Техническа радиестезия - оргонни антени и активатори

Текстове и коментари.
daos
Регистриран: 03 фев 2013, 15:29

Re: Техническа радиестезия - оргонни антени и активатори

Непрочетено мнение от daos » 09 фев 2013, 12:00

Здравейте отново!

Свободния Дух - извинявам се, че съм пропуснал да отговоря на всичко в бързината. Да, въпросният заряд е характеристика на жизнената енергия. Това е показател за степента на насищане с оргонна енергия на даден предмет или област в пространството. Некщо като единица за мощност в електротехниката. Отделно има скали за напрежение и сила на тока, които се ползват в оргонни схеми. Доколкото знам, в Русия затворена група от форума Матрикс заедно с админа им Dragons Lord работят практически по сигнални и силови оргонни схеми със всички ефекти от приложението им в живота ;) В България сме трима-четирима - тия дето ни гонят от стандартните форуми веднага след като се изпуснем и кажем термини като "жизнена енергия" или "оргон" :)
Относно особеностите на материята, непозволяващи да се достигне високо ниво на заряд - има една древна поговорка, която се приписва на Бодхидхарма. Тя гласи: "Една тухла, колкото и да я полираш, няма да стане огледало - просто ти трябва бронз." Това е бил съвет към култивиращите чи монаси в Шаолин, които наблягали в началото на физическите техники. Т.е. материята трябва да претърпи тотална промяна, за да стане възможно задържането на достатъчно количество енергия в нея. Това се наблюдава при преминаването към т.н. чисто тяло, което не хвърля сянка - култивационна практика в Индия и при даосите в Китай. Аз лично не съм срещал такъв човек - поне не на живо. Темата е дълга, дано вече съм отговорил на въпросите ти.

sum
Абсолютно съм съгласен. Затова не ги ползвам след оня експеримент, дето щяхме да се удавим от потопа :) Има нещо грубо и неправилно матрицирано - като се има предвид че е правено чисто механично, със преобразуване на електромагнитното излъчване /точно преди да удари светкавица/ в звук. Един вид мечешка милувка :) Човекът не е наясно с тънките енергии - това е сигурно. Затова досега карах на пасивен режим с малък обхват и действахме по физическото разпространение на хармонизатора, за да обхванем повече територия от страната. Вече има почти във всеки град и някои колеги са направили по десетина и повече за роднини и приятели - особено като видят ползата на практика.

Philip
И ти си прав - заземяването е важно, особено при оргонитите. Тук има обаче една минимална по обем минусова област в центъра под хармонизатора, което тегли отдолу енергията на тороидалното поле. Като се сложи на земя не е ясно какво ще стане - интересното е че не е пробвано... Аз живея в апартамент и моят, когато не е активиран, е на балкона. Ще видя на село като сложа хармонизатор в един хамбар на земята какво ще стане ::up::
Я кажи за фазите при клетка на Джо - наблюдавал си пулсации, концентрични области и пяна в езерцето ли? Много интересно... Захранва ли с нещо оргонита - т.е. активиран ли е и какво включва сместа - медни или алуминиеви метални компоненти? Двуостър или пирамидален кристал в средата, каква смолата? Правил съм доста оргонити, зарядът им е сравнително слаб - обаче действат постоянно и да - ако се зарови долната 1/3 в земята са с доста по-голяма зона на действие. Там има интересна поляризация :)

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 09 фев 2013, 12:43

daos написа:Темата е дълга, дано вече съм отговорил на въпросите ти.
Благодаря ти, daos, за допълнителните разяснения по темата. Аз всъщност имах предвид този въпрос:
Свободния Дух написа:След активацията хармонизатора запазва ли активното си състояние за неопределено дълго време (самоподдържане) или е необходимо постоянно информационно-енергийно захранване за поддържането му?
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 09 фев 2013, 13:30

Доколкото разбрах хармонизатора веднъж направен става нещо като „воденица“. :) Тоест енергията „влиза“ отдолу и минава нагоре през бубината и след като излезе /вече отгоре/ започва да се разгръща като поле около него. При този случай няма „информационно-енергийно захранване за поддържането му“, защото веднъж направен той черпи енергия от магнитното поле на Земята. Поне така разбрах от прочетеното… ако не съм разбрал правилно нека daos ме поправи.
Р.Ч.

daos

Непрочетено мнение от daos » 09 фев 2013, 14:06

Свободния Дух
Спреш ли активацията, нещата се връщат в пасивен режим и с малък радиус.

sum
Да, така е - като воденица е :)

Поздрави!

