Одриско царство - Босфорско царство

Позната и непозната...
иво

Re: ОДРИСКО ЦАРСТВО - БОСФОРСКО ЦАРСТВО

Непрочетено мнение от иво » 30 юли 2011, 12:28

:shock: УАУ........ това вече е върха.. името на Одрисов. И к’ва стана тя :arrow: през 8 век пр.Хр. освен „гръцкия” надпис от просволутата „чаша на Нестор” имаме записано оригинално име на нашия одриски цар.
Ама излиза, че нашия цар знае как да си напише името на монета а Нестор не знае.. щото досега няма намерена негова монета. :idea: Значи какво става :roll: Одрисов.. за рождения ден на Нестор е надписал една от своите чаши и му я подарил, за да може гърка от нея да се учи да чете :lol: :lol:

:IL
Хора.. Спаротоците явно четат нашия форум щото оня серафим Павлето от първата йерархия на евреите-дъновисти преди два дни е пуснал пост за басилевсите.
Хубу е цитирал какво е казал В. Виндекенс.. добре е че твърдо устоява че титлата е тракийска......ама що от думата БАСИЛЕВС разглежда само първата част БАС? :?: Спаротоци ами ЛЕВС-а (лъва) що не го коментирате бре? Нещо май хич не ви отърва тоя лъв *hihi* И как само стъкмявате басарей с басилевс :lol: Все едно да кажа че баскитара и басбарабан е едно и също *wacko* *hihi*
БА....СИ...ЛЕВС.
Ей туй търсете Спаротоци и ще вденете за какво става въпрос..... БАСИ ЛЪВА :P

