ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Philip
Регистриран: 30 сеп 2011, 15:47
Контакти:

Re: Атман и Свободата

Непрочетено мнение от Philip » 15 фев 2014, 08:43

Предварително моля за извинение тези, които ще се ядосат от поста. Избягвам да пиша, защото с написаното от мен предизвиквам обърквания на хора, които вървят по правилния път, очертан и обяснен прекрасно от sum.
Моля, който чувства написаното от мен за неотговарящо на реалността, просто да не му обръща внимание!
Написаното и обяснено от sum е най-трудната и бавна част от израстването на истинските ни същности. И то е абсолютно вярно и правилно - и като метод, и като път!
Достигането на обясненото е първото от нивата, в които вече не е нужно свързването с физическо тяло. От тук нататък следва развитие като Творец. Първоначално с най-малките и прости "физически" нещица, а по-нататък и със създаването на по-сложни, взаимообвързани системи.
izzida, в момента много напреднали, творящи същности, са тук по свой избор, свързани с физически тела.
Написаното от sum помогна вече на няколко от тях да се осъзнаят и "разберат" себе си и възможностите си.
И ти си от тях. Няма да изброявам другите, писали тук (защото има и такива, на които това знание им помогна, но никога не са се включвали)
За съжаление, някои се "хванаха" за това ниво (защото то наистина е първото и единствено, което им е обяснило правилно нещата) и все още седят тук без да използват възможностите си за това, за което са тук.
Това, което искам да кажа на теб и на други като теб е следното - благодарете на sum и му помагайте както можете. В същото време се "чувайте" и действате за всичко според това, което ви се отдава най-добре ::okey::
Човек е това, което си позволи да бъде : )

izzida
Регистриран: 12 фев 2014, 08:46

Непрочетено мнение от izzida » 15 фев 2014, 11:14

Здравейте, Благодаря на всички за помощта, защото тя е много важна за мен.
Искам да споделя какво "преживях" снощи в медитация.
Помолих Брахман да ми покаже решетката ми и ето - след малко се появи пак същата, позната ми прозрачна структура, наблюдавах я известно време и тогава се обърнах към БАЛ - "БАЛ, моля те, изчисти самскарите ми, изчисти самскарната ми решетка!" Повтарях молбата си и наблюдавах, някак си попивах случващото се. Постепенно завибрирах цялата, а в прозрачната структура , като от дълбочина се образуваха два мощни спираловидни светлинни вихъра, които бяха в нея, две ослепителни спирали от светлина. Едната се въртеше надясно, а другата наляво. Едновременно с това завибрирах цялата, постепенно, сякаш не мога да го опиша точно как стана двете спирали се сляха в една, която се въртеше толкова бързо, че не можех да определя посоката и. В този момент сякаш престанах да се осъзнавам, изведнъж, сякаш въртящата се структура се "оттече" през центъра си, а аз бях "това", което остана - прозрачно кълбо от светлина. С огромна скорост достигнах до Действителността, която описвам, този път обаче "се оформих", изглеждах различно - хуманоид от светлина, от женски пол, но кое беше различното/не знам защо, но тези неща ми се набиха/ - имах прекрасна много дълга коса, малка коронка на главата с две крилца, имах чувството, че летя, а от ръцете ми струеше светлина, много бледо зелена на цвят - рисувах с движенията си, сякаш творях. Това не може да се опише с думи, може само да се възприеме. В един момент спрях, направих странни движения с ръцете си - събрах ги пред сърцето, над глава и зад главата си и ..............се върнах, но този път някак си известно време бях светлината в областта на сърцето ми и след това излязох от медитация. Не можех да мръдна - не чувствах физическото си тяло като материално, а като фина вибрация, а в областта на сърцето ми - мека топлина, усещам я като сияние. Извинете ме за обърканото писане, но все още това прекрасно изживяване е в мен. Това е в общи линии. Ще ви бъда благодарна за мнение.