Philip
Регистриран: 30 сеп 2011, 15:47
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 09 фев 2013, 17:17

daos написа:Много интересно... Захранва ли с нещо оргонита - т.е. активиран ли е и какво включва сместа - медни или алуминиеви метални компоненти? Двуостър или пирамидален кристал в средата, каква смолата?
Не е активиран по никакъв начин. Има малка подробност, че доста съм поработил по пространството в двора и къщата, така че принципно енергията е на по-високо ниво. Идеята ми да пусна един в езерото беше по простата причина, че някъде срещнах написано, че чисти водата (това беше едната проба, но се оказа че не повлия никак на прозрачността и). Иначе имах очакване, че ще се получи насищане на водата с од, оргон или който както си я е нярекъл тази енергия ( за мене името не е важно, а тя). Идеята за насищането на водата ми се избистри, когато пуснах под студена вода едно от "оргонитчетата", за да го измия и в този момент излъчването и силата на енергията от него се увеличи многократно. На втория ден след пускането му в езерото се появи "пяната". Учуди ме, защото не очаквах въобще такава реакция. Пулсации и концентрични окръжности просто няма как да има в него или поне аз няма как да ги забележа. В крайна сметка обема е около 7 кубика, дълбоко е до 1,5 м и не е с правилна форма. Реално за два дни след това достигна и третия етап.
Оргонитите, които правя не са общоприетите : ) В моите има: мед, дурал ( а не алуминий!),стъкло, парчета аметист и епоксидна смола (органична). Използвам еповит - на фирма от Троян. Правя ги с тези материали, като реално са на два основни пласта-1мед,дурал;1.1 аметисти;1.2 мед, дурал;2аметисти;2.1 парченца стъкло. Обяснението как си взаимодействат едно с друго и защо са в този ред е доста обемисто. За изработка обаче е достатъчно да се ползва тази формула. Като размер цялото това е колкото половин яйце. : )
Ще напиша и за заземяването, за което говоря. Не става въпрос само за слагане на земята, daos : ) !, но ще го направя в другата тема за свойствата на енергията, защото това е основно свойство и е по-добре това обяснение да бъде на едно място с останалите свойства, които ще опиша.
Човек е това, което си позволи да бъде : )

Philip
Регистриран: 30 сеп 2011, 15:47
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 11 фев 2013, 06:54

Хахахаха :uaaaha:
Голямо шоу бях с този възел.
Десет минути поне минаха, докато се светна, че трябва да го завъртя и оформя във въздуха, а не върху лепенката. То не бяха подпъхвания едно под друго, то не беше чудо докато загрях. И тогава първо го завъртях в обратната посока де. Добре, че в линковете, които си дал добре е обсъждано и има снимки. А и в оригинала си е добре нарисуван де.
Иначе стана симпатяга възелчето. Приятно е полето му - чисто и положително за човек.
Да кажа и аз ако някой тръгне да го прави.
От 45 см прави жички се получи възелче с размер по дългата част 63 мм - 6,3см. Навиването на жичките около себе си - единия им край е захванат в менгеменце, а другия край се върти на дясно. Оформя се първо елипсовидна спирала (във въздуха : ) ), след което се хваща в двата края и едната част се завърта на 180 градуса, за да се получи осмица (в правилната посока : ) ), сега вече се залепва на лепенката и се дооформя, като се завъртат свободните краища в нужната посока.
Да видим тази седмица ще успея ли да си направя чрез електролиза медни сфери за хармонизатора. Лично аз смятам, че те са основен елемент. Тези от снмките, които са с най-добри сфери, излъчват най-силно, а и принципно медната сфера е прекрасен приемник и излъчвател на този тип енергия. И Тесла ги е ползвал най-активно, когато е било нужно да се излъчи или получи енергия, като си има даже и зависимости от размерите - приемник - предавател. Говоря най-вече за кулата му и неговите обяснения за примниците на излъчената от нея енергия.
Още нещо. Като видях снимките на хармонизаторите, в главата ми излиза снимка на археологическа находка, която представляваше нещо подобно. От тогава се напъвам : ) да си спомня на какво и от къде е тази снимка, за да я намеря, но не успявам. Ако някой се сети да я е виждал, нека даде линк, моля!
Приятен ден! :sunny:
Човек е това, което си позволи да бъде : )

