Знакът ІYІ

Позната и непозната...
miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Re: Знакът ІYІ

Непрочетено мнение от miroki » 03 окт 2010, 20:47

Е знам, че това което казвам е малко повече за забава, и не е хич научно , но нима не го виждаш знака? Че ми сочиш гениталите, и то на снимка от гръста на горе :)

Изображение

kulian blagar
Регистриран: 03 авг 2009, 23:41

Непрочетено мнение от kulian blagar » 03 окт 2010, 21:59

Y-псилона добре, но не виждам хастите – IYI??
А това за „научното” го остави, вярвам не очакваш „научното” обяснение на някой академик от БАН!!

Кулиян Блъгар

иво

Непрочетено мнение от иво » 03 окт 2010, 22:31

Е....двете уши могат да минат за хасти :D

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 04 окт 2010, 08:38

Ушите или по скоро края на лицето. Както са шлемовете.Страничните брани
Ограничава ширината на лицето :)
или като това
http://auction.bg/item.php?id=353890
т.е. Човек с шлем :) Воин
Спирам да пиша за това да не се оспами темата.

solinvictus
Регистриран: 17 юли 2011, 21:28

Непрочетено мнение от solinvictus » 17 юли 2011, 22:33

Здравейте !
преди писах няколко поста с ника bulga_ro но си забравих паролата ,че се регнах наново!
Ако не ви преча ще Ви покажа последните си съмнения за този знак ,който ме вълнуваше до скоро ,но вече си го изясних!

Намерих римски надпис на който е изобразен .Този знак е бил на определена каста в РИ която е извършвала цялата подготовка по зрелищата(игри,боеве,гладиатори и т.н.) тази каста е била под личната опека на Императора нещо като ДС.
Та те са използвали този знак има и други подобни!
Въпрос на време е да го открия и на други места!

Изображение

За "розетката" съм почти сигурен ,че е била амулет с който са определяли жребий.
Има подобен в хиспания но не толкова добър.Обаче му е запазена долната част ,както и предполагах!
Тази розетка се е завъртала и се захлюпвала и някой с името на планетата е излизал да се бие!
Общо взето гладиаторско-тракийска вещ е била!

Другата и скорошна находка ни се струва е ЯНУС -Богът на Боговете Арконтът или архонтът!Това е по сериозно и може да ни отведе до религията на българите!
За сега само съмнения!
Изображение

Тази е от времето на АУГУСТ вижда се ясно "Y" и което се съмнявах преди точно това означава ДВОЕН,двойнственост,двулик,две порти,два ключа и т.н.
И знакът "лабариум' присвоен по късно от ристяните!
Този знак е ARKHO архитекта на козмоза,балансьорът на вселената!Западняците казват че не е в грцкия пантеон и е от ираноезичните племена и етруските !Бил син на Аполон ,което е МИТРА!
Поздрави!
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

иво

Непрочетено мнение от иво » 17 юли 2011, 23:56

Че Митра не е ли жена? ::thinking::

Значи този знак си го намерил също и при римляните.. май територията където го има става доста голяма.
Това за двуглавия Янус не мога да го разбера....... :roll: как ще ни отведе до религията на българите? А каква е религията на българите?

solinvictus
Регистриран: 17 юли 2011, 21:28

Непрочетено мнение от solinvictus » 19 юли 2011, 07:43

иво написа:Че Митра не е ли жена? ::thinking::