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 15 фев 2014, 11:45

Fillip, подкрепям поста ти, благодаря, че го написа.
izzida разбирам порива и силата ти, които те тласкат по пътя на свободата, но ти сякаш не чу sum, какво ти каза по горе.... “Човек за да е наясно с висшата реалност първо трябва да е свободен… осъзнато свободен (от самскарите) и чак тогава трябва да търси пряк контакт с Господ и неговите светове. Иначе рискува съзнанията (Те) така да го омотат в разбирането му, че да се опомни след пет живота.“ Не може да разбереш какво е Баал и дествителността извън океана, ако не си преминала осъзнато през изчистването на самскарната решетка. Каквато и да е тя, имаш я. Премини през познанието с разбиране на малките неща, преди да се впуснеш в големите....Когато си свободен, няма усещане за това, че си специален...ти просто СИ!
Това, което си успяла да направиш е завъртането на меркаба, тези практики съм ги правила преди време обучена от самия Друнвало Мелхидезик. Незнам дали имаш това познание или си го направила случайно, но в "духовните" среди, тази практика я наричт духовен оргазъм. Хората се залъгват, че стигат до някаква божествена реалност и се оплитат още повече в илюзията, че са висши същества...Вероятно тази практика е стара за теб, щом я правиш с лекота, което автоматично означава, че е част от твоите спомени- самскари.
Успех ти желая през сезона, ако си решила да минеш ОСЪЗНАТО по пътя.
P.S.Напоследък наистина има много хора, които си мислят, че излизат от океана и Бал им говори, това е много опасно... Когато човек е свободен, много добре знае къде се намира и с кого комуникира в медитациите си. Не попада случайно никъде и трудно може да го заблудят. Номера с: „Аз съм Господ“ са го прилагали и на свободните Атмани, но разликата, е че трудно се хващаме на него ;)]
Поздрави

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 15 фев 2014, 12:42

Хубаво поднесено, Viki. ::up::
Аз обаче искам да обърна внимание на друго. Вчера моите насоки към izzida бяха - Бал (а не Господ) в медитация да унищожи съзнанието, което съществува в самскарната решетка.
Обаче от поста й разбирам, че молбата в медитация НЕ е била да се унищожи съзнанието в решетката й… Всъщност ето точното обръщение от нейна страна: "БАЛ, моля те, изчисти самскарите ми, изчисти самскарната ми решетка!". Както виждаме в тази молба няма инфо за унищожение на съзнание...

Дааа, „Те” не спят и правят всичко за да продължат да съществуват.

Izzida, пробвай пак в медитация да изискаш от Бал да унищожи съзнанието, което съществува в самскарната ти решетка. Но този път направи това с разбиране и точните думи. Вкарай цялата си воля и желание в това обръщение. Ще се получи, сигурен съм...
Р.Ч.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 15 фев 2014, 15:05

Здравей, izzida.
Sum подчерта няколкократно, че е добре в молбата си към Бал, да насочиш своето внимание към евентуално съществуващото съзнание в самскарната си решетка. Както многократно е разяснявано в книгите „Ти си това“ и в този форум, Атман (който е съзнание, макар и Чисто) съществува обгърнат от тази решетка, което чисто технически може да бъде изразено словесно, че Той е в решетката. Убеден съм, че ти не би допуснала грешката, да поискаш от Бал да унищожи Атман (не че Той би го направил *no* ), но съществува риска, написаното тук да бъде прочетено от някой недостатъчно вникнал в материята на дискусията ни, който да „обърка двата щата“. :lol:
Може да изглежда малко глупаво отстрани, че ти обръщам внимание на нещо, на пръв поглед, очевидно, но ми се ще въпроса със съзнанието в самскарната решетка да бъде недвусмислено изяснен, заради всички настоящи и бъдещи читатели на форума.
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

izzida

Непрочетено мнение от izzida » 15 фев 2014, 21:15

Благодаря на всички. Продължавам по ПЪТЯ.

izzida

Непрочетено мнение от izzida » 16 фев 2014, 11:34

Здравейте, дълго мислих дали да споделя това, но накрая реших ... ще пиша. Снощи в медитация поисках от Брахман да ми покаже решетката ми - същото кристално прозрачно кълбо възприех. И тогава се обърнах към БАЛ: БАЛ, искам да унищожиш съзнанието, което съществува в самскарната ми решетка!" Повторих няколко пъти искането ми и постепенно ме обля мека светлина, завибрирах, през кристалната структура в областта на сърцето ми премина мощен поток от светлина, насочена концентрирана, тя сякаш се разля и я попих цялата. Постепенно кълбото се избистри в първоначалния си вид, бях се сляла с него. Бързо достигнах Действителността, която описвам. Огледах се - изглеждах като последния път. Движех се, летях в среда, от която бях част. От ръцете ми струеше бледо зелената светлина, с която "рисувах". Исках да питам, задавах въпроса си към всичко около мен "Ти БАЛ ли си?" - Да, Да, Да.......възприех отговора отвсякъде? Имам ли самскари, има ли съществуващо съзнание в самскарната ми решетка? - Ти не пишеш самскари, защото нямаш връзка с причинния свят, ти знаеш, не Кала преминава през теб, а ти реши да преминеш и влезеш в Кала. Но ти реши това и знаеш, че винаги можеш да излезеш. "Коя съм, Какво съм, Защо съм? излъчих следващия си въпрос. - Ти си чистото необусловено триединство на моята сила в едно ЛЮБОВ - съществуваща, безответна и необвързана, СЪЗНАНИЕ - съзнаващо, но необусловено, РАЗСЪДЪК - неповлиян от творението. Ти си чиста и необусловена, ........../името ми/ и знаеш - Силата създава Творението, но не го контролира. Затова силата е в теб. След този отговор от самото простронство светлина се конфигурираха два силуета на мъж и малко зад него жена. Беше прекрасно. Както се конфигурираха, така се и "стопиха". Този път връщането ми беше по-бавно. Погледнах часовника, като излязох от медитация - бяха минали два часа и половина. Това е. Ще Ви бъда благодарна за мнение. В себе си вече знам.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 17 фев 2014, 09:04

