Техническа радиестезия - оргонни антени и активатори

Текстове и коментари.
alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Техническа радиестезия - оргонни антени и активатори

Непрочетено мнение от alex » 04 мар 2013, 17:40

Причината мисля че е гравитацията :roll:

Може да проследиш оста от различни ъгли, по принцип права от където и да я погледнеш си е права ;) :)

Обаче "уреда" е доста тежък, получава се статическа схема /по инженерному/ "непрекъсната греда" с два конзолни края.
От многото време усилията карат метала да се деформира и се вижда че в средата се е слегнал. Мисля че това е причината за затихването ...

Ето и една схемка:
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (3.69 KиБ) Видяна 2481 пъти
По снимка с метода "материален свидетел" само със снимка ли може да се пътува?
Може ли да се направи триизмерен виртуален модел и да се тества с него?

Поздрави :)

daos
Регистриран: 03 фев 2013, 15:29

Непрочетено мнение от daos » 05 мар 2013, 08:26

Брей, в този форум ще ми е интересно :D Явно не схванах защо е идеята да премеря пак ваджрата, но вече ще имам едно на ум какви люде се подвизават тук ::up::
Малко да доуточним:
- Тази ваджра според мен не е правена през 17 век а преди около 7 века. И не от управника строител, а от ползватели с подходящия за уреда размер ;) от Агарта /вътре в кухата земя/. Тези писаници са от некомпетентен човек, просто за обяснение - подобно на това как египтяните с рампи са строили пирамидите през времето на еди кой си фараон /при положение, че основните пирамиди всъщност са доста по-стари/. Тия управници в Тибет са били повече строители на ступи, отколкото технолози - трябват специфичен акъл и знания за това. Монасите пък знаят от "виждане", но не могат.
- Естествено, че конкретната ваджра не е работоспособна - извадени са активните части от сферата в средата. Нещата стоят както с оръдията без затвори в музеите.
- Не е се е слегнала от стоенето на пиедестала - здрава си е. Все пак е бая отливка, досега не съм виждал дуло на оръдие на няколко века да е увиснало надолу. Конструкцията е доста масивна и има скелетен характер - инженерите знаят колко здраво става такова нещо, където има съчетание на натиск и опън заедно.
- Няма спор, че когато се вдигне във въздуха се върти, свети и реже чрез мислен контрол. Господ да ни пази да не тръгне срещу нас такова нещо! Относно роговете - имах предвид, че се въртят ръчно по оста си надлъжно /всеки за себе си/ като се фиксират в две позиции - затворена както е на снимката и отворена, когато краищата им стърчат навън и правят широко по-слабо поле.
- във връзка с последното, струва ми се, че има нещо като ключалки в основата на роговете, които са на ос и позволяват застопоряването на рога в двете работни позиции. Това е една от функциите на завитите "орнаменти".
- да, медните сплави от всякакъв вид са в основата на устройства ползващи жизнената енергия - така че бронз, месинг и прочее са много на място. Мед с галванично покритие от сребро или злато образуват диамагнитна двойка по терминологията на Шаубергер, т.е. имаме излъчване на "хладен енергиен поток" в околното пространство. Виктор навремето е правил центростремителните завихрители за вода и въздух от мед + сребро, крайните вложки при соплата на вихровите тръби - от мед, покрита със злато.
- в момента ваджрата има остатъчен позитивен заряд в средата 3/10, а преди беше 2/10. Точково при остриетата в краищата - лек негативен. Така че, Филипе - явно наистина нещо си направил дистанционно, вероятно монасите сега са в шаш и паника кой им пипа оръдието без разрешение :D Но затвора му си го пазят много скрит от такива като нас
- може би ми се е размила малко информацията, защото съм смесил данни за конкретното устройство с тези които изтеглих от Акаша за принципните положения. За в бъдеще ще гледам да ги разграничавам по-добре :)

Поздрави на всички!

alex

Непрочетено мнение от alex » 05 мар 2013, 10:02

daos написа:инженерите знаят колко здраво става такова нещо, където има съчетание на натиск и опън заедно.
Ами то защото усилията се неутрализират и де факто няма усилия от рода на опън/натиск.
---
Те също знаят че където има стесняване на гредата, както се вижда от двете страни на сферата се получават неколкократно по големи усилия ... опън отдолу натиск отгоре (в случая) и да спомена че опън без натиск при огъване няма...
- Не е се е слегнала от стоенето на пиедестала - здрава си е. Все пак е бая отливка, досега не съм виждал дуло на оръдие на няколко века да е увиснало надолу.
В дулата са влагани материали от чугунен тип (високовъглеродна стомана) които имат висока крехкост за сметка на пластичност, ако ще се деформират ще е от поряддъка на милиметър... Чугуна се чупи не се пластифицира.

