ТЕ

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Re: ТЕ

Непрочетено мнение от time » 07 яну 2014, 08:21

На снимка разликата между нормално съзнание и тези, които наричаме „те‘‘ е никаква. Всяко съзнание изглежда по този начин.
Ето още една..
Picture 044.JPG
Снимката не може да отчете кой ти е приятел и кой ти мисли злото...
Поздрави :D

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 08 яну 2014, 04:17

Аз не мога да разбира нищо, гадовете така ми промиват мозъчето.. :D , стигнах до заключение, че всяка моя мисъл е изкревена или манипулирана
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 08 яну 2014, 09:35

гадовете така ми промиват мозъчето.. :D , стигнах до заключение, че всяка моя мисъл е изкревена или манипулирана
И при мен всяка втора мисъл. *wacko*
На снимка разликата между нормално съзнание и тези, които наричаме „те‘‘ е никаква.
Как ги съпостави ?

ЧНГ на всички :sunny:

time

Непрочетено мнение от time » 08 яну 2014, 14:51

Здравей, alex!
Има няколко причини за горното твърдение:
- в повечето случаи съзнанията ги виждам като непрекъснато движещи се, светещи енергийни структури ( като фотоапарата, почти :D ). На този етап кой какъв е нямам никаква представа, не мога да ги разгранича, всичките са еднакви. Когато засека формата им вече е различно. Не че формата е гаранция за каквото и да било, могат да я сменят. Някои я ползват за обвивка, гледаш го светло, хубаво, а като му отрежеш главата отвътре излиза черно същество като червей с човешка форма... и така нататък, най различни... всякакви.
- ясно ти е, че фотоапарата не може избирателно да хване едни съзнания, а да пропусне други, защото какво е съзнанието – енергийно информационна структура, толкова.
- на снимката, която пуснах не са „те“.
Поздрави! :)

alex

Непрочетено мнение от alex » 08 яну 2014, 16:53

Някои я ползват за обвивка, гледаш го светло, хубаво, а като му отрежеш главата отвътре излиза черно същество като червей с човешка форма...
Това че излиза от тях, задължително ли ги прави това самото. Няколко души описаха подобно да излиза от сърцето им (на Бегликташ предимно), Румен намекна и при него че е било така. Други го описват като "парцал" който ги покрива. На няколко места ми е попадало в будистки или други текстове че човек трябва да превъзмогне или победи страстите като алчност и т.н. и наричат това "Черния човек" или "Човек на греха". Възможно ли е да става въпрос точно за това гърчещото се?
- на снимката, която пуснах не са „те“
А има ли атмани на снимката?
Поздрави и на теб ;)

time

Непрочетено мнение от time » 10 яну 2014, 15:46

alex написа: Възможно ли е да става въпрос точно за това гърчещото се?
Тук няма материално тяло... ( и никъде не казвам , че се "гърчи" :) )
alex написа:А има ли атмани на снимката?
Ако можеш, различи ги. :D

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 11 яну 2014, 12:13

ТСТ 11 012014 .doc
(19.7 MиБ) Свален 253 пъти
:IP

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 11 яну 2014, 12:18

Уфффф, май не стана по най-подходящия начин! Поне няма да товаря излишно сайта.
Ч.Б.

alex

Непрочетено мнение от alex » 11 яну 2014, 21:12

time написа:( и никъде не казвам , че се "гърчи" :) )
Ти не, но в другите случаи в които е споменавано имаше : )

На въпроса
time написа:Ако можеш, различи ги. :D
challenge accepted
В случая в който Румен показва линиите на съзнанието които си личат върху лицето му (намира се в началото на тази тема) описва как се разпознава :)
Ако зумирате само лицето ми, ще видите, че на него е запечатан момента на излизане на Атман от тялото!
Този кръг, който е около лицето ми, е основната вълна на Съзнанието /Атман/. Точно между очите ми има друг малък кръг от вълни, а над него се вижда друг по-голям. Двата кръга на челото ми са един над друг и образуват обърната осмица…
Трите кръга са трите форми на съзнания, които присъстват във всеки човек! За тях пиша в книгите си и във форума… Но, за първи път ги виждам на снимка!..
Честно да си кажа виждам само външния кръг на неговата снимка, но на снимката която ти си сложила се вижда доста ясно ...
Picture 044.JPG
Picture 044.JPG (5.75 KиБ) Видяна 2526 пъти
Picture 044-2.JPG
Picture 044-2.JPG (6.14 KиБ) Видяна 2530 пъти

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 12 яну 2014, 19:01

Ето въпросните два кръга на челото ми (обърнатата осмица) и главния кръг на съзнанието (ума):
Clipboard01.jpg

А ето какво съм изобразил за Брахман през 2003 година в първата си книга. Същите центрове:
12.jpg
12.jpg (52.08 KиБ) Видяна 2442 пъти

Да си припомним съзнанията (умове) как се хранят с елекромагнитни вълни:
http://www.youtube.com/watch?v=JuFBUS0kiSA
На записа ясно се виждат двата кръга... особено добре се виждат на 2,15 мин. от записа.

Разликата между изкуствените и естествените съзнания е в цвета. Нормалните съзнания-умове са с прозрачен, а когато активират силата в себе си приемат синьо-бял цвят. Изкуствените не излъчват синята гама в себе си. Тоест при тях се наблюдава всякакъв друг спектър на цветовата гама, но не и син.
Р.Ч.

Отговори