ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Saint Denis

Re: ТЕ

Непрочетено мнение от Saint Denis » 18 май 2009, 09:10

Искам да ви задам въпросче.Надявам се да не е извън темата - каква е причината човек да се чувства дълго време гадно, да чувства в себе си тъга, често необяснима, да чувства, че където и да стъпи, все се размеква почвата? При някои се случва в определен период, цикъл, на 7 или 9 години? Казано накратко - труден период, пълен с изпитания. Това атаки от гадни съзнания ли са? Карма ли е, каляване на душата, пречистване на душата?Знаем, че сълзите пречистват, но тези изпитания, ако нямаш сила да се пребориш с тях, не се ли отразяват зле върху психиката, енергийното тяло? "Те" имат ли някаква роля в тези моменти от живота на хората? :)

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 18 май 2009, 14:04

Здравей, Saint Denis. Реших да ти споделя някои неща, надявам се да ти бъда полезен по някакъв начин.

Обикновено човек винаги търси нещо. Понякога той самия не го осъзнава това.
Най-често погледа ни е насочен навън, а там както знаеш, е трудно да се открият истински ценните неща. Това, което виждаме около себе си, е един свят от форми. Всичко в него е преходно и зависимо. Ние остаряваме, хората остаряват, а сезоните си се сменят... Но кой е този, който гледа през нашите очи? Той преходен ли е? Не е ли той същия, който гледаше и през очите на детето? Същия ще гледа и през очите на зрелия, а после и на възрастния.
Тогава казваме остаряхме... Но реално кой е остарелия? Тялото, моделите в ума - да. Но НЕ и възприемащия - този който "гледа" през очите! Той винаги остава, той винаги Е! Но дали ще бъде буден, зависи от това доколко се е откъснал от моделите на ума...

Понеже в нашата външна ориентация, често оставаме неудовлетворени, с времето ние започваме да се чувстваме като в безизходица - понякога през определени периоди, понякога и за постоянно. Наляга ни тъга, защото интуитивно не откриваме това, което е дълбоко спотаено в нас и което, макар и най-често неосъзнато, търсим от толкова време.
И в този момент всичко сякаш рухва, смисълът в каквото и да е изчезва. Нищо не ни интересува и ние казваме - аз няма какво да търся. Чувството, което се изпитва е отчаяние.

Трябва да знаем обаче, че много дълбоко в нас се намира един неизчерпаем извор на любов – една много специална „съставка”. Тя е независима от нищо и никой. Но този извор може да се види само, когато се научим да насочваме погледа си навътре към нас самите. Дори и тогава обаче си остава един друг проблем – около извора има преграда, която пречи на любовта да се излее в нас. Преградата са нашите самскари. Те са в основата на емоциите, които се събуждат в нас, най-често неконтролируеми.
Това е, което използват гадните съзнания.
Когато чувствата на отчаяние, мъка, раздразнение, гняв и т.н. станат наши постоянни спътници, вече знаеш кой се захранва по този начин... Знаеш и какво се получава тогава със „свободния” избор на хората.

Какво можем да направим за себе си...? Поне в началото е добре да се опитаме да се отскубнем от обичайните програми, с които забързания живот навън ни е затрупал. Тогава ще осъзнаем, че има доста неща в ежедневието, с които сме се обвързали по някакъв начин.

В първата книга на sum прочетох за прошката и за седемте основни програми, които отклоняват човек от пътя. Там той доразвива идеите на Лазарев от книгите му “Диагностика на кармата”.
Разбрах, че всъщност програмата “Който обича” е в основата на всяка една от въпросните седем програми. Много интересен е и изхода, който дава автора.
Затова ти препоръчвам главата „Системата на прошката” от първата книга на Румен Чорбаджийски – „Ти си това”. Има я в Библиотека. Добре е обаче след време да се прочете и цялата книга, както и многолога по нея, за да може да се разбере правилно кого хората обикновено наричат Бог, какво по-точно е Бог и какво всъщност е самият човек.