Но елементите които спомена Сребро Злато Платина, те са много деформируеми, даже златото се разтяга в нишки от микрони, нали се използува за направа на чипове.

Както спомена Филип месинг (сплав от мед и цинк) Медта също е силно деформируема, дори се обработва чрез валцуване, обаче е прибавен цинк който променя свойствата към твърдост, както въглерода прибавен към желязо(стомана/чугун)...

Така че ако държиш на елементите които си посочил не само ще се деформира от времето но има случаи на пластинки които от тежестта (дори сравнително не голяма тежест и не голям период от време) са се слели една с друга ...

Но не виждам смисъл да те убеждавам като сам може да теглиш една линийка в Paint и ще видиш сам че има деформация :)
---

Мисля че трябва да подходим с по-голяма точност в разсъжденията. Да се вникне в свойствата които се използват, да се разберат ефектите.

Предлагам да отворим тема за татвите за да схванем същнстта на движението на силата на различните нива и как те си взаимодействат. Само така ще разберем що за чудо е екранирането на гравитацията, какво всъщност е любовта, защо продукт от "обработката" на енергията от слънцето е причинена от "вибрацията на сцеплението" е ки ци од и каква е връзката им с любовта ::thinking::

daos

Непрочетено мнение от daos » 05 мар 2013, 10:50

Явно малко недоразумение се получи - абсолютно си прав относно металите, но аз нямах предвид че цялото нещо е от злато, сребро и платина. От сравнително чист такъв метал са само вътрешните важни части които липсват в момента /вероятно три диска на централна ос/, а в сплавта от която е направена ваджрата има само присъствие на тези меки метали, не много като количество. Частите се леят както се лее бронзова камбана, като физическите и характеристики са подобни.
Моите уважения към всички инженери тук. Относно напреженията - опитах се да поясня това което ми беше в ума и отговаря на понятието "тенсегрити" или интегриране на напрежения в една структура /познато и като физически практики на Кастанеда/, но явно не се е получило много. Проблем на комуникацията и понятията, не на разбирането.
Така че - чест и почитания за знанията, Алекс.
Относно гравитацията, ВСГ знае практически нещата - който може, нека го пита. Но да знаете, че е леко дърпнат като характер ;)

alex

Непрочетено мнение от alex » 05 мар 2013, 11:14

Чак пък чест и почитания знанията ми не заслужават :) всички знаем за кой може да се каже това ;)

Всъщност преди време попаднах съвсем слуайно на този изобретател:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1% ... 1%8A%D1%80
Който е измислил думата тенсегрити, от там стигнах и до Карлос Кастанеда.

Вероятно много от форума не знаят (включително и аз) какво всъщност представлява това.
Ще споделиш ли какво имаш предвид?

Единственото което знам е че Карлос Кастанеда дава това име на танците които изпълняват...
-=-
От сравнително чист такъв метал са само вътрешните важни части които липсват в момента /вероятно три диска на централна ос/
Тук е хубаво да се спомене ефекта на магнитното огледало, при въртене на алуминиев диск се получава магнитно огледало. Преди време имах идеи да направя система за акумулиране чрез 2 успоредни алуминиеви диска със закрепени към тях магнити. Така и не го пробвах ...

Някакъв подобен ефект ли имаш на ум ?

Philip
Регистриран: 30 сеп 2011, 15:47
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 05 мар 2013, 12:53

Сърцевина - живак!? На мен ми идва тамън. : )
Човек е това, което си позволи да бъде : )

alex

Непрочетено мнение от alex » 05 мар 2013, 13:14

Това може да обясни леко сплеснатата форма.
Както обясни daos по-рано в темата относно каната. Кондензирания живак на тавана се стича на струйки.