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 30 юли 2011, 22:17

Може би Спароток в друг пост ще пише за "ЛЕΩN".

~~~~~~~~~~~

Сега ще ви покажа друга уникална монета от 5 в.пр.Хр.
P1020210 - Копие.JPG
Както виждате според учените това е династ от Тракия, който се казва ЕМИНАКОС.
Обърнете внимание, че царят е изобразен с цяла лъвска кожа на гърба и с лък, който всъщност е змия, на която главата й е насочена към графемата Y. Тази графема не присъства в ЕМИНАКОС и това ме накара да увелича името на царя, за да видя дали няма по-добре да се чете надписа. И… изненада, защото се оказа, че на монетата пише ЧИМАНОВ
cvfdgg.jpg
Фигурата с червения цвят е змия с две глави. Знаете, че при кадуцея на Кибела има такава фигура.
…Само не можах да разбера как нашите учени видяха в надписа ЕМИНАКОС…
Срамна работа.
Р.Ч.

bozman
Регистриран: 27 юни 2011, 21:23

Непрочетено мнение от bozman » 31 юли 2011, 03:25

Може би Спароток в друг пост ще пише за "ЛЕΩN".
--- Е, когато се пише за "Лукойл" например, не може днес да се пише за "лук", утре за "петрол" и вдругиден да се извлече термина "мазен лук" или "лютив петрол" и т.н. При Спаратока съм забелязал някаква странна смесица от стилове и отбягвам да комуникирам с него защото един ден пише културно едно нещо, а на следващият ден пише по такъв дървен начин, че добивам впечатление, че напълно е забравил какво е писал предния ден. Може да е нещо болен човека, със всеки се случва, не сме роботи, НО поради тази непоследователност отбягвам да комуникирам с него.

Фигурата с червения цвят е змия с две глави.
--- Е, тука Sum направо изтрепа рибата. Ами тази "змия с две глави" е едно много хубаво М, дори по хубаво от следващото М или Н. После има и технически проблеми, и да държи лъка и змията. Долното също не е змия, а някаква поставка, амфора или нещо такова. В цялата композиция обаче има някакво послание, което ми убягва. Човека не опъва лъка, той само поставя стрелата, закача я на тетивата. Обаче и ръката която държи лъка (с палец паралелен на лъка, а не перпендикулярен, както е естествено) и ръката с която поставя стрелата (също с показалец паралелен на стрелата) и тези изпънати ръце нямат естествени положения за едно "зареждане", а по-скоро излъчват някаква показност и изразяват нещо - т.е. мисля, че това е език на жеста, който както казах не мога да схвана. Изказвам едно произволно съждение, че човека топи, символично лъка и стрелата в тази делва с неизвестна цел.
Ще направя и аз опит да поизтрепя малко рибета. :D Защо да не предположими произход на числото 4 от Ч ? За 2 имаше там някакво S, като с черпак отдолу, обратна 1 също !? Ако не разчетем одриската реч, поне можем да дадем цифрите на арабките, пък те да ги открехнат на мъжете си.

Само не можах да разбера как нашите учени видяха в надписа ЕМИНАКОС…
Срамна работа.
--- Какво са видели те е ясно, ама какво ще видим ние е по-интересно. Правя свободно предложение - в този изпис да се търси не само име, но и вид ритуал, или име на ритуал или свещенодействие - нещо такова.
Поздрави.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 31 юли 2011, 09:06

Е, ако е "M" може да се назове, Чмиманов.
Ако е числото 4 отделено от символа змии или М , става обаче Имамов :)
Първия Имам :) По-точно 4 имама. или 4 Мимана (ако не са змии)
Но Чиманов или Чмиманов, са по-реални сякаш.
Обаче нещо на аборигенче ми мяза, тоя цар.
Преди време спорех в една тема, че по едни арабчета на тава, не може да се търси африкански произход на Траките.
Друго което ми прави впечатление , е че държи лъка , като мен с лявата ръка, което не е много прието. го държи над ръкохватката му. Определено долу прилича и на глава на змия с двоен език, може и да е чаша де с поставка, но какво ли дири на долния край на лъка. Или прави топинг на лъка в кръв примерно за по добри резултати.(съвсем хипотетично).

Малко съм ofline. Ще пиша другата седмица.

иво

Непрочетено мнение от иво » 31 юли 2011, 11:41

Боцмане при Спаротоците забелязваш смесица от стилове щото под ника Спароток пишат няколко човека. Тия са се захванали да изкарат че траките са славяни и праславяни.. и понеже руснаците са славяни следователно те автоматично стават траки. А щом станат славяните руснаците ще имат своя история. Сарадива ги разконсперира чрез глупостите на Чавдар Бонев и Спаротоците откачиха..... :lol: Сигурен см че това е разработка. Аз също хванах в издънка Спаротоците...... можеш да се посмееш на техните глупости в тази тема
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... a&start=90
..............................

Не е невъзможно на надписа да има числото 4 защото sum показа надпис на Татул на който ясно се вижда знака А1. Щом имаме 1 защо да няма 4?
viewtopic.php?f=36&t=95&start=110

Като отворите линка прочетете по надолу за фалшивия крилат слънчев диск, който ни показват Фол и жена му. Ша паднете докъде са стигнали профитата в манипулациите си към нас...... :envy_green:

Иначе монетата с лъка е трепач. :D И аз съм склонен че това е каничка с потопен край на лъка..... Може би басилевса стреля в центъра на оня кръг дето е от другата страна на монетата. А тия рибоци какво търсят там :roll: ::thinking:: Ако това е ритуал значи е възможно басилевса да изстрелва някаква свещена стрела към слънцето.. тъй де кръга на монетата може да е символ за слънце. А рибоците показват че това става над морето..или реката............ А защо да не е нещо от рода на това :arrow: на местността Яйлата (Камен бряг) рано ,при изгрев слънце, басилевса прави някакъв ритуал като праща свещена стрела към слънцето. Затова рибоците са на монетата, защото това показва черитуала става над водата.
