Митра

Позната и непозната...
Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Re: Митра

Непрочетено мнение от Dimitar » 21 авг 2011, 16:38

иво

Непрочетено мнение от иво » 21 авг 2011, 17:03

щурман - разрешете да приложа елегията на възпитаника, на Школата за запасни офицери в Княжево - подпоручик Димчо Дебелянов с надеждата,че ще видите, надявам се, нещичко духовно и в „тези редове”

Носталгия и духовно прозира в редовете...... :roll: но за трепане на бикове в пещери не пише. Тъй че как ще свържеш стиховете на поета с митраиските посвещения при прилепите? :D

На фотоса дето го препоръча ясно се вижда че дясната ръка липсва. А ножа за колене се държи с нея. Ти като видиш че бика е със изпъната назад глава какво си мислиш.. че ще го къпят ли?
Поздрави.

solinvictus
Регистриран: 17 юли 2011, 21:28

Непрочетено мнение от solinvictus » 21 авг 2011, 17:16

Аве на Чичовците!
Имаше един фен в абв-то @ катерача той използваше тоя термин : "ай живели!" аз го съкратих само с "ай" хехе
Ще Ви трябва много време и аз нямам намерение да Ви чакам да стопляте нещата!
Но правилно Ви е посочил @димитър започвайте от белгийският масон и ...лека полека до дъноф !!!
Ай!!!
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

иво

Непрочетено мнение от иво » 21 авг 2011, 19:13

Чел съм го от абв-то тоя „катерач”... Кофти пич е и мирише на ДАНС. Не ми се занимава с него..... тоя боцмана го оправя. :D

Що пишеш за Дъноф не разбрах.. Sum преди две години го тури на мястото му. Чети -
viewtopic.php?f=3&t=206

::hat::

solinvictus

Непрочетено мнение от solinvictus » 22 авг 2011, 00:53

иво написа:Чел съм го от абв-то тоя „катерач”... Кофти пич е и мирише на ДАНС. Не ми се занимава с него..... тоя боцмана го оправя. :D

Що пишеш за Дъноф не разбрах.. Sum преди две години го тури на мястото му. Чети -
viewtopic.php?f=3&t=206

::hat::
Ave na Odrisius!!!
Сигурно и той е служил на границата и се е надъхал с тея диалекти(живели) хехе
За дъноф не ми се отваря на приказка ,споменах го щото и той некакъв козмичезки Дух от слънчасалите!

Та този олтар дето ти показах с уж туркската "тамгь"IYI по бешевлиевски е намерен в митреума на ДУРО ЕУРОПУС и няма как да знаят папгалите защото този белгиец масон кюмон го е завлякъл сигурно в Бостън щото сега го показват на 5 юни ...разбираш ли?
Той е ровичкал из тия места с един руснак!
Ето ги:
Изображение
Олтарът е още там после е станал "общочовешка" ценност и доберя че са били таквиз учьони ,че сега да се радваме на фактите(като си платим ,разбира се)
Та този митреум можем да го наречем вече "българският" хаха щото слага точка в споровете в два момента:
1.вече е ясно що за знак е IYI
2.Конникът е Митра там е изобразен на кон и така го тълкуват всички и аз съм много доволен!Няма импровизации така е!

И нашият КОННИК е МИТРА!
А пък "тамгъта" е знак на IAN =козмичезкият креатор на вселената!Ако беше някой друг то Аугуст Лукул щеше да направи първо храм на НЕГО!
Защото оракулите са му казали да възстанови старите богове иначе ще гори при САТАНАТА!хахах

Трябва да Ви покажа храма на Кибела във Фригия!

п.п. а забравих да ти кажа ,че тоа град бил създаден от македонски ветерани (грци) ...ако са почитали Кибела значи не са били македоняни а ОДРИСИ! ::tan::
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 22 авг 2011, 01:15

Dura-Europos: Кръстопът на културите - Храм на Бал, Синагога, Църква, Митреум...
Ето и снимки:
http://www.sacred-destinations.com/syri ... pos-photos
http://artgallery.yale.edu/duraeuropos/dura.html
Фотогалерията на Йелския университет е доста подробна.