daos

Непрочетено мнение от daos » 11 фев 2013, 09:34

"Близкая работа /деланье/" - мисля, че така Мировинг е наричал такъв труд :) Т.е. трябва да се поблъскаш със собствените си ръце, за да ти стане ясно и да извлечеш максимална полза. В текста си Наумкин твърди, че всичко трябва да се прави на ръка, без закрепване на свободния край и механични помощни устройства. Дълго се питах защо, при положение че и иначе работят /възлите и шнуровете/. Накрая излезе, че не е заради качеството на изделието - ако не се прилага електрическа бормашина за навиване на шнура, а маткап - всичко е ОК /негативното излъчване от ел.поле се запечатва в намотката, затова е маткапът- ръчна дрелка/. Заради човека изготовител е - в течение на времето работата с енергията го прави "виждащ". А ако си вижда добре полето от по-рано, няма проблем да си навива шнуровете с маткап :D
Ако държим да се вманиачим по качеството, има и друга особеност - при навиване на ръка се държи шнура с две ръце и се затваря веригата+ и - в кръг през ръцете и тялото. Дясна отдаваща ръка, шнур, лява приемаща ръка, тяло. И същевременно запечатване на част от тока в структурата на шнура със седем нишки. При навиване с маткап дясната ръка върти ръчката и допира метала и, а лявата държи дървената частично изолираща енергията дръжка. Основата на маткапа е опряна на долния дан тиен, където + полето е най-концентрирано. Шнурът е в патронника на маткапа, другият край в менгеме на примерно 1,8 м от него. За менгемето е вързан друг гол проводник, а края му се държи с лявата ръка. Така имаме пак затворена верига през тялото и спазваме условията стриктно ;) Може и без тези усложнения, но с тях става малко по-силен шнурът.

Възелът се прави най-лесно във въздуха - като му свикнеш, става детска игра. Направил съм стотици. Като се навият осмиците се лепи на парченце текстилно тиксо, а краищата се завиват под него /отдолу/. Лепят се и те при съединението с тиксото и се омотава цялата работа с един -два слоя. Готово. Ако искате да усилите излъчването двойно, подлагате лъскава алуминиева параболична пластинка под възела /може и няколко такива ако е голям, за да не слагате голям отражател/. Стандартната излъчвателна кутийка за зареждане на вода и премахване на болка /които съм раздал със десетки на приятели/ съдържа основно три възела с четири напречни отражателни елемента + малко медно-сребърно фолио на излъчващата страна. Размери - 60/40/12 мм. Просто и ефикасно, работи чрез полево индуциране на оргона в течности, храна, тяло и т.н. За чаша 200 мл. е достатъчно да престои 10 мин. за да се зареди добре, а след половин час вкусът на минералната става като на изворна вода. Тука по кафетата първо ни гледаха странно, но вече не се чудят - само питат какво прави новото устройство, като видят нещо различно :D Защото вече са 5-6 вида
Поздрави

ПП
Не се водете от видеата в ютуб - почти всички неща там са неправилно разбрани, например седморния шнур - а човекът си го е написал едно към едно, стига да четеш.