В случая най-голям наклон в тази форма (сплесната сфера) имат страните от към роговите неща оО
Следователно там ще течът струйките живак.

Би ли обяснил тогава какво се получава daos?

Вероятно и за това е издигнато за да може да се пали огън отдолу ::up::

alex

Непрочетено мнение от alex » 06 мар 2013, 10:45

Дали това не изобразява кухинна структура която се пълни със енергия оО
Maler_der_Grabkammer_der_Nefertari_002.jpg

Из нета намерих това:
chebanov_07.gif

daos

Непрочетено мнение от daos » 07 мар 2013, 08:54

Здравейте,
относно тенсегрити - имам книгата Магическите пасове, както и всичко от Кастанеда - първите отделни издания. Тенсегрити като архитектурен термин е от Бъкминстър Фулър и се използва в смисъл на огънато-напрегнати конструкции /скелети/ със изключителна вътрешна здравина, защото всеки елемент има подкрепа от останалите. В смисъла на Кастанеда е по-сложно - там чрез определени движения /подобни на тай-чи и едновременно на изометрични упражнения, разбирането става само с практика/ се укрепва сияйното яйце, като му се придава вътрешна здравина подобна на тази в архитектурата. Всички сияйни нишки, образуващи яйцето се засилват и същевременно се освобождава обикновено блокиралата в едно положение фокусна събирателна точка на осъзнаването. В резултат тя започва да се движи контролирано и да формира различни конкретни реалности за дадения практикуващ, а укрепналото енергийно яйце го предпазва от нахлуването на други същности /включително смъртта, представена при "виждането" като огнени кълба, разрушаващи структурата му/. Крайният резултат е възможност за пренасяне в другите реалности заедно с тялото, телепортация и т.н. сидхи /свръхвъзможности/. Надявам се, придобихте впечатление :)
Относно ваджрата - според мен няма живак там, огън пък въобще. Малките ваджри се носят в ръка, а има и монтирани към пръстен! Има арабски приказки в които султанът само като махнел с ръка - и главата на врага му падала :shock: Т.е. явно е имал такъв пръстен, който пуска в работен режим режещ /дезинтегриращ/ лъч. Няма огън.
Египетската картинка е много интересна. Вчера говорих с един приятел който ми рисува във въздуха точно такива символи каквито има на "масата" - част от които носи и дамата, като каза, че "видял" как чрез тях можело да се извлича енергия директно от пространството. Не точно символи, по-скоро фигури от материал, приличащи на такива. Но как точно става, не разбрал - та да съм го изследвал. Енергията нямала плюс и минус, а само един полюс и всичко било много елементарно. Това с двата полюса била основната заблуда, която ни държала към стандартното електричество - и е прав! Може да погледнете този материал за Даниел Померльо - канадски аутист, който с елементарни бобини от тел извлича количества "хладно електричество" от пространството и захранва ел. мотори до 5 киловата ::tan::
А същността била, че трябва да усетим енергията със сърцето, а не с ума си - многото мислене пречело, ползвало се интуитивно знание.
http://peswiki.com/index.php/Directory: ... ergy_Coils
http://www.rexresearch.com/pomerleau/pomerleau.htm
Относно монетите на снимките - устройствата там са във вариант подобен на тризъбеца на Посейдон или Зевс Гръмовержеца - все личности, които са владеели "мълниите". Леко поевропейчен вариант на ваджрата. Отворените настрани рогове пък говорят че тук се е ползвала предимно за формиране на широко поле и в ошеметяващ вариант :) , а не в унищожаващия, когато са събрани навътре и формират тесен лъч.
Поздрави

ПП
Относно магнитното огледало, вероятно имаш предвид полетата при токовете на Фуко, предизвикани от взаимодействието на магнити с медни или алуминиеви повърхности при движение. Има нагреватели с КПД 1000% от Робърт Адамс и др., направени по такъв начин - но с добавка на преобразуващ материал /от рода на бисмут или др. - не е ясно/. Работя по проект за такава печка в три варианта - духалка, радиатор и котел за парно, но засега съм до средата. Дай боже за другата зима да стане :)

Отговори