иво

Непрочетено мнение от иво » 29 окт 2009, 22:13

:shock: :shock: :shock: :shock:
Това развитие на темата просто ме шашардиса….. :IL
:shock: :shock: :shock: :shock:
Май коментарите са излишни :? :? :?

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 29 окт 2009, 22:38

sum написа:Така че трите съзнателни центъра на Великия Човек попадат в трите основни пласта от Крешака. Представи си ги като три еднояйчни близнака.
..........
И най-важното – братята-близнаци могат да съществуват само в своите пространства от съответния пласт. Например, Саклас и съзнанията около него не могат да съществуват в пласта /Вишну/, където е Небро с неговото Колективно съзнание.

Много яко обяснено!
Разбра ли вече каква е природата на изкуствените /гадните/ съзнания, и защо в тях липсват другите две форми на съзнание?!
:idea: :IL :idea:
Ясна е работата, разбрах! Наистина си е за шашардисване...

Сега предполагам ще е добре отново да се проследи всичко, което се изписа дотук. Поне при мен вече много въпросителни се изясниха и много неща си дойдоха на мястото. Едно по-внимателно препрочитане ще даде още по-ясна представа за цялостната картина на събитията и съответно за положението, в което се намира сега човечеството.
Със сигурност и нови въпроси ще изникнат, но какво пък, въпросите са приоритет на мислещите!

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 29 окт 2009, 22:47

Описанието на новото Колективно Съзнание като три еднояйчни близнака неволно извика в ума ми един малко позабравен образ от родния ни фолклор – триглавия змей :twisted: :twisted: :twisted: , който юнакът трябва да победи, за да запази (дарът) златната ябълка :sunny: (кой ли е той :?: :?: :?: ). Няма да се учудя, ако чрез тази приказка народът ни е предавал от поколение на поколение знанието за тези толкова далечни събития – раждането на изкуствените съзнания. :idea:
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 29 окт 2009, 23:03

Сега остана да разберем и за "Отреклият се", и неговата история :) :twisted: :?: Или вие сте говоли вече на тая тема. Предполагам, всичко с времето си. Докато разнищвахте темата се оказа също, че има доста да учим за Самосъзнанието /Шива/. Направо е измумително и уникално, знанието което намираме в тоя форум, и предоставено от Sum. Как някак си, ми се струва логично и правдоподобно, и колко малко са хората които ще имат възможност да се докоснат до него.
Последна промяна от novex на 29 окт 2009, 23:17, променено общо 2 пъти.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 29 окт 2009, 23:14

Ами и Отеца не трябва да го забравяме :!: И за него ще е добре да се каже някоя дума. :roll:

Equilibrium

Непрочетено мнение от Equilibrium » 30 окт 2009, 00:45

Четох една интересна статия за български учен, който открива гена на страха. Човека се казва Виктор Камбуров и работи в Колумбийския университет. Силно впечатление ми направи частта от интервюто за вродения страх:
"страхът наистина се дели на два вида - памет на страха и вроден страх. Вроденият страх не се придобива с жизнения опит, а още от самото начало си «седи в гените», както е прието да се говори.
У много хора най-силен е страхът от височините , макар и никога и от никъде, слава Богу, не са падали. Мишките също се боят от височините, макар и никога да не са ходили по покриви."
Дори и науката потвърждава тезата за вродения(вградения) страх.
Изследване, правено преди години, сочи най-често срещаните човешки страхове, някои, от които имат връзка и с детските страхове. Това са:
Тъмнина, Публични изяви, Да бъдеш сам, Зъболекар, Ядосани хора, Болници (кръв), Да бъдеш отхвърлен, Паяци, Неодобрение, Явяване на изпит, Провал , Недъгави хора, Да грешиш, Полиция, Кучета и много, много други. Най-интересния за мен е Страха от смъртта. Децата обикновено проявяват любопитство по отношение на смъртта и това е нормално до момента, когато детето изведнъж започне да се притеснява, че някой близък, който обича може скоро да умре. Повечето деца не изпитват страх от смъртта, докато не видят умрял човек или животно. Вероятно в този момент те за първи път осъзнават своята смъртност и като няма кой да има обясни за смисъла на живота и за огромния дар - човешкото тяло - "... неговата истинска същност ще се носи като тиквена кора в необятния океан от спомени и ще понася бремето на Карма..." :?

Стигам до интересни заключения, когато наблюдавам и развитието на дъщеря ми. Докато беше на 1 годинка и няколко месеца почти не изпитваше страх. Хвърляше се с главата напред, пък каквото ще да става. Дори не се учеше от грешките си. Когато паднеше, ставаше и продължаваше. Казах си, брех, колко безстрашно дете. Да, ама радостта ми беше мимолетна. Откакто стана на 2 години се промени фундаментално. Започна да се страхува едва ли не от всичко. Изпадаше в див ужас, когато видеше лампичката на оптичното устройство да мига. Подскачаше при всеки малко по-силен звук. Плашеше се дори от сянката си. Всичко това беше описано в дебелите книги, като нормално за нейната възраст и почти всички деца, всъщност абсолютно всички деца, се страхуват, след 2 годишна възраст, просто страха е проявен в различна степен при различните малчугани.
В този ред на мисли, достигам до извода, че ако човек съществува като Атман през първата година от живота си (мисля, че го бях чел някъде из форума), в момента в който започва да се осъзнава в заобилящата го действителност и умът му се обуславя с всичките норми, догми и правила, тогава се стартират и вградените програми. Значи има един период от човешкия живот, макар и малък, в който ние носим силата на непроявения бог и живеем в незамърсената част на океана. Това означава ли, че някой е помогнал това да се случи, или програмата не е сработила толкова добре, колкото им се е искало?! Може и самия "вирус" да работи по този начин. До първата година нищо и след това БАМ - решетка в действие. Всъщност достигам до извода, че щом след задействането на прословутата програма, Великия Човек се е пръснал на три, значи това става и с нас. Така ли е, или бъркам?!

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 30 окт 2009, 09:56

В крайна сметка в тази тема се изясни може би най фундаменталния въпрос!
Въпросът за ПРИЧИНАТА породила черното и нищото, Причината на злото, Причината, която поставя бариери по пътя на всеки, който търси ИСТИНАТА за Мирозданието на Господ!
Но вече ЗНАЕМ и можем да вървим напред ... по пътя! :IP

Отговори