ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Saint Denis

Re: ТЕ

Непрочетено мнение от Saint Denis » 08 юни 2009, 11:35

E, АiKi и Димитър вероятно владеят осъзнатото сънуване (+ бойни изкуства) и това ви позоволява да реагирате. Аз се усещам, че сънувам и се опитвам да се намеся, но това ме изморява. Както и да е, сънищата ми бяха предвестник за нещо, което се случи, а то е свързано със смъртта на близък човек. Беше внезапно, напрегнато и това ми се отрази психически. Но не изключвам и нападение. Неспокойството и лошия сън го свързвам с Плутон в Козирог, защото не е обезателно промените да са свързани винаги с положителни емоции,имайки и предвид разрушителната сила на Плутон - земетресения, природни катаклизми, лични преживявания, свързани с промени и тези редувания на слънчеви и лунни затъмнения ... :? От 2 дни се чувствам по-добре :)

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 09 юни 2009, 12:30

Здравейте, по темата имам да кажа много, както предполагам и всеки от вас, обаче от няколко дни се чудя кое да напиша, и кое не. Написах няколко поста, които след това изтрих... но днес си дадох сметка, че който каквото и да е споделил тук, за мен е било от огромна помощ – идея, мисъл, разбиране... от всичко аз съм отсявала полезното за мен.
Отново благодаря на всички за отделеното време и усилия!
Спред мен сънищата са най-лесния начин за манипулация на съзнанието. Това е начин да се „насади” в ума информация. Мисленето се променя и от там нататък могат да те разиграват както си искат.
На мен ми отне много време да разбера, че тази информация мога да я приема или отхвърля, като се съобразя със собствените си разбирания, а не веднага да се „ връзвам”.
Същото е като информацията от медиите, голяма разлика няма. Ако съвпада с моето мислене и може да ми е в помощ, добре... ако, не - в кошчето.
Различен е момента с директния осъзнат контакт с така наречените гадни съзнания. Месеци наред ме разиграваха. Нощем не спях, защото постоянно се появяваха какви ли не. И през цялото време бях в позицията на жертва. Вярвах в доброто, заложено във всеки един, и единствено молех Господ да ги махне от мен.
Така откарвах часове... сърцето ми биеше до пръсване, от мозъка ми оставаше да функционира само един квадратен сантиметър, а всичко друго потъваше в черна дупка, появяваше се светлина ( съзнание), аз му се усмихвах, а то ми изтръгваше сърцето... стигнах до там, че исках да се самоунищожа като съзнание ( знаех, че материалното тяло е само смяна на дрехата и не е решение). Една от поредните нощи поисках точно това, тогава свтлината в мен изчезна, станах ледено студена. Каквото и да правех, затопляше се само повърхността на кожата ми, в мен всичко оставаше ледено. След няколко часа разбрах, че съм направила голяма грешка...
Повече може би няма смисъл да описвам, ясно е че за няколко месеца „помийната яма” е голяма.
Но в крайна сметка „ всяко зло, за добро”. Научих много. Може би не по начина, по който бих искала, но... това е положението. Жива и здрава съм, научих се някак си да се справям с „атаките”( вече не си оставям „магарето в калта” ) и разчитам само на себе си, или по скоро на най-добрата част от мен и на Господ.

И накрая за разведряване, една част от детско филмче: „...и когато нищо не върви, само се проваляш и всички ти казват да се откажеш ...ти какво правиш?... продължаваш смело напред!”

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 09 юни 2009, 16:12

time, поздравявам те за куража!

Saint Denis, много хубаво определение си въвела - „осъзнатото сънуване”. За мен тези думи са свързани с турия /4-то ниво на съзнание в човек/.
Нека все пак да си припомним предходните три нива. Това са будно състояние, сън със сънища и сън без сънища. Четвъртото ниво е т.нар. турия и „осъзнатото сънуване” съществува само там. В това състояние човек може да променя събития в собственото си съзнание /решетката от точки в сърдечната област/, и да се бори с гадните съзнания в пространството около нас.