Стрелата е послание....... Тъй де става нещо като стрелите на Робин Худ който изпраща бележки . Възможно е басилевса така да е пращал послание към Бога ::thinking:: нали носи силата му.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 31 юли 2011, 13:22

Хм… май е така.
На монетата има изобразен одриски ритуал, изпълняван от басилевс. Bozman е прав това не е глава на змия, а каничка. Този предмет присъства на много одриски монети… особено в периода 6-4 в.пр.Хр..
Обясних си и друго. Тетивата не са опънати, а така щом единият край е в каничката това дава стабилност на лъка да стои прав. При това положение басилевса спокойно може да държи в ръцете си ДВА предмета:
ffff.jpg
Вече съм сигурен, че това е одриски ритуал, чрез който басилевса изпраща послание… не към, а през Слънцето към Бога си. /от няколко години обяснявам, че нашето Слънце е всъщност портал към другите измерения.../
С дясната си ръка басилевса държи стрела, а в лявата това е нещо като първообраз на кадуцея. Знаете, че съм снимал оригиналния жезъл на Хермес в музея „Пергамон”, върху който пише ГNATʘINΩN
viewtopic.php?f=3&t=243

…Изумително…
Р.Ч.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 31 юли 2011, 15:38

Ако царят изпращаше нещо би трябвало лъкът да е с опънати тетива. ::thinking::
Това, което аз виждам на монетата е древно правене на съвременната „светена вода”. :D
Имаме символите полукръг чрез лъка, в лявата си ръка царя държи символа на Силата – Кибела (двуглавата змия), а в дясната символа на Бал(?).
Всичко това е в контакт с водата в съда, а водата запаметява желаната информация.
Един вид зареждал е водата със Силата.

Чрез тази вода царят е можел... много неща.

argilos
Регистриран: 14 юли 2011, 10:59

Непрочетено мнение от argilos » 31 юли 2011, 16:12

поздрав на всички !

първата буква не е ли Ц ? Цми-махов -

много интересна монета. благодаря!

bozman
Регистриран: 27 юни 2011, 21:23

Непрочетено мнение от bozman » 31 юли 2011, 17:20

Боцмане при Спаротоците забелязваш смесица от стилове щото под ника Спароток пишат няколко човека. Тия са се захванали да изкарат че траките са славяни и праславяни.. и понеже руснаците са славяни следователно те автоматично стават траки. А щом станат славяните руснаците ще имат своя история. Сарадива ги разконсперира чрез глупостите на Чавдар Бонев и Спаротоците откачиха..... :lol: Сигурен см че това е разработка. Аз също хванах в издънка Спаротоците...... можеш да се посмееш на техните глупости в тази тема
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... a&start=90
--- Ау, абе вие сте били опасни пирати тук ! Такъв брилянтен блъф е направо от класата на професионални покерджии. Да съсипете така чиновниците - направо жал ми става за тях. Виж го ти и Сарадивчето, младата пиратка, как е обезперушинила пилето - готово за грил. Впечатлен съм и пожелавам попътен вятър в скубането на червени папагали на всички заели се с тази работа. Това е Бого-българоугодно Дело.

Иначе монетата с лъка е трепач. :D И аз съм склонен че това е каничка с потопен край на лъка..... Може би басилевса стреля в центъра на оня кръг дето е от другата страна на монетата. А тия рибоци какво търсят там :roll: ::thinking:: Ако това е ритуал значи е възможно басилевса да изстрелва някаква свещена стрела към слънцето.. тъй де кръга на монетата може да е символ за слънце. А рибоците показват че това става над морето..или реката.
--- Делфини са, не са риби. Но при такова ритуално тълкуване на изображението, може да се предположи за двуглава змия (или каквото е там) и при това положение, този знак излиза извън рамките на текста. Дотук два варианта на прочит, със змия или без.

А защо да не е нещо от рода на това :arrow: на местността Яйлата (Камен бряг) рано ,при изгрев слънце, басилевса прави някакъв ритуал като праща свещена стрела към слънцето. Затова рибоците са на монетата, защото това показва черитуала става над водата.
--- Може колелото да е изображение на планетата, както по късно с четирите слона стъпили върху костенурка и на главата йм "тавата-земя" и отвсякъде вода, сиреч делфини. Мен това не ме вълнува, а само надписите. Ето и още едно предположение за първата графема - Щ.

Стрелата е послание....... Тъй де става нещо като стрелите на Робин Худ който изпраща бележки . Възможно е басилевса така да е пращал послание към Бога ::thinking:: нали носи силата му.
--- Да, може да се правят такива изводи, но аз бих ги подкрепил САМО, ако надписа на монетата "каже" нещо по този въпрос :D.
Прикачени файлове
9x32.jpg
9x32.jpg (11.15 KиБ) Видяна 2343 пъти

solinvictus
Регистриран: 17 юли 2011, 21:28

Непрочетено мнение от solinvictus » 31 юли 2011, 19:33

sum написа:Сега ще ви покажа друга уникална монета от 5 в.пр.Хр.
P1020210 - Копие.JPG
...................
Тая монета е убиец!Браво !Как ги намирате тия работи ?
Сега да кажа ,че стрелеца с лък се свързва с Митра има го дори и в Червената църква ,на много места е изобразен като стрелец и там където пада стрелата извира вода!Митреумите се правят винаги до река,извор .Лъвската кожа е символ на степен в митраизма "ЛЪВ" който я премине означава ,че е преминал през изпитанията и се дава на военни люде.Затова всички от скулптури на Комод ,Каракала ,Траян има и други са с лъвски кожи!Това е ритуал за преминаване на юношата в мъж.Такъв празник има и в момента в Родопите,но вместо лъвска кожа се използва вълча!
Позата която е заел стрелеца е такава в която са ги приемали в религията(гол на коляно и с поставяне на "кръст" на челото или на ръката) Има такава на скитски щит -златно сребърна!
Лъкът не е изобразен опънат защото се счита ,че няма цел.Изстрелът е ритуален!

Тоя "кръст" в описан кръг е абсолютен ,ходер ...имах го на рисунка и не вършеше работа ,но сега е аПсолютно!
Поздравления!
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

Отговори