Атман и Свободата

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sunshine
Регистриран: 05 юни 2013, 18:44

Re: Атман и Свободата

Непрочетено мнение от sunshine » 14 май 2018, 21:37

Optimeon,би ли показал нагледно какво имаш предвид? Благодаря!
Кака :sunny:

Ваня Делева
Регистриран: 15 юни 2021, 21:21

Непрочетено мнение от Ваня Делева » 19 авг 2021, 06:13

Здравейте отново. Искам да питам за самскарите. По време на една от медитациите получих Атмана си. Беше изписан в триъгълник, който с върховете си изписване кръг /спирала, зависи от къде гледаш. При следващата получих името си като звук, като се повтаряше докато не го произнесох правилно. Явно не съм запомнила добре написаното име и когато го видях отново трябваше да го повторя с енергията си докато го запомня дори с тялото си. Та за самскарите. В някои от следващите медитациите си поставих за цел да видя решетката, за да знам какво ме чака като работа. На няколко пъти виждам на нейното място прекрасна роза с капки роса по нея и мисълта, че нямам такава. Това означава ли, че нямам душа или че не търся правилно. Последният път понеже настоявах отново, видях на мястото три концентрични един в друг кръга и вписан квадрат празен. Чета и подреждам за себе си нещата. Отскоро чета тук и ще трябва много време да наваксам годините писане и практика в Многолога, но ще съм благодарна на всяко мнение или насока. Извинете, ако въпросите ми ви се струват елементарни.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 20 авг 2021, 08:55

"По време на една от медитациите получих Атмана си"
- Съжалявам, но това няма как да стане.

"При следващата получих името си като звук, като се повтаряше докато не го произнесох правилно."
- Може би някой си прави майтап с теб. На този етап просто забрави за Атман и т.н., защото много лесно може да бъдеш заблудена.

"В някои от следващите медитациите си поставих за цел да видя решетката, за да знам какво ме чака като работа. На няколко пъти виждам на нейното място прекрасна роза с капки роса по нея и мисълта, че нямам такава."
- Пак някой се майтапи с теб. Представи си маса с две чинии на нея. Когато искаш да видиш чиниите ти просто ги виждаш, нали? Същото е със самскарната решетка. Ако я има, ще я видиш. Ако я няма, няма да я видиш. Не може на мястото на чиниите да видиш роза, чрез която да разбереш, че нямаш чинии. Абсурдно е.

"Отскоро чета тук и ще трябва много време да наваксам..."
- Да, това е така. Но това е нормално...
Р.Ч.

Ваня Делева
Регистриран: 15 юни 2021, 21:21

Непрочетено мнение от Ваня Делева » 20 авг 2021, 14:24

Благодаря. Важно е да знаеш, когато те заблуждават. Усъмних се с тази роза, като чета колко работа е необходима по изчистване на самскарите . Поне беше хубаво да мисля, че съм постигнала Атман или поне, че имам такъв. Е запретвам ръкави и продължавам с четенето, да се надявам и с разбирането. Всички сте работили и постигнали много, затова не се решавах да пиша. Следващият път ще е три пъти мисли, един път изпрати. Благодаря още веднъж за бързия отговор на Sum.

Отговори