Митра

Позната и непозната...
solinvictus
Регистриран: 17 юли 2011, 21:28

Re: Митра

Непрочетено мнение от solinvictus » 08 авг 2011, 23:58

sum написа:Ето Бал и Даган, който винаги е изобразяван с рибя опашка.
Не е само опашката а цяла риба с отворена уста която образува"двата триъгълника" и в сегашната папска митра ли се казва е сцепена така!
Това е свързано с астрологията .

Забелязваш ли линиите, които излизат от сърцето на Бал? Същите ги срещаме при изображенията на Бал при Асирийците, които оформят своето царство в същия регион, само че в периода между 2500-2300 г.пр.н.е..
Това е кръста(крестоса) това е нивото на посвещение и го срещаме навсякъде !Всъщност този кръст тогава е осмолъчев и го има от Месопотамия до медалиона на Омуртаг!

При асирийците Бал е главният Бог, а не Енлил.
Сашо Великийот когато минава оттам не го събаря (в Баалбек) ама как го наричат този храм?
Не ми се вярва да е бил милозлив ,а по скоро близък с тази философия?
Както виждаш тези богове имат винаги по нещо което се припознава в по късните интерпретации,изключвам юдейски и грцки!

А ето как същите са изобразявали върховния си Бог /2200-2000 г.пр.Хр./:

Под същите имаш предвид хетите и митаните ...за да припознаят всички тези богове за важни и да ги изобразят значи?
Тази каменна стела е уникална… Виждаш БИКА под Бал, нали?
Съжалявам ,но това е лъв ,а не бик!хехе Лъвът е символа на власт и войната(войните) козмичезкия дъх!Именно лъвът е символът на войнството и за това владетелите се изобразяват с лъвове,които вървят величествено до тях,признавайки силата на владетеля!
С крилатите е малко по сложно ,но пак е същото(не са крилата на НИКЕ-то)