За мен, чрез прошката, човек сам дава шанс на себе си и така може да погледне от по-благоприятната позиция. От тази нова позиция, той вече ще може да започне да чисти самскарите си и с времето всичко ще си дойде на мястото. Тогава ще се срещнем със себе си и ще разберем какво сме в действителност.

Поздрави!

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 18 май 2009, 17:37

Но кой е този, който гледа през нашите очи? Той преходен ли е? Не е ли той същия, който гледаше и през очите на детето? Същия ще гледа и през очите на зрелия, а после и на възрастния.
Нямам думи за това! Благодаря Ви много, задължително ще прочета цялата книга на Румен Чорбаджийски. Благодаря! Не знам случайно ли беше това за прошката (едва ли), но усетихте къде е проблема.
Последна промяна от Saint Denis на 18 май 2009, 20:32, променено общо 1 път.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 18 май 2009, 17:43

Здравей, ntsk! :) Надявам се, на всички съфорумци е вече ясно, че смисъла на този форум не е да се хвалим и „четкаме” един друг :lol: (или когото и да било), за достижения и можене в областта на „духовното”. Но все пак не мога да се сдържа и да не те поздравя за вчерашния ти пост по тази тема, в който за пореден път демонстрираш невероятно задълбочени познания по разглежданата материя, впечатляваща логическа връзка между фактите от материалната и нематериалната действителности, както и изключително изчистен и последователен стил на изложение, спомагащ за лесното осмисляне и възприемане на тезата ти. За мен е истинско удоволствие да чета и разсъждавам върху написаното от теб, и ти благодаря за времето, което отделяш, за да споделяш с нас осъзнатите от теб истини. :D
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

иво

Непрочетено мнение от иво » 06 юни 2009, 20:10

Абе от няколко дни мои познати сънуват само някакви гадни кошмари. Вече дни наред сънуват заплашвания от физическа смърт. Почти едно и също сънуват :arrow: идват мъж или жена и им казват че ще умрат и други гадости. Вече два дни наша позната е толкова шашната , че не знам……………….
Това гадовете ли го правят :?: :) Да ви са се случвали подобни неща тия дни :?: :)

AiKi
Регистриран: 29 дек 2008, 03:34

Непрочетено мнение от AiKi » 07 юни 2009, 04:38

иво,
и с мои познати е същото.

Белобрад мъж в бяла роба. Заявява, нарежда, че след няколко дни ще изченеш без следа и това ще е края ти. Същия преди три години е нареждал да се извършват някакви обреди и манипулации из гробищата. И двата пъти не го огрява..... Този път е имало и напрежение в главата.

Аз също преживях атака но от друг тип. Опити за директни атаки с енергийни импулси. Ще опитам да опиша каквото мога. Ако помните Нео от "Матрицата" как отбягваше стрелбата но без видео ефектите. Нещо подобно но и доста различно... Доста години съм се занимавал с Айкидо (затова ника ми е такъв). До някаква степен съм запознат с така наричаните вихрови бойни изкуства (по-точно принципи защото са валидни за човека лично а не за конкретно практикуван стил). "Изстрелите" идваха не по единично а на серии по няколко едновремено. То не бе въртене не бе чудо. Източника се оказа приближаваща се, приятна на вид усмихната жена. Покрих я с две сфери от млечно бяла субстанция/енергия (от всяка ръка). За момент спря но излезе още по-ухилена и настървена. Тогава изчезна от полезрението ми но атаките продължиха безспирно. Последва нещо, което осъзнавах минути след свестяването ми...т.е. когато се върнах "тук и сега". Ако сте виждали подводен плувец без акваланг с един голям плавник, ще разберете и движението което направих. Плавно вълнообразно на горе и в дясно. Тогава я видях .... не беше точно приятната на вид жена.... нещо нефокусирано.... а другото ми Аз продължаваше да си се върти и отбягва атаките. Не знам точно какво направих.... когато с усмивка я посочих с ръка (като жеста когато искате да спрете някого) всичко престана. Тя изчезна все едно никога не я е имало. Нещо се отдели от мене...или се удължи...съзнанието ми още отказва да го приеме и класифицира. На мига отворих очи и първите ми мисли "А стига бе? През време и пространство?" още не ми дават мира.

