Знакът ІYІ

Позната и непозната...
solinvictus
Регистриран: 17 юли 2011, 21:28

Re: Знакът ІYІ

Непрочетено мнение от solinvictus » 27 юли 2011, 23:39

sum написа:Датирането е неолит /7000-5000 г.пр.н.е./. Обаче, за да няма хър-мър с другите световни учени нашите са дали за каменните гробници датировката 5000 г.пр.н.е., за да остане валидна тяхната теория, че култът към бичите глави бил дошъл на Балканите от Анатолия.
Въобще всичко Балканите трябва да идва от някъде си… култове, богове, народи и т.н..

Какъв е размерът на гробницата не мога да кажа.

За Мостич се сетих нещо интересно… Знаеш ли, че има на монети одриски басилевс с името Мостис, който е син на Севтес IV/ /ок. 171 – 150 г.пр.Хр./? Я го виж:
normal_Mostid.JPG
Мисля си, че при палатизацията на съгласните одриското име Мостис /Мостидос/ при Симеон може да е станало на чъргубиля Мостич.
Хм… а аз от една седмица търся одриски звук за „Ч” за Декодера… Де го чукаш де се пука.
Направо ма фърли в оркестъра с тая монета!
Бравос!
Интересно е как го изговаря един грк този звук?За Мостича трябва да го барнат някои дето разбират на думички и ще се окаже ,че е голяма фалшификация!

С неолита може да сборим някой наперен египтолог ,но за българите ще е трудно!
Аз вече съм почти сигурен ,че това е знак на ИАНУС (ДВОЙНИЯТ)
Ето го ТРОЙНИЯТ(троицата)
Изображение

1.Свързва се с Аполон(Митра) и най вече с градското население.(бургите;бургариите)
2.Правят паралел с Бакхус и даже казват ,че е техен покровител!(на военните бургарии)
3.Църквата на Св.Иануарий в Неапол е баптистка(не на последвалата я по късно църква) а тази която е имала право да КРЪСТИ(крестос) Там е знакът на Омуртаг,там са катакомбите и другите знаци!
4.Същият басейн който е там и има знакът на Омуртаг,е аналогичен с този в Плиска и тези в Тунис!
5.Мощите на Св.Иануарий са предадени през 2008 на РПЦ ...защо на Нея?Може би като наследничка на БЦ хаха
6.Показвам ти "румънски плочки" които били фалшиви ,щото за 30 години не са ги превели от някакъв вид "грцки" който и самите грци не разбират...та на тези фалшиви плочки някой си е играл да изобрази ерански(ирански зароастрийски )ритуали и т.н. ....
Но същият фалшификатор не е използвал досега плочлите за някаква пишман теория!
Показвам ти една от тях с БИленгуа ...ако се напънат преводачите на туркски таньги от 16 век ,виж че са разгадали някой митристки ритуал!

Поздрав!

Изображение

п.п.обърни внимание на изработката ..не са изчукани!това са калъпи ...нещо като предизборни бюлетини!хехех
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 28 юли 2011, 18:19

Много интересно.
Доколкото разбирам искаш да докажеш, че знаците Y, IYI са свързани с Митра /Аполон/, който според митологията е син на гръцкия Янус.
Но още по-интересно е като писа: „западняците казват ,че Янус не е в гръцкия пантеон а от ираноезичните + етруските”.
Значи проблемът относно знаците Y, IYI е дали богът Янус е гръцки или не.
Това е важно, защото при едното положение ще излезе, че военните бургарии /според РТ/ са ползвали гръцки символи, а при другото, че знаците имат връзка с етруските и негръцкия Янус.
Супер интересно…
Затова в последния си пост пишеш „Аз вече съм почти сигурен...”.

Добре, че си оставил в изречението си отворена вратичка. Сега ще ти покажа защо.
Виж запечатано на монета какво е оригиналното одриско значение за знака „Y”.
Y.jpg
Монетата е от 4 в.пр.Хр..
Мисля, че много ясно се вижда бичия череп с рогата и правата „I” надолу, нали?
Ето нагледно какво е оригиналното одриско разбиране за знака Y!
Над бичия череп е изобразено слънцето.

А сега виж на монета и троичния Y:
Y - троен..JPG
Монетата пак е от същия период.
Вярно е, че много не е ясно какво точно има над бичия череп… ама си мисля, че на следващата много добре се вижда какво е изобразено:
Cherronesos, hemidrachm, B.C. 400 - 350..jpg
Над бичия череп има… знаме, което ми прилича на конска опашка.

Solinvictus, остави ги гърците и техния Янус, както и триглавите козли, лами и други подобни… Намерим ли какво е древното символно значение на бика /ВUL/ сигурен съм, че тогава ще открием своите изгубени корени.
Р.Ч.

solinvictus

Непрочетено мнение от solinvictus » 28 юли 2011, 21:34

Нмого интересни монетки показваш!
Обратно казват ,че Янус е син на Аполон(Митра) и е етруски а не грцки Бог.Грците са копипейстоове и не са ми интересни!Грцките легенди за боговете са ала бала и са ги натъкмили така ,че не им вярвам!
Сега тов което ти се вижда като конска опашка са две лентички (които са символ) има ги на скитски монетки свързани са с Кибела!
За бичите глави мога да ти кажа ,че е свързано с една фиеста наричана е Taurobolium и там се извършва жертвоприношението на бика.Този който ще получи даровете на Боговете е под мястото на заколването и кръвта капи върху него (КАПИЩЕ- българска и мн.точна дума) та тези места са с квадратна форма и двоен контур в който пущат вода! а в средата има кула на който гори този ОГЪН от монетката която ми показа!
Огънят есе свързва с "космическия дъх" хехе ЛЪВЪТ и не само на тези монети го има в позата на захапал бик! Има го на скитски чинии и плата и не само!
Лъвът е 4 степен в Митраизма давала се е само на тези които са преодолявали различни изпитания(военна работа) но не се използвало вода ,както при другите!
Та този знак който ти показах аз римския ...отговоря на биковете,лъвовете и е обяснено защо са сложени всички тия знаци.На един друг знак "Y" долната част е удължена във вид на опашката МУ-разбираш ли?