Значи този знак си го намерил също и при римляните.. май територията където го има става доста голяма.
Това за двуглавия Янус не мога да го разбера....... :roll: как ще ни отведе до религията на българите? А каква е религията на българите?
Разглеждайки този знак като изконно български и търсейки значението му ,какво правим?-свързваме го с тяхната религия.Но ... ние не я знаем каква е и как са я практикували и почваме ени предположения и догадки и така до днес!Нямаме БЕЗспорни доказателства!ОфициЯлните историчари ни пращат при турките и Тенгрито ,но това е твърде НЕвярно и глупаво!
Този знак не е свързан с религия а с принадлежност,която не е била общестеносподеляна демек обществена тайна!
1.Ако беше религиозен знакът щеше да присъства на всички каменни надписи на владетелите ни,а вместо това какво намираме "ЛАБАРИУМ" в съкровището на ХОРБАТ ,който по заключенията на някои папагали туркски пропагандатори на БГ служба ни казват ,че това са го откраднали и са си го накичили из юртите хаха Та в това съкровище е най добрият знак който съм срещал абсолютна изработка и точно показва несъстоятелността на по късното му обяснение!Този знак е свързан изначално с ИАНУС .Показва прецесията уж открита от некакъв грк Хипарх!
2.Този знак също липсва във всички еретични и езически религии които са актуални в момента на формиране на българите от "прабългари" сиреч от номади бързодвижещи се популации със скорост близка до саветски аероплан (много бързо и много успешно е станало това) за разлиа от други народи етноси българските орди и пълчища извършват няколко преминавания в различни култури,езици и религии и за много кратко време едва 200 -300 год. в този кратък исторически период ...НИЕ българите извършваме страшни метаморфози (сложна думичка не знам дали правилно я изписах !)
Такова твърдение на нашите профита го опровергават латиносите (южноамериканците) за тея години не са забравили и един диалект ...само в Чили съществували над 3000 единстения начин е да изчезне популацията ...или да я избият или от самосебе си!

п.п. темата е мого дълга ...но опитай се да си отговориш на тези двата въпроса за себе си!И само да допълня ,че ...за сметка на този знак Омуртаг слага един кръст който е апостолски(баптистки) или кръщелен по точно ...Как така?
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 19 юли 2011, 10:35

Този знак също липсва във всички еретични и езически религии които са актуални в момента на формиране на българите от "прабългари" сиреч от номади бързодвижещи се популации със скорост близка до саветски аероплан...
Ами нали дошляшката теория е руско произведение и съвсем нормално е номадите да се движат със скороста на съветски аероплан... :crazy_pilot:
:uaaaha: :uaaaha: :uaaaha:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 19 юли 2011, 11:11

"Разглеждайки този знак като изконно български и търсейки значението му ,какво правим?-свързваме го с тяхната религия."

Да, точно така, solinvictus. Затова показахме неолитен каменен гроб, на който на едната му стена ясно се вижда Y.

"Но ... ние не я знаем каква е и как са я практикували и почваме ени предположения и догадки и така до днес! Нямаме БЕЗспорни доказателства."

Мисля, че това не е сложен въпрос. Ипсилонът /Y/ от неолита до след Христа винаги е бил символ за бича глава. Знаеш, че бикът /както и бичата глава/ е много характерен елемент при балканските етноси. Показвал съм много снимки на бичи глави, които са изобразени при върху тракийски храмове, светилища, изрисувани по стените на куполни гробници, дрехи, монети, вази, фиали, над врати и корнизи, златни съкровища, колани, медальони и прочее… дори символът присъства на гербовете на българите до 15 век.

"Този знак не е свързан с религия а с принадлежност,която не е била общестеносподеляна демек обществена тайна!"

Аз не мисля така, защото според мен е точно обратното. Знакът Y /бичата глава/ подчертава нашата връзка с бика, който от своя страна е неразривно свързан с върховния Бал. Тоест хората, които изобразяват бика в ХРАМОВЕТЕ СИ неминуемо почитат бога Бал.

„Ако беше религиозен знакът щеше да присъства на всички каменни надписи на владетелите ни…”

Това не е задължително. Достатъчно е да има изобразена някъде бича глава, която замества знака Y.

"Този знак е свързан изначално с ИАНУС"

Едва ли може да бъде вярно това твърдение, защото знакът е изобразен в неолитен каменен гроб близо до Шабла. Все пак да припомня, че на същото място археолозите откриха в друг гроб до скелета на човека цял череп на бик…
Р.Ч.

Отговори