Ето цитат от статията Dura-Europos: Crossroad of Cultures
Another prominent temple was the Mithraeum, home of mystery cult honoring a sun god, Mithras, who attained prominence in the second century. This temple’s founding attested from a Palmyrene inscription from about A.D. 168-169. The building has the typical form of a Mithraeum: a long room with benches on either side. Reliefs of the god would be located in a cult niche at the end of the hall. These reliefs depicted Mithras killing a bull.
Downey notes that few other temples of Mithras have been found in Syria, leading scholars to believe that the cult must have been imported from elsewhere. Not so coincidentally, the Mithraeum here was built in a place that, in 165, became occupied by a Roman army encampment. “The people who built it have Semitic names, but some of them may have served in the Roman army in Europe and learned about Mithras,” confirms Downey. In one wall painting in the Mithraeum, Mithras rides a horse and carries a bow and arrow, a depiction reminiscent of the soldiers stationed in Dura, who were archers from Palmyra.
Относно конникът в Митреума - да това е Митра на лов, а на олтара го виждаме да коли уловения бик.
Да допълня само, че този конник няма нищо общо с онзи от одриските монети, а за онзи от Свещарската гробница въобще и не може да става дума.
Там е изобразен владетел на кон, а позата на самия кон е тържествена/парадна.
Докато в този Митреум е изобразен един хашлак с лък да гони дивеч...

иво

Непрочетено мнение от иво » 22 авг 2011, 10:16

Тъй тъй.. Първо бога Митра е на лов за бикове.. и после другата сцена е как блажено коли бика. Идилия...... *wacko* митренска му работа. :)

Свалих от линка схемата на митренеумите дето са ги правили в пещерите при прилепите. Нищо общо нямат с храмовете по нашите земи. Ама нищо *no* Ей де е плана на един пещерен митренеум
map-main.png
А ето план наши храмове които са НАД земята а не ПОД нея. При нас са строени куполни помещения в които прилепи не живеят.
1.JPG
7.jpg
Clipboard01jjjj.jpg[/attachmen [attachment=0]Clipboard01jjjj.jpg
*svirkam si* *svirkam si* *svirkam si* *svirkam si*

Инвиктусе я кажи къде по нашите земи има пещерен митренеум че да ида да го разгледам. Дори за случая ще си купя фотоапарат за да го снимам..... :P
И да ти кажа,че аз още чакам да видя снимки на монети с римски императори.. които срещу лика си са изобразили Митра. ;)]
Аве на митрите :D
Прикачени файлове
Clipboard01jjjj.jpg

solinvictus

Непрочетено мнение от solinvictus » 22 авг 2011, 23:53

Dimitar написа: Относно конникът в Митреума - да това е Митра на лов, а на олтара го виждаме да коли уловения бик.
Да точно така изобразен е като конник стрелящ с лък!Това не са художествени произведения както си ги представяме !Някой завършил ВИТИЗ с връзки и му дошла музата да прай "Конници"...всички рисунки си имат значения и ритуали и ако не ги спазваш може да те бият с пръчки на голо! хехе
Така ,че тука е важен моментът с КОННИКЪТ това е символът!И те тогава са нямали политико просветна пропаганда и да почнат да цвъкат еднообразни първомайски плакати на "Вожда"
Тези с конете са били нещо като висши(сейно да имаш сега Ес класата) нещо такова е било!

Да допълня само, че този конник няма нищо общо с онзи от одриските монети, а за онзи от Свещарската гробница въобще и не може да става дума.
Да такива заключения ,че едва ли не всички трябва да са еднакви като иконата на Св.Георги ...примерно(как убивал змеят ...ама той в легендата НЕ ГО убива ...ама на кой му пука ве!?!)
Така ,че ако видиш конник да знаеш МИТРА Е! :girl_witch:
Там е изобразен владетел на кон, а позата на самия кон е тържествена/парадна.
Докато в този Митреум е изобразен един хашлак с лък да гони дивеч...
Парадите са съветски безмислици и оттам понятието ти се е инкорпорилало!Идеята с лъка е ,че Митра стреляйки с него ,и където паднела стрелата бликвал извор и там правили митреума!И затова на монеите са изсечени стрелци с лъкове!
Да ти кажа ,че биковете не са ги гонили в горите (това може да са го правили Ивовите новобранци на границата хехехе)Това са "наречени" животни "обречени" за НЕГО и са отглеждани специално и е имало специални гледачи с наименвание ,никой не ги е закачал дори и във военно време!Има арабски пътешественик и той ги описва тея работи!
Същото се отнася и до "ОБРОЧНИТЕ" плочки (намерени с хиляди на Мадара как ги обясняват учените ..."обричането" си е вид договор не мислиш ли?
И кой е този който БДИ над спазването МУ? ::thinking::

Този митреум става ристянска, ранна - първо е ограбен от ристяните после преустроен в църквичка!А също се вижда и юдеите как крадат с пълни шепи ...!
Така ,че си копирал добре но в трактовките си много зле!Трябва ти някой да ти обяснява и други религии не само сатанински!

