ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Re: Атман и Свободата

Непрочетено мнение от time » 14 фев 2014, 16:18

izzida написа:Възможно ли е да съм Атман с име и да реша да дойда на Земята сега, за да "помогна" на друг да достигне Атман?
Всичко е възможно.

Действителността, за която говориш може да е навсякъде... Вишну да речем. Какво става тогава с Господ?

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 14 фев 2014, 17:01

Момент да подредим нещата… Хайде да тръгнем отначало, защото рискуваме да се объркаме чрез споделянето на различните опитности. :)
Като за начало нека уточним този въпрос, izzida: имаш ли самскари или не?
Според мен това, което те е дръпнало от медитацията обратно в тялото ти са т.нар. самскари. Но понеже в тях (благодарение на запаметена емоция) се образува активно съзнание, това означава, че този, който те е дръпнал, реално съществува в теб.
Спомни си, че в третата си книга съм описал точно това (става въпрос за съзнанието, което съществуваше в мен и което не ми позволяваше да стигна до големите неща). Спомняш ли си написаното? Когато не можах да се преборя със съзнанието в самскарната си решетка именно тогава се обърнах към Силата (Господ, Бал) за да унищожи това активно съзнание. И той го направи… ::hat::
Та обърнато към твоя случай това означава, че в теб е възможно да има такова съзнание, което да НЕ ти дава точната информация, свързана с висшата реалност. Разбираш ли?
Човек за да е наясно с висшата реалност първо трябва да е свободен… осъзнато свободен (от самскарите) и чак тогава трябва да търси пряк контакт с Господ и неговите светове. Иначе рискува съзнанията (Те) така да го омотат в разбирането му, че да се опомни след пет живота.
Р.Ч.

izzida
Регистриран: 12 фев 2014, 08:46

Непрочетено мнение от izzida » 14 фев 2014, 17:45

Здрасти, time Вишну е част от това, което напускам, но някак си част и от мен. Ще обясня как - Пласта на Вишну възприемам в пурпурно с октаедрична конструкция, милиарди въртящи се октаедри в това пространство. А аз напускайки Океана нямам цвят, но имам октаедри в структурата си.

Здравей, СЪМ - описах какво ми се случва, когато започна практиката за чистене на самскари, не виждам такива структури, описани от Вас. Това значи ли категорично, че нямам? Снощи в медитация бях в "онази Действителност", както я наричам засега и питах, питах питах....... Възприех следното "Беше преди време, извън времето, когато от светлината на твоето сътворение се роди ти, моя цялост и пожела да носиш име. И пожела да влезеш в Океана от мен дошла............../името ми/. И пожела да бъдеш в творението сама." Какво и от кого е това? Обръщах се към Бал.

sum

Непрочетено мнение от sum » 14 фев 2014, 18:07

Ако само се замислиш върху това, което снощи си възприела и записала мисля, че лесно ще се ориентираш от кого са тези думи.
От Господ не може да са… защото сътворението и еволюцията на съзнанията стават в Крешака, а не извън него. :idea: И още – думите „моя цялост”, насочени към теб, едва ли имат общо с Бал, защото Неговата цялост всъщност е Кибела. :idea: Бал не отделя от Себе си съзнания, за които можем да кажем, че били част от него. Няма такъв сюжет...
Някой се гъбарка с теб, izzida. Не се връзвай на подобни постановки.

Пробвай тази вечер и накарай Бал (а не Господ) в медитация да унищожи съзнанието, което съществува в самскарната ти решетка. Нека видим какво ще стане, искаш ли?
Р.Ч.

izzida

Непрочетено мнение от izzida » 14 фев 2014, 18:20

Да, искам, но нали не е подходящ момент за това сега? Все пак ще опитам. Не разбирам обаче, защо не възприемам нищо в самскарната си решетка? Моля те да ми кажеш, СЪМ, след изчистването на самскарите как се възприема това пространство? И защо аз възприемам нещата така, сякаш нямам самскари?