Преди години бих го приел като весел сън породен от някой филм или книга. Обаче от доста време не гледам филми, рядко някои документални. Книги скоро не съм чел. На Румен книгите само по веднъж (засрамих се ;) ). Във форума сами виждате се вясвам от дъжд на вятър...ако съдим по климата напоследък то и дъжда е като мене... Медитациите съм ги поспрял или поне в стандартния им вид на изпълнение. Практикувам нещо докато карам колата, вървя, или работя на нивата. (любител земеделец) Рядко и за кратко опитвам в седнало положение и тогава виждам вездесъщите пулсиращи концентрични окръжности. Приближават си се или аз се движа в някакъв тунел... Като легна и релаксирам се отнасям и рядко помня нещо...

Ще се радвам на всеки коментар или споделено преживяване с онези "любимци". ;)
„Когато човек поиска да постигне нещо, то той винаги намира начин, в противен случай търси причина.”

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 07 юни 2009, 09:41

Не може ли да си отворим една тема за сънищата, защото и аз имам доста въпроси? От 1 месец насам сънувам непрекъснато кошмари и моите близки. Много рядко да се пропусне вечер и да сънувам нещо "нормално". "Атаки" от агресивни хора, под формата на словесен бой и се чувствам психически и физически изтощена. Кошмарите включват - ковчези, мъртъвци, религии (?!!!); някои от действията се развиват в древността, а някои от хората нямат лица... Уточнявам, че от месец насам ми се струпаха доста проблеми и задачи и е възможно, заради това да сънувам кошмари.

AiKi
Регистриран: 29 дек 2008, 03:34

Непрочетено мнение от AiKi » 07 юни 2009, 14:54

Сега забелязах, че съм пропуснал да спомена нещо важно. Това не бе точно сън. Верно, че започна като такъв, но от момента в който протегнах ръце напълно осъзнавах къде е физическото ми тяло. Чувах много баното си дишане и забавения пулс на сърцето, един удар на около две-три секунди усещах и гънките на завивката. В същото време осъзнавах и другите си две проявления.
Иначе за сънищата доста хора явно напоследък си имат проблеми. За щастие не съм вече от тях.
„Когато човек поиска да постигне нещо, то той винаги намира начин, в противен случай търси причина.”

иво

Непрочетено мнение от иво » 07 юни 2009, 15:31

Значи наистина са ни подпукали гадовете………… :mrgreen: :twisted: :x Аз рядко си помня сънищата ама напоследък ходя нещо като зашамаден :( :o Може и мен да ме занимават ама да нямам спомен :?
Практикувам редовно за чистене на самскари. Само тежест имам в сърцето си и тук там по някои бодеж. Както се казва това се трае………. :) Ама чак да не мога да спя както Saint Denis писа и всяка вечер да виждам в съня си какви ли не гадости………… това не съм го преживявал.
Saint Denis отвори нова тема за сънищата ако не ти е проблем. за мен ще е полезно написаното от теб :D а и на други хора със сигурност ще бъдеш полезна :D

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 07 юни 2009, 17:15

Aiki, имал съм същите преживявания като теб на сън и много интересно за мен съм прилагал твойте похвати с вихрови бойни прийоми.
Накратко създавам с мисъл сфера и го вкарвам в нея и после или я взривявам с мисъл или с две ръце я смачквам като менгеме...
Имал съм и такива с "хора" където се бием с енергии отдалечено, с ръце манипулираме енергийни полета :D.
Ако видя зор се обръщам към Господ за повече сила и обикновено след това винаги бягат и се събуждам.
Последният път нещо се осъзнах и реших да не го оставя и тръгнах да го гоня ама онзи избяга.

Отговори