Горе вляво е изобразен крилатият диск. Това е същият диск, върху когото по-късно ще бъде изобразен персийският Ахура Мазда. Показах го на монетата в предните си постове…
Обърни внимание, че бикът е изобразен с крила! Това е много важен елемент...
Да важни са крилата ,дори броя на редовете пера!Монетката е трепач!
Не са изобразени два бога а един!Този с венеца(символът на власта) е Митра има аналог сасанидски релеф където Митра предоставя венеца на власта на владетеля!
Тези шапки не са само скитски а са "тракийски" после са станали и ерански!
Западняците ги припознават като фригийски(БРИГИТЕ траки ли са?)

~~~~~~~~~~~~
Само да допълня, че при нас има същото изображение на Бал с тези линии... и то в неолитен храм!!
viewtopic.php?f=30&t=414&start=40

Този надпис който навсякъде го цитират като първо споменаване на Митра е важен до толкова да ни подскаже в каква функция са го използвали...тука обаче трябва да видим последвалите събития а не сляпо да преразкакзваме какво са си откраднали юдеите!
И това какво са писали в по късно време и какви им са мераците не ме засяга!
Ето го техният "сатана"
Изображение

Както виждаш счупили са му рогата и като гледам има много благороден вид и чертите му са доста различни от африканците!
Може би за това са го набедили за Ариман? хехе
поздрави

п.п. всъщност аз нямам за цел да обяснявам всички богове и да водя безконечни спамаджийски дискусии върху тази материя!
Идеята ми е религиите на Балканите от 100 преди до 700 след .
Защо?
Защото по това време се формират всички култове и религии които после влизат на въоръжение.И най важното което ме интересува религията на българите!
Както по горе написах има въпроси от източниците ,които НЯМАТ грамотно обяснение!
Обясненията с "Богинята майка" на всиичко неясно и необяснимо не ми върши работа!
Давам ти един прост пример ...наскоро откриха под прага на стара църква обезглавена статуя на жена или нъж не си спомням и питаха некакъв фанариотин ,който също нямаше идея ЗАЩО е направено така?
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 09 авг 2011, 09:06

Е Лъвът е и символ на Кибела.
До колкото знам Бригите-Фригите са Траки.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 09 авг 2011, 10:48

"Не е само опашката а цяла риба с отворена уста която образува"двата триъгълника" и в сегашната папска митра ли се казва е сцепена така!"
Има изображения на Даган само с опашка.
Ти виждаш в устата на рибата папска шапка и формата на елемента "два триъгълника"?
.jpg
Добре. Това си е твое виждане.
На мен обаче устата на рибата не ми прилича на папска шапка, а още пък по-малко на символа "два триъгълника"… прилича ми на уста.
8-)

"Съжалявам ,но това е лъв ,а не бик!"
Аз не съм виждал лъв без грива и с рога… Всъщност, това е смесен образ.

"Не са изобразени два бога а един!Този с венеца(символът на власта) е Митра има аналог сасанидски релеф където Митра предоставя венеца на власта на владетеля!"
Значи според теб на монетата, върху която са изобразени Ахура Мазда и Бал, всъщност е изображение на Митра?! Интересно, защото от сайта, от който копирах монетата точно така пишат в обясненията си към нея: Ахура Мазда и Бал.
Ти обаче твърдиш, че това е Митра. Добре. Значи Митра е изобразяван като мъж с брада с атрибути жезъл, орел, крилат слънчев диск и венец. Така да е.
Обаче нали до вчера на няколко пъти писа, че Митра е Кибела?

Е не става така, solinvictus… Не може така да смесваш образите на боговете и за всеки да пишеш, че е Митра. В края на краищата избери си една форма на Митра и това е… мъжка, женска – ти реши. Иначе става хеви метъл песен, изсвирена с чалгаджийски трилери и с движеща рефренова мелодия по забранения през бароковата епоха скок тоника умалена субдоминантна.
Когато bozman даде линк към своята студия за Митра тогава попаднах на твоя блог и установих, че виждам същия проблем. В една тема за него пишеш в ж.род, а в друга в мъжки.
Хайде преди да продължим да мислим по темата най накрая да решиш Митра какъв образ има – мъжки или женски?
Защото кашата стана голяма…
Р.Ч.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 09 авг 2011, 11:23

solinvictus написа:Това е кръста(крестоса) това е нивото на посвещение и го срещаме навсякъде !Всъщност този кръст тогава е осмолъчев и го има от Месопотамия до медалиона на Омуртаг!
В голяма грешка си, solinvictus. Ето затова са стигнали до тук нещата, една погрешна „интерпретация” и влизаш в трета глуха, отиде та се не видя...

Първо Х не е кръст +, второ ако искаха да го изобразят с 8, 10 или 15... лъча, щяха да го направят, и трето... да Х го има на много места, дано пък главите на някои да уврат и да „вдянат” за какво става въпрос.

Предполагам си чувал, че една „картина” заменя хиляди думи. Гледай „картината”, solinvictus и ако не си сигурен в думите, недей да мътиш главите на хората с глупости.

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 09 авг 2011, 14:42

Здравейте, всички,
Тъй, като не се включвам в други форуми, съм много сигурен ,че тази полемика вече е водена тук в този форум.
Нещата бяха изяснени много хубаво и сега просто се повтарят. Оно си сака четене! :IL