sum

Непрочетено мнение от sum » 14 фев 2014, 18:43

Не разбирам обаче, защо не възприемам нищо в самскарната си решетка?
Това е така, защото за да видиш самскарната си решетка трябва Умът и Самосъзнанието да бъдат Едно. Това става, когато потопиш Ума си в муладхара и кундалини те изведе до сахасрара, където е седалището на Самосъзнанието. Описал съм го този процес в третата книга... Само от позицията на това Едно можеш да видиш каква е формата и въобще всичко, свързано със самскарната решетка.
Другият момент на виждане се случва ако помолиш примерно Брахман да ти покаже какво е състояянието на решетката ти. При това положение не ти трябва да сливаш Ума и Самосъзнанието в Едно.
СЪМ, след изчистването на самскарите как се възприема това пространство?
Питаш за пространството извън Океана на Съзнание ли?
И защо аз възприемам нещата така, сякаш нямам самскари?
Просто е. Защото някой в теб НЕ иска ти да нямаш самскари, за да възприемаш реално нещата.
Р.Ч.

Light

Непрочетено мнение от Light » 14 фев 2014, 19:07

Привет, izzida! Още при първия пост ти се възхитих, че публикува в темата ТЕ. Явно, че най-новият номер им е да заблуждават хората, че са извън Океана от Съзнание и комуникират с Баал. Още няколко човека, които имат самскари, ми споделиха същото нещо. Явява им се някой, който ги извежда уж от Океана или нещо ги дърпа и уж излизат сами и говорят с някой, който им се представя за Баал и уж им помага. И даже е симпатичен и приятен на усещане.

Обаче! Някъде дори е писано това, че ако на Земята дойде Атман без карма, все пак ще вземе самскарите и решетката от родителите си и от цялото родословно дърво, дори и от родината, Земята и т.н. Моят случай беше точно такъв и много ясно се виждаше решетката около сърцето ми. Имах си три пласта, самскари и всичко както си му е редът. Друг е въпросът, че само с няколко медитации успях да изчистя всичко в рамките на 2-3 месеца. Но вече стана ясно защо.

Не можеш да бъдеш сигурна, че си изчистила самскарите, ако съзнателно не си изживяла това. Усещането от освобождаването след всеки пласт е неповторимо, както и сливането с Атмана накрая. Мисля, че всички тук ни е привлякъл именно този стремеж към Свобода, която ти пожелавам да изживееш.

Иначе те поздравявам, че си задаваш въпроси и споделяш това тук. Това е най-доброто, което можеш да направиш. Успех през сезона!

izzida

Непрочетено мнение от izzida » 14 фев 2014, 19:22

Здравей, Light, публикувах в темата ТЕ, защото не съм имала лични изживявания с ТЯХ и в общи линии това ми беше много интересно, зъдържах се дълго на нея и не прецених правилно мястото на поста си. А относно това, което имаш впредвид, ако те разбирам правилно, в мен има еквивалент на ТЕ, или аз съм от ТЕ? Не го чувствам така, изживяла съм това неописумо усещане, което описах и често ми се случва, като "се отнеса". Просто въпросите ми остават, ще пробвам тази вечер в медитация по съвета на СЪМ да се обърна към БАЛ и ще споделя.
Относно родовата карма, за която пишеш, аз съм странно присъствие в нашия род, неразбрана от никого, приемана като недоразумение в прагматичния ни свят. Но, странно търсена само, когато някой има проблем......, когато има нужда от ЛЮБОВ. Благодаря Ви дано се получи нещо при мен.

izzida

Непрочетено мнение от izzida » 14 фев 2014, 19:40

СЪМ, къде може да е този "някой" в мен - в самскарната решетка ли, или в Ума..........или? А относно въпроса ми - да, питам за възприятието на пространстовото извън Океана на Съзнание.

Light

Непрочетено мнение от Light » 14 фев 2014, 22:12

Имах предвид, че може някой да те заблуждава, че си извън Океана.
А иначе май повечето тук сме странни птици в рода си. То не значи, че не сме взели самскарите от родителите си.
А съзнанието в теб е възможно да е в самскарната решетка. Самите самскари понякога са активни съзнания (някои от тях).

Отговори