Ай!

solinvictus

Непрочетено мнение от solinvictus » 23 авг 2011, 00:12

иво написа:Тъй тъй.. Първо бога Митра е на лов за бикове.. и после другата сцена е как блажено коли бика. Идилия...... *wacko* митренска му работа. :)
Дай да видим тея "духовни" и "циливизовани" одриски ритуали още Кибелистки?
Какви са тия книги дето ги четяли и се подготвяли за "духовен" живот?
Имаме ли някакви сведения за тях или си фантазираме? :sunny:

Свалих от линка схемата на митренеумите дето са ги правили в пещерите при прилепите. Нищо общо нямат с храмовете по нашите земи. Ама нищо *no* Ей де е плана на един пещерен митренеум
map-main.png
А ето план наши храмове които са НАД земята а не ПОД нея. При нас са строени куполни помещения в които прилепи не живеят.
1.JPG
7.jpg
Clipboard01jjjj.jpg[/attachmen [attachment=0]Clipboard01jjjj.jpg

Доколкото виждат очите ми(с очелките съм) та той е заровен целият ,браточка?

Инвиктусе я кажи къде по нашите земи има пещерен митренеум че да ида да го разгледам. Дори за случая ще си купя фотоапарат за да го снимам..... :P
Да най големият е бил на Балканите ,но разрушен!Има само рисунка от един австриец!Добря ,че не е бил от Австрийската Комунистическа измет че и това нямаше да имаме!
В центъра на Сердика е бил!Аз съм сигурен ,че сега в метрото може да излезе нещо ,но видях фанариотска килимявка която да обяснява ранното ристянство ,що за наглост не мога да разбера!

Сега откъм храмовете в България те са много Проф.Янко Тодоров ги е описал до времето по което е живял разбира се!Така ,че митреуми има много водят ги "езически" храмове на туркския тенгри хан!хахаха

В Германия има един Митреум в пещера ,всъщност тя е Митреума
И сега се сетих ,че скоро ме отвориха на тази снимка може да я намериш по добра:
"Езически храм в Преслав" пробвай !

И да ти кажа,че аз още чакам да видя снимки на монети с римски императори.. които срещу лика си са изобразили Митра. ;)]
Ми ти самият ги показа на Комод,Каракала,Септимий.Сега намерих и на Аугуст всичките са Sol Invictus ти да не се бъркаш с хелиоса? хехехе

Чувал ли си за "ключовете " на Кибела?

Аве на Кибелистите и Одристите!
Аве на митрите :D

иво

Непрочетено мнение от иво » 23 авг 2011, 00:28

:facepalm: Инвиктосеее.. инвиктосе. По- големи фантастики от твоите не съм чел. :lol:
Доколкото виждат очите ми(с очелките съм) та той е заровен целият ,браточка?
ХАХАХА..... Смени си очилата братле. Вече затъна до гуша в глупости. Всички храмове на одрисите са над земята а не при прилепите. :dance:
така ,че митреуми има много водят ги "езически" храмове на туркския тенгри хан
Приказките ги остави за пубертетите. омръзна ми от тях. Дай ми факти.
В Германия има един Митреум в пещера ,всъщност тя е Митреума
Ааа тъй ли? То нямаше ли и един на северния полюс :lol: Абре човек...... Германия и другите страни хич не ме интересуват. Покажи ми такъв в България. Не можеш щото няма..нали :?: :D

Пещерния митраиски храм дето го показа се намира в Сирия бре Инвиктусе. А на всичкото отгоре е от 3 век след Христо :uaaaha:
И кво общо има този развъдник на прилепи с одриските храмове не разбрах. Де е Сирия де е Одриското царство.
siria.jpg
siria.jpg (105.07 KиБ) Видяна 2819 пъти

За езически храм в Преслав пробвах.... и открих, че от него е имало остатъци ОТ ОСНОВИТЕ НА ХРАМА който са върху сегашните. Разбираш ли Инвиктосе..... върху едните основи са направени другите :idea: :idea: ТОВА ЗНАЧИ ЧЕ ЕЗИЧЕСКИЯ ХРАМ НЕ Е БИЛ В ПЕЩЕРА :D
Не се бъркай повече...... щото боцмана ще ти даде карцер една седмица :D

И никой от тримата императора на монетите НЕ Е изобразен с митраиски лъчи.
Лъжеш като дрът циганин :lol: :lol:
Аве на глупоста *hihi*
Последна промяна от иво на 23 авг 2011, 00:42, променено общо 3 пъти.

Отговори