Хората, които практикуват медитативни практики могат да възприемат формата на гадните съзнания, а също така могат да направят контакт със света на духовете. Всъщност умът прави този контакт и той се бори с агресивните съзнания.

Знанието е огромна Сила, а различителното знание е бич!..
Информацията за Крешака облича ума с огромна Сила, а различителното знание за Океана на Съзнанието, с двата пътя, които водят до двете действителности е бичът, който използва ума!..
Няма Съзнание или дух в Крешака, което да ви се опре по Сила.., защото вие вече сте носители на тази Сила /знанието/, имате и бича в ръцете си /различителното знание за Бог и Господ/!

При мен осъзнатото трепане на гадни съзнания започна през 2003. В края на същата година вече бях подготвил текстовете за печат, относно първата ми книга.
След като дадох текстовете на издателя си, на 31.12.2003, по обяд, както си карах колата в града, един бус срещу мен случайно се хлъзна по мократа настилка и… се заби върху мен. След челният удар инерцията обърна буса върху колата ми… и той буквално навлезе в купето при мен. Ламарините му бяха на два пръста от главата ми. Цялото ми лице беше нарязано от стъклата и имах счупени ребра… Не пожелах да ме преглеждат в болницата… сам се оправих… Но не това е важното, важното е, че след тази случка започнах да си задавам големите въпроси.
Разбрах, че книгата „Ти си това” не трябва да вижда „бял свят”, а също така, че знанието, заложено в нея, много пари на някого. Но тогава още не знаех на кой?
За две седмици калцирах счупените ребра. След това зарязах всичко и се потопих в редовна.., по няколкочасова медитация на ден за около два месеца, за да разбера кой има полза от това информацията в книгата да не достигне до хората.
Честно да ви кажа, за тези два месеца нищо не разбрах.., а и все още работех по чистенето на самскарите си… През това време първата книга излезе от печат…
След това търсенето на отговори ме отведе до един българин /софиянец/, наричащ себе си Занко. Той живее в Германия и е духовен учител, който според хората е много добър човек и т.н.. В края на всяка година за три дни наши българи ходят при него в Германия, за да им дава посвещение и познание, срещу скромната сума от 2500 евро. Отделно си плащат спането и яденето…
…Та с този човек се запознахме по интернет и започнахме да си пишем. Не след дълго бръкнахме в познанието, но на него нещо не му хареса написаното от мен. След като изпратих последното си писмо, усетих, че започват осезаеми атаки към сърцето ми… Зачудих се /!?!/… Нали дебатираме духовност и познание/?!?/ Защо тогава са тези атаки?!?
Същият следобед излязох от тялото си и се изстрелях до Германия, за да разбера какви са тези атаки към мен. От снимките в интернет знаех какъв е образът на Занко, така че лесно го намерих… След това просто стоях и го наблюдавах. Занко стоеше в поза за медитация и не след дълго видях едно гадно съзнание /тогава още не можех да ги различавам много добре/ как излиза от него, и в следващия миг замина нанякъде. Тръгнах след съзнанието, и видях, че отива в Иран. То стигна до някакво допотопно село и не след дълго влезе в една отдалечена къща. Влязох и аз. В нея лежеше измършавял човек и гадното съзнание си приказваше с него. В един момент и двамата ме видяха. Човекът се изправи и седна с кръстосани крака. След това се захвана на глас да мантрува и видях как започват да излизат от главата му кръгови вълни, които се насочваха към мен… Автоматично се прибрах в тялото си и констатирах, че сърцето ми вече лудо биеше.., просто щеше да изскочи... Помъчих се да се съпротивлявам срещу тия двамата, но нищо не помагаше – сърцето ми беше на ръба да се пръсне. Разбрах, че ми остават минута-две живот и се подготвих за смъртта… В този момент ме спаси моят учител, за когото пиша в първата си книга… Учителят ми просто отиде и заби един кол във врата на мъжа от Иран… и атаката престана. Трябваха ми 10-на минути, за да дойда на себе си… и тогава побеснях. Взех решение, че това ще е последната манипулация върху тялото и съзнанието ми от подобни гадове…

