Книгата Нави

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Книгата Нави

Непрочетено мнение от men » 12 яну 2011, 10:28

Книгата Нави е публикувана в изданието „Тракийски хроники” (Фондация „Градът” София,2010).
В изданието не е упоменато кой е авторът на превода, нито къде се съхранява оригиналният латински текст. Поради тази причина не може да се уточни достоверността и, но определено информацията за Орфей и Одриското царство в Книгата Нави е много интересна.
Нави.pdf
(10.71 MиБ) Свален 552 пъти

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Книгата Нави

Непрочетено мнение от alex » 15 юли 2011, 18:25

Наистина е интересна :)

Незнам дали някаде е нищена по форума но има много какво да се нищи по нея.

Като например това че е описано къде точно да търсим скритите плочи и свитъци които пазат знанието от първия Орфей насам ... Би било интересно СЪМ да провери чрез медитация там :)

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Re: Книгата Нави

Непрочетено мнение от Честит Българин » 19 юли 2011, 11:31

Здравейте,

Преди време пак някой беше качил "Нави". Тогава я четох, сега пак. Впечатленията са много силни. Дори, навръзвайки управляващите царе и жреци може да се обясни и защо по едно и също време, в определени периоди и за една и съща територия има повече от един владетел и съответно монетосечене със застъпване! Но за мен е интересно повествованието на моментите с разговорите на жреците владетели с Господа! Директно! И изразните средства към Тракийския Господ - и Отец, и Майка, и Брат... Така описа Sum разговорите в Голямата Арсеналка между практикуващия и Господ в по-предни времеви периоди вероятно. Директно с Господ!
Заслужава си да се прочете и ако правдиво е предадено всичко, събирано от различни източници, в което за сега нямам основания да се съмнявам, тези данни допълват историята ни много назад във времето и става все по-интересно!....
Много силно ме впечатли и споменаването на народи по Балканите и от преди потопно време!
Има над какво да се работи!

Успех!

Честит Българин

Отговори