Опитност извън океана на Съзнание

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Light

Re: Опитност извън океана на Съзнание

Непрочетено мнение от Light » 19 авг 2013, 23:13

riderman, четох поста ти три пъти вече. Излъчва такава жизнерадостна енргия и любов, че се връщам към него всеки път, когато имам имам нужда да се заредя и да си спомня и аз някои неща.

На мястото, което си описал, съм била и аз. Не знам дали е Царството Небесно, но е приказно! Там винаги се чувствам у дома си и се срещам с хора, с които съм живяла някога на Земята. Припомням си по-рано усвоени умения, които могат да са ми нужни в този живот...

Нека разкажа и аз от моята позиция, преживялката, която си описал:
Тогава се разбрахме с riderman и Viki да медитираме в един и същи час. Аз имах малко други задачки и не успях да вляза в медитация точно навреме. Закъснях с няколко минути и видях как Viki беше хванала за ръка riderman и се опитваше да го издърпа от Крешака. Аз го хванах за другата ръка и заедно заплувахме към повърхността на Океана. Тогава спрях за миг и погледнах лицето на riderman. Видях един големи, много познати очи и в мен нахлуха спомени от нашето време... заредиха се картини една след друга, включително и то бъдещето. После продължихме да излизаме. Казах му да намери триъгълните тунели и да мине през тях. Не знам дали е минал от там, но щом видях, че е вече на повърхността, го пуснах и се увлякох да си говоря с Бал. След малко усетих Viki до мен. Погледнах я и ми сочеше riderman, който плуваше на повърхността. После следват репликите, които riderman е описал...

Приятели, всичко е толкова истинско, че повече не може и да бъде. Пожелавам успех на всички и нека използват пълноценно дните до края на септември! :)

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 08 сеп 2013, 23:50

Здравейте, изобщо не зная дали поста ми е за темата, но реших да споделя. Нямам опит с извън Океана.. скоро се случи нещо, което не зная, как да определя. Чистих самскарите на втори пласт и след, като приключих бях в едно полусънено състояние. Започнах пак да виждам спиралите... Друг път ги виждам, като на плосък екран да се въртят просто, като на стрелбище, но сега ги видях да "пътуват нанякъде" в пространството. Попитах Брахман, какво СТАВА, защото определено ставаше нещо, усещах движение, вълни, вибрация... Той ми каза, че мога да ползвам спиралите, като коридори /за път/или поне така го разбрах. Този път тръгнах без да мисля и наистина влязох, усещането беше как ставам малка и безформена и докато бях някак по-голяма от спиралите до този момент, потапяйки се в тях те станаха огромни.. имаше цветове, сякаш бях в пружина от вълна. Всичко се движеше и изведнъж това неясно пространство за мен някак неживо свърши и се озовах някъде на кристално чисто място. Там е някак по-живо от тук. Не знам има ли "въздух", няма ли. Аз самата не знаех какво съм и нямах форма. Бях огромна и над всичко, а това всичко отдолу бе вода, толкова много вода... жива вода...кристално чисто. Сякаш реалност без материя. Света тук в нашата "реалност" е като анимация в сравнение с това... усетих същото й когато видях Атмана си. Гледката, която възприех ми се губеше и появяваше, възприемах я като на пресекулки, не можех да осъзная в пълнота, какво "става". Не помня как приключи , заспала ли съм...!? Как мислите, възможно ли е да съм излязла извън Океана?
Danika GH :girl_witch:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 09 сеп 2013, 10:40

Много интересно. :D
Р.Ч.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 09 сеп 2013, 13:27

Много хубаво описание, FireFlyingWings!