Но историята не спира дотук… Година и половина след тази случка един от преводачите на Занко страдаше от раково заболяване и потърси моята помощ. Така се запознах с него.
…Та тогава преводачът на Занко ми разказа, как преди няколко години той е завел група българи в Иран, където живеел неговият духовен учител. Описа ми доста подробно къщата /по скоро колиба/ на иранеца. Каза ми, че след като са отишли при него, те стояли отвън, а Занко влязъл в схлупената колиба. Бил е там за около час. След като излязъл от колибата всички хора видели, че лицето на Занко е било бяло като платно… Часове наред дума не продумвал…

Сигурен съм, че точно тогава, в колибата на иранеца, гадното съзнание е обсебило съзнанието на Занко и от тогава живее в него… То определя на Занко каква духовна литература да чете и какво да говори на своите последователи.
…Но и тази история не спира до тук, защото Занко е върл последовател на Ошо…

През 2004 година търсех отговори, а това ме сблъска лице в лице с цялата духовната помия. Занко е само малка част от нея.
В началото на 2005 се запознах лично с шефа на тази духовна помия. Това е Ташкан-Ал-Бин и компания.
Р.Ч.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 10 юни 2009, 18:28

Здравей, sum!
След всичко научено и преживяно през последните няколко години изобщо не ме учудва споделеното от теб в горния ти пост. Жалко е само, че нерядко в капана на гадните съзнания попадат и свестни хора, тръгнали чистосърдечно да търсят истината за себе си. :( За останалите, така или иначе, вече е ясно, че си е в природата им, да вървят по пътеката на „тъмните сили”. :twisted:
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

stoian

Непрочетено мнение от stoian » 11 юни 2009, 10:30

Sum, позволи ми да припомня написаното от теб относно Ташкан-Ал-Бин във форума на спиралата.
„…Иначе приказки много, но ако не работиш върху самскарите, какво става?...
Свършва времето на тялото… близките ти те изпращат… и ако предварително не си се разграничил от тялото си, то те хваща като в капан в продължение на около 40 дни. След това имаш шанса да излезеш… излизаш… и чакаш да срещнеш Бога. Да, ама не! В един момент Там те посрещат други, които са на пръв поглед с много благи физиономии. Ако се вгледаш в тях, ще видиш, че са леко симпати-върти дупедавци с мазни усмивки, чакащи Нещо… и ти не знаеш какво!?.. Ако не си подготвен за тази реалност, когато излезеш от тялото /без значение кога/ такъв шамар от тях получаваш, че със сигурност ще ти държи влага неограничен период от време.
…Вече знам за себе си, че това е контрол върху индивидуалното съзнание и тези, мазните, те го правят този контрол… без значение дали имаш материално тяло или не. Знам, че никои от трите основни Бога нямат нищо общо с тази работа.
…Виж, няма как да не е така, защото все пак Ти си съзнание… поне засега… и поради това твоите контакти могат да бъдат само със други съзнания /без значение в кои сфери се намират/.
Но трябва да знаеш, че когато достигнеш до В.Свидетел в себе си, едва тогава ще се разграничиш от другите съзнания в океана. Контакта ти тогава ще бъде с В.Човеци… но, за да стане това, самия Ти трябва да си такъв…

