Радиестезия, "сродни души" и партньорска съвместимост

Текстове и коментари.
Сен Жермен
Регистриран: 21 окт 2010, 20:08

Радиестезия, "сродни души" и партньорска съвместимост

Непрочетено мнение от Сен Жермен » 21 окт 2010, 21:29

Успехът на една връзка зависи от физиологичната, духовната, културно-социалната и семейната съвместимост на партньорите. В самото начало влюбените са „слепи” за недостатъците на своя партньор. Под влияние на страстта,те не се замислят за това, дали са подходящи един за друг и забравят, че една от важните цели на връзките в живота ни е и нашето духовно развитие.

Желанието и страстта са чувства и състояния, при които искаме да привлечем другия към себе си, а при истинската любов нашите емоции и действия са насочени към другия, при което не мислим какво ще получим в замяна. Такава любов е на ниво „действено отдаване”, а нейният принцип е застъпен най-вече при връзките между така наречените „сродни души”.

„Сродни души” могат да бъдат брачни партньори, бизнес партньори, приятели, роднини, съратници и дори цели групи от хора. Връзките между такива души са кармически и помагат на индивида в духовното му развитие и постигането на духовната му завършеност, но най-вече правят живота пълноценен. В безкрайния цикъл от връзки, действия, енергии и преживявания в различните ни прераждания, душите ни имат свой план за личностното ни израстване и развитие, който може да бъде осъществен само между хора, които имат кармични връзки помежду си.

Съдбата прави всичко възможно да ни срещне помежду ни, и когато това стане, нейната роля приключва и ние сме оставени на самосебе си. Всичко, което произлиза от взаимоотношенията ни в предишните ни съществувания е желателно да бъде разрешено в този живот или в краен случай в най-близкия следващ. Най-хубавото е, че самите ние в настоящия си живот не сме запознати с отношенията, които сме имали преди, което ни помага да достигаме до абсолютно нови виждания, дължащи се на начина, по който се възприемаме сега, и съответно да проявяваме правото си на свободен избор и свободна воля в живота.

Според спящия пророк Едгар Кейси, главната цел на сродните души в брака, доживотната връзка с друг човек между партньори, приятели или роднини, е двамата да израстнат, да се развиват и да си помагат в духовната трансформация. Бракът, различните съюзи или връзки, изискват единство в целите и ако то липсва, не ще има хармония.

За всеки човек има множество от сродни души /на цялата Планета най-малко двадесет и пет, дори в някои случаи и над тридесет/, с които бихме могли да осъществим успешни брачни отношения и дълготрайни връзки или партньорства в настоящия си живот. Всеки наш избор води до много и разнообразни възможности и преживявания, при които някои са определено по-добри от други.

........................................................................................................

В повечето случаи хората избързват и сключват граждански брак, създават деца, влизат в бизнес-партньорства или създават връзки от различно естество, без да са обмислили трезво преценката си за своя партньор. Подходящ ли е той всъщност за тях?

Разбира се, и на този въпрос бихте могли да получите отговор с помощта на менталната радиестезия, посредством въпрос-отговор, както и да уточните степента на съвместимост чрез скалата в проценти.

Аз обаче бих желала да сте малко по-предпазливи към замервания от подобен род. Добре е да нямате стопроцентово доверие на махалото. Известно е, че и най-добрите радиестезици понякога грешат. Това са много сериозни въпроси, засягащи изключително важни сфери от живота на хората, поради което се изисква да бъдете много внимателни.

Задължително е да задавате контролни въпроси в края на всяко замерване, като например: „Това ли е най-точната оценка?”, или „Правилен ли е резултатът от моето изследване?”, „Възможно ли е да получа друг по-добър резултат?” и т. н. Ако се наложи, проверявайте всеки един резултат по обратния метод, като задавате противоположните въпроси.

Тези от вас, които искат да разберат дали връзката, която ги интересува е само кармичен дълг или е целенасочен настоящ съюз между две сродни души, могат да задават въпроси от рода на: „Тази връзка прави ли ме по-добър човек?”, „ Настоящата ми връзка стимулира ли ме да проявявам най-доброто от себе си?”, „ ... насърчава ли ме да стана по-уравесен/а/ и всеотдаен/йна/?”, „Кара ли ме да полагам усилия и да се боря, като ми предлага предизвикателства?”, ”Имам ли кармична връзка с Х.?”. И не забравяйте, че връзката между сродни души почива преди всичко на умствено-духовно сътрудничество и другарство и взаимен духовен подтик, обединяващи двойката в служба един на друг, на Висшия разум на Вселената – Бог, на общи цели и духовни идеали, и не на последно място - на едно здравословно физическо привличане и любов.

Откъс от книгата: Махалото - практическо ръководство /методът за откриване на сродни души е разработен в книгата/

Материалите са ползвани от: http://www.hiromantia-ezoterika.com
Прикачени файлове
души.jpg
души.jpg (37.98 KиБ) Видяна 3472 пъти

Отговори