Philip написа: Това, което искам да кажа на теб и на други като теб е следното - благодарете на sum и му помагайте както можете.
То добре, но има вече няколко атмана, и близо година никой нищо не споделя за преживявания в океана или извън него. Дори някои изобщо не пишат вече. Та, не помагат кой знае колко. А тези, които още са начинаещи няма и как да помогнат.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 17 фев 2014, 10:16

Здрасти, izzida. Според мен при теб нещата вече започват да се подреждат. :)
Първоначално искаше да разбереш дали имаш решетка, нали? От последния пост става ясно, че Брахман ти я показал. А щом имаш такава това означава, че няма как да излезеш извън Океана на Съзнание. Просто е като две и две… Всъщност да ти споделя, че когато за първи път (а и в следващите пъти) гледах решетката си тя също много блестеше и светеше. Възприемах я също като прозрачна бистра вода и т.н. Но това възприятие беше в следствие на моето ограничено ментално виждане… Обяснявал съм ги тези неща и за това няма да задълбавам в тази посока.
Другото важно – знай, че решетката в теб ограничава пътуването в пространството, а така вече говорим за някакви ограничения, свързани с реалността на някой от пластовете в Крешака. Това е.
А сега отново към това, която някой ти обяснявал в медитация. В предишните си постове уточних, че филма, че ти си била част от някаква цялост (на Господ) е меко казана глупава. Такава реалност на делене е валидна за изкуствените съзнания, а не за естествените. Аз обаче не мисля, че ти си изкуствено съзнание… Просто някой упорито се мъчи да те държи в умствени окови, като по този начин възпрепятства способностите, които явно има заложени в теб.
Сега към обясненията – това, че някой ти казва, че е Бал не означава, че реално правиш контакт с него. Не се доверявай лесно, проверявай нещата. След това си попитала „имам ли самскари?”. Ами щом имаш решетка в сърцето това означава, че имаш самскари, нали? Обаче някой в теб друго ти е обяснил, че си нямала връзка с „причинния свят” и времето (кала). И че също ти си решила да влезеш във времето…
Хубаво, но тези термини отразяват знанието на източните мислители, а то, както вече знаем, е ограничено до рамките на Брахман.
А сега към най-важното – на въпроса ти „коя съм, какво съм” ти е отговорено, че си била „чистото необусловено триединство на моята сила в едно ЛЮБОВ…”.
Е, коментарите май са излишни… Това признание ме изпраща директно в пласта Вишну от Крешака. Всъщност тези двамата (мъжа и жената) те управляват от там чрез информация, която на нас вече не ни върши работа.
Ако след края на тялото решиш да се върнеш в пласта на Любовта, от където са тези двамата… ами твоя си работа – казваш и го правиш. Ако обаче решиш да продължиш по Пътя, описан от мен и т.н. запрятай ръкавите и давай с чистенето на самскарите. Ако нямаш индивидуалност (като Атман) използвай тялото си и слей трите форми на съзнание в Едно и когато го направиш пак ще си пишем за Океана на Съзнание, за Бал и прочее.
Това от мен.
Поздрави.
Р.Ч.

izzida

Непрочетено мнение от izzida » 17 фев 2014, 10:41

Здравейте, усещането ми е, че достигналите Атман и Действителността не описват своите "преживявания", за да не повлияят на дълбоката "причинност"/не знам по-подходяща дума, а тази не е точна/, която води другите по ПЪТЯ, защото познавам много хора, които "търсят" водени от желанието да "оправят" живота си , здравето си, да "решат" проблемите си. А има и други, които просто искат да си обяснят нещата и спират до там. Атманите замълчават отговорно и осъзнато и "отговарят при конкретна нужда на питащия", образно казано.
БЛАГОДАРЯ ти, СЪМ, БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!

Отговори