…И така, ако се откопчиш от тези дупедавци, тогава ще попаднеш в пласта при Ташкан. Преди да достигнеш до него, ще видиш, огромна маса от хора с едни и същи физиономии – леко гърбави носове с бръснати глави и хлътнали очи. Ако успееш да преминеш през тях, тогава ще се изправиш срещу шестимата му помощника. Със сигурност един от тях ще застане между теб и Ташкан. Ташкан е съзнание и излъчва много силна светлина… това е все едно да гледаш през лятно време нашето слънце при залез. Затова много хора през последните 2-3000 год. са бъркали излъчването на Ташкан, с това на Брахман. Когато започват да медитират, тяхното съзнание може да възприеме светлинното излъчване от Ташкан и така да го объркат… твърдейки, че Бог е дошъл при тях. Следват свещени текстове, духовни учения, трактати, практики и пр. и пр.
При Саклас нещата са още по-силни… Ако не си подготвен за него, от тази среща ще те боли глава поне една седмица… е, мен ме боля толкова… при теб може и месец да мине.., че и повече.”
Имам въпрос. От този текст разбирам, че Саклас се явява нещо като господар или шев на Ташкан-Ал-Бин. Той ли е причината гадните съзнания да съществуват в света? Той ли е върховния управител? Саклас ли е сатаната?

sum

Непрочетено мнение от sum » 12 юни 2009, 13:47

В „Евангелие от Юда” ясно е подчертано, че Саклас е прозвището на сатаната. Но не това е интересно, а това, че Саклас всъщност е създателят на… Адам и Ева.

Във втората книга съм писал за годината, когато е станало това събитие на Земята /създаване на изкуствено съзнание от Саклас, което заживява в Адам и предава чрез Ева своите гени на техните деца. По този начин Саклас е създал ново поколение от хора на Земята, които нямат нищо общо с естествения процес, свързан с еволюцията на хората и техните Съзнания/.
Исус е знаел за тази история и я е записал в евангелието… Все пак да не забравяме, че Църквата анатемосва „Евангелие от Юда” заедно с още 27-28 ръкописа... и мъдро решава да остави в Новия Завет други четири евангелия. След това Юда става предател в текстовете, а споделеното от неговия учител бавно потъва в забвение…

Стояне, не знам дали си спомняш, но поколението на Адам и Ева води до Ной и синовете му. След това от същото това поколение се ражда Авраам, а след около 700 години Мойсей. След него на хоризонта се появяват евреите…
Битката между Баал и Ехова /която с теб дебатирахме/ е битка между две различни поколения от хора, живеещи и до днес на Земята.
Едното поколение човеци е резултат на естествен подбор от развитието на Съзнанието в Крешака, а другото на изкуствено! Корените на хората от първото поколение са вкоренени и пият жизнени сокове от Балканите, а другото се „храни” от изкуственото Съзнание, създадено от Саклас.

Самият Саклас не се занимава с развитието на хората от своето поколение. С развитието на поколението на Саклас се занимават такива като Ташкан-Ал-Бин… Но, трябва да знаеш, че като него има много в пластовете на Брахман…
За четири години доста от тях съм унищожил, защото ако те все още съществуваха, хората, които четат думите ми просто нямаше да имат никакъв шанс да разберат какво им обяснявам. Колкото повече съм трепал и трепя от тях, толкова повече се освобождаваха и освобождават умовете на хората от разни догми.., канони.., претендиращи за свещеност учения.., глупави трактати.., идиотски становища и идеи, които пък уж са свързани с духовност и познание… На „всичката Мара втасала” в днешно време е бъкано и от безумни гуровци, които виещо твърдят, че следвайки техния път, заложен във вездесъщите им учения, хората след смъртта си ще отидат директно при Бога. И виждате ли - всички ще получите спасение!?! ДРЪН-ДРЪН!
За да постигнеш /докато си жив/ и достигнеш /след края на тялото/ Бога, първо трябва да го разбираш, а не да му се кланяш! Второ, трябва да го познаваш, а не да трепериш от страх пред Него, както трепери патка пред гладна мечка!