sum

Непрочетено мнение от sum » 11 фев 2013, 11:26

Имам идея… Philip ме провокира да си разгледам снимките и забелязах една странна фигура върху мозайка, която снимах в музея „Кабиле“.
Picture 001.jpg
Предлагам да експериментирате с тази фигура за хармонизатор.
Както виждаме външната линия не е сфера, а осмоъгълник. Тоест заместете кръговете с тази форма. И другото – в центъра бобината я направете като тази на следващата снимка:
Picture 024.jpg

Мозайката е открита в тракийски храм. По-точно в столицата на одрисите Кабиле. Както знаем в храм няма случаен елемент... Така че може да създадете БГ-хармонизатор, който може пък да се окаже по-успешен от досегашния.
Според мен резултатът ще е впечатляващ... Защото в центъра на хармонизатора ще имаме езически кръст /равнораменен кръст/, който винаги е бил соларен символ. Той път от своя страна ще е в осмоъгълник...
Така че за мен тази форма на хармонизатора е доста обещаваща...
/фигурата от първата снимка е осмоъгълник, но аз препоръчвам шестоъгълник, защото това е формата на Косм. Разум, познат под името Брахман. Всъщност, може да експериментирате и с двете форми/
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 11 фев 2013, 12:47

Колкото повече мисля по въпроса, толкова повече виждам предимствата от смяната на формата на хармонизатора.
Първо – няма да ползваме египетската мярката кубит, защото тези фараонски и човешки лакти, играещи ролята на мерни единици /0,52 см. и 0,48 см./ не ми вдъхват доверие, поради простата причина, че става въпрос за активирането на друг вид енергия, която трябва да е в резонанс с цялата природа. В такъв случай коя е мерната единица, която би могла да ни свърши работа?
Това е мерната единица, свързана с елемента водород /Н/. Защо да я ползваме?
Защото този елемент е най-разпространен във Вселената и се разпростира като радиовълни, като дължината на радиовълната на Н е реално измервана със съвременни уреди. В материалния веществен свят дължината на вълната на водорода е около 21.6 см.. Знаете, че нашето биополе е изградено от пет основни пласта, които дължини отговарят на дължината на елемента Н. Тоест дължината на нашата аура е с размери 5х21,6 = 108см. Много съм писал за това... затова няма да задълбавам.

А това означава, че големината на хармонизатора трябва да отговаря кратно на 21,6 см. - /21,6; 43,2; 64,8… 108 см/
Clipboard01.jpg
Много интересно… отивам за тел :)
Р.Ч.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 11 фев 2013, 17:12

Обърнете внимание на втората снимка двете са с различен цвят, в дипленицата около фигурата се преплитат същите цветове.
Може би подсказва че в едната тече положително поле в другата отрицателно оО
Или нещо подобно.

И на първата снимка, двете неща отляво и отдясно на "намотката" вътре в осмоъгълника.

Лично на мен ми приличат на полета.

Според мен ако работи като оргонните кутийки, тоест преработва положителното в отрицателно и обратно. На първата снимка е показана положителна намотка при която се образува отрицателно поле. На втората фигура има на мястото на полето има намотка и то с друг цвят, вероятно това е отрицателна намотка и щом седи на мястото на полето образувано от първата намотка, логично да се предположи че се захранва от нея /отделно от пространството/. Тя пък от своя страна създава положително поле в първата намотка.
(дали е отрицателна/положителна не знам от какво зависи, може би от положението и спрямо слънцето)

Може би представлява нещо подобно на лазер, но с жизнена енергия оО

Друг e въпроса че според мен една намотка представлява триизмерна фигура тетраедър.

P.S. Може да се окаже че съм уцелил кьоравото. Проверих ако едната намотка представлява тетраедър. При 2, тоест при два тетраедъра, пресечната фигура между тях се получава правилен осмостен. Който погледнат отгоре или отдолу представлява правилен осмоъгълник, а отстрани на ~ромб.Имам .dwg файл ако някой иска да погледне...

Отговори