Аз имам един малко наивен въпрос. Какво носят в ръка тези митологични мъже? Какви са тези "чантички", или "куфарчита", или "апаратура" ? Впечатлението ми е, че никога не ги носят Бал или Кибела, а другите персонажи. Това да не са от онези, първите мобифони за връзка с "кораба майка" или са лаптопи? Шегата си е шега, но във всички стели и др. изображения предимно от Мала Азия можете да забележите ,че има по еден, двама с такива "модерни" аксесоари. ::thinking::
"Работата е сериозна!" - казва един мой познат.
По "чантичките" можеш "да ги познаеш", че даден субект не е нашия Бал или нашата Кибела! :facepalm:

Успех!

Честит Българин

solinvictus

Непрочетено мнение от solinvictus » 09 авг 2011, 23:38

time написа:В голяма грешка си, solinvictus. Ето затова са стигнали до тук нещата, една погрешна „интерпретация” и влизаш в трета глуха, отиде та се не видя...

Първо Х не е кръст +, второ ако искаха да го изобразят с 8, 10 или 15... лъча, щяха да го направят, и трето... да Х го има на много места, дано пък главите на някои да уврат и да „вдянат” за какво става въпрос.
Ето ти една картина с "Х" като кръст!Имам и други ,но не са ристянски!
Изображение
Аз не съм почнал още ти казваш 'недей" хехехе

sum написа:

"Съжалявам ,но това е лъв ,а не бик!"
Аз не съм виждал лъв без грива и с рога… Всъщност, това е смесен образ.

И аз не съм виждал бик с лапи ...хехе
Ама защо са ги смесили тия символи?

"Не са изобразени два бога а един!Този с венеца(символът на власта) е Митра има аналог сасанидски релеф където Митра предоставя венеца на власта на владетеля!"
Значи според теб на монетата, върху която са изобразени Ахура Мазда и Бал, всъщност е изображение на Митра?! Интересно, защото от сайта, от който копирах монетата точно така пишат в обясненията си към нея: Ахура Мазда и Бал.
Ти обаче твърдиш, че това е Митра. Добре. Значи Митра е изобразяван като мъж с брада с атрибути жезъл, орел, крилат слънчев диск и венец. Така да е.
Обаче нали до вчера на няколко пъти писа, че Митра е Кибела?
В надписите след дарий на неговите наследници има такова споменаване Ахура Мазда =Митра.
на такъв надпис по вярвам отколкото някой да ми твърди ,че яхвето било ЕнЛил ,не мислиш ли ,че ако беше така нямаше да го напишат (ако го пише изобщо) под секретното му име?
Юдеите крадат мого от иранците(ераните,ариите)
Добре щом сте разили темата ,щом си чел много и + това си имате разработки ,които аз не съм чел и за това не можем да се изясняваме!
Нямам нерв за спор или за ненужни комплесарски напъвания!
Покажи храмове на Баал ,Кибела или "Богинята Майка" използвани от "траките" и по кое време?
Периода който ме интересува ти го казах!
За Бог Бик имам етруски храм много е шикозен!
И ...бикове има и в Гьобекли тепе ...Сирия(сега) и глигани има ?

Ще ти покажа "езически" храм в Преслав и митреум в Сердика или ...някъде из Европа!

Е не става така, solinvictus…
Как става?
Защото кашата стана голяма…

Кашата е тотална и ние само я мътим хехехе нали така ми казаха ...затуй да не ги бъркаме а да си останем с тенгрито ,поне сме всикнали ,нали тъй?
Поздрави и бъдете здрави!
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

иво

Непрочетено мнение от иво » 10 авг 2011, 00:23

Солинвиктусе и на жена ми простора за прането има формата на тоа Х :idea: Значи излиза че и тя прави посвещения. :lol:
Човече какви ги пишеш? За какви посвещения може да става въпрос 3000 години преди Христо? *no*

Извинявай много ама дотук Митра само космонавт дето не си я /го/ изкарал. Ама колко му е....... Тя ракетата мяза на обърнато Y а държачите встрани са хастите. Ей го де на IYI.... значи всяка ракета е Митра.
Логиката ми е бетон и никой не може ме обори. Ха да те видя..... :D
Жив и здрав.

solinvictus

Непрочетено мнение от solinvictus » 10 авг 2011, 00:44

иво написа:Солинвиктусе и на жена ми простора за прането има формата на тоа Х :idea: Значи излиза че и тя прави посвещения. :lol:
Човече какви ги пишеш? За какви посвещения може да става въпрос 3000 години преди Христо? *no*
............
хехехе не знам за жена ти ама като каза за "Y" ,че се сетих за това :
Изображение

или за това:
Изображение

Аз от тука се запалих по Митрата ,защото не ми отговориха на въпроса :
Защо се е запазило това разпятие в центъра на центъра на "Светата Инквизиция"-Навара?
И по козмичезки не можаха да ми обяснят!

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 10 авг 2011, 08:04

Ето според мен още едно изображение на Баал от музей в Берлин.
Прикачени файлове
baal.jpg
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

иво

Непрочетено мнение от иво » 10 авг 2011, 10:11

По първата снимка -
Ами обикновено човек като го сложат на кръста тялото от тежестта пада надолу и се получава формата на Y.
То голяма философия да се сетиш.... :)
А какво ще кажеш за тази Митра
images.jpeg
images.jpeg (1.35 KиБ) Видяна 3308 пъти
По втората снимка -
"Защо се е запазило това разпятие в центъра на центъра на "Светата Инквизиция"-Навара?"
Как защо....... Това не е какво да е разпятие, а тризъбеца на Нептун. :D Нали Исус удавил в морето бесовете от свинете и затова Нептун го хванал и го разпънал на своя тризъбец за наказание. Ама не го убил и го пуснал като му казал, че това било само тренировка за оня другия кръст дето с него щял да стане известен.
В един надпис "има такова споменаване"......

Отговори