…Стояне, не мисли повече за Саклас… Неговата е изпята!.. Това стана миналата година!..
Радвай се на живота, защото освен да чистиш самскарите си друго просто няма какво да правиш.
С гадните съзнания… ония, големите… се оправям аз. Ти или който и да е човек не трябва да прави нищо по този въпрос.
Има още две три години по-спокоен живот.., след това много народ ще си замине от този свят… После десетки години ще минат, докато Земята изчисти съзнанието си и възвърне изначалната си чистота от боклуците, които са създали умовете, и сърцата на хората, живели през епохите на времето.
Р.Ч.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 12 юни 2009, 16:25

За пореден път, sum, "хвърляш бомба" в този форум! :shock: :o :roll: Явно не съм съвсем "претръпнал", щом все още успявам да се изненадвам от информации като тези, поднесени в горния ти постинг.
Ами явно не ни остава друго освен, както пишеш, да си чистим самскарите и...да си пием ракийката :lol: , в очакване на по-добрите (или още по-драматичните :? ) времена. :D
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

cheter
Регистриран: 04 яну 2009, 16:17

Непрочетено мнение от cheter » 12 юни 2009, 19:08

Темата малко се проточи, но аз бих искал да се върна на Занко. Имам едно питане в тази връзка. Този Занко, явно е обладан от някакво гадно съзнание. След като неговото съзнание е обладано, би следвало и други съзнания да са изложени на тази опасност. Въпросът ми е - има ли начин (практика) да разберем дали сме обладани или някой с когото си имаме вземане даване е обладан. И ако има вариант това да стане, как можем да се освободим.

sum

Непрочетено мнение от sum » 13 юни 2009, 15:04

Много трудни въпроси, cheter.

По принцип, когато гадното съзнание или съзнания атакуват човек, тялото реагира с физическо неразположение и огромно главоболие. Просто се чувстваш скапан и изтощен, а главата ти направо ще се пръсне от болка. Взимаш хап за глава, но болката се увеличава и разбираш, че положението става още по-зле. Единственото спасение в този случай е да вземеш мокра кърпа и да я положиш върху лицето си. В това състояние светлината дразни очите и е добре човек да лежи в затъмнена стая.
Тези състояния ти ги описвам на базата на личната си опитност. Преди повече от 20 години при мен главоболията бяха често срещано явление. Имало е моменти, когато от болки по няколко часа не съм могъл да ставам от леглото. Но тогава въобще не ми е минавало през ума, че някой ме "работи" и ми налага жесток контрол… /ами като не мога да видя с очите си гадното съзнание как да разбера, че някой ме манипулира в този момент, нали?!/

Другият момент за контрол е т.нар. духовност. Какво имам предвид?
През епохите всеки духовен учител е оставял след себе си различни текстове, описващи различни правила, практики, учения и други подобни.
Когато хората възприемат идеите му, тогава обикновено заживяват с тях и започват да вървят по утъпкания път. Но докъде води този път?
Основното знание на хората в днешно време е – има Бог, който е създал цялата вселена и живота на Земята. За да стигнем /казват посветените/ до Него, трябва да живеем така и така… Следват заповеди, канони, правила и т.н.
След като човек възприеме тези идеи за Бога, гадните съзнания въобще не се занимават повече с него, защото всъщност това знание представлява вериги, с които се оковава неговата същност. Така че измъкване няма. Както да живееш, каквото познание да наработиш през живота си, каквито сили да развиеш в себе си ти винаги ще стигнеш до тук – „има Бог, който е създал….”, и това е!..
Това е огромна опашата лъжа, властваща по земята вече хиляди години.