п.п.Двуликият Янус и неговата интерпретация от църковните бащи и майки заедно с по късните фанариоти не могат да ме впечатлят!
Разбирам ,че искате да го припознете като тракийски (а той е) но по важното е после какво правите?
Ако не се свърже с българите а се посочи като принос към световната култура ...веднага са го лапнали баски,каталунци,юдеи и сега последно Окраините!!хехе
сори за мненията да не Ви объркам нещо?
Поздрави,и чао!
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 29 юли 2011, 00:22

"п.п.Двуликият Янус и неговата интерпретация от църковните бащи и майки заедно с по късните фанариоти не могат да ме впечатлят!
Разбирам ,че искате да го припознете като тракийски (а той е) но по важното е после какво правите?"

Не те разбирам… Ти отвори дума за Янус, а не ние.

"Ако не се свърже с българите а се посочи като принос към световната култура ...веднага са го лапнали баски,каталунци,юдеи и сега последно Окраините!!хехе
сори за мненията да не Ви объркам нещо?"

Няма такава опасност. Лично аз отдавна спрях да се бъркам… :)
Много полезна информация ни поднесе. Благодарско за което.
Поздрави и на теб!
Р.Ч.

argilos
Регистриран: 14 юли 2011, 10:59

Непрочетено мнение от argilos » 29 юли 2011, 16:00

здрасти солинвиктус,

тракo-македонци си имат собствена (не персийска) астрономия, не астрология:
http://www.cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=190214

не трябва да се бъркат двете, защото неща, които не се отразяват в астрологията, ги има в чиста астрономия и в нашия етнос, песни например. освен това, понятията, картините са други: при нас голямата мечка си е мечка или орач, при персийците е колесничар.

поздрави !

solinvictus

Непрочетено мнение от solinvictus » 29 юли 2011, 23:03

sum написа:"п.п.Двуликият Янус и неговата интерпретация от църковните бащи и майки заедно с по късните фанариоти не могат да ме впечатлят!
Разбирам ,че искате да го припознете като тракийски (а той е) но по важното е после какво правите?"

Не те разбирам… Ти отвори дума за Янус, а не ние.

"Ако не се свърже с българите а се посочи като принос към световната култура ...веднага са го лапнали баски,каталунци,юдеи и сега последно Окраините!!хехе
сори за мненията да не Ви объркам нещо?"

Няма такава опасност. Лично аз отдавна спрях да се бъркам… :)
Много полезна информация ни поднесе. Благодарско за което.
Поздрави и на теб!
Да, аз отскоро го ровичкам този Янус преди заради Сабазий ми излезнаха разни аналогии във Фригия.Но сега с този римски надпис и Лукус Аугуст и "свещенният" му град в Луго?

http://www.arqweb.com/arkho/tj.asp

solinvictus

Непрочетено мнение от solinvictus » 29 юли 2011, 23:12

argilos написа:здрасти солинвиктус,

тракo-македонци си имат собствена (не персийска) астрономия, не астрология:
http://www.cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=190214

не трябва да се бъркат двете, защото неща, които не се отразяват в астрологията, ги има в чиста астрономия и в нашия етнос, песни например. освен това, понятията, картините са други: при нас голямата мечка си е мечка или орач, при персийците е колесничар.

поздрави !
Кръстът "Х" не е християнски символ това е прецесията която уж я открил Хипарх!
Такъв "Х" със звезди не е астрономия а астрология!
Астрологията са я владеели маговете на Митра (зороастрийците) това са посветени родове!
Може ли са, да убият човек (примера със звездоброеца - поп ,що за православна практика) дето посъветвали Роман Лакапин да събори паметник на Симеон (негов или на Бога Му) за да му направят магия и да умре ...и той умрял!

Влиянията на ераните(перските) са взаимнопроникващи на балканите и е глупаво да се теърди ,че е било далече и не са се взаимствали културно!
Плюс това за мен МЕДИТЕ са "тракийци" от които казва Дарий ,че са родовете му!
Поздрави и на Вас!

bvlgr
Регистриран: 29 юни 2011, 01:59

Непрочетено мнение от bvlgr » 02 авг 2011, 00:08

IMG_1869.JPG

solinvictus

Непрочетено мнение от solinvictus » 06 авг 2011, 21:35

bvlgr написа:
IMG_1869.JPG
Това е фиестата Taurobolium
Изображение

Така нареченото "капище" - капене на кръвта на бика(жертвата) ,това е КИБЕЛА .
Има такава фиеста В България в началото на Новата година (септември месец) как се кичат воловете преди СЕИТБАТА!
Интересно е как се коментира новата година в Православието (септември) и интересното : "лето Господне"?

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 06 авг 2011, 22:42

solinvictus написа: Така нареченото "капище" - капене на кръвта на бика(жертвата) ,това е КИБЕЛА .
Защо мислиш така, solinvictus?

Отговори