Така че ако мога да обобщя – ако човек реши да търси истината за себе си и какво е Бог и боговете, той неминуемо ще стигне до становището, насадено и записано от други духовно израснали люде – „има Бог, който е създал….”! Тръгне ли обаче да се усъмнява и много да пита, тогава идват гадните съзнания и започват своя контрол върху него.
Първоначално те залагат информация в решетката от точки на човека /обикновено, когато спи/. След това информацията от сърцето му започва да „облича” неговия ум и не след дълго /става въпрос за дни/ човекът започва да сменя своя мироглед и регистрира, че започват да му се въртят разни мисли, като например: - Абе що говоря така... колко е добър учителят... пък аз какви неща наговорих за него… Как мога да се съмнявам в неговата святост и духовност?.. Ако той не знае за бога, тогава кой ще знае?..
След това идва прошката, сълзите, и лека полека… всичко започва отначало.
Затова е важно човек да премахне веднъж за винаги решетката от точки, обгърнала сърцето му, за да няма къде да слагат гадовете информация в теб /сиреч това са идеи/, които пък ще те накарат да мислиш и действаш по друг начин.
Помисли – какво представлява идеята?
Идеята е организирана мисъл!
Ако човек допусне мислите на гадните съзнания в себе си, тогава се превръща в кукла на конци.

Така че, cheter, много е трудно да се намери правилния отговор на твоя въпрос: „как можем да се освободим?”

Междувпрочем помниш ли какво писах в началото на втората книга? Ето го:
„Затова и моите насоки към тази жена бяха: да остави и забрави всичко, което е научила в търсене на познанието, и да започне отново от "А и Б". Шокът за нея бе голям, защото трябваше да се раздели с натрупаното познато, а това е доста трудна задача за един обусловен ум - още повече, че това променя основите на духовния свят, който бе създала в себе си...”

Като за начало ти препоръчвам да се разделиш с натрупаното познато… за да прекъснеш връзката с гадовете...

…Знай само едно, че Знанието на Премъдрите /за Човека и Крешака/ прави преграда между теб и гадните съзнания. И още – това, което съм извел в книгите си, и споделеното от мен във форума, много... ама много пари на гадовете... Времето им свършва - в това съм сигурен.
Р.Ч.

cheter
Регистриран: 04 яну 2009, 16:17

Непрочетено мнение от cheter » 13 юни 2009, 20:32

Много интересно sum....
Ще поясня кое в моята практика смятам, че е свърано с тези гадни съзнания:
Когато започна да медитирам, често се получава така, че в един момент в мен се появява едно много натрапчиво усещане за нечие присъствие, съпроводено с чувство на страх. Ако спра още в началото и взема да правя нещо друго всичко се оправя, но понякога нещата се задълбочават. Стига се до там да усещам пространството около себе си като желе и не мога да мигна цяла нощ. Като бях по - малък това беше доста често срещано явление. В последствие открих, че алкохола ме отдалечава по някакъв начин от тия неща и този проблем не се появява известно време. Лошото е, че не мога да се преборя със скапания страх. Всеки път се амбицирам да го победя, но в крайна сметка прекъсвам медитациите за известно време.
През лятото на 2007 г. бях напреднал доста в практиката (по моите критерии ;) ) Освен медитирането се и въртях по 33 пъти по три пъти на ден. Един ден докато си се въртях някъде по обед пак се появи натрапчивото чувство за нечие присъствие. Аз обаче си продължих на инат. След няколко секунди се сблъсках с някакъв светещ "силует". Доста ярък беше. Няма да обяснявам как точно ми подейства това, но спрях с медитациите за около година...
Трябва да има някакъв начин да им противодействам, и в тази връзка се чудя - ако подходя с агресия т.е. реша да се боря с тях, това няма ли да подсили допълнително тяхната. Ако подходя с любов, може да се окаже, че само им помагам по -лесно да си свършат работата...
С тази практика за чистене на самскари, забелязах, че "порочните мисли" (това аз си го измислих като начин да обознача всякакви мисли, желания и слабости, които бушуват в човешкото съзнание, като например завист, похот и др.) осезателно намаляха и сега почти не ме занимават. От това си правя извода, че влиянието на гадните съзнания върху мен, може би намалява... Но дали това ще ги спре да ме атакуват докато си медитирам?

Отговори